Ironclad 2: Battle for Blood

Muž, ktorý prežil veľké obliehanie hradu Rochester, musí znova bojovať, aby zachránil svoj klan od keltských nájazdníkov.
Mladý Hubert (Roxanne McKee). Ostatní žoldnieri však majú iné motivácie: skúsení harcovníci, akým je Berenger (David Caves) nebojujú za Boha či vlasť, lež iba za peniaze a krv z bitiek. (Incantator)

darkrobyk

Kupodivu lepší a svižnější než Outlaw KIng. Tedy první Ironclad je povedenější, ale potěšily mě spád filmu a napětí. Škoda prasácké kamery v akčních scénách (tak trochu jako v Gladiátorovi), naopak hudba měla správný skotský říz. Větší problém jsem měl s tím, komu fandit - Angličané se usadili na skotském území, Skotové zase působili jako banda hrdlořezů z pravěku. Oblíbená středověká taktika - když nemohu hrad vlastnit, raději ho vypálím, než by připadl nepříteli - si palec nahoru také nezaslouží, i když to tak prostě bylo, o čemž by mohli vyprávět nejen husité, ale i komunisti (ti zase z jiných důvodů). Scéna znásilnění v kuchyni dá vzpomenout snímek Jméno růže. Osobně mě pak potěšila přítomnost M. Fairleyové, jelikož jsem se tak chvílemi vrátil do světa GOT. Dobývání hradu je názornou ukázkou, jak se s pár lidmi dá udělat třeskutý boj (ano, ano, ukázal to již Excalibur). Z nádherné krajiny se mi nejvíce líbil mlžný les v úvodu. Za mne spokojenost. ()

Shakers

Tento žáner mám rád, prvý diel mám rád a obraňovanie hradov som si obľúbil už ako sopliak v Age of Empires. To ale neznamená, že tento film je dobrý. Netuším či sa prvý diel finančne zaplatil, ale keďže mal lepších hercov aj efekty, tak predpokladám, že nie. Neviem či Jonathan English si odbehol na lobotomiu, ale jednotka mala celkom slušné nápady a akcie, narozdiel od dvojky, ktorá ma len podobný príbeh. Inak herci, postavy a akcie sú dosť odfaknuté. Stratégia tu nie je tento krát žiadna, pretože asi nebol rozpočet. Síce chápem, že keď nie sú prachy, tak sa katapultov asi nedočkáme, ale je možné aby na hradbách čakali len s mečmi ? Však na obyčajné lúky a šípy netreba veľa prachov, to som si aj ja dokázal zaobstarať všetko v lese. Na druhú stranu, keby ich mali a obstreľovali by ich s hradieb, asi by film skočil po prvej akcii, pretože asi aj ľudia do komparzu boli príliš drahý. Každopádne je to bieda, výprava, kostýmy a jedna sesternica, ktorá už neviem ako sa volá sú fajn, ale keby takýchto filmov s pekným hradom bolo viac, moje hodnotenie by bolo ešte nižšie. A inak, kamera je snáď najhoršia za posledných sto rokov. 55% - 3* ()

Beckett51

Uznávám, po příběhové stránce se nejedná a nějakou silně erektivní záležitost a střihač s kameramanem by v mnoha chvílích taky zasloužili natáhnout hubu na opěradlo od židle, ale výprava je až neskutečně dobová, herci jsou sympatičtí, mrtvých je víc než ve Statečným srdci a ke konci dokonce nastoupí nějaký náznat emocí. Pokud čekáte béčkovou středověkou rubačku, budete spokojeni, pokdu čekáte něco jiného, máte smůlu. Normálně bych dal tři hvězdy, protože to přeci bylo o něco slabší než první Železná kláda, ale ídíky šílenýmu podhodnocení budu trochu nadržovat. ()

salahadin odpad!

Musím uznat, že natočit takovou kolosální pitomost dá hodně práce. Herci moc moc špatní - jedna barbína, hlavní bijec je jako mlýnek na maso a nejhorší je ten věčný vykulenec s nonstop ubrečeným výrazem. K tomu moc moc špatný scénář, který korunuje celé dílko, jehož natáčení snad ani nikoho nebavilo. Naprosto hloupé bugy pak prošpikovávají celý film. A za tu roztřesenou kameru bych taky sázel pohlavky. A aby tady nebyly jen kvičící bezbranné adeptky na anticenu operních árií, proložil rejža zbrojnošský ansámbl o amazonky. Bohužel, tahle smíšená čtyřhra se katastrofálně nepovedla. ()

SeBig

Příště tu kameru radši opřete o nějakej šutr, než nechat to točit to hovado. Opět dokurvenej film kvůli kameře i když story taky moc nezaujala. Víc keců. ()

Chrustyn

Jak velké překvapení byl první díl, tak velké zklamání je tento druhý. Nudné, nevýrazné a i ta akce je mizerná. Komu se líbil první díl, raději si zážitek nekažte tímhle paskvilem. ()

Morholt

Nečekal jsem, že by se pokračování vyrovnalo prvnímu dílu a to hlavně proto, že v předchozím Ironcladu měl English k ruce špičkovou prvoligovou sestavu, zatímco tady byla nejznámější tváří Catelyn Stark. Ale těšil jsem se na solidní akci a tempo, což byly další atributy, které minulý díl zdobily. Jenže bohužel. Film se příšerně vlekl, protože se tu zbytečně kecalo o cti a tak podobně a bitky a bitvy byly díky šílené kameře naprosto nepřehledné. Netvrdím, že se tu pár dobrých věcí nenašlo, ale ty snadno zapadly. I na efektech bylo znát, že těch peněz tentokrát příliš nebylo. Nebudu zbytečně rýpat do historických nepřesností, ale dát hlavnímu hrdinovi jméno nejneschopnějšího jeruzalémského krále, jehož rod proslul věrolomností, je také šlápnutí vedle. Mám tenhle žánr rád, takže přivírám oči, ale doufám, že další díl už nebude. 35% ()

liquido26

Slabé dvě hvězdy. ... Většinou mám pocit, že možná trochu filmy nadhodnocuji, ale tady u tohoto to nehrozí. Unuděný historický nízkorozpočťák, který vypadá jako televizní produkce z devadesátých let. Nesympatické postavy, nevýrazní herci, scénář o ničem. ... Hezké záběry hradu, v některých scénách dobrá hudba, jedna hezká herečka a to je asi tak vše. Jednička byla fajn, toto je naprosto zbytečný sequel. ()

maddy

Prvá kláda bola celkom neškodným krvavým historickým B-éčkom. Síce absolútne nič výnimočné, ale jednoducho taká neambiciózna rúbačka, ktorá na jedno pozretie cieľovku (including myself) slušne zabaví a tých 65% na CSFD je plne odpovedajúcich. Točiť k niečomu podobnému čoby len jedno pokračovanie je síce úplne zbytočné, ale evidentne mal niekto tú ambíciu, čiže voilà tu ho máme. Keď som si však prečítal, že ho opäť natočil Jonathan English, tak som sa po tých rokoch aj vcelku tešil na ďalšiu dávku toho istého. Predsa len podobné béčka sa dnes už prakticky ani netočia. Lenže, to by English nemohol za tie tri roky stratiť aj posledný kúsok súdnosti. Z prsta vycucaný príbeh by sa ešte dal odpustiť, o ten tu prakticky ani nejde. Horšie je, že všetky ostatné veci sú doslovne neodpustiteľné. Preč je tak charizmatický ústredný líder akým bol James Purefoy, tu ho nahrádza nevýrazný Tom Austen, k čomu mu sekunduje banda otravných a nepodstatných vedľajších postáv, ktoré len zdržujú dianie a sú navyše stvárňovaní treťotriednymi hercami. Preč je celkom slušný spád, Battle for Blood sa vlečie od prvej minúty, na akciu sa čaká nezdravo dlho a čo je najhoršie preč sú aj slušné bitky. Pokračovanie je natočené otrasne roztrasenou kamerou, ktorá diváka doslovne irituje, nemá jediný nápad, recykluje donekonečna tie isté udalosti a väčšina sa doslovne odohraje na jednej hradnej stene. K tomu občas užíva aj ohavné CGI efekty a celkový vizuál je neskutočne lacný, až mi pripomenul seriálového Herculesa z 90. rokov. Ten si aspoň uvedomoval svoju naivitu, zatiaľ čo druhej kláde chýba akékoľvek odľahčenie. Tu nie je o čo stáť. Toto by neobstálo ani vo vysielacom čase jedná hodina nočná na STV2/ČT2. A to som si niekedy myslel, že by z Englisha mohol byť aspoň zábavný rutinér, on je však otravný babrák. CELKOVO: 0,5* (1/10) ()

kinderman

Tohle nezachrání ani účast Michelle Fairleyové (lady Stark), ani Predrag Bjelac, který má na začátku asi třicet lidí, ale postupně si jich v lese naklonuje nejmíň tři sta. Nezachrání to ani srbští členové štábu s tak cool jmény jako Kostič a Mrdan. V původním filmu mě nejvíc bavil ten sniper- lučištník, tady nemá luk vůbec nikdo. Nepotěšil dokonce ani odkaz na Jméno růže, to když v hradní kuchyni divoženka osouloží mladého pana Huberta. Ale pořád jsou to silnější dvě hvězdičky než u Cageova "čínského historického dobrodružství" Outcast. ()

bourec

Vo notnej kus horší,než první film.Zajedno děsná herecká sestava,pak vo hodně míň drsnejch scének,a ty tady navíc nějak nefungujou.A jedna scéna jako by vypadla z filmu Jméno růže.Jinak jen nastavovaná kaše.40%. ()

laik_60

Nepoučieľný Enlish. Znova historické pozadie, tentokrát zo škotskoanglického rozhrania. Znova hrad meče a sekery. Oproti prvému dielu viacej pátosu ale aj viac nudy. ()

majo25

Jednotku si už príliš nepamätám, ale pri takomto type filmov to ani nevadí. Film plní svoj účel - menej ukecaná stredoveká režba s jednoduchým príbehom a množstvom akcie. Celkom fajn akcie, sem-tam nejaké tie drsnosti. Všetko aktraktívne odohrávajúce sa na bohom zabudnutom hrade. Vadili iba trasľavá kamera a na môj vkus príliš veľa bojovníc. Zaujímavé, že nielen komparz bol tvorený srbskými hercami, ale aj o efekty a postprodukciu sa postarali Srbi. Tí však v zaradení krajín tu na čsfd chýbajú. ()

sir-dave

Zpočátku jsem tomu chtěl napařit odpad. Jakmile jsem si po pár minutách zvykl na toho kameramana s epileptickým záchvatem, tak už to šlo lépe a bylo to koukatelné. Historické béčko na kterém jde poznat nízký rozpočet. Opět je to celé o obraně jednoho hradu a vystačilo si to s jednou, docela slušnou, hudební melodii hrající na pozadí ve vypjatých momentech. Tom Austen v některých momentech vypadal jako kopie zesnulého Andy "Spartakuse" Whitfielda. Ještě jedna věc mi trochu vadila. Připadal jsem si jako v Call of Duty, když se soupeřovi vojáci jevili odnikud, dokud jsem neudělal nějaký progress. Na hrad útočila původně skupinka asi 50 Skotů ale padlo jich tam celkově snad ze 150. V závěru při titulcích naznačí, že Guy odešel bojovat do stoleté války, která ale začala pokud se nepletu až o cca 100 let později. Ale co, bavil jsem se. Dvě hvězdičky blížící se spíše k těm třem. ()

alchac odpad!

Mno, to zas jednou padla hlava daleko od špalku! Prvních cca patnáct minut to vypadalo, že se bude železně klátit zhruba stejně obstojně, jako v jedničce. Sice v podstatě naprosto identicky, jelikož až na vypatlané kaledonské sukničkáře nahrazující hordy Dánů je vše při starém (v Anglii už asi rezignovali na referendum o odtržení a řekli si, že proč nerejpnout statečným srdcím pod žebra). Nicméně Vláďu Kulicha jakýsi artritický Jugoš nemůže nahradit ani omylem, čili hlavní záporák zde není tohoto titulu sebeméně hoden. Naneštěstí je tento nedostatek citlivě vyvážen nahrazením takřka dokonalého jedničkového Solomona zdejším Geyem de Ližiňón, který se tváří celou dobu tak, jako by si jeho nerozlučný nosatý přítel zapomněl svůj kyják u něj v prdeli. Želbuch to nejsou ani zdaleka poslední rozšklebené jizvy na rozsekané zdechlině, jelikož namísto obstojně řemeslně zpracované prvokládové řezničiny se film záhy zvrhne v plytkým patosem přesycenou a totálně nelogickou hovadinu (jeden opravdu nemusí být de Vauban, aby poznal, že v počínání obléhatelů i obléhaných cosi nesedí), v níž v souladu s aktuálními jů es trendy svěřili kameru opět jakémusi panu Parkinsonovi a střih epileptickému šňupači pervitinu. Choreografii bojových scén pak pokládám za rafinovanou snahu dodat paraplegikům odvahu také provozovat historický šerm, nebo hodně blbý vtip. Ještě v půlce to bylo tak na hodně slabší dvojku, ale... P.S.: Perlička na závěr - byť jsme svědky obléhání středověkého (!) anglického (!!!) hradu, neobjeví se ve filmu ani na pikosekundu jediný luk. ()

iXtr3m3

Dal by som jednu hviezdu, ale dávam dve. Aj keď je to v podstate minimálne o polovicu horšie ako prvý film, ktorý sám o sebe bol max priemerný. Chýbajú zaujímavé postavy, výprava a celkovo nejaký um pri spracovávaní. ()

Dalfor

Oproti předchozímu Ironcladu naprosto slabý odvar... . Kameraman trpí třesavkou nebo se snad děsí toho, že mu tam někdo usekne hlavu, tak je z toho celý nervózní. A to je i během některých naprosto klidných a nehybných záběrů. Zmínil jsem tu hlavně kameru, ale úroveň klesla ve všech směrech. Předchozí Ironclad: 7/10, tento hodnotím 3/10 ()

Hapretor

Snad nemá cenu psát, že jen to ohánění mečem stálo za to a těch pár natur zabití pro doplnění atmosféry. Jinak slabota bez charakterů a emocí. ()

Ben Nevis

Jediné, co se mi na tom filmu líbilo, byly souboje s realistickými zraněními. Vynecháním lukostřelby jsme dostali jiný boj, než nám servírují v 90% historických reálií. Ale od filmu čekám i nějaký nosný příběh a postavy, kterým se dá fandit. Nehledě na technickou stránku, kde měl střihač parkinsona a nebyl schopen poskládat políčka filmu tak, aby na sebe následovaly. Poslední půlhodinu jsem proklikala k závěru. ()