I Will Follow You Into the Dark

• Veľká Británia Into the Dark

Sophia (Mischa Barton) trpí vážnymi depresiami, lebo pred šiestimi mesiacmi jej zomreli obaja rodičia. Je presvedčená, že posmrtný život je len o samote a zabudnutí a že takýto život je bezvýznamný. Neskôr sa zapletie do nečakaného romániku s mužom menom Adam (Ryan Eggold). Keď sa Adam záhadne stratí v hlbinách strašidelného domu, Sophia sľúbi, že ho bude nasledovať, aj keby to malo znamenať, že musí vojsť do ríše smrti. (Kadas97)

J*A*S*M

Oproti trailerovým očekáváním je film pro mě nakonec kupodivu víc než pouze "zkouknutelný" - regulérně se mi líbil. První polovina by sice chtěla řádně prostříhat, ale po 40 minutách atmosféra razantně zhoustne, příběh se stočí do béčkové a levnější variace na Insidious a úplný závěr je docela netypický. Ode mne tedy nečekaně palec nahoru. Příjemná, sympatická jednohubka, byť s nemálo objektivními problémy (slabší herci, postavy nereagují adekváně situaci atd.) ()

EvilPhoEniX

Vůbec nezaujalo. Nejen, že se první hodinu ve filmu nic neděje, ale ani to, co přišlo po té mě vůbec neoslnilo. Už mi všechny postavy byly tak ukradené, že ikdyby tam přišel Jason s machetou, tak mám problém udržet si při filmu pozornost. Spíše romantické drama. 45% ()

George Stobbart

Sophia je utrápená žienka, ktorá v priebehu pol roka stratila oboch rodičov a pomaly sa odizolovala od sveta. Po čase sa však zblíži s Adamom, ktorý jej opäť vracia chuť do života. V jednu noc ale Adam zmizne zo svojej postele, odkiaľ vedú iba krvavé škvrny do chodieb poloopustenej budovy. Film je viac-menej zložený z dvoch častí; prvá je síce mierne zdĺhavá, ale príjemná, nesilená, romantická dráma s niekoľkými mysterióznymi momentmi. Človek tu vo vzduchu vytuší prítomnosť niečoho zlého a zároveň sa trochu zžije s hlavnou hrdinkou (Mischa Barton už vo svojej 7. hororovej úlohe). V druhej časti potom už nastupuje fajnový, napínavý, atmosférický horor, kde si divák moc nevydýchne a slušne si vychutná to, kvôli čomu sa takéto filmy pozerajú. Samotný záver som síce čakal o niečo vygradovanejší, ale nevadí; aj tak ide o nečakaný a sympatický kúsok. ()

*CARNIFEX*

Sophia po smrti oboch rodičov prichádza o veškerú ilúziu a vieru v dobro. Keď už sa zdá, že ju v živote nič dobré nevie postretnúť, spoznáva mladého, šarmantného muža. Pri Adamovi pomaličky, ale isto zabúda na posledné trápenie a krušné chvíle strávené po boku umierajúceho otca, ktorého skolila zákerná choroba. Opätovný zlom nastáva uprostred noci, kedy sa Sophia nečakane preberá zo spánku, no Adama niet. Po milovanej osobe nachádza krvavé stopy, smerujúce do posledného poschodia záhadnej budovy Weldon Tower. Pokiaľ sa divák rozhodne sledovať tento snímok, mal by svoje nároky vzhľadom na ponuku subžánrov poriadne okresať. "Into the Dark" je pomerne nezaujímavý "horor", ktorý sa chce stoj čo stoj zaradiť niekam, kde nemá nárok. Snaha o budovanie atmosféry sa síce uprieť nedá, no bohužiaľ, v kombinácii s lakačkami, dopredu odsúdenými na neúspech, dosť škrípe. Stopáž takmer dvoch hodín sa v mojom oku stala najväčším tŕňom, ktorý sa nepodarilo vytiahnuť ani neskutočne sexi vyzerajúcej Mischi Barton. Sledovať film ( obzvlášť horor ) na tri krát, no to asi nie je najlepšia vizitka - 40%. ()

