Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej

• Slovensko Domov slečny Peregrinovej pre neobyčajné deti (viac)

Vďaka tajomným stopám, ktoré hlavnému hrdinovi Jakeovi zanechá jeho milovaný dedko, a ktoré poodhaľujú tajomstvá iných svetov a doby, Jake objaví zázračné miesto. Toto miesto je známe ako sirotinec – domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej. Jeho tajomnosť i nebezpečie sa začnú prehlbovať akonáhle Jake spozná jeho obyvateľov a ich zvláštne, priam neuveriteľné schopnosti... (Cinemart SK)

PollyJean

Burton definitivně ve spárech Holywoodu. Když strašit, tak jen decentně, aby se mainstreamem odkojení diváci moc nelekli. Nejhorší byl padouch, který neustálým rádobyvtipným hláškováním spolehlivě zabíjel strach, který by jinak jako postava mohl vyvolávat. A, nemohla jsem si pomoct, ale místo Evy Green jsem v té postavě pořád viděla Helenu B-C. ()

Luksa

Stalo se mi to letos v kině teprve podruhé, ale tahle pohádka mě dokázala čímsi okouzlit. Možná se mi jen strefila do nálady, možná mě prostě oslovují příběhy o jedincích skrývajících se za hranicemi běžné reality, možná už mi příliš dlouho chyběl nějaký nový dobrý film Tima Burtona. Předlohu jsem nečetl, ale páčila se mi atmosféra, výtvarná stránka a přehršel nápadů, některé byly překvapivě docela drsné, takové pojídání očních bulev bych u filmu pro děti nečekal. To samé mohu říct o postavách, každou z nich jsem si oblíbil a docela bych si přál aby ten film byl delší, byť s volnějším tempem, a mohl tak více prozkoumávat různá zakoutí sirotčince a hlouběji poznal jednotlivé aktéry. ()

Styxos

Dlouhý název, Eva Green v černým kostýmu a s kuší (nebo samostřílem), monstra, který asi vyplivl marvelovský Venom (je tu určitá podobnost kvůli ksichtům), šíleně vypadající Samuel L. Jackson s nabroušenými zuby, který je jako záporák strašidelný asi jako talíř mrkve. Knížku jsem nečetl, od filmu jsem nečekal nic a o to víc mě překvapil a jsem vážně nadšenej. Jane Goldman napsala další dobrý film. A Burton má konečně na kontě další film, který je koukatelný. A trvalo mu to jen devět let. ()

jefff

Pěkné, ale čekal jsem víc. Zbytečně moc akce na úkor poetiky fantasy světa, který Riggs ve své první knize nastínil. Burton jakoby hledal kompromis mezi klasickým fantasy pro celou rodinu a akčním snímkem pro teenagery. Ale jinak se Burtonovi podařilo krásně oživit knižní předlohu, bez kýče a s pokorou. Mnoho scén je oslnivých, ale šlo to i lépe. ()

Trapper33

Burton je zpět! Po delší době jsem byl z jeho filmu dost nadšený a viděl jsem v něm spoustu věcí, kvůli kterým právě jeho styl miluju! Knižní předlohy jsem nečetl a tak nemůžu moc srovnávat, nicméně.. děj je celkově fajn (ač je tu dost klasických klišé, které jsou ale zase ve velké většině dnešních filmů), kostýmy jsou úchvatné, skvělé finále a ta monstra! :O Chyběl tomu už jen nějaký wow efekt a byl by to plný počet. ()

