Nová generácia hviezd sa pripojí k najlepším svetovým akčným hviezdam a spoločne prežijú adrenalínové dobrodružstvo vo filme Expend4bles. K Jasonovi Stathamovi, Dolphovi Lundgrenovi, Randymu Coutureovi a Sylvesterovi Stallonemu, ktorí sa znovu stretávajú v úlohe tímu elitných žoldnierov, sa prvýkrát pripájajú Curtis "50 Cent" Jackson, Megan Fox, Tony Jaa, Iko Uwais, Jacob Scipi . Vyzbrojení všetkými zbraňami, ktoré sa im dostanú do rúk, a schopnosťami ich použiť, sú Expendables poslednou obrannou líniou sveta a tímom, ktorý je povolaný, keď sú všetky ostatné možnosti mimo hry. Noví členovia tímu s novými štýlmi a taktikami dajú "čerstvej krvi" úplne nový význam. (Forum Film SK)

Ex_Machina

S každým ďalším dielom kvalita klesá. Nie že by to bol vyslovene prieser, ale 4–ka je jasne najslabšia. Tým, že angažovali dvojicu momentálne najjagavejších ázijských akčných hviezd Iko Uwaisa a Tonyho Jaa chceli producenti zrejme vstúpiť viac na ázijský trh a zarobiť nejaký ten Juan navyše. No obsadenie Megan Fox ako člena teamu je viac zábavné ako akčné, 50 Cent tu tiež pôsobí viac než toporne a Banderasov filmový syn sa na zábavnosť tatka zďaleka nechytá. Absencia väčšiny pôvodného teamu tiež úrovni filmu nepomohla. No ak sa zameriam na čerešňu na torte, tak kto má rád Stathama v jeho prirodzenej polohe, tak si pochopiteľne zase celkom príde na svoje. ()

wesi96

7/10. Jak vidím, tak asi to bude hodně nepopulární názor, ale mně se ten film líbil. Na původní 3 to samozřejmě nemá, ale bavil jsem se. Sice Sylvester byl tady minimálně, ale Jason to krásně táhl. Což je možná takový menší kámen úrazu, protože nové postavy nebyli nijak výrazné. Krom Megan Fox, která byla ze všech nových nejvíc vidět, ale taky mi místy přišlo, že toho moc nedělala. Akce je dobrá, není to nic ikonického nebo zapamatovatelného jak z předešlých, ale určitě to není taková hrůza. Jde vidět, že byl menší budget a CGI efekty jsou valnou většinou děs běs, ale na odreagování to stačí. Pokud hledáte nějakou akční blbinu, kde vypnete, tak bych se nebál i doporučit tohle. ()

Knor

Nerad to přiznávám, ale je to průšvih. Už třetí díl byl na hraně, ale po tomhle se k němu rád vrátím. Postradatelní se měli zavřít po trilogii a všichni by byli spokojený. Takovou hrůzu jsem fakt nečekal, akce o ničem, nudná a bez nápadu. Hnusnější efekty jsem už dlouho neviděl, digitální krev k smíchu, hlášky trapný a jestli to chtěli zachránit zmalovanou figurínou Megan Fox, tak to se teda spletli, ta bylo úplně mimo. Těšil jsem se na záporáka Uwaise, protože je skvělej, ale ty blbý Amíci ho vůbec nevyužili, ten mohl předvést tak velký věci a oni ho drželi úplně při zemi, takže taky nic. Jestli chtějí v sérii pokračovat tímhle levným televizním stylem, tak ať se na to raději vyserou rovnou. ()

RedRose

Jako fanda 80-kových akčňáků asi nejsem úplně objektivní, ale tak debilní, jak mnozí píšou mi to vážně nepřišlo... Jasně, s jedničkou a dvojkou se to měřit nemůže, ale s trojkou se to může popasovat dobře a místy jsem měl i pocit, že je to lepší než trojka... Ale další už netočte ;-) ()

papadoce odpad!

Tak nám Postrádateľní padli totálne na úroveň filmovej produkcie Seagala, Van Dammeho či Willisa. Jeden z mála filmov, z ktorých som nepotreboval vidieť každú minútu, aby som v tom mal jasno. A Megan Fox je absolútne negustovná. Fuj. Štvrtý diel spravil so sériou presne to čo štvrtý Matrix, pochoval ju s hanbou. ()

0verseer

Nezáživná nenápaditá bieda, na ktorú už plne rezignovala značná časť pôvodného osadenstva a čiastočne aj samotný Stallone. Až v kontraste s touto topornou akciou plne doceňujem Stahelského prácu v Johnovi Wickovi. Andy Garcia je tu doslova paródiou na záporáka. Arnold radšej točí reklamy na vŕtačky a miesto Terryho Crewsa je tu 50 Cent… Tvorcovia asi boli v bláhovej predstave, že si nikto nevšimne keď jedného černocha nahradí iný. Megan by bola fajn ako doplnok v úlohe Stathamovej milenky, ako ústredná akčná postava však pôsobí ako nepodarený vtip. Radšej si opätovne pozrite prvú alebo druhú časť, štvorka totiž za nič nestojí… ()

liquuid

Za me bohuzel nejslabsi dil serie. Vsechno hraje docela dobre do te doby, nez dojde na cast na lodi, protoze v tomto bode zacina nerealisticka, preplacana, vizualne odflaknuta a nesmyslna cast, ktera podtrhava celou snahu vsech. Ten tym nefunguje tak, jako ty starsi. Bohuzel i presto, ze dnes nevychazi prilis vydarenych filmu, tak je posledni dil expendables lepsi, nez netflix filmy a dalsi. ()

Mamlas

Hovadina bez myšlenky či vtipu. Stallone to totálně osral tak, jak to dělával wyliž. Svých pár minut si tam odseděl. Lundgren byl rád, že vydržel stát, a celé to vlastně odehrál neprůstřelný Stattham. No odehrál. Furt tam jen kdosi střílel, furt a furt. Prostě brakoidní shit se zeleným plátnem a pofiderními efekty. Zbytek ansámblu to už bylo jen křoví kolem. Mizerie a zklamání. Když uvážím, že tuhle sérii kdysi výborně nastartovaly top ikony filmové akční branže, tak nezbývá než při tomhle zaplakat. ↘️ 16% ()

PetriK12

Dlouho jsem neviděl tak směšné filmové efekty. Vše vypadá, jako by se jednalo o studentský snímek a ne film plnej akčních ikon. ()

vvaalleerr

Ja chápem, že ľudia sa radšej budú srať s efektami, než aby sa srali s reálnymi priestormi, ale tie efekty fakt nevyzerajú dobre. Nové ženské postavy boli super, hovorím o ich kráse, nie o ich hereckých schopnostiach a výkonoch. Celý film vedie Christmas, ktorý je samozrejme zahraný typickým Stathamom. Nové mužské postavy boli dosť nudné, ale typická (stará) zostava ešte dokáže zabaviť. Bol tam pokus o smutnejší a serióznejší príbeh, ale nakoniec sa to úplne rozpadlo (aspoň pre mňa). Tento film si maximálne užijú fanúšikovia. Ja sa považujem za pomerne veľkého fanúšika tejto série, ale trojka ma skôr sklamala než obšťastnila. Z ľútosti dám 6/10, a to len preto, lebo túto filmovú sériu mam dosť rád. ()

curfew77

O něco lepší, než se všichni tváří. Triky teda pravda na úrovni céčkové produkce legendárního studia Asylum, což bylo i při pomyšlení na aktuální status Stalloneho kariéry pro mě pořád nemilé překvapení, jinak mě to ale svým způsobem bavilo víc, než první tři díly. Asi proto, že si to na nic nehraje, všechno odsýpá, šetří se řečma (jaký to rozdíl oproti utahaně ukecanému Cruisovu MI7!) a sem tam si to ze sebe umí udělat prdel. Plus vynikající (!) záporák Iko Uwais, který strčí do kapsy všechny antagonisty posledních bondovek i huntovek. Megan Fox už pravda není, co bývala, ale existenci své postavy si obhájí a sem tam ještě sex appeal najde. 60 %. ()

Cermicek

Ne ne ne a ne! Slyi takhle si zkurvit předešlý díly série??Nerad to říkám, věř mi to prosím, ale tady na ten díl už ses měl vysrat a jít si radši užívat zaslouženýho důchodu..! Tady už neobstojí ani bezmezné uctívání béčkovek z devadesátek..páč takovouhle scénáristickou slátaninu by sesmolilo i pětiletý děcko (a možná i líp). Navíc tentokrát už ani chemie mezi postavama neexistuje (co se divím po angažování 50Centa a Megan Fox..🤷‍♂️🤷‍♂️). Dvě čistě z nostalgie a zavřenými oběma očima. ()

pity

Totální kravina, silikonová M.Fox vhodná spíš do skříně po akci, tomu dala fakt korunu. Nedalo se to dokoukat. 1* za první scénu v baru. Mám Slye rád a doufám že zůstane raději u projektu jako je Tulsa King. Každý může šlápnout vedle. ()

DeDanu

To nebyl dobrý nápad vyměnit Barneyho za dvě silikonové ozdoby, které nedokáží ani zaujmout bojový postoj a flintu nosí jako kabelku od Diora. Christmas to nemohl zachránit ani kdyby se rozkrájel. ()

hrumsrt

Jsem vlastně docela překvapený, jak už nikdo nemá na Postradatelné náladu, jak už se nikomu nechce zase nostalgicky vzpomínat na zlaté období akčních filmů, a jak už každé další pokračování téhle série někdo bere jako útok na jeho ikony dospívání a na akční žánr samotný... Dneska jsou akční filmy úplně o něčem jiném a absolutně se nedají porovnávat s tím, co ztělesňují tihle hrdinové. John Wick, Vyproštění to jsou značky, které v posledních letech tvoří pilíře akčního žánru a jako poslední ještě sázejí na podobný typ filmu. Jenže ve všech těch případech jde o daleko umělečtější akci, která si zakládá na samotném jejím provedení a realističnosti.. Tehdy v tom, v čem hráli tihle hoši, šlo o jiné akční bijáky, kde sice byli daleko více nasvalení, vítězil testosteron, ale na samotné realistické provedení akčních scén se nikdo nesoustředil a cílem bylo být hlavně cool.. Tehdy jste nedostávali filmy, které měly geniální zápletku, nad níž jste přemítali několik dalších dní, a vlastně jste si ani neřekli "tak to jsem nečekal". Šlo o zábavu, kde vaši hrdinové pokaždé všechny převyšovali a šlo o to, aby jste to viděli. A série Expendables jsou jednou z posledních připomínek takového akčního filmu... Už od prvního filmu jsem tuhle partu, kterou Sylvester Stallone dával dohromady miloval. Znal jsem je skoro všechny a pokaždé jsem se těšil, co zase vyvedou.. Šlo o to, že se vám na jedné scéně setkal John Rambo, Frank Martin a třeba T-800. A vy jste jako fanoušci jejich představitelů mohli vidět, jak v naprosto jedinečném složení spolupracují a poměřují síly.. Ano, tahle série byla opravdu dobrá jen v prvních dvou případech, když ji pak čekal letmý sešup pramenící z ohranosti a neschopnosti Stalloneho přivést další zajímavější casting, který by fanoušky potěšil.. Ovšem i v jejím čtvrtém případě nejde o nic než jen průměrnější podívanou, ukazující že tahle série má to nejlepší za sebou, a že věk už zkrátka nikdo nezastaví.. Problémy nových Expendables nejlépe vystihuje samotný duchovní otec Stallone, který už nemá chuť v projektu pokračovat a více se na něm podílet.. Proto se na tvorbě výrazněji angažují jiní, třeba jako rutinér Scott Waugh. Jenže tohle se musí dělat srdcem, a aby to šlo musí to dělat jeden z nich, a jelikož jediný, kdo na to má kvalifikace - Stallone, už nechce nedá se to už pořádně rozzářit... Takže celkem logicky více prostoru dostává Jason Statham aka Sněhulák, který mi v sérii přišel hned ten druhý za Stallonem a jeho postavu Christmase jsem měl vždycky rád.. Zbytek obsazení je takový mix těch starších a původních kluků, kterým už ale dávno došla šťáva a skutečně nemají, co více ukázat a ani charizmatem nemohou nikdy přejít k hlavnějším rolím v sérii (Lundgren, Couture), a nové krve, která už tu možná měla být dávno (Uwai, Jaa)... V roli záporáka se tentokrát ukazuje legenda z akční pecky Zátah - Iko Uwais, jehož osobní filmový příběh je něco, za co by jednou měl padnou nějaký životopisný megafilm (v případě zájmu více rozepisuji pod první "Zátahem").. Jenže tady je trošku problém, že přichází do série o pár let později než měl. Takže rychlostně už tolik nestíhá, ale především se mu vlastně nemá kdo vyrovnat a pořád je o třídu výš než zbytek klaďasů.. Byl jsem také dost zvědavý na působení Megan Fox, která mi překvapivě nakonec vůbec nevadila (i přestože už se na ni nekouká dvakrát příjemně) a potvrzuje, že Christmas je ten typ drsňáka, kterému tahle něžnější polovička extrémně přidává na charizmatu a uvěřitelnosti motivace (ale na to se od prvních Expendables zapomnělo).. Ano, ten příběh je blbej jak šavle a vůbec mu nepomáhá až vyloženě směšný twist, ALE připomnělo mi to devadesátkové akční béčka, ve kterých část osazenstva svého času hrála (anebo těch, na kterých tahle série kdysi stála), víc než jakýkoli díl předtím.. Takže, i když to současné filmové konkurenci ani napříč akčním žánrem nestíhá, tak jde o možná největší poctu svojí době, na které se to tak usilovně snaží parazitovat.. Nejsem tady, abych to obhajoval, není to nějak dobrý film, ale on zdaleka není tak špatný, jak se z něj někteří snaží udělat.. Jsem s tím nakonec úplně v pohodě, jen kdyby si to někdo lépe promyslel, mohl už před deseti lety uvést třetí díl jako velké finále a tuhle sérii zakončit v hodně epickém stylu, dokud ještě zbývali lidi a síly.. Ale nebudu mít problém si všechny čtyři Expendables někdy sjet znovu... 60% () (menej) (viac)

Ivoman

Nevím co se vám na tom nelíbilo. Sice to byla onemanshow Jasona Stahama, ale dobrá řežba a můžou pokračovat dál dle libosti. ()

DJ Kritik

Dá sa na to pozerať s tým, že nič od toho neočakávate. A všetko, čo si myslíte skutočne uvidíte. Nič nečakané, ale nič tak hrozné. Len neviem, či by to niekto dokázal pozrieť aj druhý krát. ()

PlysovyMacko

Zabitie hlavnej postavy v prvej tretine ma prekvapilo, lebo bez neho aj napriek novým tváram chýba partičke charizma. Dej je prevarený, humoru málo, ale keď sa vypne mozog, dá sa na film pozerať. ()

Zlaté maliny slupnul hororový Medvídek Pú

Zlaté maliny slupnul hororový Medvídek Pú

09.03.2024

Den před předáváním slavných Oscarů tradičně probíhá vyhlášení cen, které si hollywoodské celebrity často za rámeček nedávají. Řeč je samozřejmě o Zlatých malinách (Razzies), které posměšně oceňují… (viac)

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

Postr4datelní vévodí nominacím na Zlaté maliny

22.01.2024

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

01.11.2023

Rýsuje se nám zde nová dlouholetá spolupráce na poli akčních filmů? Populární britský herec Jason Statham si údajně natolik užil natáčení nového snímku v režii Davida Ayera (Sebevražedný oddíl,… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023