Sliedič

• Česko Slídil (viac)

Lou Bloom je mladý muž, posadnutý túžbou preraziť. Keď spozná svet reportérov, zbierajúcich materiál pre čiernu kroniku v lokálnom spravodajstve, zacíti životnú šancu. Stáva sa sliedičom, pre ktorého každá policajná siréna znamená potenciálny zárobok a obete zločinov sa stávajú zdrojom peňazí. V honbe za úspechom Lou postupne stiera hranice medzi pozorovateľom a účastníkom udalostí. Ako ďaleko je až ochotný zájsť? (STV)

zipS

Film, ktory mal naslapnute toho povedat vela, ale v podstate tak v polovici otocil a nevravel uz nic. Dufal som, ze Jake bude inscenovat nehody a ku koncu trebars zhynie... Ale ono sa to obratilo na nahanacku, sledovacku... Aaano nudnuu. Jakeho sociopat inak perfektny. Silne 3* ()

Risulak

Emocionálne apatický Lou (Jake Gylenhaal) nám ukázal spôsob, akým sa dostať na vrchol a teraz ma pri "Push it to the limit" nenapadne len Scarface ale tiež slizko vyzerajúci Ďzejk s kamenným výrazom pri najvypätejších životných situáciách strkajúc kameru popod fúz každému hasičovi, policajtovi alebo zdravoťákovi. Na začiatku "fucking thief", na konci "fucking crazy man". Progresívny antihero alebo hero? "I think Lou´s inspiring all of us to reach a little higher". ()

zekon

Film o vypatlaném psychoušovi, který se chová jako spousta hyen od zpráv. Senzace za každou cenu. Nicméně zazní tam hlavní pravda a ta, že normální zprávy nikoho nezajímají. Pokud tam nejsou hektolitry krve a hromady mrtvol tak to nikoho nezajímá. A proto já na TV a hlavně zprávy nedívám už asi 4 roky. Nicméně film mě přijde dost přitažený za vlasy a takový nereálný. ()

Kivis

Tak to je jízda! Tak hořce vtipné a smutné zároveň, že tenhle film šel do kin krátce před teroristickými útoky v Paříži, které televize po celém světě přenášely live (, a za což některé vyfasovaly taky symbolické pokuty). Vynikající zpracování kontroverzního tématu. S dnešní technikou může televizi nebo alespoň net zásobovat exkluzivními záběry každý, kdo je ve správný čas na místě činu. A samotné televizní štáby se předhánějí, kdo bude první a kdo bude blíž. Zdravý rozum pak musí jít trochu bokem. Ale co pak policie a zásahovky? Otázka, kterou si někteří z nás pokládáme už měsíce (možná i roky), otázka, kterou v akčně-thrillerovém balení pokládá Slídil, a která znovu padla právě po útocích v Paříži. Vezměte tohle ožehavé téma, do hlavní role prdněte vypočítavého sociálního psychopata v podání Jake Gyllenhaala (kdy mě tenhle kluk naposledy zklamal?) a vše ostatní už půjde samo. První polovina filmu je možná trošku rozvláčná, až moc vyprávěcí, občas trochu neuvěřitelná, ale od té scény ve vile sešlápne Slídil pedál plynu tak, že zůstanete zarytí v křesle až do samého konce. Takové filmové zrychlení z padesáti na tři sta už dlouho nepamatuju. Jeden z nejlepších filmů o světě médií. Chybičky by se nejspíš našly, ale v tom našlápnutém závěru je člověk úplně zapomene hledat. Perfektní filmový zážitek... v mé osobní filmotéce přidávám (jakožto 20. filmu) šestou hvězdu. ()

006.Trevelyan

Film o začínajícím novináři a jeho slibně se rozvíjející kariéře. Jake Gyllenhaal hraje skvěle, role mu výborně sedla, nenapadlo by mě, jak čistě může zahrát úchyla. Během filmu mě docela často přeběhl mráz po zádech. Celkově výborný pohled do dnešní sobecké společnosti. ()

