Jedna noc

• USA The Night Of (viac)
USA, 2016, 8 h 48 min (Minutáž: 57–96 min)

Hudba:

Jeff Russo

Riz Ahmed, John Turturro, Bill Camp, Michael Kenneth Williams, Jeannie Berlin, Payman Maadi, Amara Karan, Poorna Jagannathan, Paul Sparks, Afton Williamson (viac)

Osmidílná minisérie Jedna noc od tvůrců Stevena Zailliana a Richarda Price podrobně zkoumá složité okolnosti fiktivního případu jedné newyorské vraždy. Příběh sleduje studenta Naze Khana, roztomilého podivína, který dostane od basketbalového hráče, jemuž pomáhá s učením, pozvánku na večírek v newyorském Lower East Side. Když jeho odvoz na poslední chvíli krachne, Naz si bez dovolení vezme otcův taxík a vyrazí ze svého domova v queenském Jackson Heights na Manhattan. Když cestou do taxíku nastoupí nádherná mladá žena a požádá ho o svezení, Nazovy plány rázem vezmou za své a rozjíždí se osudová noc. Naz je později obviněn ze zločinu, který podle svých slov nespáchal, a na vlastní kůži zakouší dezorganizaci a manipulaci v právním systému. Tíživá situace, do které se dostal, je ještě umocněná jeho vzhledem a statusem potomka pákistánských přistěhovalců. (HBO Europe)

venison

Minisérie „The Night Of“ jenom dokazuje, jak je HBO v podobných počinech geniální.. Obsazení, scénář, režie, kamera, střih – všechno na výbornou.. Seriál „The Night Of“ se nepokouší o novátorství, ale spíše se zaměřuje na vyšperkování ověřeného.. Pilotní díl byl naprosto našlapaný, divák se snaží zorientovat v událostech, dává pozor a stále mu „něco“ uniká.. Tenhle styl servírování dodává na dramatičnosti.. Navíc jsem byla nadšená ze záběrů na bezpečnostní kamery, kde se plynule děj odehrává z jiného úhlu.. Další díly postrádají dramatickou dravost a šťavnatost pilotu a seriál malinko upadá, aby spíše na konci vyšuměl, než vyzněl.. Jinak se mi fakt líbí mix rozehraných témat – sociální drama, rasová nesnášenlivost, obraz dnešní společnosti, přerod normálního kluka ve vězení, souboj kariér právníků, politikaření, policejní fušaření.. Prostě super jednohubka, kde si každý divák něco najde.. Perfektní popis systémového kolečka od vraždy po soudní stání.. S každým dalším dílem moje zvědavost rostla.. Celkem osm dílů je podle mě přesně tak akorát než by se divák nudil a než by začala kvalita povadat.. John Turturro za roli vyžilého právníka s mořem (ať už kariérních, osobních nebo zdravotních) trablů, by si zasloužil metál :-) Celá série je vydařená velmi kvalitně, jen ten pilot nasadil laťku moc vysoko.. ()

Yoda sama

Rozbor osobnej genocídy ktorá môže nastať v jednej sekunde. Takmer dokonalý, temný a napínavý procedurálny triler, Zaillian a HBO opäť raz vyhrali. ()

zdenny

Seriál nám nenabízí vůbec nic. Možná v posledních dvou dílech záchvěv soudního dramatu. Co se týká seriálu jako celku, byl celkem "roztřepaný" - takový nesourodý. Drama z vězení? No, celkem sranda - popálená ruka a nůž na krku - prostě, aby to bylo trošku cool. Co se týče samotné vraždy - je režisér génius, že nám přes četné druholigové flashbacky, neprozradil zhola nic anebo je to diletant, kterého samotného toto vůbec nezajímá a takovýmto způsobem to předloží i diváctvu, kterého si v tomto případě vůbec neváží? Na pětisetminutovou stopáž bych čekal nějakou hloubku - detektiv jako z francouzského filmu a hraje v seriálu druhé housle, místo toho tam máme advokáta, který není první liga, ale má dřívko, kterým si škrábe shnilou nohu (i klidně v metru před ostatními lidmi - jo, to tak přece dělá úplně každý - člověk s jeho inteligencí by mohl počkat na místo, kde tomu nechutenstvu nebudou přihlížet ostatní). Prostě je třeba dát tomu seriálu lidský rozměr - aby to bylo takříkajíc mainstreamové. A čeho by si divák mohl taky všimnout, je korektní rozměr celé této fabule - další podezřelí byli pěkně rasově rozděleni - hlavní podezřelý byl muslim, možný další podezřelý byl černoch a aby to bylo korektní, tak tam dáme i otčíma, který je - světe div se - běloch. Divím se, že nezařadili asiata - ti ale nikoho neserou. Takže seriál nic moc, ale naprosto koresponduje s módní vlnou. ()

ghatos

Celkové hodnocení po 3. dílech: Extrémně procedurální, dokumentární, dlouhé. Když někoho zabijete (nebo se k tomu přimotáte) v New Yorku, tak uvidíte různé procesy, co vás dostanou do basy. Potom procesy v base, u soudu, v rodině, u právníků, u prodavačů na chodníku atd. A že to je muslimáček? Who cares? 55%. ()