TedGeorge

Mischa Barton je smutná holka. Umřela jí matka, na začátku filmu jí umře otec a ona nemá moc důvd žít. Trpí a nesocializuje se. Následně potká atraktivního týpka. Ten jí sbalí tak, že jí srazí na ulcici. Mischa za ním začne docházet domů. Byldí ve starým baráku u kterýho se občas zastaví exkurze lidí, co hledají duchy. Dělají si z toho srandu, ale pak... Tady je přesně opačnej problém jak u Seventh Moon. První hodinu se v tom filmu nestane vůbec nic. Je to naprosto ubíjející přehlídka ztrápené Mischy Barton, která se snaží vyhrabat z nejhoršího a neumí hrát. Po té hodině, kdy už to většina lidí vypne se film přepne do duchařiny a ono to funguje ! Ano, je to příliš pozdě a příliš pozdě, ale kvůli fungující atmosféře a jakš takě fungujícímu chuťovýmu ocasu musím dát 5/10 ()

sochoking

Miša Barton a jej riflofka... Kľudne by sa hodila do úlohy vidieckej country holky ku koňom, lebo mám pocit, že mysteriozna záležitosť nie je akosi jej parketa. ()

dr.horrible

Tak sa predsa len prikláňam k nižšiemu hodnoteniu. Názov je doslovný, čo je fajn, v temnote sa objaví niekoľko dobrých scén, jedna - dve dokonca takmer originálne. Netrvať to 4 hodiny, nebol by som už pri nich znechutený a za čakanie ich nečakal viac a viac. Nevadilo by mi, že Mischa hrá rovnako zle ako v časoch O.C.C, prekusol by som jej necharizmatického partnera, aj chovanie na hrane zdravého rozumu. Dúchárinám dokážem veľa prepáčiť. Táto nemá tempo. 50% ()

korbitch22

Nevadil mi romantický začátek, který byl proloženej pár mystery prvkama naopak, dost mě to bavilo a těšil sem se na finální náhul.Bohužel obrovský potenciál toho opuštěnýho patra využil režisér jen na chvilku a pak ten trotl začal do dechberoucích hororovejch pasaží tlačit zpomalený záběry mucinkování a zamilovanejch pohledů a totálně domrdal celou atmosféru do hajzlu.Navíc konec byl tak ubohej a trapnej, že se mi chtělo zvracet.Nejdřív mi ten film vůbec nevadil, když se tvářil jako romantika, bral jsem to, ale když to začal režisér míchat, chtělo se mi zvracet.Hodně zabitej potenciál panečku.30%. ()

Othello

Paradoxně úvodních 30 minut filmu, kdy se tak nějak nic nestalo bylo nejsnesitelnějších s mnoha přísliby zajímavého vývoje. Zejména vokál Mishy Barton by mě udržel klidně v metru o pár stanic dál než bych původně jel, kdyby namluvila destinační hlášky, leč jakmile dojde na jakoukoli situaci, kdy se má děj posunout dál, režisér získá konečně možnost ukázat, že režírování filmů s herci není jeho parketa a vzhledem k tomu, že film těží ze dvou věcí - vztahu ústředního páru a strachu z neznámého v druhé polovině - a ani jedna nefunguje, je těch 107 minut víceméně za trest. Souznění protagonistů nefunguje z toho důvodu, že nepravděpodobnost jejich zalíbení se snaží vyfutrovat mimodějovými záběry na instagramová vztahová klišé, se kterými se má divák ztotožnit a strach v polovině druhé se nedostavuje, protože postavy docela nenávidíte a navíc se chovají tak, že se nedá příliš uvěřit tomu, že se dožily tak vysokého věku. Celá ta paráda je korunována odporně sobeckým a rezignačním koncem, který jen potvrdil, že nikdo v tomto filmu si právem nezasloužil mé sympatie. Z kladů je třeba vypíchnout poměrně zdařilou práci se světlem a pár technicky impresivních scén. Pár je dvě. ()

Karamanlis

Into the Dark obrazne povedané pôsobí ako dva, žánrovo odlišné filmy, vtesnané do jednej celovečernej snímky. Prvá cca polovica filmu je ladená ako romantický thriller s mysterióznym nádychom, prakticky bez akýchkoľvek strašidelných momentov, kým druhá polovica je už naopak ortodoxným duchárskym hororom. Takáto kombinácie je možno do istej miery zaujímavá, no inak Into the Dark nijako obzvlášť nevyčnieva zo súčasného žánrového priemeru. ()

JASON_X

Nestvůrný kříženec slaboduchého romanťáku a pokusu o duchařský softhorror, navíc sadistickým režisérem (a škodolibým scénáristou v jedné osobě) roztáhnutý do nesmyslně dlouhé stopáže; vleče se to jako smrad. Tím je myslím řečeno vše podstatné, chytrému napověz... Vydržel jsem tu klauniádu sledovat bez proklikávání jen díky zajímavé hlavní herečce, která je sice bez omračujícího hereckého talentu, ale zato má lepou tvář, útlý pas, sexy hlas... prostě zatraceně pěkná baba. No jo, já vím, hodně ubohý důvod, proč dát téhle absurdní a bezpohlavní taškařici celé dvě hvězdy. ()

