Životopisný príbeh mladej ženy Cheryl Strayedovej (Reese Witherspoonová), ktorej po smrti matky a krachu nevydareného manželstva hrozil pád na samotné dno pre drogovú závislosť a náhodný sex, ktorým odháňala strach zo samoty. Jedinou šancou na záchranu bol úplný životný reštart. A tak sa bez akýchkoľvek znalostí prežitia v divočine rozhodla vyraziť na extrémne náročnú vysokohorskú pešiu túru dlhú 1770 kilometrov Pacific Crest Trail - od Mohavskej púšte cez celú Kaliforniu a Oregon až do štátu Washington, aby pri prekonávaní obrovských útrap siahla na dno svojich síl, našla samú seba a získala vôľu začať nový život v novom prostredí a s novými ľuďmi. (TV JOJ)

ofu

Něco málo mi vadilo (jako například to, že vždycky šla a jakoby nekoukala na cestu, se vždy zastavila těsně před kamerou a nahodila ten samý výraz, vážně, zkuste ten záběr někdo spočítat). Zápletky nečekejte a vězte, že setkání s medvědem spočívá v tom, že ten medvěd tam je v půl vteřinovém záběru v lese a ona o něm vůbec neví :D Ale jinak dobrý, trošku citové vydírání, ale poctivé 3*** (pro srovnání jsem si pustila Pouť, která z tohoto duelu vyšla lépe a to jak postavama a jejich vývojem, tak i podáním a hudbou) ()

calculus

Snímek mi vypověděl asi vše, co měl. Nic mě nerušilo. Zvláště silná byla výpověď matky mladé Cheryl (Laura Dern), celé to bylo dohromady hodně působivé. ()

waltosin

Život je někdy pěkná svině, tak si jít pročistit hlavu do přírody a dát si pořádnou štreku abych si promyslel všechny útrapy v lásce, bych asi potřeboval! :( 65% ()

Kub_ees

Najprv som bol stotožnený s najvyšším hodnotením ale neviem či si to film zaslúži, pretože ako celok mal nejaké nedostatky a viac menej sa mi z neho najviac páčil koniec. Krajší koniec som snáď ani nevidel. Film nás núti sa nad sebou zamyslieť ale v porovnaní so 127 hodín, sa mi práve tam páčili viac pohľady do minulosti a podobné veci. Tu ma to nejak nezaujalo, hlavne časti s drogami. Príbeh to bol silný, o tom niet pochýb a herečku za tento výkon obdivujem. Film si rozhodne pozriem ešte raz. ()

lobo87

Výborná road movie o objavovaní seba samého a vyrovnaní sa s problémami a životom ako takým. Bavilo ma postupné odkrývanie života hlavnej hrdinky a jej dôvodov, prečo sa na takúto cestu dala, o to viac, že film sa inšpiroval skutočnou postavou. Reese bola vo svojej úlohe skvelá a uveriteľná vo všetkých polohách (mladá študentka, zúfala žena, feťáčka, samotár i znovuobjavený človek). Pochvalu si zaslúži aj režisér a kameraman... 80% ()

vodkasesemte

Skučí teda obstojně, až mi ho to postavilo! - I put myself in the way of beauty - Pacific Chrest Trail, hobo - I noticed… often personal trauma that forces ppl out of their life - Horny old bastard - Happy ppl sing - No more rain, no more pain - I have every intention of taking care of that - I dont mind biting - Enjoy some well-geserved rest, but dont overdo it, okey? - Do I know you? - Hey, good looking. - I would be rather forest than a street. - Problems dont sty problems, they turn into something else. - What leads to what. What destroys what. What causes what to flourish. Or die. Or také another course. - What if I forgive myself? What itf I was sorry? - What if heroin tought me something? - Frogs (Marmot) - What if all those things I did were the things that got me here? - What if I was never redeemed? What if I already was? - It took me four years, seven months and three days to do it. Without her. - Alter! Lost myself in the wilderness of my grief, I found my way out of the woods. - And I didnt even know where I was going until I got there on the last day of my hike. - (Bridge of the Gods) - My life, like all lives, mysterious, irrevocable and sacred. - So very cose. So very present. So very belonging to me. - How wild it was… to let it be. - (I would rather be a sparrow than a snail, I would rather be a hammer than a nail - Yes I would, if I only could, I surely would) - I have in the way fucking giant rock ()

blondboss

Netradičná road movie melodráma, v ktorej môžete v plnej sile čerpať to množstvo energie ťažiacej z nádhernej prírody severných Kordiller. Film natočený na motívy skutočnej púte jednej ženy, ktorá si prešla rôznymi strasťami života, aby našla stratený zmysel života v prírode. Reese Witherspoon ako vždy fantastická a rola jej neskutočne sadla. Dokonca si myslím, že to v jej podaní mohlo byť aj nejaké to ocenenie, ale nevadí. Každopádne milý film, ktorý sa určite oplatí vidieť. 80 % ()

