Hosť

(festivalový názov)

Jedného dňa sa pri dverách domu rodiny Petersonovcov objaví bývalý vojak, ktorý sa predstaví ako David (Dan Stevens). David tvrdí, že slúžil spolu s ich synom Kalebom a bol s ním až do poslednej chvíle, ked' umieral. Manželia Petersonovci ho prijmu, poskytnú mu ubytovanie a David sa ihned' stáva 'rodinným priateľom'. Zapôsobí na ich mladšieho syna Luka a očarí ich dcéru Annu, ktorá ho predstaví i svojim priateľom. Ale je to práve ona, ktorá si náhodou vypočuje telefónny rozhovor ich záhadného hosťa, ktorý v nej vzbudí podozrenie a navedie k rozhodnutiu vypátrať jeho pravú totožnosť. Medzitým sa však v okolí začnú diať podivné nehody a úmrtia, ktoré môžu mať spojitosť s Davidovou prítomnosťou. Problémom je, že David Collins, ktorý slúžil s ich synom Kalebom, zahynul pri vojenskom nešťastí... (sochoking)

Gilmour93

Nowhere to Run potkává Univerzálního vojáka v doprovodu Carpenterových vydlabaných dýní.. Wingardovo uvědomělé disco béčko si bezpochyby užijete, nicméně dám vám jednu radu. Až se objeví člen tajné vládní organizace s očima vypoulenýma jako by nebyl pět dní na velké, našmátrejte na vlastním mozku vypínač a zhasněte. Už jej nebudete potřebovat.. Tenhle očividný autorský záměr mě malinko rozhodil, ale kdo je zvyklý dívat se „po tmě“, ten bude vrnět brakovým blahem. Tak jako já u stylově napsaného i natočeného barfightu „Strýček z armády vs. fotbalové gumy“.. ()

Dellamorte

Tak toto mala byť tá ultra vyhypovaná filcka / flick-a nejakej ketegórie typu B ? To modročko hrajúce Goslinga / Bruce Lee + Giggles zrkdlovka ft. tradične posmutnelé gzychty v záverkovej sanitárke ? Proste nevyparádená HBO / Film+ late night uspávanka. Some comment prob ?! ()

George Stobbart

Jeden z najzábavnejších a najštýlovejších thrillerov tohto roku. Hoci ten thriller rozhodne nie je „čistý“ a po určitom orezaní by z toho nebol problém urobiť napr. priamočiary slasher. Je vidieť, že Adam Wingard má slabosť pre filmárske časy minulé (80´s) a nesnaží sa zbytočne zapadnúť do trendovej produkcie, no napriek tomu jeho počin pôsobí stále moderne a tých pár tematických nápadov / momentov zaváňajúcich starým dobrým Carpenterom či Cameronom rozhodne poteší. Jeho predošlý highlight "You're Next" však podľa mňa už nikdy neprekoná a zaradí sa ku tvorcom, ktorý to najlepšie vypustili v úvodných rokoch kariéry (podobne ako A. Aja už neprekoná "Haute Tension" či W. Craven netromfne "A Nightmare on Elm Street"). Tým by som však nijak nechcel znižovať hodnotu tejto pecky, len vravím. ()

Aluska88

Několik let po tom, co jedinečný kult Drive vyhoupl na výsluní Ryana Goslinga, objevil se sexy a záhadný David coby The Guest ve snímku, z něhož by se také mohl stát kult. O Danu Stevensovi jsem dosud věděla jen to, že hraje v Panství Downton a že je to jeden z těch fešných a šarmantních Britů:) Role tajemného týpka, který se objevil odnikud, mu sedla parádně. Od začátku se rozehrává napínavý příběh, v němž hrají prim skvělí herci. Maika Monroe bourá žánrové klišé tuctových ječících blondýn a bere odvahu i chytrost do svých rukou. She looks like something between Brittany Murphy and Dakota Fanning. Dalším králem tohoto snímku je luxusní, vytříbený soundtrack. Mostly 80's. Ten zde, tak jako v Drive, dokonale dotváří osobitou atmosféru snímku a člověk tak přijde k dalším oblíbeným hudebním kouskům. Ten závěr je epický. Všechny ty kulisy. Hudba. "What the FUCK?!" :) ()

sniper18

Je to vydarený thriller. Má celkom dobrý príbeh o bývalom vojakovi, ktorý prichádza ku rodine svojho mŕtveho priateľa, keďže padol v boji a sľúbil, že sa o nich postará, čo aj plní a postupne si svojim správaním a prístupom získava každého z nich. Ale dcéra si predsa len uvedomuje, že niečo nie je v poriadku a čoskoro skutočne zisťuje, že bývalý vojak má svoje tajomstvo a tým sa môže všetko ohroziť. So spracovaním som nadmieru spokojný, ešte spočiatku to pôsobí tak nevinne, úplne bez nejakých ambícií a s pocitom, že niečo podobné tu už bolo nespočetnekrát, ale aj tak som mal z toho dobrý pocit, má to takú príjemnú atmosféru, hlavný hrdina je ten správny sympaťák a to jeho pomáhanie jednotlivým členom rodiny sa mi skutočne páčilo, pričom si to udržuje aj slušnú úroveň zábavnosti, takže by mi kľudne aj vyhovovalo, keby sa v podobnom štýle film niesol až do konca. To sa síce nestane a film sa hlavne v druhej polovici začne uberať iným a možno aj trochu nečakaným smerom, ale to rozhodne nie je zápor, práve naopak. Síce sa trochu zmení pohľad na hlavného hrdinu, ale aj tak som mu kvôli tomu jeho zaujímavému prístupu nemohol nefandiť a tiež je to celé ešte zábavnejšie, pôsobí to tak správne béčkovo a štýlovo, pričom tu skutočne cítiť tú lásku tvorcov k žánru a tak sa je skutočne načo pozerať. Dosť spokojný som aj po stránke akcie, síce na tú výraznejšiu si treba počkať až du druhej polovice, ale aj dovtedy sa je na čo pozerať a navyše vzhľadom na pôvodný štýl som jej takéto slušné množstvo ani nečakal. Súboje síce sú v štýle, ktorý hlavne v akčnom žánri vôbec nemusím, ale tu sa to aj celkom hodí a navyše sa v nich vždy nájde niečo zábavné, k tomu zaujímavé prestrelky a nejaká tá doplnková akcia, pričom všetko je to výborne natočené, správne drsné a potešila ma aj slušná nekompromisnosť, keďže tu často umierajú aj postavy, pri ktorých by som to nečakal. Najviac sa mi páči akcia so zásahovou jednotkou, ale všetka sa vydarila. Herecké obsadenie je celkom slušné, najviac poteší Dan Stevens v hlavnej úlohe, ktorý to zvládol až prekvapivo dobre, sadol mi aj ako ten správny sympaťák, ale aj ako drsniak, ktorý má všetko pod kontrolou, takže si ma získal vo všetkých svojich scénach, ale až na postavu dcéry, ku ktorej som si moc cestu nenašiel mi všetci prišli úplne ideálni. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, tvorcovia si tu výborne poradili s menším rozpočtom, takže mi sadla aj vizuálna stránka, ale najviac chválim hlavne tú zábavnosť a správnu béčkovosť. Takže Guest je príjemné prekvapenie, takéto filmy mám rád a určite by som sa nebránil pokračovaniu. 77% ()

genetique

Prvá polovica vás okamžite vtiahne do deja svojou gradáciou a napätím. Má neskutočný spád paradoxne napriek pomalému tempu a zdá sa, že celkovou kompozíciou sa bude jednať o jeden z najrafinovanejších počinov za dlhú dobu. Počas nej vás dej donúti neustále hádať, čo je vo veci. Viete, že niečo tu nehrá, akurát nemáte ani poňatie o čo vlastne ide. Akurát potom prichádza druhá polovica, ktorá je ‘iba‘ zabudnuteľná akčná zábava. Čo nechcem povedať, že je zle, akurát to trošku pokazilo celkový dojem a podkopalo jeho ambície. Scenár má teda svoje svetlé aj zlé stránky a je trošku škoda, že to tvorcovia nedotiahli tam, kde možno pôvodne plánovali. Dan Stevens vytvára symbolický charakter hlavnej postavy, ktorý je zároveň veľmi sympatický i desivý a je jedno z najväčších devíz filmu. Ostatní herci slušne sekundovali. Zároveň oceňujem neskutočne nabitý soundtrack. 80%. ()

Kaka

Vymazlené retro s charizmatickým hrdinou, který má nehorázný potenciál do budoucna. Jeslti se s Danem Stevensem bude dobře pracovat a bude chodit do dobrých projektů, máme se na co těšit. Takhle uhrančivý a charizmatický za poslední roky je snad jen Fassbender. Vlastně je na tom velmi podobně i neznámý režisér Wingard, který svoje guilty pleasure napěchoval zajímavou atmosférou (ta hudební mixáž rve kouke stejně jako u Drive) a nekompromisní akcí. Brak, který dominuje ve svém subžánru. Není to málo, ale časem na něj zapomenete chtě nechtě. A přes všechny detaily a fakt, že si na tom tvůrci dali záležet, je to pořád nehorázná ptákovina. ()

Spiker01

Velice snadno bych film bez doporučení přehlédl. A byla by to škoda. Takový poctivý thriller se totiž nevidí každý den. Hlavní představitel je už od začátku správně děsivý, děj se nevtíravě posunuje dál a ačkoliv se mi jedna linka s původem "hosta" do filmu moc nehodila a hlavně mi přišla nadbytečná a nebyla dostatečně vysvětlena motivace setrvávání zrovna u této rodiny, stále se jedná o velice líbivě natočený film s několika povedenými přestřelkami a leč neznámým, tak sympatickým obsazením...80% ()

castor

Herecky byl sice hlavní antihrdina nečekaně solidní, ale to ještě jaro nedělá. Je to sice sympatické retro béčko (myslím hlavně první polovinu), ale každý thriller potřebuje emoce a silné a hlavně reálné napětí. Frajer, který střílel s jejich mrtvým synem ty zlé zahalené teroristy, se nečekaně snadno nakvartýruje do synkova pokoje, zvládá roli chůvy mladšího brášky, ségře by se zase nejraději dostal do kalhotek. V duchu osmdesátkových výplachů tu máme lehce přepálený kousek, který se ve své kategorii nemusí za nic stydět, navrch si občas okolo prstu omotá i diváky. Sláva časům minulým. ()

kulyk

Ach jo. Zase jako soulož se zubatou važínou. Excelentní rozjezd s krvavým, trapným a lidský rozum všeobecně dehonestujícím koncem. ()

Spooner

Ty vole, já snad kvůli tomu Stevensovi začnu ještě koukat na Panství Downton. Hlavně díkyjeho nesmírnému charismatu a neodolatelným očím se z Guesta stala poctivá béčková lahůdka, která si vůbec na nic nehraje. Jen ten cheese závěr už byl na mě trochu moc. ()

Wacoslav1

Určitě to není nezajímavý film. Akorát mám tak trochu pocit, jako by byl směsicí všeho možného už někde viděného. Možná je to záměr, nebo jenom lepší způsob, jak předstírat, že něco takového tu ještě nebylo.50% ()

Davies182

Uvědomělé artové béčko - jestli něco takového do dneška neexistovalo, tak teď už jo. Nic víc vědět netřeba, shánějte a koukejte, stojí to za to. Já jdu shánět plakát s Danem Stevensem a zároveň doufat v co nejvíce dalších rolí pro tohohle megaborce. ()

pepo

Slušné B-čko, ale stále je to iba B-čko. K tomu aby to bolo niečo viac chýba elegancia a režijná virtuozita Drivu, Hanny alebo Brawl in Cell Block 99, ktoré varili z podobných ingrediencií, ale omnoho štýlovejšie a nápaditejšie. 6/10 ()

Xmilden

Adam Wingard se začíná stávat hodně zajímavým jménem. A nic na tom nezmění, že si půjčil hudbu z Drive, podobně vypadajícího hrdinu, kterého si z fleku umím představit jako příštího T-1000. Spokojenost a hodnocení za dvě hvězdy považuji za hodně velký úlet některých uživatelů. 80% ()

-bad-mad-wolf-

"WHAT THE FUCK?" - ptá se jedna z postav v samém závěru filmu a výstižně ho tím definuje. Nezvykle zrealizovaný thriller dojíždí na chvíle, kdy ani šikovná stylizace nezakryje extrémní osmdesátkovou debilitu (přestřelka s policejním komandem) či zdechlé postavy (většina postupně doslova). Osmdesátkově zanícený soundtrack, výborně zvládnutá titulní role a nevyzpytatelné ztvárnění prakticky všeho ovšem bezpečně zaručují, že se celou dobu solidně bavíte. A to se počítá. ()

cheyene

Obvykle film ohodnotím a následně napíši komentář. Tentokrát to dělám přesně opačně, neboť stále ještě nevím, jak The Guest ohvězdičkuji. Svádí mě to jak ke 3* skrz ujetost během poslední půl hodinky, tak ke 4* kvůli vynikající atmosféře a dalším kladům, které nyní vypočítám. Snímek má krom zmíněné atmosféry sympatického hlavního hrdinu, kolem kterého se postupem rozprostírá víc a víc tajemna, nejasností a nevypočitatelnosti. Soundtrack prosvětluje a zatemňuje každou scénu, písničky s feelingem 80. let šmrncnutých elektronikou mají sílu a oceňuji je u každého filmu. Podoba se snímkem Drive, což se tu v komentářích často zmiňuje, je další pozitivum. Halloweenské finále svým pojetím nemá chybu, poněvadž z toho opravdu dýchá mysterióznost. Pravdou však také je, že si divák nestačí klepat na čelo nad tím, co tu tvůrci vymysleli ohledně Davida. Svým způsobem jsem v The Guest spatřoval kombinaci hned několika snímků, namátkou třeba zmíněný Drive, Terminátor, Univerzální voják nebo Noční můra v Elm Street. Zpočátku u mě tento počin aspiroval na 5*, poté klesl na 4*, ke konci kolísal mezi 3 a 4*, po poslední scéně skončil na 3*, ale následně jsem opět začal přemýšlet o té čtvrté hvězdičce. Přivřu oči a za tu zdařilou atmosféru budu hodnotit lépe. ()

JohnnyD

Prvá polovica je ako Drive len bez pózerstva. Skvelý hlavný hrdina rieši problémy postáv okolo za zvukov nadupaného soundtracku. Bohužiaľ zvrat v polovici filmu a hlavne záverečné vysvetlenie udalosti je ako z úplne iného filmu a dosť kazí dojem. Škoda, že sa toho nechytil zručnejší rozprávač. Ale Maika Monroe je moja nová obľúbená herečka! ()

S.Quentin QUALE

Vděčným a docela napínavým začátkem nemá Host vůbec problém získat si ihned divákovu pozornost. Postupem času jsem se však čím dál víc obával, že klišé typu pořekadla "host do domu, hůl do ruky" bude tím jediným vyústěním, na které se tvůrci zmohou. No, dopadlo to ještě hůř. Takže radím - nečekejte od Guesta nic jiného než nelogické klišoidní béčko. Odměnou vám bude slušně krvavá thrillerová jednohubka, kterou zabudete volnou chvíli, dovolím si říct, aniž by jste se potom mlátili do hlavy. Konec je fakt špatnej, ale za tu první polovinu ty tři řiťky dám. 60% ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Kdo bude režírovat Rychle a zběsile 8? Máma Vina Diesela chce za kamerou svého synáčka, sám Diesel navrhuje návrat ke kořenům s Robem Cohenem (Rychle a zběsile). Studio Universal ale situaci vidí… (viac)