Fox85

Tak mám z tohoto filmu takové rozporuplné pocity. Na jednu stranu mě to bavilo a vydržel jsem celý film víceméně napnutý. Na druhou stranu ale zůstal takový zvláštní pocit neúplnosti nebo povrchnosti. Minimálně to však ve mně vzbudilo zájem přečíst si předlohu. ()

jenik71

Po vizuální stránce je to slušně odvedená práce, bohužel od Tima Burtona jsem očekával přece jen trošku víc. Eva Green je tady výborná, triky a závěrečný souboj taky potěší, jako celek mi to ovšem přišlo dost dětinské. Já to vidím na takových 60%. ()

giovanni3

Kombinace Tima Burtona a Evy Green byla to nejlákavější. Vzhled a animace byly opět Burtnovsky výborné. Herecké výkony moc nenadchly. Samuel L. Jackson nic moc a Eva Green měla par vět, ale výkon táhla vzhůru svojí krásou a charismatem. Děj mne příliš nebavil jako celek. A tak dávám prumerne 3z5 skrze zmiňované duo Green+Burton. P.S.: Překvapil zde Roy z IT Crowd. ()

kenkaku

Překvapení... velké a v mnoha směrech. Na Tima Burtona málo "úchylné" (ale zase tak moc to nevadí). První co mě napadlo bylo vykradení X-Meni (nicméně celkové pojetí je nové a dojem zcela mění). Čekal jsem, že Eva Green bude opět přehrávat a nevymaní se ze škatulky "úchyla" (bohužel zůstalo i když velmi umírněně) a že se svlékne (nestalo se... proč tam leze zrovna ona když zůstala oblečená?). Co je ale hlavní, drží pozornost po celé dvě hodiny (ty vole ono to mělo dvě hodiny?). ()

herr_carter

Je to prostě tak, nedá se nic dělat, Burtonovi už z té jeho "pohádkové" tvorby dočista mrdlo ! Právě jsem byl svědkem ojedinělého typu filmu, který marně přemýšlím, komu má být finálně určen. Děti to rozhodně neocení a dospělí jenom konkrétní úzká skupina (čti fatální mistrovi vyznavači). Na Evu Green, na kterou jsem si opět brousil zuby tak jako v každém jejím novém filmu bohužel nedostává ve filmu klíčový prostor, a tak spíš jenom sledujeme snažící se děti, které prvně předvádí svoje tělesné disfunkce, aby potom vzdorovali démonovitému S.L.Jacksonovi. Já fakt nevím, co si o tom mám myslet, na jednu stranu asi dobrý nápad, na druhou potom děsná splácanina (jak dějově, tak vizuelně). Zůstávám tedy u svého tvrzení, že Burton nebyl, není a zřejmě nikdy nebude šálkem mého té - a celou věc nezachrání ani nadějný Ass Mléčnýpolař, jež se po nadějném matematikovi nyní plácá ve smyčce časoprostoru a Burtonová zdegenerovaného mozku.................moje hodnocení = 4 z 10. ()

Tejkina

V kině by se mi na to asi dívalo líp, škoda, že jsem to nestihla..  Moc na tyhle typy filmů nejsem, ale byl to hezký příběh, trochu mě ale zklamal konec.  Jako vždycky byla Eva Green skvělá. ()

Maynard.

No, tak ještě, že sme na tohle nešli do kina, to bych hodně litoval. A to to při tom vypadalo tak slibně - Burton + Eva Green (na tu sem se těšil víc než na Burtona, ačkoliv sem věděl, že v tomhle filmu nám je neukáže :o) ). U filmu sem usnul asi tak 4x, sice dycky jen na chvilku, ale i tak. Prostě mě to nějak nenadchlo a to se tam vlastně i cestovalo časem, což mám rád. Ale nějak mi to do sebe nezapadlo. Asi jediný, co šlo, tak ty neviditelný příšery, který naháněly hrůzu, ale ne zas tolik. No a závěrečná scéna na tý debilní pouti, tak to byl jeden velkej brak. Inu, stárnem a to i pan Burton, kterej vdech život už tolika fantastickým postavám. Ale nějak mu to poslední dobou nende... ()

Soweek

Dvouhodinnový film s dvěma naprosto odlišnými hodinami. Hodinu první objevujete další z typicky burtonovsky provedených světů, který je typicky částečně fantasy, částečně pohádka a částečně horor, se skvělými nápady a možnostmi, které příběhově dávají prostor seriálu o několika sezónách. Hodinu druhou sledujete naprosto zabitý potenciál a scény připomínající Spy Kids 3D. Navíc mě nemile překvapilo, jak malý prostor dostala postava Evy Green, která ač v roli šité na míru H.B. Carter, excelovala lépe než samotná Carter v jakémkoliv jiném filmu od Burtona. Tak snad příště! Beetlejuice, Beetlejuice, Beetlejuice! ()

