Vojna o planétu opíc

• Česko Válka o planetu opic (viac)

Vojna o planétu opíc začína dva roky po udalostiach predchádzajúcej snímky Úsvit planéty opíc. Z inteligentného šimpanza Caesara (Andy Serkis) sa stal nespochybniteľný vodca rozrastajúceho sa spoločenstva opíc. V novej snímke je mu okolnosťami vnútená nová rola vojnového generála. Situácia opičieho klanu, ktorý vedie Caesar je katastrofálna. Ich skupina ustúpila do lesov, kde sa často stretávajú v bitkách s armádou tvorenou ľudmi, vedenou neľútostným plukovníkom McCulloughom (Woody Harrelson). Straty opičieho spoločenstva sú obrovské a Caesar cíti bolesť z každej smrti. Stretáva sa s vlastnými temnejšími inštinktami a nastupuje na cestu pomsty, na ktorej sa stretne s plukovníkom v epickej bitke, ktorá určí, kto sa stane hlavným druhom, ktorý bude určovať ďalší osud tých druhých, porazených. (CinemArt SK)

MoiJe

Ano, rychle to nie je. Postavy rozpravaju pomalicky, ak vobec, a kazdemu je prenechana hromada priestoru, aby to precitil. Do toho su dost melodramaticki. A predsa, tu mi to vobec nevadilo, pasovalo mi to k tomu a viac akcie som vynimocne ani nepotrebovala. Bad Ape prijemny, aj ked trochu prekvapilo, ze chcu zlahcovat. Serkis a vlastne vsetci vyborni, a tym myslim aj ten dlhocizny zoznam CGI/animation atd ludi. Dokopy velmi slusny zazitok zostavajuci v hlave aj po rozsviteni svetiel. ()

kepiash

Úroveň třetího pokračování zvedají především velice charismatické hlavní postavy. Kromě Caesara, jenž prochází určitým charakterovým vývojem je nutno ocenit rovněž postavu Plukovníka, který je na rozdíl od různých padouchů v jiných filmech kvalitně propracován a jeho zvrácená a brutální filosofie dává ve finále logický smysl, ba dokonce je možná jedinou možností, jak úpadku lidstva ještě zamezit. Co mi naopak příliš nesedlo, je groteskní postavička starého opičáka, nápadně připomínající Jar Jar Binkse z Hvězdných válek. Nemyslím, že je nutné cpát za každou cenu humornou postavu i do tohoto typu filmů. Příběh dále brzdí rozvleklost v určitých pasážích, kde se nic důležitého neděje. Oceňuji odkazy na původní Planetu opic, ale asi jsem čekal konec trochu více podobný Pomstě Sithů (když už jsem u toho přirovnávání ke Star Wars), kde do sebe vše tak nějak zapadne. Tady se mi to zdá takové kostrbaté, ale třeba se dočkáme ještě dalšího dílu, který mezery doplní. ()

m.krudenc

Pro mě lehké zklamání. Třetí Planeta opic, je jako celek hezké podívání, ale taky trochu rozvleklé a nemá tak úderný a vyhrocený závěr, jak bych doufal. Na rozdíl od minulých dvouuch dílů to prostě není strhující zážitek. Chtělo to přidat na překvapeních, lépe rozpracovat dějovou linku. Postava plukovníka Woodyho Harrelsona mi trochu neseděla působila kíčovitě. Po skvělém rozjezdu, tam bylo dost nudných scén, ale jinak to bylo hezky a kvalitně natočeno. Něco mí říká že trilogie bude pokračovat....tak uvidíme. Určitě tento díl stojí za podívání. ()

vurhor

Zakončení sympatické trilogie o inteligentních opicích nakonec není zas až tak velkolepé, jak se mohlo z traileru zdát. Což ale vůbec nevadí, protože zakončení to bylo důstojné. Název je však opravdu krapet zavádějící, neboť kdo čeká velklepé bitvy mezi lidmi a opicemi, bude asi dost zklamaný. Film je spíše dramatem o utlačování a odsuzování sociálně slabých s kapkou existenciální otázky, co je a jakou váhu má "lidství". (Tudíž pro voliče SPD zcela nepochopitelný film) A Andy Serkis jako Ceasar opět vynikající (aspoň ho na toho Oscara jednou nominujte, god damn it!). Krapet uspěchaný konec a několik nudnějších pasáží však rozhodně neovlivní ten fakt, že se jedná o dost kvalitní a zábavný snímek, jenž svým předchůdcům nedělá ani v nejmenším ostudu. Průměrné 4* ()

JohnCZ

Apes.. together... strong! Parádní finále, které však nejde úplně naproti diváckému očekávání a nechrlí jednu akční scénu za druhou. Válečný film to vskutku je, jen na to ale jde trochu jinak. Místo výbušného blockbusteru dostáváme drsné válečné drama s troškou té filozofie o povaze lidstva, které kope z posledního. A je to především jedna velká emocionální jízda. Žádný omalovánkový digifest (takhle si představuju účelně použité CGI), ale parádní počítačem vytvořený vizuál v kombinaci s krásným prostředím a monumentální hudbou dělá strašně moc. Opice jsou snad ještě o třídu vymakanější a tvůrci z jejich pohledů a detailní mimiky (Maurice mě opakovaně dostával) dostávají maximum. Za mě tedy naprostá spokojenost, takhle si představuju poctivý tříáčkový film a zakončení skvělé trilogie. Ten mírně neoriginální scénář tomu klidně odpustím. ()

joehot

Za mě velká spokojenost. Trilogie je krásně uzavřená, a navrch Válka o planetu opic krásně potvrdila, že Ceasar je jednou z nejimpozantnějších popkulturních původně-filmových postav 21. století. Reeves to zvládnul - vypráví soustředě, skvěle míchá emoce s napětím a akcí a některé jeho záběry jsou famózní. ()

corpsy

Najemocionálnejší snímok leta ( roka ), ktorého sentimentalita nieje vôbec vykonštruovaná aj keď obsahuje niekoľko gýčovitých momentov. To všetko okorenené troškou strhujúcej akcie ( tá tu ale vôbec nieje stredobodom ), obdivuhodnou výpravou a dokonalým hudobným doprovodom, ktorý mi v niektorých pasážach pripomenul to najlepšie z rokov 70tych ( Williams, Goldsmith, Barry ). P.S. Dostane už konečne táto séria Oscara za vizuálne efekty? ()

Peterssen

Dvě a půl hodiny, během kterých se nic nestalo. Vždy, když to podle záběrů a hudby vypadalo, že se něco stane, tak to zase vyprchalo... Veškeré akce je asi 5 minut a opičí dialogy to vážně nespasí. Vtipný opičák byl zbytečně vynucená postava. Celkově o ničem. ()

DEXTER099

Tak jsem navštívil projekci ČSFD a musím říct, že film se mi líbil. Sice tam není tolik akce, jak by napovídal název filmu, ale pokud máte rádi tuto novou sérii opic, tak s tímto dílem budete taky spokojeni. Připadá mi, že každý díl je úplně jiný a přesto může fungovat i jako samostatný film opravdu dobře. Chci tím říct, že třikrát dostanete úplně něco jiného: příběh, prostředí a přesto to vždy je dobře uděláno, což se u sérii často nevidí. V tomto filmu bych vyzdvihl opravdu nádherně zpracované opice v čele s Ceasarem a výkon Woodyho Harrelsona. No a nesmím zapomenout na parádní krajinu, příběh kde nic není černobílé a když k tomu přidáte vtipného opičáka ze zoo (vtipného a ne trapného,takže to neruší film) a závěrečné vyústění celé trilogie, tak je to za mě celkově 85% a pět hvězd. ()

salisbury

Válku o planetu opic započal závěrečný díl Caesarovské trilogie a já se nechal unášet digitální technologií, která skvěle odvedla své řemeslo. Woody Harrelson mi na malou chvíli připomněl Marlona Branda v Apokalypse, ač tam to přeci jen mělo o dost větší dopad do půdy artové úrodnosti. Možná ta připomínka byla způsobena i podkresovou písní Hey Joe od Jimiho Hendrixe, která se rozezvučela kinosálem jak hejno helikoptér nad planinou. Andy Serkis jako loutkoherec opět odvedl skvělou práci, ikdyž vlastně ani nevím co je on a co Caesar, ale rozhodně film je parádním zakončením série a na úkor toho provedu v brzké době trisingulační promítání kompletního planetárního opičince. ()

berny2468

Nová planeta opic překvapila. Hlavně celkovým pojetím. Očekával jsem dle názvu válku, ale ta se tak úplně nekonala (za což jsem rád). Je to spíš takový opičí Logan, který funguje stejně dobře, jen kdyby byla délka Loganovi odpovídala a všechny části byli více kompaktní. Střed filmu je s porovnáním začátkem, nic moc. Ovšem konec to vcelku slušně vynahrazuje. Je dobře, že film má pomalejší tempo, s porovnáním třeba s marvelovkama až neuvěřitelné, ale přeci jenom délka mohla být kratší. Ale vizuální stránka, to je něco neskutečného, prostě nádhera. Andy Serkis je také neskutečný, Woody Harelson není úplně špatný, ale až moc tlačí na pilu. A k tomu ještě velmi povedená hudba (trochu připomínající Morriconneho hudbu z Osm hrozných). Je z podivem, že film s takovýmto rozpočtem je z velké části bez větší akce. Jen je škoda, že to nedrží lépe při sobě, ale jinak jeden z nejlepších zážitků z mých letošních kinonávštěv....80%. ()

Marsik

Úchvatná, zejména vizuální, podívaná. Dějově napínavé, akce za mě dostatečně a závěr rozumně emocionální. Za mě tedy už po třetí v řadě (stejně jako u Zrození i Úsvitu) plná spokojenost. 84% ()

ConanVJ

Za mě tedy opět paráda a pěkné vyvrcholení restartu o opičí planetě. Akce zde opravdu moc není, ale zas film nenudí ani v pomalejších pasážích. Vysvětlilo se zde, proč vlastně lidstvo přestane mluvit a opice ovládnou planetu. Jsem zvědavý, jestli bude restart i původních dílů, nebo to tvůrci nechají být. Efekty opět parádní a hudba pěkně ladí. Já si film užil a dávám 95% :) ()

Rybizek

Pro mě nejslabší díl z celé trilogie, která tímto dílem bude doufám ukončena. Asi mi bohužel něco uteklo, protože takhle spatlaný scénář jsem opravdu nečekala. Efekty pěkné, ale jsem spíš příběhový typ a tady příběh dle mého názoru za ostatními dosti pokulhával. Neubráním se srovnání s díly předchozími, takže sice 4 hvězdy, ale hodně slabé, 67%. ()

hous.enka

Pro Planetu opic mám slabost. Zejména po tom, co jsem si před pěti lety přečetla román Pierra Boulla, která mě přivedla nejen k opicím, ale hlavně k žánru sci-fi/fantasy/postapo. Válka o planetu opic opět řeší kontakt mezi lidmi a opicemi. Tentokrát je tu za záporáka Woody Harrelson a musím říct, že takového záporáka jsem dlouho neviděla. Bezcitný, krutý, cynický, povýšený. Zpočátku jsem měla trochu problém naladit se na opičí linku, ale zhruba po hodině už všechno šlape jak hodiny a jakmile blondýnka dostane dáreček, jsem chycena. Bude další díl? Nevím, ale klidně bych se na něj zase podívala. ()

FFilipCZ

Třetí opičáci rozhodně nezklamali, ale na druhou stranu mě asi nikterak nepřekvapili. Čekal jsem, že to bude super a taky, že to super bylo. Na tu pátou hvězdu mi tam chyběl nějaký ten "wow faktor", který by mě posadil na prdel tak, jako první díl nové trilogie, který si s oblibou pouštím několikrát ročně. Není pochyb o tom, že tahle trilogie mě opravdu nadchla a já si ji opravdu oblíbil. ()

ledzepfan

Kurvadrát- To by mohl být tak silný film kdyby to nebylo natočené jako úplná debilita... Reeves má asi rozpolcenou osobnost nebo co, protože v jednu chvíli vždycky naznačí, že by to chtěl směřovat do temného psychologického horroru budovaném na kostře ukradené z coppopovy apokalypsy a hned na to naváže pathetickýma šulinovinama, rádoby vtipnýma postavama, kýčovitýma a šablonovitýma scénama a podobnýma prvoplánovýma "nutnostma" bez kterých se dnes velký film už asi neobejde (nebo co) .... Ale vlastně co-ono to ve výsledku stačí. Divák má vkus už stejně tak zdegenerovaný, že mu stačí nadhodit takovéhle nedomrlé náznaky čehosi silnějšího a hned získá dojem, že tenhle film je něco fakt extra a super. Sere pes na fakt, že řada filmů s danými tématy a motivy pracuje plnohodnotně a o několik levelů zručněji a úspěšněji (stejně to jsou většinou staré filmy).... Sere pes na to, že ten film neví jestli chce být postapokaliptickou road movie, dramatem ze zajateckého pracovního tábora nebo válečným filmem. Sere pes na to, že to celé vypadá nepřesvědčivě..., že opičí komunikace je více než naivní a podivná atd atd atd.... Smůla-další nadějná trilogie spláchnutá do kanálu. ()

baribal

Opičí série skončila a po jejím konci stojí za zmínku, že takovouto kvalitu si udržela málokterá série. Někdo dělí tento díl na poloviny, někdo na třetiny.. ale všem je naprosto zřejmé, že ze začátku to je prostě velmi dobré.. vtahující.. místy až dokumentárně pozorné k detailům. Druhá polovina se bohužel zacyklí ve schématičnosti postav, kdy každý dělá co předpokládáte že bude dělat.. vytratí se jakékoli překvapení a pozornost začne upadat. Je zřejmé, že ke konci mají výhrady v podstatě všichni.. i mě závěrečná bitva nestrhla.. nejspíš proto, že hlavní postavy jsou v ní pouze na vedlejší koleji. Druhý díl mě bavil o trochu více, nebyl tolik svázaný povinností zakončovat příběhy.. ale i tak je trojka zatím nejlepší blockbuster léta.. a to srovnávám s transformery, baby driverem.. ()

agentmiky

Nová opičí trilogie je završena, a nutkno podotknout, že třetí díl se oproti předešlému přírůstku posunul co se týče kvality o kus výše. Pořád to malinko zaostává za Zrozením, ale zde se film soustředí na příběh, což považuji za ohromné plus. Děj se soustředí opět hlavně kolem Ceasara, což asi všichni ocení. Podle názvu by každý asi čekal pořádnou řežbu mezi lidmi a opicemi, ale takové sekvence se zde nedočkáte (jen na začátku pár desítek sekund a na konci boj mezi posledními přeživšími lidmi). Film se snaží zachytit vztahy mezi opicemi, jejich charaktery a chování, tudíž zde očekávejte pomalu plynoucí, skoro až poetický příběh. Harrelson v roli vůdce jednoho z posledních lidských klanů naháněl hrůzu, jako hlavní lidská postava zazářil. Konečně jsem pochopil, proč ve starých dílech lidé vůbec nemluví, zmutovaný opičí virus postupně napadl každého člověka a sebral mu jednu z mála věcí, která nás dělá tím, čím doopravdy jsme, tedy schopnost řeči. Mám rád takové zajímavé náměty, a degenerace lidstva na úkor opic je velice interesantní. Vizuální stránka bere dech, ať už úžasná krajina či neuvěřitelně zpracovaná mimika opic. Holt, každý rok se tyto možnosti posouvají o pěkný kus dále. Závěr byl dost dojemný, bitva brala dech, a úplný epilog každému asi přivodil nějakou tu slzu. Zatím to vidím na čtyři, možná časem přidám. Za mě dávám 87 % ()

Pokračování Planety opic má název i obsazení

04.12.2019

The Batman se začne natáčet v listopadu

The Batman se začne natáčet v listopadu

06.01.2019

Chystaná sólovka s Batmanem od režiséra série Planeta opic Matta Reevese The Batman se zatím vyznačuje tím, že kolem ní panuje naprosté ticho. Částečně za to může fakt, že se Reeves filmu chopil… (viac)