MI-380

Soudní drama ve filmu obvykle trvá kolem 100 minut. Dobře vymyšlené a natočené se dá sledovat skoro bez dechu. Že to je ale možné i při stopáži 8 hodin a 16 minut, tomu bych nikdy nevěřil. Dokud jsem neprožil The Night Of: 95% (zatím 1789 hodnotících, 89%, 69. nejlepší seriál). ()

vyfuk

Jelikož to v podstatě vyšlo ve stejný rok a podobně, tak to budu asi hodně srovnávat s Pustinou. Budu to dělat si hlavně, protože oba seriály mají v celku podobnou zápletku a příběh. Akorát každý řeší něco jiného. Pustina byl velice dost diskutovaný seriál v posledních letech na české půdě, jelikož šlo snad o první velice kvalitní seriál, který byl kdy u nás natočen. A já bych o tom mohl i silně polemizovat, ale jednoznačně jde o velice silný seriál. A tady přichází ta smutná část. Já Pustinu v rámci celkově (ne české) kinematografii nebo "seriálogie" neberu jako něco převratného, protože už jsem mohl třebas z americké nebo podobné produkce něco podobného vidět už několikrát. A tady jde o kouzlo Night of. Mohli udělat něco podobného. Ale oni to posunuli dál. Jejich seriál se dostává do sfér, kdy se postavy pořádně propracovávají, hrají si se systémem. Třeba postava Nazeho se díl po dílu neuvěřitelně posouvá vpřed. Vyvíjí se. A postava právníka od Johna Turturra byla naprosto dokonale napsaná a zpracovaná. Celý ten seriál je prostě dobře propracovaný a posouvá se dál. Jediné, co je trochu blbý je to, že vlastně si za celou dobu nejste stoprocentně jistí jak ten seriál vlastně končí. Asi bych k tomu mohl říct víc, ale už si tolik ani snad nepamatuju. Prostě šlo o velice skvělý kousek. Mimochodem, mnohem záživnější a lépe zpracovanější než OJ. ()

Ludivitto

Geniální. Rok 2016 je pro mě zlomem v pohledu na filmově-seriálový souboj a myslím, že po "The Night Of" můžu klidně říct, že seriály jsou již kvalitnější než filmy. ()

Wbcko

ke konci spíše zklamání. Seriál víceméně nemá závěr, spoustu logických děr a děj postrádá časovou linii (absolutně jsem neměl tušení jak dlouho proces trvá). Několik posldních dílů jsem marně čekal na to, že obhájci přijdou s něcím novým, zlomovým, čím přikloní porotu na svou stranu, ale nestalo se tak. Postavy (i porotci) se často chovali naprosto nelogicky až jsem si klepal na čelo. Napínavé a hezky udělané to bylo, ale hodnocení je z mého pohledu přestřelené. ()

zsn

Tvl, první díl a už teď vím, že je to topka, na rozdíl od unylého Waco seriálu, který mi teď naposledy veškeré seriály znechutil. Děkuji za navrácení Lásky. ➡️ Poslední dil - Tvl, fantazie. Přiměřeně dlouhý seriál, který mi zmatením se ve viníkovi hodně připomínal The Killing / Zločin, avšak Jedna noc je alespoň uměřeně dlouhá, a tak udrží pozornost diváka. Nádherná vsuvka vztahů ve vazbě, zmatení v taktikách právníků contra jeden chytrý mladý kluk. Dokonalost - postava právníka i detektiva i vývoj - dospění kluka v base. Jeden z nejlepších seriálů dneška. Btw - nádherný konec - kočička přežila🐈❤️ ()

Daddko

Verné opísanie US spoločnosti, chýba len ten smrad. Je to už dávno čo som sa zaprisahal - Big Apple nikdy viac. Herecký nadštandard. Doporučujem. ()

Kaceris

Doslova ďalšia dramatická pecka od HBO. Prvý diel nenechá absolútne nikoho chladným, a aspoň ja som nedokázal tých 80 minút od obrazovky odtrhnúť oči. Postupne je to pekne realisticky vykreslené ako sa Nasir mení i keď si stále nie je isté či spravil to čo spravil. A prítomnosť Michaela Kennetha Williamsa je pre mňa ešte väčší plus. Intro je ďalší plus, dokonca zvádza k tomu myslieť si, že The Night Of je nejaká tretia sezóna True Detective :). Je to proste bomba. ()

Soweek

Kdybych měl stručně popsat pilotní díl, napadá mě pouze - pasivně agresivní. Důkaz, že drama nepotřebuje našlapaný soundtrack, vyhrocené momenty a rychlý střih k tomu, aby ve Vás vyvolalo napětí. Po skvělém pilotu ale veškeré nadšení opadá. Seriál se mění v nezajímavou konverzačku, která ani sama neví, co chce vlastně divákovi sdělit. Dramatických momentů ubývá a ve finále Vám už je vlastně uplně jedno, jak to celé dopadne. ()

netahlo

Ne vsechno mi v tomto serialu smakovalo. Napriklad ta libacka advokatky s veznem, to bylo opravdu az prilis nerealne. Ta sama advokatka mu pak jeste v minde pasuje do vezeni fet, to jako fakt??? Taktez premena vyklepanyho Pakistance v hustyho vezenskyho typka mi prisla az moc rychla. Nicmene vse zachranoval naprosto skvely John Turturro a jeho pravnik - zoufalec bojujici s ekzemem. Diky nemu, jako jedine sympaticke postave serialu, nakonec prevazuje stridma spokojenost. ()

herr_carter

Tak tohle je na potlesk ve stoje a zcela zaslouženě ! Další brilantní majstrštyk z dílny produkce HBO zavede seriálového diváka do kolotoče soudních přelíčení, rasových intrik a staví sledujícího do obtížné situace, kdy dotyčný vlastně neví, kdo má pravdu a kdo je vinen. Seriál se několikrát ve svém průběhu lomí do té pozice, že jednou favorizujete polici, podruhé detektiva, potřetí hlavního viníka, aby se vzápětí všechno přetočilo a Vy jste museli přehodnotit své dosavadní mínění, vskutku parádně napsaný scénář a ještě lepší herecké výkony, tohle je na seriálového Oscara..................moje hodnocení = 10 z 10. ()

Maynard.

Ale jo, nakonec sem spokojenej. Cca u třetího dílu sem měl krapet nutkání to nedokoukat. Páč mi bylo jasný, jakým směrem se bude seroš odvíjet. Že se nezaměří na vyšetřování tý brutání vraždy, nýbrž na obhajobu toho jarabáčka. Ale pak se začly věci dít i ve vězení, takže spokojenost. Asi mi tady chybělo víc napětí a právě to rozuzlení. Oproti třeba MAry z Eastownu je tohle slaboučkej odvar, kterej ovšem je v americe pořád neskutečně aktuální. Rasizmus na jarabácích. Náís se tohle zatím tolik netýká, páč těžko si představit, že někdo z čech natočí film o ciošovi, kterej někdoho ubodal :o)) Asi by to nemělo moc velkou sledovanost :o) ()

radecacek

Pilot je jednoznačně za pět hvězd (o seriálu a ději jsem předtím nic nevěděl, britský originál jsem neviděl). Některé díly se na můj vkus ale dost táhnou. Nicméně se pořád jedná o nadprůměrnou kriminálku a herci se do hlavních rolí dost hodí. ()

Michelle75

Člověk si najde na všem něco,ale tady to odsýpá a přitom bez zbytečných cavyků a vymýšlení vaty mimo hlavní děj. Samozřejmě,že občas jsou i chvíle,kdy se řeší něco jiného,ale není toho příliš mnoho a vše co se točí kolem Johna Turturra a jeho postavy mě neomrzitelně baví. On je tady prostě zase skvělý. Mám dojem, že herci byli celkově vybírání poctivě a člověk má zde pocit,že je mezi normálníma lidma. Vyvíjí se to slibně,tak doufám,že tahle krimi série bude mít řádný konec,který celkovou atmosféru jenom podtrhne. Zatím plný počet..... ()

klukluka

Po prvním dílu jsem to chtěl vzdát, do třetího jsem to považoval za těžce přeceňovanou věc. Pak to ale dostalo švuňk, ty figury se mi dostaly jedna vedle druhé pod kůži a dokoukával jsem to s pocitem, s nímž jsem se už v případě několika seriálů setkal- že nechci, aby skončily. Kouzlo seriálů jsem objevil poměrně nedávno, ale učarovalo mi a už se těším na další. ()

Devadesát Dva

Poutavá devítihodinová jízda, která vás nenechá s rozuzlením, ale stopu definitivně zanechá. John Turturro stealing show, ale to by asi každej lepší herec v úloze kožními problémy zmítaného právního zástupce. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

16.08.2017

Cynismus Humphreyho Bogarta, šarm Roberta Mitchuma, křehkost Lizabeth Scott, rafinovanost Alfreda Hitchcocka, temné příběhy z Mexika, napínavé filmové jízdy noirovými vlaky a standard v podobě… (viac)

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

Tvůrce Breaking Bad plánuje buddy-detektivku

29.09.2013

Perníkový táta nadobro končí a Vince Gilligan (foto), kterému svět vděčí za tento brilantní seriál, už pracuje na novém námětu. Lépe řečeno, na staronovém. Původně totiž napsal zápletku pro Battle… (viac)