Sdoom

OK Time, tohle byla asi poslední kapka a definitivně nad tebou a tvou tvůrčí kreativitou lámu hůl. Zdá se, že je nenavrátně pryč. Sirotčinec je totiž pro mě neuvěřitelně nudný, nezajímavý a zbytečný film. Nebavilo mě na něm vůbec nic, ani to nezachránila audiovizuální stránka. Navíc 128 minut pro takovýhle plytký "příběh" je stopáž neskutečně přehnaná. Zkus si, milý Time, vzít pauzu, vymyslet něco opravdu originálního a pak to s láskou, s jakou jsi dělal Batmana, Eda Wooda, Edwarda nebo Karlíka, zfilmuj. Dřív ne, prosím. Děkuji! (HD, orig.) ()

sedm.1

Zklamání. Sirotčinec paní Peregrinové pro podivné děti totiž postrádá naprosto vše, čím by pořádná dobrodružná fantasy měla disponovat. A překvapivější, a zároveň trestuhodnější, je to o to víc, že tvůrcem je sám mistr nedosažitelné a nenapodobitelné fantazie, Tim Burton. Tento výtvor se mu ale zkrátka skutečně nepovedl. Jednak tedy zápletka byl jeden velký bordel, kdy se ve všech těch smyčkách a jejich podstatách musel ztratit i sám Tim. Vážně nechápu, proč vytvářet v příběhu pro děti s dětma tak šílenou, překombinovanou a nepřehlednou zápletku. Dále zvolené tempo vyprávění mi připomnělo nezáživnou ukolébavku na dobrou noc, kdy nějaké dvě třetiny filmu je to opravdu neskutečná uspávačka, a bohužel následné nabrání do pořádných otáček v poslední třetině ale můj pošramocený dojem již nijak neoživilo. Akce je tu též na daný žánr jen těžko pochopitelně málo, ke slovu se také dostane v podstatě až již ve zmiňované poslední třetině, do té doby se jen nezáživně mluví a řeší, a nic z toho. Tim Burton tentokrát šetřil navíc i na efektech, kdy s tím spojený vizuál a atmosféra pak tedy sice byli působivé, ale opakuji, Burton se vážně tentokrát držel hodně při zdi a nějaké výpravné a strhující trikové jízdy se tu divák opravdu nedočká. A tak prakticky jediným pozitivem tu zůstává zmínit snad jen skvělý casting, Butterfield, Green i L. Jackson tu zanechali velmi výrazný dojem, a tak především díky nim jde alespoň o průměrnou, s trochou vůle, stravitelnou podívanou. ()

KoRner

Asi najhorší film, čo som videl v kine. Akoby Burtonovi nestačilo, že sa z jeho filmov v súčasnosti smejú a urobil film plný všetkého, čo film robí nudný zlepenec. Hodinový úvod, ktorý tam ani nemusel byť, pretože by to fungovalo aj bez neho a potom akoby si spomenul, že to potrebuje aj nejaký dej, tak tam narýchlo hodil Jacksona, ktorý je akože strašiak, ale nič poriadne nedokáže a tie dvojičky by ho zničili do dvoch sekúnd aj s jeho Slender-manmi. Ten ich svet nemá žiadnu mágiu a každý si musí ťukať na čelo prečo, dofrasa, by niekto chcel sedemdesiat rokov opakovať ten istý deň, keď mohol odísť?! Veď už Interview s upírom ukázalo, aké to môže byť prekliatie, ale tu asi v detskom tele ostal aj deväťdesiatročný detský mozog. A pri scéne s kostlivcami som si prial, aby to už skončilo, kým má Burton u mňa ešte trochu rešpektu za Eda Wooda. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona