Sliedič

• Česko Slídil (viac)

Lou Bloom je mladý muž, posadnutý túžbou preraziť. Keď spozná svet reportérov, zbierajúcich materiál pre čiernu kroniku v lokálnom spravodajstve, zacíti životnú šancu. Stáva sa sliedičom, pre ktorého každá policajná siréna znamená potenciálny zárobok a obete zločinov sa stávajú zdrojom peňazí. V honbe za úspechom Lou postupne stiera hranice medzi pozorovateľom a účastníkom udalostí. Ako ďaleko je až ochotný zájsť? (STV)

Sylvin

Nemůžu tomu dát pět, nemůžu. Ano, je tady napsáno Krimi/Drama/Thriller, ale co si budem povídat, celou dobu se to snaží tvářit jako akčňák a ten to tedy opravdu není. A-L-E: Jake Gyllenhaal je, pány a dámové, neskutečnej borec. Fakticky. To máte tak: Když se vám líbí nějakej herec, tý jeho postavě, jakožto správná blbá ženská, prominete cokoliv. Jake mi dokázal, že tomu tak není vždycky. On se mi totiž hnusil. Tý jeho postavy bych se jako člověka i jako chlapa vyloženě štítila, i když její kostru tvoří mnou tolik obdivovanej xichtík. Evidentně kvůli tý roli dost radikálně zhubnul, bylo to dobře napsaný, ale to ať si strčí za klobouk zoubková víla, bez slušnýho hereckýho výkonu si dobře napsanou roli můžete leda tak pověsit na zeď. Tenhle mladej pán do toho dal všechno: Od hlasovýho rejstříku, přes pohyby, výraz tváře po ten paradoxní klid, za kterym se vlastně schovává neurotismus (nevim, jak se to dělá, chci to umět), no prostě lambáda. Kvůli němu a zajímavýmu zobrazení a pohledu na povolání bulvárního "žurnalisty" je to 'must-see'. ()

Sssiksseilor

I can't jeopardize my company's success to retain an untrustworthy employee. ~ Vždy je radost pustit si něco, kde nehraje zrovna váš nijak zvlášť oblíbený herec, kdy neočekáváte ryze nic k ocenění a být přesto plně oslněni téměř vším, čím může podobný snímek oslnit. Famózně zahrané a napsané; pro fanoušky nočních velkoměst zcela jasný klenot. A jak osvěžující nebýt při vyprávění bržděn morálkou a mít poskytnutý obraz z ne zrovna běžně poskytnuvších úhlů. Ohromně zábavné, poučné dílo. ()

jayman

Dobrý príbeh, nič také, čo by človeka donútilo ostať z otvorenými ústami. Jake Gylenhall výborný, témy na premýšľanie. ()

Brano

Sociopatický reportér, ktorý si ide tvrdo za svojou kariérou a to aj cez mŕtvoly. Pomerne originálne, ale tiež aj nudné. Veľmi pomalý úvod, až v závere to začínalo byť zaujímavé. Každopádne Gyllenhaal zahral svoju postavu dokonale a mne od prvého momentu bol protivný a nesympatický. ()

pestak

Jake Gyllenhaal v roli sociopata Lou Blooma který chce za každou cenu prorazit v bulvární novinařině je uvěřitelný. Dobře vystihnutý hyenismus. ()

mrclTV

Je to bláznivý svet, v ktorom to žijeme, kde už aj krvavé zábery sú tovar na predaj. Samozrejme, že to je film a je to prehnané, ale najhoršie na tom je, že od skutočnosti to tak ďaleko nemá (povolanie nightcrawlerov skutočne existuje). Potom sa nedivme, že aj správy na našom malom Slovensku vyzerajú ako vyzerajú. Svoj leví podiel má na tom určite aj Henrich Krejča, ktorý pri začiatku riadenia správ na Markíze povedal, že z nich chce "dobré kino". Ako správy vyzerajú teraz? /koniec hateovacej vsuvky na kvalitu slovenského spravodajstva/. Vždy som bol v miernom napätí, čo predvedie neustále vyšklebený Gyllenhall, ktorý slušne zahral nikdy nevyspatého, ukecaného, podivínskeho psychouša, presne ten typ, ktorý nechcete stetnúť v noci na ulici. Pri tomto filme je najlepšia hlavná postava a potom aj nápad. Ale výsledok nejako pokulháva, Lou si zarobí na žihadlo iba vďaka správam? Policajti pri vlámačke nechodia a nechodia.. a iné nedotiahnutosti. Škoda, že prvú hodinu sa to iba veľmi pozvoľne rozbieha a pravá "zábava" začína až potom. Má to svoje slabé chvíľky a preto mu dám iba tri, i keď rozhovor vo vyšetrovačke je veľmi dobrý. "Rád vravím, že keď ma vidíš, máš najhorší deň svojho života!" Ako ďaleko ste ochotný zájsť pre dobrý záber na headline? PS: Pulitzerovu cenu za zvrátenosť vyhráva....? ()

