Kingsman: Tajná služba

• Česko Kingsman: Tajná služba (viac)

Kingsman je nadnárodná špionážna organizácia pracujúca v prísnom utajení. Jej agenti sú skutočnými gentlemanmi a novodobými rytiermi. Na vykonávanie svojich misií využívajú najmodernejšie technológie a nebezpečné hračky, ktoré by im mohol závidieť aj James Bond. Jedného dňa naverbuje táto elitná tajná služba do svojho vzdelávacieho programu mladého Garyho Eggsyho Unwina (Taron Egerton). Eggsy má obrovský talent a intelekt, ktorým však doteraz mrhal na špinavých uliciach. Zo sveta drog, gangov a pouličných bitiek ho vytiahne superagent Harry Hart (Colin Firth). Z chlapca sa pokúsi vychovať skutočného muža a stane sa jeho mentorom. Agenti britskej supertajnej špionážnej služby Kingsman majú novú úlohu. Šialený miliardár, bojovník za ekológiu a zvrátený technologický génius Richmond Valentine (Samuel L. Jackson) sa rozhodol zachrániť planétu Zem, najprv však plánuje vyhubiť ľudstvo, ktoré ju devastuje. Harry a Eggsy musia odhaliť jeho dômyselný diabolský plán a zastaviť ho skôr, než ho dokáže zrealizovať so svojím tímom na čele s Gazelle (Sofia Boutellaová), inteligentnou krásavicou s amputovanými nohami, namiesto ktorých má smrtiace bežecké čepele. (TV JOJ)

MiniRecenze

Nezní ten popisek k filmu lacině a jednoduše?Možná,samotný film takový vůbec není.Už od samého začátku má nabito a když vypálí,tak nemine.Jak to myslím?Je tu akce,je tu vtip,je tu napětí ,je tu elegance.Svižný,zvratový příběh Vás pronese filmem velkou rychlostí a vy nebudete na konci věřit,že ty dvě hodiny jsou pryč.Jasně je zde pár "chybiček" ,ale i tak Britové ukazují,že točit filmy prostě umí. PŘEKVAPENÍ!!! ()

blekekeke

Tak nějak jsem dost často viděl záběry Kick-Ass, ale tady se není čemuž divit, když je to ze stejné dílny :o) Jinak bondovka se vším všudy ... není co moc vytknout. ()

zodiak217

K maximálnej spokojnosti trošku chýbalo, napríklad ostrániť tie bizarné scény, ktoré spadali do komédie, respektív nejakej akčnej paródie, no 90% filmu, bolo maximálne strhujúcich, akčných, napínavých, plných zvratov. Nemohol som uveriť, že nechajú odstrániť Colina Firtha. Celý čas som čakal, že to bol len nejaký vtip a kedy sa vráti. On dal tomu filmu, gráciu a štýl. Tá elegancia a prevedenie celého filmu ma naozaj dostala a prišlo mi to: "áno, tak toto má štýl." Niečo ako detský James Bond. Je skvelé, že sa opäť Britom podarilo vytvoriť niečo takéto, čo je konkurencie schopné v porovnaní s americkými kasovými trhákmi. Zápletka naozaj výborná. Negatívny hrdinovia taktiež, výber hercov k tomu môžem len a len pogratulovať. Trochu viac by som sa vyhral s hudbou a dofarbil to viac skladbami ako v štýle soundtracku od Take That. Musím napísať, že už sa naozaj teším na ďalšie pokračovanie, pretože tento film bol pre mňa relax, ktorý si rád pozriem opäť. Len treba trochu vybalancovať hranicu medzi prehnanou brutalitou a akčným krimi, pretože potom je mätúce či je tento film určený aj pre mladšie publikum. ()

polegirl

Manners Maketh Man" aneb nejsilnější věta filmu. Colin je jako vždy božský, navíc si splnil sen. Po klidných rolích mohl předvést talent i v akčním filmu. Role tajného agenta, který je navíc naprostý gentleman? Rozhodně to ušili pro něj. Nováček je kombinace nezvedeného synka vychovaného ulicí a čestného muže. Paradox, ale funguje to a film se tak stal mnohem zajímavějším! I když víte, jak to dopadne, tak některé záběry jsou skutečně překvapivé a člověk se nenudí. Film se nesnaží mít přehršel metafor, ani nikdo dlouhosáhle nevysvětluje fyzikální zákony kopu do břicha. Samuel L. Jackson je vynikajícím vyšinutým padouchem a jeho „šlapání na jazyk" je mistrovským dílem! Zápletka – nápaditá, herci – výteční, zpracování + efekty – strhující! ()

Scaevola

Je to něco mezi parodií na bondovky a nejlepší bondovkou ze všech... Mladistvá verse klasických příběhů si hraje a překvapuje dotažením antihrdinovy vise, drží se očekávaného schématu a ozvláštňuje pouze akčí scény, přičemž zamrzí jen sociální prupovídky z úvodu. Doufám, že odlehčený tón vydrží i u předpokládaného pokračování. ()

Dajtin

Prišlo mi to celé také rozpoltené a docela často som sa prichytil že som sa nudil. Robiť si srandu z filmov alias James Bond a sám trpieť tými istými neduhmi nebolo pre mňa veľmi zábavné. Drsné hlášky a činy typu totálna blbosť po pár sekúnd rozmýšľania ma iritovali. Ešte viac ma iritovalo to, že mi film dovolil o nich rozmýšľať. Bad guy mi prišiel nezaujímavý očakával som, že keď ma toľko odpozeraných tých starých klasik tak bude chytrejší. Pripadne vytiahne nejaké eso z rukáva v závere. Ale dosť negatív scénka z kostola bude pre mňa nezabudnuteľná, útek/parkour, keď Eggsy išiel prvýkrát do toho krajčírstva a pár ďalších bojových, kde to neprehnali s CGI. ()

Dr_Berry

Ano dámy Colin Firth je rytíř...v tomto krutopřísném akčním výplachu. Tahle šílenost nemá obdoby. Režisér Matthew Vaughn je pro mě bůh. To takhle si představte, že v Londýně stále sídlí rytíři kulatého stolu jenže si říkají džentlmeni. Tajná organizace, která odvrací světové hrozby za zády médií a vlád. Opravdu akčního mentora mladému Taronu Egertonovi dělá Colin Firth z Deníků Bridget Jonesové. Po pravdě ta role mu setsakramensky sedne jako prdel na hrnec, dokáže vás zprovodit ze světa na úrovni a ještě si udělá srandu ze svých filmových špionských kolegů. Mluvím hlavně o Bondovi. Film šlape jako švýcarský hodinky se smrtícím laserem a nenechá vás vydechnout. Hvězdné obsazení je božské. Akce jsou nádherně přehledné a brutální (scéna v kostele). Film si utahuje sám ze sebe takže ho nejde ani parodovat. Je to opravdu vymazlený filmeček plný zábavy. ()

kolly13

Akčně našlapaný scénáristický blábol, nesourodost vydávaná za humor, Jackson zcela mimo, pubescentní Bond. Málem sem to vynechal, na podruhé jsem to dojel. ()

Lykr

Á tak se zrodila malá bondovka, která je skvělým odreagováním. Pohoda, nadsázka a neskutečně výborný hudební doprovod. Pozornost si fanoušci komedií určitě udrží celých 129 minut. ()

Crejdl

Nejlepší hláška z filmu: On: Promiň kotě, jdu zachránit svět. Ona: Jestli zachráníš svět, můžeš mi to udělat do zadku : ) ()

Ironhead

Tak tohle bylo pro mne opravdu tezce nahlaskovane guilty pleasure ;) Bavil sem se kazdou minutu.. *thumbs up*. Vaughn he borec. btw... reznicina v kostele a konecna akce se svedskou princeznou nemaj chybu :) ()

p.a.douch

Ano pěkné. Jako by na mě promluvil duch bondovek z éry Rogera Moora. Na Egertona jsem si musel chvíli zvykat, ale bohatě mi to vynahradil Firth se Strongem a Cainem. Záporák a jeho nohsledka Gazelle byli taky perfektní. No a Mark Hamill to byla třešnička na dortu. Nejsem zarputilej fanda Vaughna, mohl by někdy pár minut vynechat. Možná být to o 10 - 15 minut kratší bylo by to ještě lepší. Ale i takhle 85 % s přehledem. ()

NucLe4r

Po přečtení názvu jsem čekal nějaké seriózní akční drama. Tohle je ovšem trochu šílenost. Náctiletí agenti, kteří jdou zachránit svět splou s "dědulou." Ačkoliv to zní stupidně, je to zábava. Herecké obsazení a výkony jsou skvělé, hlášky nemají chybu, příběh taky není špatný. Dojem akorát kazí přehnané efekty a místy trochu infantliní scény. Ale jako večerní oddechovka je to výborné. ()

Sharkman

Celkem povede, hlavne druha pulka ve stylu JB007, obcas originalni, s poradnou davkou barevneho zastoupeni, na ktere si ted stezuje jedna pulka barev, asi ta zaporna :-D. ()

sotek13

Jedná se o dílo, které má výborný příběh, super hlášky a velice kvalitní herecké obsazení. Od začátku do konce jsem se ani chvíli nenudil a film jsem si užil naplno. Dále musím ocenit výborný soundtrack. 90% ()

silvusaak

Sice pobavilo, ale i zklamalo. Cekala sem mladsiho Bonda se smyslem pro humor a min arogance, a tak sem se dockala, ale jinak nic zvlastniho. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu