Životopisný príbeh mladej ženy Cheryl Strayedovej (Reese Witherspoonová), ktorej po smrti matky a krachu nevydareného manželstva hrozil pád na samotné dno pre drogovú závislosť a náhodný sex, ktorým odháňala strach zo samoty. Jedinou šancou na záchranu bol úplný životný reštart. A tak sa bez akýchkoľvek znalostí prežitia v divočine rozhodla vyraziť na extrémne náročnú vysokohorskú pešiu túru dlhú 1770 kilometrov Pacific Crest Trail - od Mohavskej púšte cez celú Kaliforniu a Oregon až do štátu Washington, aby pri prekonávaní obrovských útrap siahla na dno svojich síl, našla samú seba a získala vôľu začať nový život v novom prostredí a s novými ľuďmi. (TV JOJ)

Evny

Slabá napodobenina Into the Wild, dvě hvězdy dávám zřejmě jen z milosti. Film ve mě vyvolal pocity vzteku a bohužel vrhá dost hrozný světlo na ženský. Plytký scénář, lépe řečeno monology plný blbostí a prázdných frází a ve výsledku film o ničem. ()

aLCaP0Ne

Pre mňa jedno veľké prekvapenie, ktorému nemám čo vytknúť. Od famozneho songu "El Cóndor Pasa", ktorý sa tiahne celým filmom, až po zaujímavé flashbacky v čase, ktoré vykresľujú čo to zo života hlavnej hrdinky, či už v pozitívnom zmysle na spomienky z detstva až po sexuálne "harašenie", drogy a smrť milujúcej osoby. Pri tomto snímku som si zaspomínal na rok 2008, kedy som podobne "hltal" Into the Wild. Cheryl je zaujímavá postava a podobne ako každý z nás má svojich démonov, ktorý ju žiaľ stiahli dole a možno sama pod ťarchou, ktorú prežíva sa vydá na cestu prečistenia, vykročenia do nového života. Možno do takého, akého si želala jej matka.. 90% ()

netWoor

Road movie, která nás na začátku možná ponoukne k absolvování něčeho podobného (byť asi výrazně kratšího), na cestu se ale díky poměrně nudné druhé polovině stejně nevydáme ... ()

Veronica27

Člověk dělá chyby a pak lituje a nebo jednoduše propadne drogám, nechá se ojet od kde jakého šupáka a pak si najednou uvědomí, že by se měl vydat někam na cestu.A tak si vezmeme batoh, který váží několikrát více, než my a vydáme se hold vstříc divočině.Ale to je asi hold prosta Cheryl Zabělá ...Film nebyl tak špatný, ale čekala jsem od něj mnohem více.Jinak písnička skvělá, tu chválím ! ()

markotter

Režisérovi a Resse Whiterspoon (hlavně) se výborně podařilo přenést na mně pocity, jaké asi prožívá člověk, který se vydá na takhle dlouhou cestu. Reese si takhle šla krásnou krajinou, do toho flashbacky z jejího ne zrovna veselého života a sem tam nějaká příhoda z treku, vlastně pohoda :-). A jak se blížil konec cesty, úplně jsem cítil, co asi musela cítit Cheryl, která na začátku putování byla úplně jiná než na konci. Vůbec by mi nevadilo, kdyby za posledním mostem pokračovala dál ještě hodinu jen si povídala sama pro sebe a nepotkávala při tom žádné lidi. ()

bearmeedek

Film, který rozhodně osloví americké diváky, ale není určen pro mentalitu našich končin. Ale pozor. Když se podívám na zdejší vysoká hodnocení, začínám pochybovat, do které země vlastně patřím. Ano, příběh se někdy a někde skutečně udál. Cheryl určitě neměla radostné dětství, ani zážitky s odchodem své matky ze života. Ale všechno ostatní si už v životě řídila sama. Závislost na tvrdých drogách, neřízený náhodný sex, rozvrat manželství, které mohlo fungovat. Přitom z jejich myšlenek vyplývalo, že bývalého manžela má stále ráda. Takže se sebere a jde se trestat a léčit a hledat vykoupení na konci nelogické a, v jejím případě, téměř nereálné tůry divočinou. Celá její cesta je doslova prošpikovaná flashbacky, které po půlce filmu už musí jít na nervy. V obsahu filmu slibované dobrodružství v divočině se tak nekoná, protože jdeme a než se stačíme rozhlédnout po okolí, tak si v té samotě už zase na něco vzpomínáme. Jinak se neděje nic až tak ohromujícího, takže se nudíme a vzhledem k opravdu zbytečné délce filmu o ničem a nekončícím flashbackům nás to začíná jaksi srát. Jediný slušný moment je setkání s lamou a jejím doprovodem. A abych byl objektivní, tak k hereckému výkonu Reese nemám žádné výhrady. ()

maxmen

Pozoruhodný film, každopádně si myslím že by udělali lépe, kdyby byl film víc zaměřený na její cestu, než na to jakou měla minulost, vztahy, co dělala apod. Polovina filmu je jen o tom, a to tomu dle mého moc nedodává, ale to je asi věc názoru. 70% ()

Dave Lister

Silný příběh o tom, jak se postavit čelem svému osudu a bojovat. Je důležité se opravdu občas zastavit zamyslet se nad tím, o čem život je. Víc šancí opravdu mít nebudeme. Krásný a velmi motivační snímek. Úžasný výkon Reese Witherspoon. ()

