One Ordinary Day

Krimi / Mysteriózny
Južná Kórea, 2021, 8 h (Minutáž: 60 min)

Hyun-soo Kim (Soo-hyeon Kim), obyčejný vysokoškolský student, se přes noc stane hlavním podezřelým v případu znásilnění a následné vraždy. Případ sleduje celá Jižní Korea. Žádný právník se neodváží prokázat Hyun-soovu nevinu, dokud se neobjeví Jung-Han Shin (Seung-won Cha), který sotva zvládl projít právnickou školou. Ovšem jeho zapojení do případu posouvá jeho nudný život do nových výšin. (mikki089)

denulik

Ešte o stupeň lepšie ako americká verzia s Riz Ahmedom. Vynikajúci záver a uveriteľná premena Kim Soo Hyuna/ Kim Hyun Sooa zo strateného šteniatka na životom unaveného a sklamaného ex-basistu. ()

Skeksis

Ďalšia totálna vykrádačka. Tento raz Jednej noci z roku 2016. Neviem, či Kórejci nevedia pochopiť dej, pokiaľ nevidia kórejské ksichty, ale toto ma fakt naštvalo. Oveľa lepší Riz Ahmed a John Turturo sa nedajú ani porovnať s týmito skostnatenými kórejcami, ktorých predstavou dobrého herectva bolo zrejme hrať sa na mentálne zaostalých. ()

sarulefilm

Brilantní dílo, ve kterém ale vše převyšují dvě věci. Zaprvé herecký výkon Kim Soo-Hyuna a zadruhé příběh. Kim Soo-Hyun je nejlépe placený korejský herec a v této velmi těžké roli opravdu dokázal svůj mimořádný talent. V celém dramatu předvádí neskutečnou podívanou, hraje uvěřitelně a zároveň ho už od prvního dílu ovládají emoce. Jeho postava je skvělá vtom, že je jednak ohromně nevinný a dělá spoustu chyb, ale zároveň jsem si až do konce nebyla jistá, jestli je nebo není vrah. Zatímco postavy kolem něj si udržují stálý klid, tak on je mezi nimi jasně rozpoznatelný svou nestálostí. Také se následkem všech okolností, co se mu stanou, vyvíjí. Právě ta proměna jednoho člověka zasaženého událostmi, se kterými ani nemůže nic dělat, jen se snažit přežít, dodává příběhu neskutečnou sílu. Jedná se o několikátý remake amerického seriálu Criminal Justice (seriál) (2008) Tím taky trochu nezapadá mezi ostatní korejské seriály a občas je podprahově cítit jiná kultura. Ale opravdu se jim to povedlo, protože originální seriál může být z našeho pohledu už zastaralý, a i když je tady ta amerika trochu poznat, tak do toho vložili i hodně ze své vlastní kultury. Navíc skvělá nová verze může té původní jenom pomoct a zase jí vrátit pozornost. Protože si to určitě zaslouží, jelikož se jim povedlo vytvořit příběh, který i po tolika letech, nových verzích i jiných kulturách pořád funguje a získává si emoce diváků. Má to tíživou atmosféru, srdcervoucí příběh a zajímavé postavy. Jediné, co se podle komentářů v dalších verzích nezlepšuje je trochu odbytý konec. Ocenila rekonstrukci toho, jak to skutečně bylo. Ale ve výsledku je ten celek určitě hoden plný palby hvězdiček. ()

mata77

Skvelý remake. Prvý diel bol neskutočne napínavý a kriminálnu zápletku predstavil tak výbornou dramaturgiou, až sa mi nechcelo veriť, že toto natočili Kórejci. Dej postupuje chronologicky a nijako sa nesnaží o nečakané zvraty, pričom každý diel je akoby jednou ucelenou kapitolou príbehu človeka, ktorý dostáva v pomerne krátkom časovom úseku krst ohňom, spoznáva sám seba, až prichádza jeho vytriezvenie v realite právneho systému. Veľmi tu oceňujem herecký výkon Kim Soo Hyuna. Osem dielov si kvalitu drží pomerne dobre a aj keď napätie postupne poľavuje, prerod hlavnej postavy je neodškriepiteľne najsilnejším prvkom v celej dejovej línii. ()

Soupalka

"Jeden den" je téma, které asi bez větších problémů lze napasovat na justičně  - policejní systém mnoha států, JK nevyjímaje. Proto se asi verzi BBC dostalo už druhého přepracování kdy po americké verzi přišla i ta korejská v poměrně malém časovém odstupu. Seriál táhne můj oblíbený herec a tak jsem asi s hodnocením málo objektivní. Skvělá byla stále houstnoucí atmosféra, barevné ladění celého seriálu, zvuk nebo příběh sám a jeho závěr. Naopak, některé scény byly natolik emočně vypjaté, že působily rušivě  - hlavní postava příliš často kvílí na to, aby prošla v krátké době tak zásadní proměnou. Absurdně také působí výslech hlavního hrdiny prokurátorkou u soudu - ani v případě  hodně pokleslých soudních praktik nelze v demokratickém státě předpokládát, že by něco podobného u soudu prošlo v rozsahu v jakém je presentováno.  Tím jak jinak seriál působí uvěřitelně  a zároveň z něj je cítit snahu o angažovanost tématu, tak některé, z pohledu evropského diváka, přepálené scény jsou prostě moc kontrastní. Jinak ale prima, 8 dílů tak akorát s dobře  rozloženým příběhem  rozhodně stojí určitě víc za vidění než běžný JK seriálový průměr. . ()