Životopisný príbeh mladej ženy Cheryl Strayedovej (Reese Witherspoonová), ktorej po smrti matky a krachu nevydareného manželstva hrozil pád na samotné dno pre drogovú závislosť a náhodný sex, ktorým odháňala strach zo samoty. Jedinou šancou na záchranu bol úplný životný reštart. A tak sa bez akýchkoľvek znalostí prežitia v divočine rozhodla vyraziť na extrémne náročnú vysokohorskú pešiu túru dlhú 1770 kilometrov Pacific Crest Trail - od Mohavskej púšte cez celú Kaliforniu a Oregon až do štátu Washington, aby pri prekonávaní obrovských útrap siahla na dno svojich síl, našla samú seba a získala vôľu začať nový život v novom prostredí a s novými ľuďmi. (TV JOJ)

Anomiska

Nejak mi to přišlo nekompletné. Dosť mi chýbali nejaké pojítka, čo a ako a prečo. To sa týka retrospektívy. Inak samotná cesta a počínanie na nej, hodne dobré a doprovodná hudba proste skvelá! ()

DavidWebb

Cca 12 minúta filmu a na obrazovke vidím ako sa "lyžičková" blondínka snaží z pozície "na štyroch" postaviť na svoje pastelky s rupsakom dvakrát ťažším ako ona sama na chrbte a rýchlo pozerám na kolónku žáner, či tam nie je náhodou aj komédia. OK, teraz seriózne. Lyžičková ide po ceste a spomína na minulosť. Lyžičková ide po lese a spomína na minulosť. A ešte lyžičková stretáva občas nejakých ľudí a samozrejme spomína na minulosť. Povedať, že rekapituluje, by nebolo fér, štyridsať predsa nie je šesťdesiat, ale akési obzeranie sa cez plece by tu sedelo viac. No a na konci príde sympatická lama a je koniec. Dobre, blondínka je síce celkom dobrá herečka ale zmysel celého filmu mi uniká a spomínam to preto, lebo sa nejedná o žiadny béčkový hororový výplach, ale o seriózny pokus divákovi niečo "povedať". No ja môžem za seba povedať, že podobné filmy sme tu už mali, bolo to prednedávnom a boli lepšie. PS: Pááni, lyžičková chodí srať ako my všetci ostatní! Riadnu kôpku spravila, do čapice by to jeden nevzial. Pááni. ()

Marator

Divočina je emočně silný umíchaný drink. Tvůrcové čerpali z receptu Cheryl Strayed. Když brčkem zaplujete do sklenice ucítíte nemoc, smrt, osamělost, depresi, drogy, sex, krásu přírody, Simona a Garfunkela, divočinu, bolest, strach, pusto, zmar, odhodlanost, vyrovnanost, život. Pohybem brčka nahoru a dolů se vám chutě povědomě vrací. Řekl bych, že skoro každý takový drink jednou ochutnal, ale každý s brčkem zacházel po svém. A abych nezapoměl. Na horním okraji sklenice je místo třešničky Laura Dern a umíchaný je Reese Witherlžící. ()

Oudee33

Originálně zpracovaný námět o hledání sama sebe, o cestě ze ztráty blízkého přes silné pomatení smyslů v heroinovém oparu... Reese to dala s přehledem. Já bych si dal podobně osvobozující trek, ovšem 1.000 mil? To je silný kafe i na mě. Přesto motivovalo na 70% ()

TommyDiamond

Každý se vypořádává se svými problémy po svém. Naplánovat si tisíci mílovou tůru je vážně očišťující, vyrovnávající a šílené... Nemyslím si že krásy neposkvrněné přírody ani naše ústřední protagonistka byly tím hlavním klíčem k úspěchu celé podívané. Hornby a Vallée jsou tvůrci, který vědí čím zaujmout dnešního náročného diváka a tak, by bez vkusných a emočně vypjatých ,,flashbacků,, do minulostí byl jejich příběh jen obyčejným nudným pěším road tripem. Tyto vracečky celý pochod zdramatizovaly a dodali snímku potřebnou hloubku..... I když podle mě Reese ničím zvlášť neoslnila, tak jí role vcelku sedla. Se svým vzhledem a zkušenostmi může hrál dvacítku, třicítku a když ji nenalíčí, tak i vyžitou čtyřicítku.... Divočina mě ale chytla a nezbývá než doporučit...... ()

Popelka93

Lehký, nenáročný film. Dlouho jsem otálela, než jsem si ho nakonec pustila. Čekala jsem na toho medvěda.. No nevadí. Docela mě zarazil konec jako Malarkey, trošku zklamání. Od asi dvacáté minuty jsem měla taky chuť vyrazit někam na túru. :-), ale postupně mě to přešlo. Líbila se mi i lištička. Doporučuji v původním znění s titulky. ()

Miagy

Hoci je Divočina dobre natočená životopisná dráma, o absolvovaní dlhej cesty pri hľadaní odpovedí na kopu vnútorných otázok hlavnej hrdinky, filmu uberá na efektnosti práve tá životopisná linka, ktorej autori dali podľa môjho názoru až zbytočne veľa priestoru. Neustále prelínanie deja, vracanie sa späť nedávalo divákovi možnosť vychutnať si strastiplnú cestu "PCT". Rovnako sa autorom nepodarilo zachytiť "utrpenie" ktoré človek musí po takej ceste zažívať. Takisto sa zdá, že hrdinka pomerne veľkú cestu absolvovala autom, filmu chýbala nejaká riadna "divočina" a preto film nemôžem ohodnoť lepšie. PS: vo filme som si všimol viacero somariniek - hrdinka sa vôbec nepotila, nešpinila, po zahodení prvého plynu jedla studenú stravu, ale zápalky mala so sebou, filmu chýbala "uveriteľnosť"... ()

neo250

Každý z nás ma chvíle, keď sa cíti úplne zle alebo siahol až na dno. No mať tzv. očistnú kúru, menšou turistikou po kopcoch kde sa nič nedialo, len dievčina kráča a kráča po kompčekoch ma nejako neočarilo až nudilo. maximálne filmu dávam 40% ()

Zombiepod

Wild nie je ničím, čo by sme už niekoľkokrát niekde nevidel. No pri porovnaní trebárs s kvalitnejším Into The Wild má omnoho ťažší nosný príbeh, ktorý však tú dobrodružnú zložku značne brzdí a zvláčňuje, pretože prehnane dramatizuje. Flashbacky však potešia predovšetkým postupným odkrývaním minulosti postavy, putovanie má silnú atmosféru vďaka nádherným scenériám, a Reese je v roli Cheryl Strayed skutočne výnimočnou herečkou. Príjemný životopis, ktorý nenudí, a podobných filmov je v éteri už pomenej. Zaslúži si pozornosť. ()

mac000

Malý filmový klenot. Útrapylná cesta mladé ženy, o jejichž motivech a cílech se dozvídáme teprve v průběhu děje (a nikdy si nemůžeme být jisti, který z nich je ten skutečně pravý). Po přečtení upoutávky Cinema Artu by si divák mohl říci, že už zná ceý děj, že se nemusí ani na film dívat. Ale o tom to není - je to o emocích, prožitku každého dne o kterém film vypráví. Skvělý výkon R. Witherspoonové v roli Cheryl (ale i L. Dernové v roli její matky) umocňují zážitek z filmu tak sugestivně, že člověk by se málem hned začal balit a shánět si pořádné boty, mapy a ... ()

Looka

85% Film je spíše o hledání sama sebe než o krásách přírody. S přibývajícím časem se dozvídáme více a více ze života hlavní hrdinky a proč se vlastně vydala na tuto dlouhou pouť. Chvílemi to evokuje Kerouaca. Reese působí civilně a překvapilo mě, že asi bude dobrá herečka. ()

DaveSmith

Tak nějak jsem si "protrpěl" dvouhodinovou stopáž a zjistil jsem, že jsem dostal přesně to, co jsem čekal, a vůbec se přitom nenudil. Sice Vallée neservíruje nic moc originálního, ale je to zkrátka poctivá filmařina s dobře obsazenou ústřední postavou, pěknou přírodou a slušně zmáknutým vypravěčstvím. Pravda, v poslední půlhodině už se ty flashbacky do minulosti trochu zacyklily a nepřinely nic nového, takže děj trochu vázne. Přece jen mám radši lineárnější styl vyprávění děje. Ale když vezmu v potaz i to, jak dobře Reese zmákla tuhle roli, musím hodnotit poměrně vysoko. ()

ForGump

Tohle je prostě celé Reese, nikdo na ní nemá a dalo by se možná použít ten otřepaný ''herecký koncert'', kde se prostě člověk rozhodne ujít sebevražednou trasu a vy celou dobu pozorujete její strasti a někdy dost intenzivně. Nemalou roli hrají flashbacky, které vysvětlují, co a proč dělá tak či onak. Skvělý zážitek, který umocňuje příroda zprostředkovaná schopnou kamerou. 80% ()

dawnie

Québečani na to jdou od lesa... kamera, střih, hudba, všechno je neuvěřitelně nekonformní a jiný. Jinými slovy, o něco psychóznější variace na Into the Wild. A zase mě přinutila cítit, o což tu jde. ()

hekla

Silný příběh o hledání, překonání a znovunalezení sama sebe díky cestě fyzicky i psychicky námahavé, riskování, beznaději, útrapám a především dlouhému trmácení. ()

ŠpetaMarek

Na světě se dějou věci a protože nejsem schopná se vyrovnat se zakladní věcí koloběhu života a kvůli tomu se ve 45 letech začnu ku...vit a fetit tak musim šlapat. A šlapu a nadávám a v posledních pár kilometrech si to uvědomím... life is life... na ná ná na na. Film dobrý v jednotlivých scénách, ale celek je pseudo intelektuální paskvil. Nemůže za to ani tak režisér, jak ta nána, co napsala knížku a tak násilně ji vecpali do filmu :-) ()

papadoce

Predstavte si na chvíľu, že ste lacná sfetovaná kurva a tento status idete zvrátiť tým, že dáte štreku Svidník Lozorno úplne sama tam aj späť zo štyri krát. Medzitým budete raz bez vody a raz iba v sandálkach. Tak..... a o tom je tento srdcervúci film. ()

celticek

Nechápu, proč jsem se toho bál, bylo to vážně moc dobré. O přírodu tady ani nejde, ale vůbec to filmu neubírá, naopak. Reese to skvěle zahrála. Příjemné překvapení. ()

Emafera

Nějak jsem se tohohle filmu bála, protože i když mám Reese Witherspoon hodně ráda, neuměla jsem si jí do téhle role nějak napasovat. Musím ale říct, že jí ztvárnila úžasně. Silný příběh, o to silnější, že se skutečně stal. ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

27.12.2021

Velice nepříjemná zpráva nás zasáhla krátce před koncem roku – oceňovaný kanadský režisér Jean-Marc Vallée zemřel nečekaně v pouhých 58 letech. Filmař stojící za oscarovým Klubem poslední naděje,… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (viac)