Luxocculta

Sympaticky příběh odvyprávěný poměrně nezajímavě a bez větších emocí. Nesedl mně nebo vadil způsob prostřihů do minulosti, jistá nevěrohodnost – např. v podobě evidentně prázdného batohu, nebo překvapivě slabé vtažení do přírody. Ale Reese a celkově duch/poselství filmu fajn. 70 % ()

samkko

4/10 aneb když jde žena do lesa. Film jsem kdysi viděl a teď se ke mě zase dostal. A musím říct že mě to vůbec nebavilo. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická, příběh o ničem a v podstatě se tam nic nedělo. Flashbacky byly neuvěřitelně nudné a zdlouhavě zbytečné. Takže v závěru tu jsou 2 hvězdy za přírodu a za to, že mě téma pacifické hřebenovky vždy zajímalo. ()

RAFT

Divočina a hlavní role pro herečku Reese Witherspoon .No co k tomuto filmu jenom napsat ,především na filmu ve filmu je překrásná příroda.Napínavý a velice tak,trochu silný příběh ,ale kdybych to měl srovnat ,tedy jestli se to dá srovnat co asi podle mě ne ,tak film Útěk do divočiny se mi zdá daleko lepší.Za mě slabé 3.A jestli bych tenhle film ,chtěl vidět po druhé ,tak to vážně ne ,jednou bohatě stačí.60% ()

Colchack

Ženská, ktorá si už v živote preskákala kadečím (ale s prírodou moc skúseností nemala) sa vydáva na vlastnú päsť do divočiny na trip dlhý viac ako 1600 km. Na jednej strane jej závidím, na druhej strane sa jej veľmi čudujem. Cesta o znovupoznaní / znovunájdení samého seba a o vnútornej očiste... ()

vladivostok

Prechádzka po lese je vždy dobrá na dušu. Reese to pochopila a na jednu takú sa vydáva - liečiť si tú svoju, ktorá je zničená. Skutočný príbeh, ktorý prinúti zamyslieť sa či aj my nemáme niečo naložené na tých našich pleciach čo je navyše. ()

Polcas

Obrovské sklamanie.To more flashback-ov pôsobí mimoriadne rušivo.Čakal som divočinu,no dostal som kopec depresívnych nálad a pár pekných obrázkov prírody.Aspoň že soundtrack sa vydaril. ()

FIAT 500

Pravá blondýnka, co se úplně jako pravá blondýnka nechová a hraje překvapivě hodně moc dobře... Také režie a scénář sedí a dílo je perfektně dokreslené dobře poslouchatelným soundtrackem... Nebýt takového na můj vkus a vyprávění filmu moc urychleného konce, byly by to o něco lepší 4 hvězdičky, takhle jsou to "jen" čtyři hvězdičky... Ale znovu opakuje Reese se překonává a moc se mi líbí, že dokázala během pár scén vystřídat polohu školačky, feťačky/nymfomanky a zatvrzelé cestovatelky po mimochodem nádherné přírodě... Některé scény mě bolely za ní a i to je pro mě známka kvality filmu... ()

Nathalia.A

Vtesnať 1770 km spolu s minulosťou a vykreslením osobnosti do dvoch hodín je určite náročné, ale tvorcom filmu sa to podarilo a dosť zaujímavo. Realistické zábery a nenútená dramatickosť sú veľkým plusom, rovnako ako samotný námet. Príbeh o odvážnej žene, ktorá vidí dlhú túru naprieč horám a prírode ako jedinú možnosť zbaviť sa ťažoby, smútku a nesprávneho životného smeru. Tento film vie veľa napovedať, naučiť, usmerniť. Je pekne spracovaný a Reese Witherspoone sa ozaj prekonala. Myslím, že je to jej najlepšia úloha. Stvárnila to úžasne a a týmto som si ju obľúbila, rovnako ako skúsenosť Cheryl Strayed. Jej odhodlanie a vytrvalosť môže motivovať mnoho ľudí k nachádzaniu opätovného zmyslu života. . ()

Maniik88

Nám sa to s priateľkou celkom páčilo. Reese to zahrala statočne. Príbeh nám postupne odhaľuje dôvody šialeného pochodu mladej ženy naprieč americkou divočinou. Ide o psychologické dielo a proste každý z nás 25++ by si vedel nájsť dôvod na nejaké to dlhšie zamyslenie a zresetovanie. Fajn počin natočiť takéto niečo. Chýbali mi snáď len nejaké krajšie zábery z púte, nejaké tie wau scenérie. Ale o to v tom filme vlastne ani nešlo. ()

Zephyras

Na tento film jsem se strašně těšila už několik měsíců a jsem ráda, že mě Reese nezklamala. Okolnosti občas člověka dovedou na zcestí, kdy při pohledu do zrcadla přestane vidět sám sebe a uvědomí si, že musí udělat něco, co mu pomůže "dobu chaosu" překonat. Cheryl své rozřešení našla právě v 1770 km dlouhé trase přes USA, při níž se pomalu vypořádala se svými nejtemnějšími vzpomínkami. Myslím, že je to velmi aktuání téma. Škoda jen, že za tuto roli Reese Witherspoon nedostala Oscara, moc bych jí ho přála. ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

27.12.2021

Velice nepříjemná zpráva nás zasáhla krátce před koncem roku – oceňovaný kanadský režisér Jean-Marc Vallée zemřel nečekaně v pouhých 58 letech. Filmař stojící za oscarovým Klubem poslední naděje,… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (viac)