Dirt

USA, (2007–2008), 15 h 25 min (Minutáž: 44–55 min)

Tvorcovia:

Matthew Carnahan

Kamera:

Geary McLeod

Courteney Cox, Ian Hart, Josh Stewart, Alexandra Breckenridge, Kyra Oser, Jeffrey Nordling, Will McCormack, Laura Allen, Shauna Stoddart, Alexi Wasser (viac)

Šéfka Luci Spiller (Courteney Cox) dvou časopisů "Now" a "Drrt" snažící se sehnat senzace ze světa showbussinesu za každou cenu... Využívá vydírání, úplatky, podvody, vše co je potřeba aby dostala své. Ve všem jí pomáhá její kamarád z dětství, schizofrenický fotograf Don Conkey (Ian Hart). Majitel časopisů si prosazuje snížení nákladů o 20%, přičemž navrhuje změnu vedení v případě neúspěchu se snižováním. Luci navrhuje sloučení časopisů v jeden "Drrt now" a tím uspoření 50% nákladů. Dostává týden na zkoušku... (Macany)

NinadeL

20/20 Nádherná záležitost kabelovky FX, která měla být dárkem pro fandy Nip/Tucku. Bohužel po dokonalé první sérii přišla stávka scénáristů, takže druhá série dostala jen 7 dílů a ende. Nikdy ale nezapomenu na respekt, který si Courteney Cox bez problémů získala na všech frontách. Don byl taky rozkošný se všemi těmi svými vidinami, zvlášť když mu jeho imaginární mrtvá milenka porodila kotě. A co víc? Překvapivé zvraty, výborné obsazení vedlejších rolí, včetně Granta Show, takže zakládám do pořadníku a truchlím. ()

Tom Riddle

Obsahuje náznaky spoilerů. Dirt je skutečné hříšná guilty pleasure. Jak už je tradicí seriálů ze stáje FX, kontroverzí jen hýří, a dělá to pěkně se stylem. Show plná pozlátka je uvnitř prázdná, je temná, zvrácená, tragikomická, a prostě nemá v úmyslu nic hlubšího, než jen zábavu. Mrcha Lucy Spiller (C. Cox) je šéfredaktorkou bulvárního plátku, a jejím jediným životním cílem je na celebrity vyhrabávat špínu. V tom jí je hodně nápomocen její nejlepší a jediný přítel, schizofrenický paparazzi Don Conkey (já v prvním díle Harryho Pottera) a taky nadějná reportérka Willa McPherson (A. Breckenridge). Když se Lucy pustí do špíny milované hollywoodské hvězdičky Julie Mallory (Laura Allen) a jejího neméně slavného přítele, stárnoucího herce Holta McLarena (Josh Stewart), věci se začnou trochu komplikovat. A pokud nepatříte mezi diváky, kteří potřebují v každém filmu a seriálu nějaký ten filozofický přesah, a dokážete se bavit nad tím, jak odporní dokážou lidé někdy být, je Dirt tím správným pořadem pro vás. Kromě nálepky Guilty pleasure made by FX se Dirt do seriálové kroniky zapíše také jako jeden z těch, které bohužel zničila velká scénáristická stávka roku 2008... Minuta ticha pro Lucy... ()

Motinski

Dopozeral som 1. seriu, no už niekde v polovici som sa občas premáhal. Nejde ale o nič zlé. Má to svojskú atmosféru, Courtney je výborná suka a schyzofrenik Don bol super. Dirt je nekompromisný v ukázani toho ako vedia byť ľudia skazení a médiá prehnité na kosť. Nie je ale dosť pútavý ani výnimočný aby si ho ľudia poriadne zapamätali. Ani raz sa mi nestalo že po skončení epizódy som nedočkavo pustil ďalšiu. Že som si to pozrel ale neľutujem, väčšina časti boli fajn ajkeď často o tom istom. 1. séria 5/10 ()

MoiJe

Ona - skoro vsemocna sefredaktorka, krasna, sikovna, chytra a uspokojujuca sa nad najnovsim vydanim. On - prudko schizofrenny, ale funkcny paparazzi. Oni - herci, spevaci ci sportovci, ktori maju tajomstva, ze by vas ani nenapadli a z casu na cas na seba navzajom bonzuju a o nieco castejsie snupaju a sukaju... Zatial to na mna posobi ako pokus o (tragi-)komediu, ktory by rozhodne nemal byt servirovany s jedlom. ()

Pajky3

Zajímavý seriál z bulvárního prostředí. Nejzajímavější je samozřejmě postava schizofrenika Dona Conkeyho. Nejvíc se mi líbil díl číslo 9, s přepadením redakce. Škoda, že Courteney se role Lucy Spiller nedá věřit, prostě nemůžu uvěřit, že je to taková mrcha. Mnohem víc jí sedí role Jules v Cougar Townu. Druhá série už mě tolik nebavila, nehledě na to, že neskončila nějak extra. Škoda Dona Conkeyho, docela pobavilo zamontování skutečných skandálů celebrit. slušných 70% ()

• V jedné části seriálu Lucy (Courteney Cox) říká: „Já nenávidím tanec ve tmě!“ Paradoxem je, že v roce 1984 si Courteney zahrála ve videoklipu Bruce Springsteena, ke skladbě „Dancing in the Dark“. (lyukassza)
  • Milan Carlton (Elisabeth Harnois) je založená na Paris Hilton. Podobný je nejen její životní příběh, ale i jméno. Milan (Miláno) je stejně jako Paris (Paříž) velké evropské město, a Carlton je stejně jako Hilton síť hotelů. (Tom Riddle)