Great.Gatsby

Nezamestnanosť stúpa a v Amerike majú ľudia rôzne povolania ale práca tohoto typu bola pre mňa do dnes neznáma. Veľmi dobrý film, postavy majú hĺbku a Lou(Jake) je tak dobre napísaný aj zahraný, že mi ako postava veľmi liezol na nervy. Celý film si kladiete otázku, čo by ste robili vy, a či hlavnej postave ide o prachy alebo o prestíž Rok 2014 bol veľmi podarený čo sa týka thrillerov a tento je jedným z nich. Určite odporúčam. ()

Big Daddy

Myšlenka není špatná a řada momentů originální, ale už jsem viděl Gyllenhaala v mnohem lepší formě. V zásadě postrádám jakýkoliv opravdu podmanivý herecký výkon. Tahounem je kamera střídající amatérské BigBrother záběry s těmi profesionálními a také morální dilema o hranici přípustné meze vlezlosti. Výsledek je lehce nadprůměrným zážitkem, který ovšem na špičku žánru nemá. ()

OMe_CZ

Jako první bych vyzdvihl herecký výkon Jake Gyllenhaal. Opravdu bych mu v tomto filmu věřil i čokoládu na čele. Super film, který pojednává o hyenismu mediálních televizí a ukazuje světu kam až jsou lidi schopní dojít. Skvělý děj, který ani v jedné minutě nezklame. Za mně 5 hvězd. Nenašel jsem nic co by mělo ubrat na klasifikaci. ()

Sachmet87

Jake Gyllenhaal udělal pro důvěryhodnost postavy nočního slídila tolik, že si nejsem moc jistá, jestli mu to stálo za to.Lou na mě sice působil od začátku, jako hajzlík, kterýmu nic není svatý, jde si tvrdě za svým a dokonce mě i překvapil, jak je velmi inteligentní a vše měl dokonale vymyšlený. I se mi během filmu stalo, že jsem si v duchu říkala, že to přeci nemůže udělat, že je to nemorální...to se filmu musí nechat, že umí vtáhnout do děje.A stejně mě to nějak nevzalo, nešokovalo... ()

Zofinka2

Jake Gyllenhaal hrál psychouše slizskýho fakt dobře. Film byl tak nechutný nebo spíš postava Lou Bloom, že mi na konci filmu bylo nevolno, zima a vryl se mi pod kůži, brrr. Měla jsem pocit, že Lou se na mě nalepil a odchází z kina se mnou. Stejně jako jeho nadřízenou Rene Ruso (mluvila stejně jako on na konci) ovlivnil. Ta s ním sympatizovala. Cítila jsem tu přitažlivost mezi nimi. Nepřipadalo mi, že by šéfovou chtěl sbalit proto, že se jí snažil zalíbit, jak někdo tady psal. Začít si se šéfem je riziko. Navíc on neměl žádné kamarády, kamarádky. Zkrátka se mu líbila a není divu. Na svůj věk je Rene šmrncovní baba. Nechtěla bych s takovým člověkem jako je Lou pracovat ani přijít do styku. Bylo mi líto jeho kolegy, kterého nechal umřít. Konec mě překvapil. ()

Ivuska71

Ač jsem měla celou dobu husí kůži z odporu k tomu hnusnému, fakt hnusnému Bloomovi, tak musím dát pět hvězd. Jinak to prostě nejde. Právě protože jsem tu husí kůži měla. ()

phoex

Naprostá špička svého žánru. Film má naprosto vše, co od Krimi/Drama/Thrilleru mohu očekávat. Výborný Gyllenhaal, velmi šikovně natočeno a především ... ta atmosféra je dechberoucí! Prostě * * * * * ()

lola10

Jake vážně jede ! Téma je aktuální a přesto ne moc veřejně propírané, díky tomu je to zajímavé a poutavé. Určitě stojí za zhlédnutí. ()

(fun)tomas

Nightcrawler Lou a Gone Girl Amy by tvorili ideálny pár s psychopatickou poruchou osobnosti. Takmer nežmurkajúci Jake Gyllenhaal s nepopierateľnou charizmou, narcistickou osobnosťou a schopnosťou zmanipulovať slabších jedincov poprípade odrovnať konkurenciu, by perfektne sedel ku nádhernej a krutej žene z predmestia Rosamund Pike z filmu Gone Girl. Ak porovnám spomínaný Gone Girl s recenzovaným filmom, stále mi tu niečo chýbalo. Stvárnenie Lou Blooma bolo spektakuláre, avšak celý príbeh vystavaný okolo tejto postavy mi pripadal chabý a jednotvárny. A práve kvôli nevýraznemu príbehu má Nightcrawler u mňa o hviezdičku nižšie hodnotenie ako vynikajúce thrillery minulého roku Prisoners a Gone Girls. ()

