V roce 2009 přinesl Wirkola na stříbrná plátna kin hororovou komedii Mrtvý sníh, ve které nechal ožít nacistické zombie na zamrzlých pláních severního Norska. Jejich mise však neskončila a ve snímku Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý se chystají na totální genocidu, aby tak dostáli svému poslání – nastolit vládu jednoho vůdce. Pokud si myslíte si, že váš nejhorší den je ten, kdy zabijí vaši přítelkyni sekyrou, vám uříznou motorovou pilou ruku a s hrůzou v očích sledujete, jak armáda nacistických zombie požírá vaše kamarády, tak to se šeredně mýlíte. To je teprve začátek. (Film Europe)

Plaque

Geniálny zombie film, ktorý nechce byť vážnym poňatím vtipného a otrepaného námetu živých mŕtvol a už vôbec sa nesnaží byť desivým hororom. Naopak, od začiatku je to poriadny úlet a v tomto duchu sa to nesie po celý čas. Preto sa divák môže venovať čisto len zábave. V podstate som sa pri tom neuveriteľne rehotal a pridaná hodnota s oživenými sovietskymi väzňami, bola lahodná čerešnička na už aj tak dobrom vtipe. Absurdnosť to nestráca ani pri množstve preliateho kečupu a chirurgických zákrokoch na orgány zainteresovaných, čo je len dobre. Ak by sa totiž snažili vytrieskať z tejto obohranej platne seriózny horor, v ktorom by všetky efekty mali vyznieť čo najviac realisticky, iba by všetko pokazili. Film sa však, našťastie, nehrá na nič, čo nie je a dávkuje kvalitnú zábavu utrhnutých končatín a zdeformovaných fejsov s patričnou nadsázkou, za čo si vysluhuje nielen môj potlesk, ale aj 5hviezdičkové hodnotenie. ()

Chromeskull

Definitivně nejlepší,nejkrvavější,nejvtipnější,nejšílenější hororová komedie a zároveň i nejlepší Zombie film,co jsem kdy viděl!Tady není co vytknout!Tommy Wirkola je prostě borec a zároveň šílenec!90% ()

Aywes

Určitě lepší, než předchozí díl. Drsnější, vtipnější a ujetější. Výživné černohumorné scénky pohladí na duši každého správného hajzlíka, který si na tomto humoru ujíždí. To znamená, že jsem se bavil. Ačkoliv je celkový děj vyhrocený do opravdu masivní ujetosti, tak se Dead snow stále nezbavil obřích děr ve scénáři, které bijí do očí. Jsem si vědom, že u takové neseriozní béčkovky to není až tak důležité, ale mě to prostě vytáčelo. Přesto má tato série potenciál. Bez okolků přiznávám, že bych si s radostí dal další díl. Čili dobré a zábavné, ale ne zas až tak moc. Podstatné je, že se tvůrci lepší, ne? ()

heavy66

Better Red than Dead nebo naopak! Výborné! Takhle má vypadat film pro hororové zvrhlíky a magory! Tommy se inspiruje Samem Raimim a Peterem Jacksonem, ale přitom má svůj vlastní styl, od likvidace maminek s kočárky a dětí na pískovišti, masáž srdce, prchající babča na kolečkovém křesle, tankování tanku, (taky polní ošetřovna mě pobavila) a nakonec závěrečný happy end s Total eclipse of the heart, to tu ještě nebylo! More, Tommy, more, please! ()

Drozdo57

Skvelá neviazaná zábava, ktorá občas bohužiaľ nie je tak vtipná, ako by chcela. Nie, naozaj nemám predsudky, ani výhrady k druhu humoru. Toto je presne moja káva. Lenže koncom to bohužiaľ naozaj trochu stráca, čo je škoda. Do tretice by to už mohlo byť perfektné? ()

WoodoX

V podstate to splnilo očakávania. Všetky podarené triky z jednotky sa nachádzali aj tu, pravda niečo bolo nové, prihodené. Celkovo mám z toho dobrý pocit, stále je to veľmi uletené. ()

HrabeKrvesaj

Další dávka černohumorného kreténismu s nazi zombíky je zpět, zvolejme třikrát....sláva :-D Jde vidět že Wirkola prostě nemůže být seriózní a proto jsem na pokračování čekal s očekáváním. Vzhledem k tomu že tohle píšu stále vykřeněný z tý ehrm... závěrečný scény a celého filmu jako takového, dá se čekat že pro všechny fandy dementního humoru hrubšího zrna, zombies a ultranásilí vznikla další must see záležitost. ()

ZG2013

Pár originálních nápadů, ale vcelku nudný počin. Angličani si vymysleli stupidní doplňující název a Češi, jelikož taky rádi hatí názvy filmů, se toho taky chytli. ()

wick

Dvojka lepší jedničky...pár vydařených scén. Dostal mě závěr, za posledních 5 minut se hodnocení zvedlo asi o 30%. ()

Idoviren

Mnohem lepší než první díl a tak mnohem krvavější! I když je možná trochu s podivem, jak moc norové milují humor s lidskými střevy. Dvojka si vážně nebere servítky ohledně zabíjení kohokoli a jakkoliv, v amerických filmech s železnou pravidelností přežívají děti a pes, tady to nemá jisté ani ten pes. U mě palec nahoru za neuvěřitelně vtipně podanou surovost!!! Yay! ()

RedBoryyys

No já doslova žasnul,většinou 2 pokulhávají za 1,protože originál a prví počin je je prostě to první a nej že,ale je i pár vyjímek,kde pokračování překročí i pověstný stín prvního dílu a tohle je jeden z nich.Sice je pár hluchých míst a nedomyšlenin,ovšem celkový náboj a "brutální" recese úplně ze všeho tyhle malé nedostatky naprosto převálcujou,jen a jen doporučuji !!! ()

Omarovic

Modla krve a černého humoru... a střev... hlavně střev. Neskutečné béčko, které se nebojí absolutně ničeho, ať už jde o děti na pískovišti přejeté tankem, matky s kočárky zabité střelou z tanku, nebo ultimátně nechutné nekrofilní scény plné prasáren, o kterých se vám ani nesnilo. Je to tak strašná blbost, ale tak neuvěřitelně vtipná a nebojím se říct i docela inovativní, že se budete řehtat od začátku do konce. Bylo by kruté dávat tři hvězdy, když se násilí již trochu otupělí diváci mohou tak královsky bavit. ()

furrec

..tak toto bola riadna haluz, to proste MUSÍTE vidieť, kam sa hrabú americké horosračky, toto je fakt nárez, takmer som vygrcal obed (scéna v aute "carsick"), a to prečerpávanie benzínu do Tigra tanku, OMG. Rozhodne odporúčam! ()