Rómeo a Júlia

• Česko Romeo a Julie (viac)

Adaptácia klasickej predlohy Williama Shakespeara o mladučkých milencoch z dvoch znepriatelených rodín, ktorých v ich zakázanej láske navždy spojila dobrovoľná smrť. Film v réžii Franca Zeffirelliho získal dva Oscary a množstvo ďalších cien a dodnes je považovaný za najlepšiu a najvernejšiu filmovú verziu nesmrteľnej predlohy. (STV)

Radek273

Patrně nejlépe zpracovaný námět Romea a Julie co se do totožnosti s knihou Shakespeara týče. Pravdou je, že vydržet celý snímek v básnickém stylu dá zabrat. Nicméně výsledek stojí zato. A musím říct, že na balkónovou scénu z prvního dějství budu vždy vzpomínat. Nutno navíc podotknout, že krásný ideálně padnoucí český dabing posouvá snímek ještě o další příčku výš. ()

Teachman

Námět a zápletka: 10/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 9/10 ... Didaktický potenciál: 10/10 ... Celkový dojem: 9/10. ()

Abdera

Mé nejoblíbenější setkání s Shakespearem. Skvělý herci jež kombinují divadelní a filmový přístup, nádherná hudba, stylová výprava. Plusem určitě jsou i mladičtí herci v roli hlavní dvojice, čímž je dodržen původní příběh. A některé scény Verony kombinované s hudbou vytváří neksutečnou atmosféru. Samozřejmě že je ten příběh klišé a trochu bláznivej ale Zeffireli vás donutí jemu věřit. ()

WHMMD

Najlepšie spracovanie Rómea a Júlie, aké som zatiaľ videl. Ako teenager by som dal určite 5 hviezdičiek, ale teraz sa mi tie city oboch slávnych zaľúbencov zdajú preexponované. Nikdy neutekaj za ženou ani za električkou, lebo príde ďalšia. S tým sa môžem stotožniť. ()

ludiiiii

Musím se přiznat, že na tento film jsem se díval tak trochu z povinnosti, protože je součástí maturitních témat. Po půl hodině se mé sledování bez zájmu změnilo a já hltal každou minutu filmu. Věděl jsem, že film končí smrtí milostné dvojice, ale pořád jsem doufal, že se vše změní. I když mám raději novější filmy, tak mě Romeo a Julie absolutně pohltil. ()

vrgulnik

Jako milovník Shakespeara prostě musím mít v TOP10 alespoň jedno jeho filmové ztvárnění. A které jiné by to mělo být než právě Romeo a Julie od Franca Zeffirelliho? Olivia Hussey je nejkrásnější, neušlechtilejší a nejdůvěryhodnější Julie všech dob. ()

Sindymindy

Bezkonkurenčně nejlepší zpracování Romea a Julie, které jsem kdy viděla. Atmosféra perfektní, herci perfektní, vše je vyladěné přesně tak, jak se to k Shakespearovi hodí. ()

gizi

Prvních 25 minut bylo pro mě těžko překonatelných, naštěstí pak už to bylo jen lepší. Přiznám se, že Shakespeara moc nemusím a věřím tomu, že číst nebo vidět toto dílo na divadle, asi bych byl dost otrávený. Zde ovšem je filmové podání opravdu výborné nejen díky režii, ale i hereckým výkonům a krásné Julii. Český dabing z roku 2003 je také velmi dobrý. Hudba Nino Roty zde je trochu jiná, než je u něj zvykem, ale výborně se hodí. Sledoval jsem na dvakrát 20.-21.4.11 a dávám poctivých 80%. ()

Arassuil

Myslím, že se jedná o jedno z nejlepších zpracování Romea a Julie, ale stále to není ono. Nemyslete si, že je to filmem, ono je to totiž mnou. Pro mě vždycky bude divadelní zpracování lepší než kniha a kniha bude vždy lepší než film. Nicméně tento počin opravdu stojí za zhlédnutí - krásná (a mladá!) Julie, výborné kostýmy a scénář jsem mohl pomalu odříkat z paměti..-) ()

VivahuQik

Viděla jsem moderní zpracování tohoto dramata - Gnomeo a Juliet, což je totální nuda, pro malé děti možná, ale ani já 12-ti letá holka jsem se na to nemohla dívat. Dokonce jsem toto drama i četla, ale toto zpracování je prostě úžasné. Juliiny krásné vlasy a Romeo mi neuvěřitelně připomínal Zaca Efrona. ()

HonziKaja

Nejlepší Romeo a Julie. Jednoznačně. Trošku tomu škodí spoiler který všichni známe ale co se dá dělat. Jestli jste na romantiku a nebude vám vrtat hlavou jaktože vy neumíte sbalit dívku svých snů v elasťácích za jeden večer a 2 větách tak je to ideální volba. Né, teď vážně, tohle zpracování je fakt krásné, York je jako hlavní "záporák" neuvěřitelný, ústřední dvojice je taky krásná, trošku pohádkové podání kostýmů a interierů neurazí. Takže super. ()

Deleah

Film je to krásně zpracovaný, s věrohodnými herci a nádhernou výpravou. Co by to ale bylo platný, kdyby to Shakespear tak pěkně nenapsal. ()

slavikzbojni

Skutočne- Zefirellimu sa to podarilo tak, že iné spracovania pri tomto blednú, neviem či závisťou ale blednú. Herecky exceluje Michael York, a Olivia Husseyová je ideálna v tejto roli. Tento nesmrteľný príbeh mladistvej lásky pretrvá určite veky- a možno si dakto prečíta ďaleko v budúcnosti aj naše hodnotenia....A navždy bude legendárny žiaľ Júlie a bolesť Rómeova..... ()

TurmawenT

Tento film jsem poprvé viděla ve škole kdy nám ho profesor pouštěl abych film dokoukala musela jsem ve škole zůstat o hodinu déle po konci vyučování což o něčem vypovídá. Příběh Romea a Julie je bezvadný sám o sobě a zpracování Zeffirelliho je geniální. Lepší zpracování tohoto díla neexistuje. A Julie.. nádherná. ()

lenny71

Nádherný film a bezpochyby nejlepší zpracování Shakespearova dramatu. Herecké výkony, a to především u hlavních představitelů, jsou dokonale procítěné a krásné. Nemám víc, co říct. Snad jen - kdo film neviděl, o moc přišel. ()

thymus

Pamatuji se, jak jsem byla unešena po prvním shlédnutí tohoto filmu - a to je už pěkná řádka let. Úplně jsem byla fascinovaná příběhem a hlavně oběma hlavními hrdiny, možná proto, že v té době jsem byla jenom trošku starší než byli oni a tím víc jsem s nimi prožívala jejich touhu a lásku. Tehdy jsem musela film vidět několikrát. Teď, po dlouhé době, jsem ho viděla znovu - a nic se u mě nezměnilo. Leonard Whiting a Olivia Hussey jsou nádherní, přesvědčiví ve svých rolích a právě oni to jsou, díky nimž je (a bude) toto zpracování Romea a Julie nejkrásnější, jaké jsem kdy viděla. Díky, pane Zeffirelli. ()

Zemřel režisér Franco Zeffirelli

Zemřel režisér Franco Zeffirelli

15.06.2019

Slavný italský scenárista a režisér Franco Zeffirelli zemřel ve věku 96 let. Zprávu médiím potvrdil jeho syn. Zeffirelli byl známý především adaptacemi Shakespearových her a taky pojetím klasických… (viac)