Rooseman

Za mě naprosto super podívaná. Byl jsem spokojen, napínavé drama, přičemž Jake Gyllenhaal ztvárnil roli sociopata naprosto fantasticky. Kam až by byl schopen zajít? Hodně daleko. Paráda, určitě doporučuji, možná šlo ještě život Loua vylíčit trochu barvitěji, ale jinak paráda. ()

murkl

Pěkný snímek s velice dobře ztvárněným šmejdem v hlavní roli. Křiváckej hnusák co jde za penězma přes mrtvoly. Scény, kde se hádají o peníze jsou opravdu skvělé. ()

nula87

Asi to má být něco jako moderní Taxikář, který nastavuje zrcadlo médiím, ale prostě to není úplně ono. Jake je v roli sociopatického "reportéra" dost dobrý, ale celkově to má dost děr i v příběhu, i v tom vykreslení mediálního byznysu. 60% ()

AlexUnited

Existuje pomerne veľa filmov, ktoré navnadili skvelým začiatkom avšak ku koncu im dochádzal dych a s ubiehajúcim časom nedokázali udržať svoju kvalitu. A potom sú aj také, ktoré naopak zo začiatku nijak výnimočne neoslnili ale s blížiacim sa koncom zrazu prekvapujúco kvalitatívne vystrelili nahor. Sliedič je pre mňa typickým príkladom práve tej druhej skupiny. Spočiatku pomalší, možno trochu nezáživný rozjazd, ale od momentu lúpežného prepadnutia domu to naberá správne grády a záverečná časť (prestrelka, naháňačka) je výborná. ()

subic

Neměl práci, tak si za kolo v zastavárně koupil kameru a začal točit. Točil a točil krev, až se z něho stala mediální hyena. Nakonec si založil svou firmu a týmy lovců senzací. Otázkou je, jestli je to zajímavé ke shlédnutí znovu někdy v budoucnu. Slabé 3 frčky. 51% ()

Pete

Opravdu nezvykle opovrženíhodná postava na hlavní roli. Zprvu pouze ubohý bezpáteřní zlodějíček a magor Gyllenhall se mění na odporného švába, který se pro trochu uznání neštítí ničeho, a slídí každou noc po lidském neštěstí jako sup nad mršinou. Nightcrawler příjemně balancuje na hraně hned několika žánrů, a je na mainstream dostatečně pošahaný, abych byl spokojen. ()

geo311

Kdyby byl Lou Bloom jen trochu lidštější, mohl to být dobrý film. Už je to hoooodně dávno, co vrazi byli primárně dvoumetroví, hloupí, zamračení hromotluci s tváří plnou jizev. Myslel jsem, že už se poučili všichni.... ()

Blazkowicz

Docela dobrá podívaná na ne úplně etickou reportérskou práci. Musím říct, že hlavní postava se mi v některých momentech hnusila a nakonec se mi znelíbil i samotný herec. Červený Challenger je ale parádní a noční L.A. taktéž. 3+* ()

JosefTomas

Takto přesvědčivý herecký výkon jsem už dlouho neviděl. Jake Gyllenhaal si roli užívá každou vteřinu a jeho chladný pohled, či jeho smích, působí jak nabroušený nůž, co vás bodá do zad. Příběh je dost jednoznačný a žádné komplikace v něm nehledat, což je možná dobře, protože potom už můžete sledovat vynikající herecké výkony. Vizuálně to revoluční není (světla jsou občas až moc jednoduchá), ale co se akčnějších pasáží týče, má to neskutečný drive a preciznost, což nikdy neškodí. Celkově na mě film působil skvělým dojmem, přičemž finále patří k tomu nejlepšímu z celého filmu a má vše, co si správný divák přeje vidět. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Po Princi z Persie se Jake Gyllenhaal vzdal blockbusterových ambicí a začal hrát v menších filmech. Díky Patrole, Zmizení nebo Slídilovi se z něj však znovu stalo žhavé zboží, po němž touží i drahé… (viac)

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Jake Gyllenhaal má za sebou Patrolu, Zmizení, Slídila nebo Demolici a do každého svého projektu jde na sto procent. Naposledy se Jake objevil v dramatu Silnější, kde si zahrál jednu z obětí výbuchů u… (viac)

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců