Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej

• Slovensko Domov slečny Peregrinovej pre neobyčajné deti (viac)

Vďaka tajomným stopám, ktoré hlavnému hrdinovi Jakeovi zanechá jeho milovaný dedko, a ktoré poodhaľujú tajomstvá iných svetov a doby, Jake objaví zázračné miesto. Toto miesto je známe ako sirotinec – domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej. Jeho tajomnosť i nebezpečie sa začnú prehlbovať akonáhle Jake spozná jeho obyvateľov a ich zvláštne, priam neuveriteľné schopnosti... (CinemArt SK)

Copacabana

Burtonovsky rozprávkové a pritom uveriteľne strašidelné! Od malého malinkata milujem filmy Tima Burtona aj práve pre ich osobitý štýl, fantáziu a atmosféru. A toto bola naozaj kvalitka. Viacerí spomínajú odkazy na Nožnicovorukého Edwarda, mne zase Sirotinec miestami pripomínal aj filmy Harryho Pottera. Okrem toho som sa celý čas úplne vyžívala vo využití časových slučiek, ktoré vedia vytrieskať maximum snáď z každého filmu kde sa objavia. ()

Motinski

Po dlhej dobe Burton ktorý ma vyslovene že bavil a nebolo v ňom takmer nič čo by iritovalo. K výprave netreba ani hovoriť, tam nezlyhával nikdy, herecká zostava bola sympatická, (hlavne Eva Green) príbeh má čaro, pár prekvapení tiež bolo, no nepáčilo sa mi záverečné dejstvo. Celkový dojem sa ale až tak neskazil. Hlavne preto že som nemal žiadne očakávania. ()

Johnny.ARN

Burton isto neni v poriadku, keď točí takéto šialenosti, ale zvykli sme, povedzme si úprimne. Vôbec nie zlé, príjemne plynúce, so zaujímavým dejom a rôznymi podivuhodnými kreatúrami. V závere som sa už strácal v tých časových smyčkách, ale dokázalo ma to udržať v napätí až do konca, čo cením. Aj s vizuálom a všetkými tými omáčkami okolo by to poctivé tri, ale Evička je obľubenkyňa, tú jednu navyše dostáva len ona sama. 4 z 5 ()

viperDavid

Já teda nebudu dávat super hodnocení jen proto, že se režije ujal Tim Burton. Určitě to bylo skvěle zvládnutné, ale tento fantamagorický film mě zrovna nezaujal. Hlavní postava je sirová, místy trapná. Eva Green není zajímavá ani s fajfkou. Samuel se povedl, role mu sedla, ale v blbým filmu. No prostě žárný velký zázrak to nebyl. ()

LordSnape

Tak tohle je pro mě veliké zklamání. Četl jsem všechny tři knižní předlohy a film jede podle knihy asi jen do třetiny, pak se stává karikaturou sebe sama, kdy se v první hodině skoro nic neděje, aby to pak skončilo dětsky nevinnou bitkou s příšerami z Resident Evilu. Překousl jsem fakt, že prohodil schopnosti Olivy a Emmy a i to, že hlavní záporák tady není vykreslen jako zhrzený bratr slečny Peregrinové. Ostatně Samuel v roli Barrona je neuvěřitelně zábavný a skvělý, Eva Green kouzelná, ale tím výčet kladů asi tak končí. Za mě nejnudnější a nejzbytečnější Burton, natočený jen pro prachy... Pojídání očíček ale bylo fajne. ()

Mrkvič

Objektivně by to bylo na tři hvězdičky, ale filmy prostě (podle mě) mají vyprávět přesně o takovýchto vysněných světech a hrdinech, kteří jsou ve všedním životě normální, ale nakonec získají zvláštní schopnosti nebo něco podobného (Matrix, Hook, atd atd). I samotná předloha působila příjemně a neokoukaně. Což v dnešní době je co říct. Nakonec nečekaně selhává Tim Burton a scénář. Já si po hodině říkal, že to úvodní okouzlení je už fuč, že nevím, o čem to vlastně je, a že mě to přestává bavit. Nebýt ve filmu tak neodolatelné ženské postavy, vytratil by se i ten pocit, že je hlavnímu hrdinovi, co závidět. A že film natočil Tim Burton zjišťuji až nyní. Na něj se film drží první polovinu ještě hodně zkrátka. ()

filmmovier

Z filmů Tima Burtona je tenhle rozhodně jeden z těch lepších, ale na ty nejlepší rozhodně nemá. Líbilo se mi to, a jsem si vědom toho, že kdybych četl předlohu, tak ten film budu absolutně nenávidět, ale naštěstí jsem ji nečetl. Burtonovská poetika je zpět, ale je pravda, že to mohlo být ještě mnohem burtonovštější, zejména v poslední půl hodině. Ale to je jedno, mě se to opravdu líbilo, těch pět hvězd sice není úplně zasloužených, ale já si prostě nemůžu pomoct, protože v porovnání s Big Eyes a nebo třeba i Temnými stíny to jiné hodnocení ale mít neůže. Teď už ale konečně k filmu. Hudba vynikající, atmosféra skvostná, vizuál úchvatný, herci perfketní – Asa už není takový ucho, Ella Purnell je do toho ještě navíc i hezká a Eva Green si stále udržuje svůj úchvatný standard, potěšila i přítomnost Chrise O´Dowda, SLJ naopak mohl dostat víc prostoru. Tenhle film se mi fakt líbil, některé jeho části mě doslova okouzlily a já jsem rád, že tuhle látku dostal do ruky právě Tim, protože je vidět, že mu skvěle sedla. Výborná fantasy, zejména scény ze sirotčince stojí za to a dloho mi zůstaly v paměti. Tohle byl pravý Tim Burton a film měl všechno, co by od něj film mít měl. Ve všem (téměř) naprosto perfektní. 80% a těším se na další kousky. ()

Ryuuhei

Tohle, že je Burton? Pominu-li velké soustředění na morbidnější stránku a tedy úkrok od toho, jak by jinak taková „pohádka“ měla vypadat, neshledal jsem nic tak zvláštního, co by stálo za můj úžas, či jakékoliv hlubší emoce. Mám normálně cestování časem rád, zde jej obstaral nápad se smyčkami... ale celé to prostě bylo takové nijaké a spousta věcí zůstala nevysvětlených, či jen tak naťuknutých. A to bych řekl, že by onen svět měl jinak i dost co nabídnout. Ne, nemohu dát tentokrát víc. 50% ()

Lachtaan

K Burtonovkám jsem nikdy extrémně netíhnul a začínají mě přesvědčovat až Timovy oslavované animáky, které patří mezi můj nevyhledávanější specifický žánr. Do tohoto rodinného filmu jsem se ale přeci jen vrhnul, krásná Eva Green byla největší odměnou za obětovaný čas. Jinak jsem i dodnes v rozpacích, kdy nevím, co si o této fantasy myslet. Snad především to, že to není můj šálek kávy. Ale vizuálně to bylo vymazlené natolik, že se filmu nedá upřít kromě nudných dětských postav zhola nic. I přes fakt, že hlavně o nich snímek pojednává. ()

KRYSIOPICE

Po temnych stinech skvely film, ktery Burtnovy skvele padnul. Vzdycky kdyz je nekde cestovani vcase tak se nad tim nesmi moc premyslet protoze pak objevi logicke chyby jinak parada naprosto nic tam nechybi. ()

ywo666

Ja nie som moc na tieto rozprávky. Ale nechal som sa strhnúť davom a ocitol som sa v kine. Občas ma to bavilo občas nie. Hudba pri súboji príšer s kostričkami je úplne dokonalá. Najlepšie filme boli blbé keci ktoré sme mali okolo toho. Tie však do hodnotenia nezapočítam. S.L. Jackson je fakt super rozprávkový zloduch. Naopak Eva sklamala lebo neukázala kozy. Samotné dielo hodnotím na 65% ale ja som sa bavil lepšie. ()

venison

Na film "Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti" jsem se od začátku roku těšila.. Bohužel byl pro mě jedno velké zklamání.. Všechny tři knihy jsem přečetla jedním dechem.. Na knížkách se mi líbilo, že se okolnosti a postavy pomalu postupně odkrývali, také provázanost s druhou světovou válkou jsem hodnotila kladně.. Knihy v podstatě byly jeden dlouhý dobrodružný roadtrip po fantaskním světě s děsivou atmosférou a hodně napínavou dějovou linií.. Líbila se mi propracovanost světa, která výpravou hravě strčila do kapsy Harryho Pottera a temnotou horor Vetřelec.. Líbil se mi vývoj postav a jejich schopností.. Bavila mě propracovanost postav, kdy některé nebyly na straně zla ani dobra, přesně tak jako lidé v reálném světě.. Chápu, že něco podobného se filmuje jen velmi těžko.. Pochopila bych, kdyby děj ze tří knih tvůrci smrskli do jednoho prostšího příběhu.. Kdyby si vyladili hlavní postavy tak, jak se jim to hodilo do krámu.. Ale, že z druhé poloviny udělají komedii ve stylu "Pirátů z Karibiku" jsem teda rozhodně nečekala.. Hlavní padouch měl být děsivý a rozhodně ne komický.. Vizuálně byl film velmi povedený, hudba se taky dala, ale atmosféru, temno, tajemno, napětí - to vše "Sirotčinci" chybělo.. Neslané, nemastná a absolutně bez šťávy.. Takže první velké zklamání probíhalo z hlediska scénáře.. S tím by se i dalo žít.. Druhé (a pro mě zásadnější) zklamání byla absolutní absence Tima Burtona.. Před kinem jsem si říkala "když se netrefí do knížky, neva, hlavně když to bude správně burtonovské".. Bohužel se jedná zatím asi o nejslabší Burtonův filmový počin.. Masky, kostýmy a lokace úžasné, o tom žádná, ale naprosto nulová sladkobolně ponurá atmosféra tolik typická pro Timovu ruku.. Chápu, že "Sirotčinec" rozpřáhl svou náruč pro mladší ročníky a tak z něj prostě "Vetřelce" udělat nemohli, ale to byl i "Frankenweenie: Domácí mazlíček" děsivější.. To i "Mrtvá nevěsta Tima Burtona" měla ponurejší atmosféru.. Čekala jsem "Střihorukého Edwarda" a dostala slabý odvar Harryho Pottera :-( Možná, že investoři tlačili na variaci kasovních trháků - příběh je super, jen z něj udělejte víc mix Harryho Pottera, X-menů a Pirátů z Karibiku, protože to se teď hrozně prodává; knihy čtou jen podivíni a potřebujeme natáhnout i širší publikum apod. "Sirotčinec" měl být Timem Burtonem obohacen, takhle jde o tragédii letošní filmové sezóny :-( Zkuste vzít např. knihy Pána prstenů a použít začátek první knihy a konec poslední knihy, co myslíte, že dostanete? ()

noriaki

Takhle by vypadali X-Meni, kdyby je točil Tim Burton. Paralela sedí jen zhruba, ale určitou vypovídající hodnotu má. Siročinec má klasickou zápletku dnešních komiksových filmů. Parta lidí s podivnými mutacemi bojuje proti padouchovi s komplexem všemocnosti. Odlišností je několik a vesměs spočívají v prostředí, pomalejším tempu vyprávění a nižším věku superhrdinů. Marvel plytký scénář a jiné nedostatky kompenzuje zběsilou akcí a propracovanými speciálními efekty. Burton se spolehl svůj bizarní, temný, ale přitom dětsky barevný styl. A jak je to v posledních letech téměř pravidlem, znovu selhal. Atmosféra je pohádková jen v traileru. Dvouhodinový snímek působí rozbředle, trochu zmateně a zvlášť ke konci infantilně. Po charisma není ani stopy a že bych si postavy oblíbil, to nemohu říct. Pokud chcete vidět pohádku se zajímavým dějem, opojným vizuálem, temnou atmosférou a přesahem, pusťte si Faunův labyrint. Je ve všem kvalitnější. Se vší úctou k Evě Green, i v těch hercích. ()

terunka003

Barevné, kouzelné, jiné, podivné × nedrží se knižní předlohy, konec dost přitažený za vlasy. A ten konec tomu krásnému z první poloviny dává tak na zadek, že nemůžu dát ani ty tři hvězdičky. Pozměnit si postavy než jak jsou v knize, oukej, ale z konce udělat takovou zmatenou motanici? To ne! Škoda. Celé to Tim vykreslil celkem slušně, postavy byly sympatické, prostředí taky. Bez Evičky by to bylo o ničem. ..zkuste vymyslet vlastní filmový příběh. Těch knižních předloh a skutečných událostí je nějak moc poslední dobou.. ()

elanius

(15/2017) / Po tých rokoch, čo Burton robí filmy je jasné, že sa top kvalita nedá ťahať večne. Takmer výhradne sa v tomto filme jedná o recykláciu už videného a aj keď som chcel dať tomuto kúsku ešte šancu, jednoducho ma unudil po cca. pol hodinke. A tento krát ani herci nepotiahli, Asa Od Enderovej hry trošku dospel ale herecky to tipujem v budúcnosti nebude žiadna sláva. (4/10). ()

Pavlínka9

Nemohu si pomoci, ale plno posledních filmů od Burtona mi často přijde jako od Guillermo del Toro :) Kterého mám také moc ráda, ale ten mě více děsí..Jelikož jeho "postavy" mi často nahánějí hrůzu i v pravé poledne. Sirotčinec slečny je hodně zvláštní, hodně bizarí a sem tam děsivý...Přišlo mi to spíše jen jako určité náznaky, ze kterých by se dal udělat skvělý seriál :) Téééda :) To by byla bomba :) Stopáž je ok, smyčka - dobré téma, děti - skvěle různorodé a jsem ráda, že bylo vidět i na dvojčata :) Byla jsem zvědavá, zdali zjistíme co jsou zač, ale nevím, zdali Jake opravdu udělal to, co v závěru...Nějak mi to přišlo hodně přeslazené a na to, kolik mu bylo? Nevím nevím...Knihu jsem nečetla, ani mě to neláká a ráda bych se do takového sirotčince ráda podívala :) :) ()

ivan bohatyr

Dobré příšery, zajímaví "super-hrdinové" (třeba jeden má takovou "schopnost" že v něm žijí včely), ale jinak víceméně nuda. Hodně mi to připomnělo Letopisy Narnie, tam lze najít dost podobností a jedna z podobností je bohužel - maly děcky co sotva přestaly chodit na nočník zachraňují svět - ne doslova, ale je to v tomto duchu, což mi přijde jako pitomina. ()

_DAVE_

Až na tu zběsilou koncovku na kolotočích malé Burtonovské překvapení, není to sice moje cílovka, ale o to víc to zaujalo. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona