Príbeh začína v roku 1963, kedy má dvadsaťjedenročný Stephen Hawking (Eddie Redmayne), študent kozmológie na Cambridge, našliapnuté ku skvelej budúcnosti. Spolužiaci aj profesori ho úplne zbožňujú, rovnako ako krásna Jane (Felicity Jones), ktorá na tej istej škole študuje umenie. On na oplátku zbožňuje ju. Keď však v osobnom aj v profesijnom živote stojí na pomyselnom vrchole, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lekárske vyšetrenia po jednom z mnohých jeho ,,nešikovných“ pošmyknutí, vyrieknu drsnú diagnózu – neliečiteľné postupné ochrnutie nervového systému, ktoré do dvoch rokov skončí smrťou. Lenže Jane a Stephen sa osudu vzoprú. Vezmú sa a snažia sa viesť normálny život. On si chorobu nepripúšťa a dokončuje si doktorát. Ona ho všemožne podporuje, často až za hranicou sebaobetovania. Čím viac sa blíži predpokladaný koniec, tým hektickejšie sa obaja snažia žiť. (TV Doma)

Terva

CITÁT - Co když celé tajemství Vesmíru je sex?............. Romantické chvilky střídají různé teorie a výpočty. Pak však přijde nemoc a příběh se stává velmi smutných. Vlastně je to celé založené na dialogu o lásce a přátelství. CITÁT - Já tě miluju............ ()

PanCitron

V podstatě stejná šablona jako každý druhý životopisný film. Občas zábavné, občas zdímačka emocí, ale stejně se za pár minut vykouří z hlavy. Celkem se mi líbilo, že to bylo spíše o Jane Hawkingové. Narážky na DW potěšily. ()

JohnCZ

K plné spokojenosti mi akorát chyběl větší důraz na samotné Hawkingovy teorie. Takhle je to opravdu spíše sladký romanťák, než životopisný film se vším všudy. Jenže je tu Eddie Redmayne, který podává skutečně pozoruhodný herecký výkon a Oscara dostal naprosto zaslouženě (stejně jako Julianne Moore ve Still Alice). Felicity Jones je tu správně kouzelná a máme tu i Davida Thewlise, jehož přítomnost mě potěší v jakémkoli filmu. Retro atmosféru skvěle podtrhuje i klavírní soundtrack, který do dokonalosti nemá daleko. Filmu však do dokonalosti pár věcí chybí, ale přesto jde kvalitně napsané a dokonale zahrané drama. ()

corpsy

Pokiaľ budete čakať životopis v štýle ,,každých 5 sekúnd jeden vzorec, či filozofickú úvahu,, narazíte. Pokiaľ budete čakať životopis, pri ktorom vám celulóza pomôže viac pri bulení, ako písaní poznámok, pravdepodobne narazíte takisto. Tento úspešný snímok sa zmieta niekde v strede, čo mu len umožňuje diváckejšie prijatie. A nieje v tom vôbec zlý. ()

DEXTER099

Říkal jsem si za co asi dostal Eddie Redmayne Oscara když můj favorit byl Michael Keaton no a po zhlédnutí musím konstatovat,že si ho Eddie opravdu zasloužil.Citlivě natočený film o jednom z nejznámějších vědců ( i když ho mnoho lidí včetně mě zná bohužel hlavně právě kvůli jeho postižení) a jeho mládí kde se musel vyrovnat z přicházejícím postižením a stejně nelehký úkol čekal i na jeho milou,která se o něj starala a společně měli několik dětí.Za mě celkově 85 % a pět hvězd. ()

Rybizek

Film jsem odkládala velmi dlouhou dobu. Nejspíš jsem se obávala emočního vypětí, které by mi mohl přinést. Naštěstí to zas tak breku-hodné nebylo, možná proto, že to bylo jedno velké klišé, leč pravdivé. Těžké chvíle v životě Hawkinga tam byly zobrazovány minimálně a 2 roky se protáhly na mnoho dalších, takže se konal relativní happyend. Výkon "Eddíka" je naprosto fenomenální, tudíž Oskar více než zasloužený. Díky naprosto důvěryhodnému ztvárnění pana Hawkinga to o fous stačilo na plný počet 85%. ()

mad_ness

Nie je potrebné natočiť nový film, ktorý zachytáva len jedno obdobie profesorovho života, taký tu vznikol už pred desiatimi rokmi. Toto bol masterpiece, Eddieho glóbus je viac než zaslúžený. A že mi bolo treba čítať prvú stranu komentárov, to som sa zase vytočila. Ak niekomu 3 žánre nenapovedia, čo má od filmu očakávať, tak mu srdečne blahoželám. Džízs. A tiež som nikde nevidela spomenutú hudbu, ďalší glóbus v správnych rukách. ()

ledzepfan

Standardní životopisné můvíčko, které do nadprůměru táhne povedený casting a relativně svěží scénář, který se vkusně vyhýbá těžkým sentimentálním ždímačkám a přestřeleným emočním výlevům. ()

baribal

K těšení se na tento film jsem přistupoval poněkud rezervovaně. Proč? Na jedné straně stojí úžasný životní příběh Hawkinga, kterého každý zná jako světového fyzika a matematika, ale nikdo jako "občana" Hawkinga. Na druhé straně pak stojí fakt, že film nemůže mít velké finále, protože TA TEORIE VŠEHO se ještě nenašla, neobjevila. Pravděpodobně nikdy ani objevena nebude, ale to už film (možná chvílemi spíše dokument) neobsahuje. To že film z mého pohledu člověka, který dílo Hawkinga trochu zná ztrácí film na poutavosti z důvodu směřování k nejasnému konci je fakt, se kterým se tvůrci museli nějak vyrovnat. Aby překonali tento hluchý konec, měl být film natočen více strhujícím a osobním způsobem, který z Vás udělá zúčastněného pozorovatele a ne externího statistu doma v křesle. Velký film o Stephenu Hawhkingovi teprve musí přijít! ()

maddy

Theory of Everything: From the Big Bang to .... Romance? Viac menej klasický životopisný film, ale na rozdiel od iných sa nesústredí ani tak na životné zásluhy hlavného aktéra ako na vzťah s jeho manželkou. Chápem, že v podobnom mainstreamovom filme sa dej nemôže venovať Hawkingovým teóriám (na to tu máme sci-fi seriály), ale aj napriek tomu som čakal o niečo filozofickejší prístup k takejto látke, nakoniec som dostal klasickú romancu. To je možná najzásadnejší problém, ktorý s Teóriou všetkého mám a to, že biograficky je dosť stroho obsiahnutá a vedeckým výskumom Hawkinga sa nevenuje takmer vôbec. Životopis plný vedeckých debát však režisér evidentne nechcel natočiť, takže neostáva nič iné než akceptovať zvolený prístup. Aj Hawkingov súkromný život bol totiž dostatočne pútavý, rozhodne hodný sfilmovania a bolo zaujímavé nahliadnuť do života niekoho kto je takmer úplne paralyzovaný, ale pritom má bohatší život ako mnoho zdravých. Čo mohol Hawking dosiahnuť nebyť zákernej choroby nad tým sa radšej zamýšľať ani nechcem. Ako romantický film je Teória všetkého natočená veľmi decentne, s citom, silnými emóciami a silným odkazom, bez prehnaného pátosu alebo neprimeraného tlačenia na slzné kanáliky a hlavne precízne zahraná. Eddie Redmayne podáva priam fascinujúci výkon, kde necháva zabudnúť na to, že postavu Hawkinga hrá, ale vyslovene ňou žije (bez najmenších pochýb by mal dostať tohtoročného Oscara), do toho všetkého mu sekunduje nežná Felicity Jones a spoločne dokázali vo filme vytvoriť takú chémiu, že im je bez akýchkoľvek problémov možné uveriť to odhodlanie a sebazaprenie ktorým museli v živote obaja prejsť. Nakoľko Hawkinga uznávam viac ako hocikoho iného bolo rozhodne pútavé pozrieť sa aj na jeho osobný život v takejto filmovej podobne, akurát od Theory of Everything neočakávať žiaden intelektuálny pôžitok ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Je to život jedného neobyčajného človeka vtesnaný do pomerne obyčajného romantického filmu. Avšak romantického filmu, v ktorom je všetko na správnom mieste. Stačí to? Asi áno, kto chce vedieť o Hawkinových zásluhách ten si však bude musieť kúpiť niektorú z jeho kníh (vrelo odporúčam!). S nimi sa samozrejme film rovnať nemôže, ale evidentne ani nijako nechcel. CELKOVO: 3,5* (7/10) ()

NinonL

Uff, to byl výkon. Mám na mysli Eddie Redmayna. Dvě hodiny křečí skrouceného těla nejdou ani promyslet, natož zahrát. Životní příběh Stephena Hawkinga mě bavil. Jak mu plánovali jen dva roky života a on se dožil 76 let. Také se mi líbily vztahy ve filmu. Ať už s jeho životní láskou Jane, tak potom s pečovatelkou. A Janin vztah k Stephenovi a pak k Jonathanovi. Dobrý film. ()

SaNcHeZ_cz

Ani skvělý herecký výkon Redmaynea nezachrání tuto životní fresku od sklouzávání ke klasické šabloně a to ať po formální, tak po obsahové stránce. Po výborné úvodní třetině tak dostanete jen další dobře natočený portrét vyjímečné osobnosti, který však postrádá něco víc, čím by se zapsal do paměti. [70%] ()

Vxxx

Nádherný film. Nejdřív vytknu jedinou věc, která mi na tom vadila. Na můj vkus to bylo moc sladké. Navíc mi víceméně přišlo, že hlavní postavou nebyl Stephen Hawking, ale jeho žena. Vždyť jsem se o ní dozvěděla více, než o něm. Prakticky vůbec ho v tom filmu nevidíte pracovat, nijak neprojevuje myšlenky. Ale to je snad jediné, jinak se mi film líbil opravdu dost. U většiny scén jsem se přiblbě usmívala, párkrát se i zasmála, protože ten jeho humor byl geniální. Hrozně mi sedla postava té ošetřovatelky. A té chemie, kterou mezi sebou měli. Celý ten film byl velmi...diskrétní - to je asi to správné slovo. Mají tři děti, ale "proces výroby" nikdy nijak ani nenaznačili. Stejně tak nevidíte těhotnou hysterickou manželku pobíhající od přebalování plen k slintajícímu manželovi. Vidíte super ženu, která zvládá vše na jedničku a s úsměvem na rtech. To je možná ta nasládlost, co mi na tom vadila. Nikdo se nevzteká, nikdo nic nerozbíjí, nikdo neječí "JÁ TOHLE NEZVLÁDNU!!!" a od takové filmu bych to docela čekala. Co se herci týče, všichni skvělí. Redmayův xichtík jsem si zamilovala už v Les Mis a tady jsem byla okouzlena i jeho hereckým umem. Prostě příjemný film. Hudební doprovod taky super. Z kina jsem odcházela s velmi dobrou náladou. 4* - pokud na film budu ještě dlouho vzpomínat, hodnocení zvýším :D ()

MartinezZ

Stručná historie Hawkingova ~~~ Plus za námět, plus za herecké ztvárnění Stephenovi nemoci, možná ještě tak plus za ubulená očíčka Felicitina, ale jinak je to veskrze dost průměrná ždímačka ála "Plakejte, dušičky, vida ten těžký osud." No, já v tom bohužel viděl jen tu vykalkulovanou ždímačku slz, ukazující ve výsledku hlavně zvolenou těžkou dráhu Stephenovy manželky a matky jejich dětí - což dává smysl, když je to podle její knihy, ale ta očekávanost dění a dramat mi tu hodně vadila. Typický oscarový hollywoodský film: Lidské drámo a tragický osud = Oscar. Resumé: Duchaprostý kalkul bez invence a pohledu i do Stephenova života. ()

Wysch

Brutálně přeslazený s perfektním výkonem páně Redmayna. A pokud si člověk pod pojmem "přeslazený" představí okaté cílení na slzy a soucit s panem Hawkingem, bude přesně chápat, jak to myslím. A když se k tomu přidá celý kvantum prvoplánových scén, vlastně to ani bůhvíjak skvělej film po řemeslný stránce není. Ale má perfektního Redmayna. A oku sympatickou Felicity Jones se svým kouzelným přízvukem. ()

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

11.02.2018

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

03.10.2017

Manželské etudy dokumentaristky Heleny Třeštíkové po 35 letech. Krutosti nacismu i pozadí Mnichovské dohody v díle slavného režiséra Marcela Ophülse. Znělka letošní Ji.hlavy z dílny hollywoodského… (viac)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

Potterovský nástupce nalezen

Potterovský nástupce nalezen

02.06.2015

J. K. Rowlingová možná nikdy nenapíše pokračování Harryho Pottera. Už v listopadu 2016 ale dostaneme první díl jeho filmového prequelu, v němž se podíváme do stejného kouzelnického světa na začátku… (viac)