Bojovníci severu

• Česko Bojovníci severu: Sága Vikingů (viac)

Keď loď s Vikingami stroskotá na nehostinnom pobreží Anglicka, posádka má iba jednu šancu na prežitie – prebiť sa nepriateľským územím až na sever krajiny, kde môže získať novú loď. Keď však Vikingovia zmasakrujú karavánu vezúcu cenný náklad, už čoskoro sa stanú cieľom útoku nového nepriateľa.
Po porážke v boji zanesie silná búrka vikinských bojovníkov na ostrov, z ktorého niet úniku. Po tom, čo oceán zhltne ich loď a vyplaví severských bojovníkov na breh neznámej a nehostinnej pevniny, sa Vikingovia stretnú s karavánou, ktorá preváža veľmi cenný náklad. Neodolajú a zaútočia. Vďaka tomuto úlovku sa však dostanú do pozornosti najobávanejšieho anglického kráľovského rytiera a jeho mužov. S myšlienkou vymeniť svojho zajatca za lode sa však Vikingovia už čoskoro musia rozlúčiť. Jedinú šancu na útek z nepriateľskej krajiny im však môže poskytnúť biedny anglický mních, ktorý zišiel z cesty a zradil svoju vieru. (TV JOJ)

kenkaku

Úplně nejvíc hloupoučké to nebylo. To je nutno si přiznat. To ale neznamená, že budu zavírat oči nad tím jak si autoři ulehčovali práci kde mohli (akce = střih, střih, střih, střih... když už nevíme kudy kam tak "kde se vzala, tu se vzala"... nebo ty kopance s časem a prostorem... postavy se občas "teleportují" jinak by nemohlo jí vše tak rychle/pomalu ;)). Dívá se na to ale hezky. Je to nenáročné a roztomilé. Modelkoidní postavy fungují a sem tam ta krev taky vystříkne. Prostě normál... ()

Benedygtus

Ploche, suche. Prinosne snad jen pro nenabazene priznivce vikingu nebo Pana prstenu. Vzdalene to totiz prave Pana prstenu pripominalo.. Ona vyprava(bohuzel bez hlubsi myslenky), pronasledovani i neohrozeni bojovnici. Jeden s lukem, jeden se sekerou a vudce, jako pan mece. Jedine, co vyprave chybelo byl "Mithrandir", ikdyz i ten se po sleze objevil v podobe prazvlastniho mnicha. Co se naopak ve filmu da vyzdvihnout jsou samotne bojove sceny, ktere byli vcelku zdarile. ()

iXtr3m3

Toto ja môžem. Thorovitejší Viking ako samotný Thor-Hemsworth, drsná posádka stroskotanej lode na nepriateľskom území, zákerný protivník a jeden skvelý mních. Podľa mňa síce ambíciami menšie, čo je samozrejmé kvôil neznámemu obsadeniu až na Skreina, ale zato v rámci survival-hunter štýlu lepšie ako Centurion. 70%. ()

Corpsegrinder

Dobrý a půl. Spousta lidí nepochybně čeká nízkorozpočtovou sračku, nízkorozpočtový to je ale sračka ani zdaleka. Většina efektů je na slušný úrovni, vzhled filmu se vyhejbá lacinosti a bitky jsou velice dobře provedený. Obsazení fpohodě. Bavil jsem se. Jen to skákání z útesu na konci už byla trochu komedie. ()

Merkin

Hledáte-li nenáročnou zábavu, potom jste nalezli ideálního společníka. Akční podívaná orámovaná úchvatnými záběry skotské (pravděpodobně) krajiny navíc lehce ovoněná paranormálními jevy :) Bezva letní oddechovka. ()

Prochy38

No, jako já si na nic nestěžoval. Jasně, je to akční B-čko, kde se nedá brát vážně snad vůbec nic, ale mně se to líbilo. Akční jednohubka z vikingského prostředí nemůže urazit. Nic, co by mi tam vadilo. R. Kwantena rád uvidím kdekoliv... Jako fakt ano. Slabé, ale pohodové. ()

vander19

Jednoduchý film, ktorý mňa ako fanúšika vikingov a celkovo filmov odohrávajúcich sa v minulosti dokázal pobaviť. Samozrejme nejde o žiadnu blockbusterovú pecku, skôr je to taká oddychovka. Príbeh jednoduchý a ľahko čitateľný. nechýba samozrejme negatívna postava, ktorú od úvodu budete nenávidieť, ako aj scény, ktoré daný žáner si doslova vyžaduje. Samozrejme graficky a vizuálne to nie je nič moc, ale ako som spomínal film neurazí, hlavne fanúšikov tohto žánru. ()

Renfield

Tak tedy "vikingové" na sobě mající (jak již v podobných nejen filmech bývá zvykem) fantasy kostýmy... a to je teprve začátek. Scénář je opravdu příšerný, plný hloupostí a klišé. Hudba hraje snad po celý film, což má dodávat na epičnosti? Mě ovšem spíše rušila, i když od čeho vlastně rušila? Děj je stokrát viděný, proto ani nemohu psát předvídatelný. Alespoň jsem z něj zjistil, jak snadné je zbourat kamennou věž a naopak jak složité je někoho zabít. Zde některými vyvyšované souboje vidím poněkud jinak, nejvíce si v nich zabojoval samotný střihač. Snad jediný klad filmu je kamera a příroda ve které se děj odehrává. To jsem se ovšem mohl podívat na nějaký dokument a dostal bych jistě více. 20% ()

kristynca

Skupina dlouhovlasých blbečků (jakože vikingů) potká blbečka s klackem (jakože mnicha, co se tím klackem ohání jak Donatello) a skupinu ještě větších blbečků (jakože jsou to fakt ještě větší blbečci) a já jen doufám, že to nebude mít víc dílů (jakože sága). ()

Mlle

U vikingského tématu je hra na divákovy nejnižší archetypální pudy už zaběhnutým standardem. Takže i tady jsou režie, produkce, děj i scénář zcela prvoplánově vymezeny pánským přirozením, jež se vztyčí při každé příležitosti, kdy si orangutan může hrdě zaplácat pacičkama do hrudi – při dobytí území či nepoddajné ženy, v nebezpečí na cestě, při krutostech, jež je možné s převahou uštědřit slabším a zranitelnějším, při krádežích a násilnostech, kterými lze zřetelně formulovat svou navládu, a samozřejmě při mýtech a sociálních pravidlech, kterými se lze řídit a cítit se i při tom všem tím nejbáječnějším člověkem. Současný chlapec tak má při hodinovém poskakování po pohyblivé pryži v posilovně o čem snít a ve frontě na hamburgera se s kým hrdě ztotožnit. Je to takový návrat na Planetu opic, která by z toho ovšem nikdy nemohla vzniknout. Bohužel se středověkého severu tyto současné lidové představy drží již tak pevně, že nějaký historicky věrnější popis či alespoň filmově zajímavější pojetí mezi těmi prostými pohádkami člověk nenajde. A bratrský spor o ženy a krvavé bitvy o skály pořád dokolečka po dvacáté prostě moc neoslní. Na druhou stranu je to pořád lepší béčko než ten proslavený seriál s infantilním glumem Travisem Fimmelem v hlavní roli – na rozdíl od něj se tenhle primitivní akčňák aspoň nepokouší předstírat, že je něčím víc. ()

Hapretor

Neskutečně alogická dementní podívaná. Ryan Kwanten coby zakrslý mnich k popukání. Zabavilo. Nic neřešte a smějte se. Dobrá podívaná na brainless uspání. ()

rhobos

Velmi příjemné překvapení. Na tento film sem narazil jen náhodou a jsem za to velice rád. Obsazení velmi sympatické což potěšilo. Svižný film se svižnou akcí za kterou se švýcaři nemusí stydět. Moc jsem od toho nečekal ale nakonec se z toho vyklubal slušný historický film. A to já rád :). Slušných 75%. ()

Ombak▼Penari

Malý a vcelku nezajímavý válečnický film. Není to vyloženě špatné, ale každý díl seriálu Vikingové je zajímavější a výpravnější než tohle. ()

misbos odpad!

Hele, voe, Ragnar docela frčí, tak se taky kousek svezem. Moc tomu nedáme, vlastně to bude neuvěřitelná slátanina, hnusná na pohled a dějem naprosto debilní... ale určo z toho nějaký love vytřískáme.... víc než těch pár šupů, co nás to bude stát... ()

Franc1s

Já říkal už od traileru, že to bude stát za starou bačkoru, ale zas až takovou... Přiblblý řeči, stále dokola hádky vikingů jak po 10 letech manželství, hl. leader Asbjorn nebo jak, dostane jednu nakládačku a už leží, pak zas Gunner s druhým jménem nesmrtelný :D Párkrát jsem musel i přetočit, už i zívačka se dostavila. Hlavně, že tam hraje týpek z Amon Amarth... Radši se jdu znovu podívat na 13th Warrior a nebo jansá volba seriálek :) 4/10 Delete.. ()

Acrobat

O niečo nižšia verná kópia Centuriona, čo do skladby filmu, hrdinstva, putovania, námetu. Snáď prvý film, kde vikingovia sú celý čas v pozícii lovnej zveri (s ohľadom na ich históriu - "strach kde len prídu podľa kronikárov"). Nemožno povedať, že sa človek nudí. Príroda a blízky kontakt urobia divy, len tá vyšumelosť, čo vlastne tam robili a tak. Všetko je nezodpovedané, pohnútky mizerné. Nič netrhá, miestami nefadním nikomu. Dobro-zlo tu nie je, preto netreba kompromisy. Odsýpa do stredovekým tempom. Lindisfarne musí počkať. (videné 18.03.2016, JOJ archív) ()

Zombiepod

Obrovské sklamanie už len z toho dôvodu, že i to málo, čo je o vikingoch v podobe dobrodružných filmov natočené, stojí za prd. Northmen samozrejme nie je výnimkou, pretože nedopadol inak, ako len priemerné akčné béčko. Plytký príbeh, ktorý nemá riadny začiatok, ani koniec, v papundeklovej seriálovej výprave plnej "veľkolepých" náletov kamier na hory s hŕstkou nevýrazných postáv, z ktorých som si nezapamätal po pár hodinách ani jednu. Film nie je žiadnym historickým veľdielom, skôr len ďalšou tuctovou hrou na mačku a myš, ktorá nemá štipku nápadu. Potešila ma jedine postava, hrajúca žiaľ len 10 minút, zahraná Johanom Heggom - frontmanom kapely Amon Amarth, ktorý bol snáď najvierohodnejším vikingom zo všetkých zúčastnených. ()