Rocky Balboa, bývalý svetový šampión v ťažkej váhe, sa stane trénerom a mentorom Adonisa Creeda, syna svojho niekdajšieho súpera Apolla Creeda. (Forum Film SK)

Martrix

První třetinu se Creed překvapivě vyhýbal šablonám a působil svěže. Jenže pak pomalu, ale jistě směřoval do stejného módu, jaký nám Hollywood servíruje kdykoliv, když chce parazitovat na něčem úspěšném. Bohužel, ten sentiment a repetice, na spoustu diváků funguje, takže toho jen tak nenechají. Některé scény, jsou vysloveně pitomé a i když zní dialogy rozumně, ve skutečnosti je scénář stejný fejk, jako předváděný pseudobox. V poslední třetině filmu, je patosem prostoupen dokonce i "boxerský zápas", který je v této cirkusové podobě, až směšný. Creed si díky fajn vizuálu hraje na velké sportovní drama, ale je to jen další průměrný film o boxu. Lehce ho z něj pozvedá jen příslušnost k Rocky Universu. ()

Carrie_3

Nemohu se zbavit pocitu, že tento snímek je pro mě stejně tak lehce zapomenutelný jako Bojovník s Jakem Gyllenhaalem z téhož roku. Osobně mám tento typ filmů velmi ráda, protože u nich mohu vypnout mozek a užívat si atmosférou zápasů a ne příliš komplikovaného děje. Mrzí mě, že film nedokázal vytěžit více ze svého potenciálu - nostalgii z návratu Rockyho na - tentokrát - trenérskou lavici uzemnil pro mě naprosto plytký děj. Co bych ovšem pochválila, byla filmová hudba a kamera, které mě velmi bavily. ()

Šimpy

Je to dobré, bohužel ne tak silné jako původní Rocky. I když dialogy dobře napsané, jako ze života, jen občas se film snaží hrát na silné noty a nedaří se. Ale jinak je to místy vtipný, herci jsou vybráni dobře a když před finálním kolem uslyšíte známý hudební motiv, i zimomřivky se dostaví. A stejně pak tomu nýmandovi v hlavní roli fandíte! Jen je škoda, že ta změna soupeřova chování po fightu není nijak důvěryhodná. Takovýho zmrda by to nezměnilo, naopak by se ještě zachoval hodně hnusně. Ale palec nahoru za Slye, za vtipné dialogy, za scénu na hřbitově a další momentky. ()

Fancipal

Sly se nechce své ikonické role vzdát, a když už nemůže mezi provazy zamířit kvůli starým kostem sám, tak se snaží dostat do záře reflektorů alespoň zprostředkovaně pomocí svého učedníka. A nutno podotknout, že další comeback italského hřebce je opět zatraceně ikonický a nostalgický, stejně jako ty předchozí. Všechno tady totiž funguje pouze díky „nestárnoucímu“ Slyiovi. To, co mu schází v herectví, dohání koňskými dávkami charizmatu. A já mu to zase jednou žeru i s navijákem a vůbec mi nevadí, že tvůrci doslova okopírovali „americký sen“ z jedničky. Milujeme outsidery, jejich klopýtavou cestu na vrchol, jejich slzami zkrápěnou cestu za úspěchem. M. B. Hall byl trefou do černého a v dalších pokračováních, která nevyhnutelně přijdou, ponese Rockyho prapor se ctí. Nebude to ale mít jednoduché, protože Sly je rozhodně nejpůsobivější hollywoodský herec za posledních 30 let. Jeho odhodlání a tvrdohlavá touha nikdy se nevzdat, aby svým boxerským (hereckým) kolegům dokázal, že stále nepatří do starého železa, je obdivuhodná a inspirující zároveň, stejně jako osudy jím ztvárněného bojovníka, který se celý život odmítal sklonit před nepřízní osudu. Díky, Rocky. ()

BoXBe

Božsky natočená, jednoduchá a sympaticky patetická a dobrosrdečná, pocta legendě. Nekonečný příběh každé doby. Sen každého teenagera, možná každého člověka. Povstání z popela. Sebrání vůle k tomu, aby ze sebe dal maximum dokázal co chce. Ok, je to jen film. Ale proč prostě tenhle sen neživit? Mladý Creed je hustý sympaťák a i díky němu a díky vztahu s Rockym má film super přesahy. Pro mě za mě, v takhle natočeném bijáku s takovou energií, ať si klidně zaboxuje v kolika filmech chce, tahle postava je zralá pro silné příběhy. Jako svého času Rocky :) 2021: Kouzlo i podruhé zachováno. Obdiv za kameru, parádně přitahuje oči k obrazovce. ()

Icefist

Tyhle filmy jsou vlastně všechny na jedno brdo. Jenže já se ptám- komu to sakra vadí, když to funguje? Ani dvě a čtvrt hodiny boxerské flákoty s omáčkou se nepřejedlo. 70 % Oblíbená část- počítání prstů ()

NiWi

Rockyho kouzlo funguje i dávno po skončení jeho kariéry. Úžasná práce od Cooglera, který na svůj věk vytvořil vážně strhující film, kterému vůbec nic nechybí. ()

WolfR

Jako předání štafety dobré a Michael B. Jordan má rozhodně potenciál, ale přiznejme si to, jakmile byl na scéně Rocky, všechny zraky šly na něj a příběh Adonise Creeda by bez něj tak zajímavý nebyl. To však neznamená horší hodnocení, Stallone tam prostě byl, skrze něj a Creeda se pokračuje v další kapitole z tohoto světa a já jsme spokojen. Navíc po scénáristické stránce je to vyloženě trefa do černého a Sly už toho Oscara zkrátka dostat měl. Zkrátka jeden z nejlepších filmů roku, 4 hvězdy. ()

Mylouch

Pokrm složený podle klasické burgerové receptury, která velí, že ve scénářích věčných pokračování nesmí nic překvapit. Hrdina dostane k ruce někoho, kdo toho ví o boxu tolik, jako Bubba vo krevetách, a konec je na dosah. Pro sebe si poznamenávám, že kostkovaný flanel a vlna Slyovi sekne, zapamatuji si postavičku padmana, ale filmu bych přál víc tvůrčí odvahy na mnoha frontách, přinejmenším nad rámec wrestlingové strnulosti zápasů. ()

panMartin

Jako fanoušek nemám co vytknout. Tyhle filmy mám rád a málokdy mne zklamou. Mohu vřele doporučit každému kdo má sérii Rocky alespoň trochu rád. Hudba je obět pěkná. Příběh je povedený a má v sobě hodně emocí. Technicky to bylo zvládnuté dobře, zápasy měly solidní úroveň. Stallone předvedl špičkový výkon. Je tu humor, který k Rockymu patří. Mladý Apollo Greed je celkem v klidu. Předpokládám, že tímhle slavná boxerská sága končí, protože víc už z toho vytěžit nelze a jsem toho názoru, že konec byl peckový. Výborné sportovní drama, které si zaslouží být viděno. Moc mě potěšil poslední film v tomto roce. ()

alchac odpad!

Doposud jsem měl možnost zhlédnout jen velmi málo audiovizuálních zločinů proti lidskosti, které byly horší, než tento výhřezek choré mysli jakéhosi núbijského kydače velbloudího trusu, jehož musel patrně nedopatřením zplodit Zdeněk Troška, když stižen úžehem na dovolené v Chartúmu obtáhl vystavenou mumii gorilího samce. Nicméně i přesto jsem přesvědčen, že rachitická představitelka hlavní role musela předlouho přesvědčovat "bratra" rejžu o tom, že její držení mikrofonu je skutečně to nejkvalitnější ze všech, než jí byl ten flíček přiklepnut. Ještě v cca polovině jsem úpěnlivě doufal, že alespoň nesmírně sympatický výkon dědouška Sláje (bez prdele) to zachrání od toho nejbolestivějšího pádu na držku, ovšem při vší úctě k legendě, fakt ne. A to jsem myslel, že podobnou žumpu jsou schopni vykopat jen nádeníci lidové zábavy z Novy či Primy. Ovšem tohle bylo příliš blbé a trapné i při srovnání s televizní estrádou Petra Novotného. ()

URBAN

Musím říct že mě to překvapilo. Michael B. Jordan mi byl sympatický a jeho příběh ač nebyl zrovna kdo ví jak zajímavý mě upoutal a bavilo mě sledovat jeho cestu za slávou. ( 5.3.16/PC ) ()

HorrFi

Film Creed je plnej klišé.. klasická pohádka o neznámým boxerovi kterej dostane šanci na titul a ujme se ho výbornej trenér a spolu pak vedou dojemný a pravdivý dialogy o životě a boxu, ale přesto jsem se docela bavil.. slabší 4* ()

Mol

YOU CAN'T LEARN ANYTHING WHEN YOU'RE TALKING! THAT'S A FACT OF LIFE! AS LONG AS YOU'RE TALKING, YOU'RE NOT LISTENING!!! To když se poprvé potká Donnie a Balboa, tak teprve začíná film. Je v tom kurevsky hodně emocí a vidět profesionální přístup. To před 40 lety neměl Balboa ani ruce nahoře, když dostával rány. Skoro jsem se bál, že nebude schodová scéna, ale nakonec jsem se přeci jen dočkal. Je to jeden z těch filmů, který vám na konci udělá pocit, že by jste měli něco udělat se svým životem, přijmout minulost a bojovat za svou budoucnost, ať už má být jakákoliv. Škoda jen, že tyhle pocity z nás lidí vyprchají. NOW, WERE GOING TO SHUT HIS BIG MOUTH, AREN'T WE? ()

Nivenx

Syn Apollo Creeda, který neměl slavné a růžové mládí vyhledá dědulu Rockyho, který má spíše mnoho potíží se stárnutím, jak s čímkoli jiným. Rocky nám hraje vtipného dědka a zároveň dobrého trenéra mladého Creeda. K tomu různě vyhrocené vztahy mezi postavami a perfektní závěr. Doufám, že to byla zároveň Slyho rozlučka s touto sérií, jelikož takhle to bylo moc fajn. // 80% ()

Deyw

neskutecna citova zvejkacka, ktera cerpa z problemu boxera, ktery ma talent, ale zahazuje ho plus se mu do zivota priplete trener, ktery ma take sve problemy..zapasy super, ale uz sem celkem unavenej ztoho, ze boxer dostava 11kol nakladacku a pak pride motivacni rec a v poslednim kole se pretrhne.. :D jinak to bylo vyborny a slapalo to az do konce..stallone je borec a diky nemu ma cenu se na to divat! :) ()

Prometheus69

Jít svou vlastní cestou... né tou dlážděnou vzpomínkami... ty nechceš být jen vzpomínkou ty CHCEŠ BÝT LEGENDOU!! A legendy jsou nesmrtelné: 85% ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (viac)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (viac)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (viac)