Morholt

První polovina byla docela úmorná a ačkoliv mám Mischu Barton docela rád, dívat se na ní jak střídá útrpné výrazy s těmi zamilovanými mě zrovna moc nebavilo. Nicméně když se děj přesune do opuštěného patra starého baráku, začne docela obstojné strašení, které nepostrádá slušnou atmosféru a nějaké to napětí. Je sice pravda, že to všechno narušuje dost mizerná práce se světlem, ale člověk nemůže mít všechno. Netradiční závěr se docela povedl, takže celkově to vidím jako neurážející průměr. 50% ()

Radka_86

Výbornej film, napětí, skvělá atmosféra a kdyby byl o půl hodinky kratší čímž by se zaplnilo několik těch "slepých nudnějších momentů" dala bych bez rozmyslu 5*. ()

FromHell

Veľká slabota!Už podľa traileru som očakával nejakú romantickú motanicu a tak aj bolo.Keď sa film konečne začne podobať na horror,príde nejaká úplne nezmyselná kravina,ktorá úplne potopí aj malý náznak atmosféry.Celá ta LoveStory stála za prd a koniec bol totálny klinec do rakvy.Je to celkom škoda,určite sa z toho dalo vytrieskať viac.. 40% ()

Korbitch

Někdo vzal dva filmy a naprcal je do sebe. Silně blitkoidní romantický škvár střídá nadprůměrný horor, který má jednu opravdu velmi dobrou a silnou scénu. První hodina je ale doslova k posrání. Pak začne atmosféra celkem houstnout, jenže do toho přijdou prostřihy, jak támhle se vodí za ručičku, tuhle jí hraje na piáno, onde zase zamilovaně švitoří. Střih, úúú, áááá, ddd důůůůch! Tak to né, vážení. Buďto budete romanticky zvracet a pak pekelně strašit, ale dohromady to bohužel nefunguje. Když je to horor, tak je to dobrý. Přežil bych i tu první půlku, kdyby to bylo o půlhodinu kratší, a ta druhá by mě donutila si aspoň otočit trencle naruby . Promarněný potenciál. ()

bourec

Zase jeden babral,kterej neví,jakej žánr vlastně chce točit.Drama,thriller,horor,romantika ve střevíčkách.Zbejvalo,aby se tam vynořil voják z Vietnamu,a perličkou nakonec kovboj z Wild west,a slátanina bude úplná.Ale teď k filmu.Zbytečně dlouhej úvod,stačilo dvacet minut narvat do hajzlu,a mohlo se jít na věc.Jenže ani po hodině romantiky se vlastně v tom filmu nic neděje,vůbec to neni rozvinutý,přitom to rozbitý patro nahání hrůzu i bez duchů a podobnejch děsů.A než se nadějete,je tady nemastnej konec.Na to,že je to vo hovně,sem toho napsal až dost.40%.. ()

Rodriguez

Chtělo to zatlačit na pilu a byl bych spokojený, takhle jsem se v první polovině nehorázně nudil a když už se začalo něco konečně dít, tak jsem zjistil, že už běží titulky. Pozitivem jsem bral hvězdu O.C., která mě jako jediná dokázala rajcovat celým snímkem. Škoda té zbytečně dlouhé stopáže :-( Možná se příště podívám znovu a změním hodnocení. 40% ()

VanTom

Ztracenou víru v Boha (a vůbec nadpřirozeno, tzn. v duchy) po smrti rodičů navrátí až zamilování se. :-) První půlku hlavní hrdinka vcelku roztomile a jako ze života potkává pravou lásku, která pak náhle uprostřed noci zmizí, načež se ji s kamarády vydá hledat do desetiletí opuštěného horního patra činžáku, kde se v minulosti nejspíš děly nepěkné věci. Shrnu to: 55 minut romantického namlouvání, pak půl hoďka atmosférického máchání baterkami ve tmě, jež ale v poslední dvacetiminutovce při odhalování přízraků přestává bavit. S předkládaným řešením navíc nesouhlasím. ()

MaaaR@

Až do konce jsem tak nějak váhal, ale nakonec za dvě hvězdy. Ono to spojení romantický + horor dává sice tušit průser, nicméně dalo by se to přežít, ale sorry, tohle rozuzlení bylo na stejný úrovni jako herecký výkony - podprůměrný. ()