V roce 2009 přinesl Wirkola na stříbrná plátna kin hororovou komedii Mrtvý sníh, ve které nechal ožít nacistické zombie na zamrzlých pláních severního Norska. Jejich mise však neskončila a ve snímku Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý se chystají na totální genocidu, aby tak dostáli svému poslání – nastolit vládu jednoho vůdce. Pokud si myslíte si, že váš nejhorší den je ten, kdy zabijí vaši přítelkyni sekyrou, vám uříznou motorovou pilou ruku a s hrůzou v očích sledujete, jak armáda nacistických zombie požírá vaše kamarády, tak to se šeredně mýlíte. To je teprve začátek. (Film Europe)

Flopik

Ja som nadmieru prekvapený.Po pre mňa dosť o ničom 1 prišla skvelá 2.Začiatok ma príliš nebavil ale potom sa to rozbehlo na parádnu jazdu.Lovci z USA to nakopli a keď prišli Ruský zombie bolo to super.Jednotke to teda samozrejme nakopalo zadok.Koniec bol skvelý , veľká drsná bitka ktorá trvalo dlho , súboj 1vs1 a do toho všetkého tank.Super som nadšený trojku si pozriem určite. ()

Gore

Naposledy jsem se takto u splatteru bavil, když v tomhle žánru začínal Peter Jackson, a po více jak dvaceti letech má Bad Taste a Braindead konkurenci. Hned po dokoukání jsem si to musel pustit znovu. Královsky jsem si to užíval. ()

waits

Vlastně taková nechutná komedie s osobitě drsným humorem a poměrně nekorektním přístupem (vozíčkáři ani děti tentokrát nejsou jako cíle tabu). Horror to ovšem není ani náhodou! ()

arcticsky

Komu by se snad jednička zdála málo "politicky" a národnostně pestrá, bude potěšen. Závěrečné řežby v idylickém městečku se účastní vedle starých známých esesáků i zombíci - příslušníci Rudé armády a američtí vymítači zombíků za ustrašeného dohledu norské policie, která tu krvavou řež zpočátku považuje za karneval. Vtipný a i přes občas nadupaně krvavé scény veselý a v závěru i svérázně "romantický" film! ()

TheSpearCZ

Druhý díl je oproti průměrnému prvnímu dílu daleko přestřelenější, nápaditější, vtipnější a velkolepější, tohle si musíte zažít sami prostě. Neuvěřitelné, že to vůbec drží při sobě, ale opravdu se na tu akci a bitvu mezi Nácky a Rusáky kouká jedna báseň. A finální sekvence s Total Eclipse of the Heart rozhodlo o vyšším hodnocení. Kultovní guilty pleasure záležitost a moc moc bych si přál finální třetí díl. Lepší 4* ()

johnymdoe

Neskutečné..vtipnější, drsnější, sprostější, šokující, bez servítků, otřesné..Dokonalé. Jednička si ze začátku hrála na horor a pak jsem se skvěle bavil, tady se s tím už nikdo nepáral. Masáž srdce nebo trávníku, tankem přejeté děti nebo výstřel z něj do maminek s kočárky, minimálně deset smrtí tak legračních, že jsem padal smíchy viz.: elektřina a dva propojení zombové. Perfektní scénář, ještě lepší hlavní představitelné...nesmrtelnej pořád obživovanej zombík chudák. Prostě Norský film s velkým F. Perfektní komedie která jak se ukazuje se nenachala brzdit hollywoodskými pravidly(děti, psi a já nevím kdo všechno nesmí umřít, vše musí dopadnout happyendem, nebo naopak úplně špatně). Nutnost podívat se na jedničku, teprv poté dává opravdu smysl. Ale kdo chtěl někdy vidět zombínácky a zombírusáky proti sobě bojovat doslova hlava nehlava(střeva nestřeva) a do toho poslouchat ten bezbřehý černý až černočerný humor, tohle je jasná volba. Norské a Španělské horory jsou nej..každý z jiného spektra, ale tohle...to je povinnost pro milovníky Zombie, anglického humoru, krásné přírody, výborných hereckých výkonů a šílence všeho druhu. 100% ()

TaanStari

Jeden místní kašpárek (ahoj, ty jeden maniaku :)) tu píše, že se "z horroru stala akční komedie", zapomíná ovšem, že se tak stalo už v první polovině jedničky. A čeká horor (resp. horror, viď ;)) od něčeho s přídomkem Rudý vs. Mrtvý, od komediálního režiséra Wirkoly. Tahle trilinguální meta-komedie obsahuje některé slabší části, např. finální bitku, také se tu vyskytuje postava trapností se blížící Jar Jarovi Binksovi, v tomhle případě spíš zomBinksovi, amiright? *high five*, ale jinak to bylo super, pocta Titanicu kurevsky nechutně mrazivě zábavná a celkově je to prostě Wirkolův nejlepší film (so far). Jocelyn DeBoer taky potěšila. ()

phoebe79

Kdo má rád sever, dost ujetej černej humor a zombíky, tak pro toho to bude pecka. Bavila jsem se od začátku do konce, výborný seky, masakr scény a závěr to jen dorazil. Pro mě velký překvapení, určitě si to po čase pustím znovu. ()

Luk Skywalker

Je to strašná kravina, ale já se bavil. Na rozdíl od jedničky, která začíná seriózně a postupem času se mění na černohumornou akční řež je to u dvojky jasné od začátku a jelikož je to pokračování, tak je všeho více: krve, mrtvých, zombie... Prvotní "kouzlo" je pryč, tak je zde příběh o "ničem", ale nikdo asi záchvěv originality nečekal. Aspoň to uzavírá ten otevřený konec z jedničky. Pak si film dělá srandu z policajtů a konec se zalíbí (začínajícím) nekrofilům - jo, romantika musí být :-D. ()

mala_kea

Humorné, krvavé, nenuceně vtipné. Konečně snímek, který se netopí ve stínu svého mladšího bráchy, ale smetává ho ve všech směrech. Hvězda navíc za King Tigera. ()

Rockerman

Popravdě si detaily "jedničky" už moc nepamatuji, ale asi to byla fakt blbost. "Dvojka" je už o něčem jiném. Jaký chorobný mozek může ve filmu oživit nacistické a rudoarmějské zombie? Je to neskutečný masakr, kterého je ke konci už moc a nudí. Jsou tu však i originální nápady. Vždyť jen ta "výměna" rukou nebo Zombie tým jsou oživením v tomto zombie žánru. Totální úlet, který silnější nátury spolehlivě pobaví. ()

mourinho

Úúúúžasné!!! Nejzábavnější zombárna za poslední roky! Už první díl byl špica, ale to, co se děje tady prostě nemá chybu. Nápadité, skvěle natočené, nacističtí zombie masakrují vše co jim přijde do cesty v příběhu, který ani na chvíli nenudí, má tempo a byť paroduje co se dá, je možné v něm objevit i spoustu vlastní invence. A hlavně je to neuvěřitelná sranda!!! Ano tohle uvidím ještě mnohokrát! ()