Thug_Leo

Nemám rád lidi co zírají a místo toho, aby se starali o sebe a svůj patetický život čumí na jiné, nesleduji televizi a ani nečtu bulvární a rádoby nebulvární noviny, hlavně protože mě nezajímá jak se prase má, ani wannabe hvězdy...Jake mě stále velice mile překvapuje, jeho slizkého Loua zahrál brilantně. Paxton nic nepokazil a Russo? Ta mě připadala správně chladně i když to skřípalo.. Slídil by mohl mít i vygradované pokračování....Lou bude vraždit, pak si celý plac ofotí, zavolá poldy a ještě shrábne cash za luxusní POV záběry. Film stojí určitě za shlédnutí ()

Resko

Keď som videl hodnotenie a pár komentárov k filmu tešil som sa, že si toto určite pozriem lebo si potrpím na filmy ktoré pozerám, niekedy mi pomaly dlhšie trvá výber ako film... Takže som sa tešil. O 30 minút som mal už iný názor. Vyslovene som sa nudil, vôbec ma nebral, Lou Bloom namiesto toho aby ma zaujal sa mi skôr zhnusil a ku koncu som už vyslovene neznášal ten jeho ulízaný účes, vyškľabený ksicht a arogantné dobre znejúce ale prázdne povýšenecké monológy, čím nechcem povedať, že je Gyllenhaal zlý herec, skôr by som povedal, že zvládol rolu perfektne ale mne sa hnusila. Ďalšia chyba bola v tom, že vyššie popísaný obsah má síce 2 a pol riadku ale je tam vlastne zhrnutý film a absolútne nič neprekvapí, takže ak som sa po 30 minútach nudil na konci som už veeeeeeeeeľmi túžil film vypnúť ale vydržal som to. Štipka akcie čo tam je tiež vôbec nebrala. Čo viem oceniť je námet - teda pokus o stvárnenie hienizmu médii ale to nestačí na to aby som filmu dal viac ako dve hviezdičky. Neviem no, možno to bude mnou, asi som špeci ale pre mňa toto nebol filmový zážitok ale sklamanie. ()

lisbethsally

Trochu děsivé ztvárnění amerického snu, alespoň si člověk uvědomí v jaké době žije a že některé věci je lepší nevědět. Také si možná rozmyslíme absolvovat svoji každodenní rutinu s novinami v ruce nebo civěním na z 90% zastrašující a negativní večerní zprávy. Jake je až k neuvěření dobrý. ()

Lukkyn

Depresivní predstavení temné stránky L.A. Žádní happy lidé, žádné sluníčko, žádné kočky v bikinách - jen nehody,krev, násilí, loupeže, vraždy a do toho se ponoří jeden úchylně ulízanej Lou , takový budižkničemu bez práce , ale za to plný teorie , jak se má poctivá firma dělat a jak bude makat jako šroub. Shodou náhod se dostane k práci mrchožrouta ,který je na tragických místech dřív než benga a neštítí se strčit kameru pomalu až do mrtvoly. No a když příběhy dojdou??Je to přece dříč , tak si prostě vytvoří svoje. Ta banda hyen z kanálu nápadně podobnému TV Nova , takhle přesně si představuju moderní novinařinu. Samozřejmě , že tohle bylo přehnané , ale neženou se dnešní novináři za senzací za každou cenu???Jake mi nevadí on hrál člověka bez emocí, kterému na lidském životě vůbec nezáleží, takže těžko čekat víc, než předvedl. Navíc prostředí filmu je neokoukané, takže za mě povedený kousek!! ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Jake Gyllenhaal má za sebou Patrolu, Zmizení, Slídila nebo Demolici a do každého svého projektu jde na sto procent. Naposledy se Jake objevil v dramatu Silnější, kde si zahrál jednu z obětí výbuchů u… (viac)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců