Rocky Balboa, bývalý svetový šampión v ťažkej váhe, sa stane trénerom a mentorom Adonisa Creeda, syna svojho niekdajšieho súpera Apolla Creeda. (Forum Film SK)

preclajsz

Milé překvapení. Creed věrně kopíruje cestu Rockyho, není tedy nouze o parádní hudbu či akci. Michael B. Jordan je už od prvních okamžiků velký sympaťák a celých 133 minut mi tak uteklo jako voda. Když nastoupí Rocky tak už ani není o čem debatovat. Celkově nevím co víc psát, určitě se na to podívejte a udělejte si vlastní obrázek. Mě se to líbilo hodně a s čistým svědomím dávám 5* ()

Indy

Viac ako dôstojné, tak trochu netradičné pokračovanie Rockyho legendy, keď hlavnou postavou je syn Apollo Creeda, niekdajšieho súpera a neskôr priateľa Rockyho Balbou ... Stallone výborný, kto o ňom tvrdí, že nevie hrať, nech si pozrie tento film, jeho dobrák Rocky je navyše jednou z najsympatickejších postáv aké kedy ponúklo strieborné plátno. Je zaujímavé koľko filmov vzniklo o boxe, pritom taký futbal (ten náš európsky), hokej alebo tenis nemá skoro žiadne filmové kúsky. Aj preto je vzácne, ak sa "len" ďalší film o boxerovi, vrcholiaci záverečným duelom, naozaj podarí, a tu sa to skutočne podarilo a ten záverečný duel, v ktorom zaznie na chvíľu aj klasická Rockyho téma, je parádne natočený a emociálne silný, takže sa dostavilo aj nostalgické dojatie. 8/10 ()

klukluka

Ten Sly to se mnou tak umí... Jsem zas dojatej, jak kdyby byl Creed někdo z rodiny. Podojili mě opět řádsky, možná víckrát, než se to kdy podařilo jinému Rockymu, a to jsem si u nich přitom taky nemálo poplakal. :) Nikdy bych nevěřil, že na to vůbec pomyslím, natož, že to někam dokonce napíšu, ale Sylvester Stallone je jedním z nejdůležitějších chlapů mýho života. Dal mi toho hrozně moc a Creed tento můj dojem jen umocnil, i když bych ho přirovnal ne k podruhé, ale k potřetí vyluhovanýmu čaji. Do podrobností se mi zabíhat nechce, tahle výhrada mi přijde prvořadá a zásadní. Originalita už veškerá žádná, ale věděl jsem, že jdu na třeťáček, a myslím si, že mi ho ukuchtili skvěle. Pevně doufám, že se Rocky z toho raka vylíže a v dalším díle dostane chuť zbušit třeba nějakýho nařachlýho Číňana nebo vnuka Ivana Drago. Každopádně si přeju, aby v tom pokračoval. Bez něj by to už nebylo to vono. A teď nemyslím jen film. ()

bari68

No ! .....spoločných znakov a ich menovateľov s pilotným Rockym tu bolo viacej než dosť, taktiež potrebného amerického sentimentu, patosu a naivity. Ale komu to vlastne vadí?! Ruku na srdce, všetky pokračovania boli vlastne tak trochu za vlasy pritiahnuté a rovnako to žerieme, tak ako som terz žral nového Baby Creeda. ()

Seti

Šestý díl Rockyho považuji za dost zdařilé a důstojné zakončení legendární série, a proto jsem měl ze spinoffu s Creedem juniorem docela obavy. Musím však říci, že to tvůrci zvládli nad očekávání dobře a směr, jímž se poslední přídavek Rockyhu univerza vydal, považuji za velmi potěšující. Oceňuji zvolené uchopení Adonisova příběhu, kdy tentokráte nejde o bezejmenného outseidera z chudých poměrů, který se zázračně proboxuje na vrchol a povznese své jméno mezi legendy (popravdě tuhle story vídáme v každém zápasnickém filmu), ale naopak tu máme boxera, který se snaží vyrovnat se svým slavným jménem a dokázat především sám sobě, že je ho hoden. A při dosažení svého cíle neváhá opustit svůj dosavadní blahobyt i blízké. Jak jsem řekl, tak Adonisova motivace a její vykreslení se v žánru příliš často neobjevuje, a proto na mě působila velmi svěže a přínosně. Největším trumfem filmu je však postava samotného italského hřebce. Rocky jakožto starý boxerský matador, trenér, mentor a strejda mladého Creeda je naprosto skvělý a působí maximálně uvěřitelně. Proč? Z jednoduchého důvodu a tím je skutečná historie postavy. Všichni jsme totiž s Rockym na plátně skutečně prožili jeho bohatou kariéru táhnoucí se napříč 40ti lety a 6ti filmy. Postava boxerské legendy pak na plátně působí tak opravdově a živě, že takový pocit nedokáže nahradit jakkoliv skvěle napsaný scénář. Jinými slovy pokud by se jednalo o první samostatný film, nikdy by Creed tak skvěle nešlapal a nostalgie, jíž člověk se starým boxerským pardálem prožívá, by se nikdy člověku tak nedostala pod kůži (závěrečný výšlap po schodech je skoro na kapesník). Samozřejmě se najdou slabá místa a některé momenty jsou cheesy stejně jako Rockyho moudra, ale jinak jsem byl s Creedem spokojen. Jen mě docela zklamal hudební doprovod a nechápu, proč se dnes do všeho sere ten blbej hip-hop. Popravdě si nejsem jist, zda je dobrý nápad v sérii dál pokračovat, ale to jsem byl přesvědčen i po šestce Rockyho, takže se nechám překvapit. ()

iXtr3m3

Sly mal dostať Oscara. Nedostal ho, ale v mojich očiach ho vyhral. Jemu to asi stačiť nebude, ale ja som rád. Je to síce už o niečom inom, ako prvých 6 častí, ale je tam Sly, ktorý je borec, má charizmu, má srdce, má múdrosť. Je to pán herec a hovorte si všetci hateri, čo chcete. Michael B. Jordan je talentovaný a vyzerá to, že to utiahne, vidím v tom budúcnosť, ale kultového statusu ako Rocky, to nemá v dnešnej dobe šancu dosiahnuť. ()

ElChe26

Dojmy z volného pokračování Rockyho o nemanželském synovi Apollo Creeda mám trochu rozporuplné. Na jedné straně je zde Sylvestr Stallone (což je plus, ale asi to není žádné překvapení), flashbacky z předchozích dílů, fanouškům série důvěrně známá instrumentální hudba, sem tam nějaké to obligátní moudro do tréninku/života. Na straně druhé je tu hlavní postava, které byste měli držet palce, bohatý arogantní černoch s tím svým "gangsta" stylem a vším co k tomu patří ("drsňácké" plácačky jako forma pozdravu, pocit věčné ukřivděnosti a ublíženosti), takže když ve filmu přijde na řadu klasický běh v ulicích Philadelphie, doprovod mu místo bandy poflakujících se výrostků dělá motorizovaný černošský gang. Další věcí je přítelkyně hlavního hrdiny Adonise. Ta sice skládá minimalistické psychedelického elektronické písně, ale divákovy sympatie si získá především tím, že nemá problém se sexem na druhým rande (narozdíl od Adrian, u níž měl člověk pocit, že se její a Rockyho dítě narodilo neposkvrněným početím). Creed sice ničím extra nenadchne a nepřekvapí, ale zase neurazí. Za zmínku stojí vynikající kamera a její cit pro světlo, smysl pro detail i komplexnost. Viz např. scéna nástupu obou boxerů do ringu. Creed je z celé série filmem, v němž se snad nejvíce mluví, mudruje a rádoby filosofuje. Bohužel to nejsou legendární hlášky typu "není snadné odejít z domova, to není jen tak", "mlať toho uprostřed", "Rocky, vem jí do ZOO, to mají mentalové rádi". I to z něj podle mého názoru dělá hned po Rocky V druhý nejslabší článek celé série. Za mě 70%, 3* (z 5*). Můj návrh na definitivní a důstojné ukončení tohoto pokusu navázat na sérii o Rockym: V dalším díle, kdy se z Adonise stane respektovaný boxer, se na scéně objeví neporazitelná mlátička ze sibiřských plání, zocelená tréninkem v ruských tréninkových centrech pod neomylným vedením Vladimíra Putina, a to vlastní syn Ivana Draga, který v závěrečném duelu v ringu po 8 sekundách zabije Adonise Creeda, načež mezi zuby procedí "když zemřel, tak zemřel". Happy end. ()

AdamesWWE

[8/10] Tak a dočkali sme sa. Stallone sa rozhodol vrátiť k svojej naslávnejšej filmovej roli, k Rockymu Balboovi a ja som sa aj mierne obával, či tento film neostane v tieni poslednej časti z roku 2006 a či to nebude tak trošku marketing. Ale to sa nestalo a štáb nám naservíroval skvelý film, ktorý ocenia nielen fanúšikovia Rockyho ale aj širšie publikum, nakoľko kvality filmu sú dosť vysoké a aj medzi momentálnou kinoprodukciou vysoko nad priemerom. Film je aj pomerne dlhý, dve hodiny aj päť minút cca čistého času je dosť a je to o pol hodinu viac ako mávali priemerne filmy Rocky, ale je tu dosť dobrý príbeh ktorý sa výborne rozvíja, zaujalo ma to hned´ od začiatku a sú to výborné postavy a skvelí herci, hlavní predstaviteľ M.B.Jordan dosť milo prekvapil, taký sympaťák, celkom fajn bola aj pekná Tessa Thompson a čo sa týka samotného Stallona tak cením že podal naozaj skvelý výkon, už mu roky pribúdajú, ale stále to má v sebe a to čaro niektorých scén bolo naozaj cítiť a vyvolalo pár príjemných spomienok na celú sériu, nostalgia, emócie ako sa patrí, napr. scéna v nemocnici alebo scéna na cintoríne. No škoda Paulieho, ktorý ako sme sa z traileru dozvedeli, je už po smrti, ale Stallone ho tam párkrát spomenie. Toľko k postavám, ako som povedal príbeh bol dosť dobrý, nemalo to žiadne slabé miesta, ubehlo to ako voda, takisto aj výborná kamera a réžia, skvelá hudba kde potešia staré motívy a nakopnú nové moderné motívy kde cítiť ten old school. No a samotný záver takisto veľmi dobrý. Ja som veľmi spokojný, nečakal som že to bude až takéto kvalitné a možem s kludným svedomím povedať že je tento film hodnou súčastou série o Rockym. Príbeh, emócie, štipka humoru, nostalgia, trocha romaniky dráma, box.. Proste tak ako to má byť. ()

Hanys_

Ta nostalgie tady zafungovala na sto procent. Nemůžu sice říct, že by mi mladý Jordan bezvýhradně sedl, ale ono to je hlavně stejně o Rockym. Stallonemu navíc ta role mentora fakt sedla. ()

bloodline

Žiadne strachy, Creed netrpí autobusovým a kamiónovým syndrómom a ani náhodou nevybočuje z rutinérskych boxerských dejových liniek, na ktoré, bohužiaľ, nadväzujú aj veľmi zhumpľované zápasy (k tomu kamera v rukách pána Parkinsona, čo ľúbi všetko rozliať). Rocky ale predstavuje najsvetlejší stavebný kameň žánru a v jeho tieni treba hľadať záblesky pracovitosti, stojacej nad konečnými rezultátmi v červených číslach. Zjavne definitívna labutia pieseň zapadla skvele do takmer 40 ročnej mozaiky a ak má pán Stallone dostať toho pozláteného bazmeka na filmovom kotúči, nastala správna chvíľa. Postava Rockyho dospela do štádia, kedy spĺňa všetky (papierové) predpoklady - americký sen za zenitom v pozadí vrcholového prieniku medzi špičku, neveselá minulosť a ešte neveselšia až žiadna budúcnosť. Zbohom Rocky... ()

tom.nosek

Creeda jsem se bál. Jednak tohle zkoušeli v Rockym V a nevyšlo to, jednak jsem se obával, že po výborné šestce nemají šanci udržet stejnou laťku. No, nakonec laťku přece jen neudrželi, ale i tak si Creed drží velice kvalitní příběh a tempo a představuje nové sympatické postavy. Zpětně si uvědomuji, že toto předání štafety nejvíce prospělo paradoxně právě Rockymu. Zatímco v jeho filmech měl vždy pouze třetinu na svou osobnost (poté přišla třetina s tréninkem a třetina se závěrečnou bitkou), zde trénuje Creed, a tak se Rockyho nátura může ukázat v plném světle. A bylo to naprosto dokonalé a geniální. Nevím, jestli se na Rockyho scénáři podílel i sám Stallone, ale vůbec bych neřekl, že jeho repliky píše někdo jiný. Creed je jinak celkem sympaťák, bohužel "Donnie", "Adonis", ani "Creed" není tak chytlavé jméno jako právě "Rocky". Ze sportovního hlediska je to docela dobré, i když musím přiznat, že jsem čekal, že klasické Rockyho melodie začnou dříve a že film nebude až tak moc svůj. Záporák byl také celkem málo výrazný, protože se jelo spíš na tu dramatickou linku. Abych přidal ještě pár výtek, tak nejvíce mě mrzí, že se uchýlili k té nejlacinější zápletce s Rockym, kterou mohli. Taktéž vedlejší postavy z Rockyho si zasloužili lepšího konce. Rocky je v nemocnici a syn se za ním nepřijede podívat, Little Marie už není v restauraci atd. Jediné, celkem rozumné rozloučení, dostal Paulie. Když to sečtu dohromady a přidám k tomu naprosto úctyhodný výkon od Stallona, který snad poprvé hraje silně dramatickou a ne sportovní, akční či jinak "cool" roli, je Creed velice kvalitní film a jsem zvědavý na pokračování. ()

SpaceOdyseus

Ano, tohle si Rocky zaslouzil. Dustojnejsi uzavreni celozivotni sagy a predani zezla si ani nedovedu predstavit. Creed je skvele natoceny (kvituji hlavne caste ale uvazene uzivani steadycamu), disponuje zajimavym scenarem (kdy naposledy film o Rockym prekvapoval?) a skvele zahrany (Sylvestrovi preju oscara tisickrat vic nez Leovi). ()

Litvicek

Soupeř Ricky Conlon vypadá sice jak kdyby castingové oddělení vybralo prvního řízka v hospodě, kdo snese pár kol magických vok a nepůjde k zemi K.O. Chudák se kvůli roli asi nemusel obtěžovat chodit do posilovny a tak tu máme protivníka, jehož cecky jsou víc povislé, než ty moje. Takže z hlediska vizuálního potěšení diváka, se o žádnou epickou podívanou nejedná. Celkově jde ale o poctivou filmařinu, která vyniká skvělými, propracovanými souboji v ringu a příběhem, který ještě neomrzel. Mezi postavami jde cítit ta pozitivní krásná chemie a já nemám nic moc, co bych vytknul. Jdeme na plné hodnocení? Asi ano, tohle se mi líbilo... ()

HArna

Beru to jako pocta Rockymu, emoce v tomhle filmu fungují na jedníčku. Stallone byl nominovám za tuto roli na oscara a vážně bych mu jí dal, bylo to poslední připomenutí jeho slavné role. Musel asi hodně mluvit do scénáře i do natáčení, protože z filmu to Slayem jen sálá. Je to fajn - 70% ()

FiliPP

Když jsem se koukal na film Creed, připadal jsem si jako malý kluk, co vždycky fandil Rockymu. Sice už tady nebojuje Rocky, ale Creed, i přesto mě to strašně bavilo a strašně moc jsem fandil. Je to skvělý film. Hodnocení 75%. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (viac)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (viac)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (viac)