Kytarka

Sebereflexe. Pokora. Přijetí vlastních chyb. K tomu všemu obrazy nádherné, nelítostné, kruté i laskavé přírody, spousta maličkých drobností, které jsem si jako milovník západů slunce a veškerých těchto hovadinek náramně užívala. Ano, Cheryl se po drahnou dobu svého života chovala jako pěkná trubka, nicméně to nic nemění na tom, že díky ní jsem herečku Reese Witherspoon konečně viděla v neobyčejně sympatické, lidské rovině. Ta holka fakt zahraje všechno... Dávám pět. ()

klarajaja

Herecký výkon Witherspoon, který je hoden obdivu a velké ovace. Reese se totiž role zhostila skvostným způsobem. Příběh o ženě, která chce znovu najít svou roli v životě a opět se nedostat na samotné dno.... příběh hodně zamotané lásky a hlavně o tom, co všechno jste schopni dokázat, když si věříte a opravdu to chcete. ()

solisoli

Úžasný príbeh o realite, ktorá môže veľa napovedať hoci komu z nás, keď sa nad sebou trochu viac zamyslíme, aj keď to nemusí byť o tom istom. Skvelý námet, výborne rozpracovaný scenár, kamera, strih a kvalitná výprava s úžasnou prírodou. Jednoznačne Oscarový výkon Reese Witherspoon. Za Réžiu Jean-Marc Vallée to isté. Tento príbeh plný emócií, spomienok, predsavzatí a správneho postoja ženy, voči samej sebe je len holý odkaz k výnimočnosti deja. Možno tomu chýbali drsnejšie momenty, za tak dlhý čas a v takom prostredí, ale o to tu určite nešlo. Navyše na dramatickosti tomu neubralo. Ak sa niekto rozhodne toto dielo pozrieť , určite sa nebude nudiť a ľutovať. Ak ešte pochopí ideu celého príbehu, môže si ju vytvoriť podľa svojho ja, potom po skončení bude určite povznesený. ()

megajalec

Nechytilo ma to za srdce tak silno ako som čakal. Nevravím, že to bolo zlé, ale tie pocity neboli ako pri Into the Wild. Putovanie hrdinky je fajn, výjavy po ceste, príroda, zábery, problémy. Ale motivácia, súcit a prežívanie všetkého s hlavnou hrdinkou ma nechávali trochu chladnými. Najmä dôvod, prečo sa vydala na dlhočiznú cestu neboli také silné, aby ma pohltili a donútili prežívať všetko s Cheryl. Ani záver to príliš nespasil. ()

Mezonito

Film jako takovy strasny, ale Reese perfektni - prumer je z toho na 3* Stejne netusim, jak lidi muzou byt tak stupidni, ze vyrazi do naproste divociny bez jakekoliv pripravy, malem tam zdechnou a jeste se tim chlubi a sepisuji o tom knizky... Ale je to moje vina, nemam na tenhle typ filmu divat... ()

wick

Docela nuda...kde se nic zvláštního nestalo, nechápu, proč se vlastně ta kniha zfilmovala. Iritující a citově vydírající scény s matkou a flashbacky byly spíše otravné než dojímavé. Duo S G v soundtracku potěšilo. ()

SelfishMan

Shodou náhod, aniž bych to věděl, tak jsem si během jednoho dne pustil 2 vynikající kousky od J-M Valéeho ( prakticky v tandemu s Dallas Buyers Club) a musím říct, že to byla naprostá emocionální síla. Wild mi připomněl putování Chrise McCandlesse v Into the wild. Divočinou v tomhle případě by se spíš dala nazvat životní situace Cheryl a celé to putování po PCT bylo jen takovým hezkým rámečkem pro sérii flashbacků vysvětlujících, co ji dohnal do takovéhoto rozhodnutí. Vážně respekt! (p.s. asi nepochopím, proč se tady vážně výborná Reese zahazovala s filmy typu Legaly Blonde2). ()

black8

Silný príbeh a veľmi slabé filmové spracovanie, slabý scenár, kamera a ani herecké podanie nepresvedčilo (výnimkou je výkon Laury Dern - skvelá filmová mama, ktorú život nešetrí ale aj tak srší optimizmom.). Škoda tej premárnenej príležitosti. Idem si prečítať knihu. ()

Mishanka

Jednoduché, řekla bych až milé. Uděláš blbost, něco za to odšlapeš. Sice to oproti takovému Into The Wild úplně postrádalo dramatické chvilky, vlastně jsem vůbec nepochybovala, že dojde zdárně konce bez větší újmy, ale ani tak to pro mě neztratilo kouzlo. A ač jsem se nejdříve bála obsazení Reese, myslím, že tuhle úlohu zvládla s přehledem, konečně se tak, alespoň pro mě, zbavila nálepky "pravé blondýny". Díky za to. Tenhle film beru jako dobře strávený čas, ačkoliv se svým maniakálním přístupem k hudbě musím poznamenat, že absence silnějšího soundtracku mne lehce zklamala. Ty přírodní scenérie si o to přeci jen říkaly, škoda. Nicméně hvězdu navíc za Simona a Garfunkela, to zas dát jako fanda musím :) Sečteno a podtrženo, bylo to příjemné. ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

27.12.2021

Velice nepříjemná zpráva nás zasáhla krátce před koncem roku – oceňovaný kanadský režisér Jean-Marc Vallée zemřel nečekaně v pouhých 58 letech. Filmař stojící za oscarovým Klubem poslední naděje,… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (viac)