Bohovia sa museli zblázniť

• Česko Bohové musí být šílení (viac)

V púšti Kalahari žije kmeň „ľudí z buše“ v tichej harmónii s nehostinnou prírodou. Civilizácie sem doposiaľ nevstúpila a prelietajúce lietadlá sú považované za podivných vrčiacich bohov. Jedného dňa vyhodí pilot práve tu prázdnu fľašu od Coca Coly. Ľudia z buše sa pokúšajú oslavovať tohoto posla bohov, ale miesto očakávaného dobra prináša fľaša do kľudného života len nesvári a rozkol. A tak je Xi, ktorý ju objavil, vyslaný kmeňom na koniec sveta, aby tam nešťastný predmet bohom vrátil. Xi sa na svojej dobrodružnej ceste stretne s novinárkou Kate, mikrobiológom Andrewom, ale aj s čiernymi teroristami. Tento film bol divákmi na celom svete prijatý ako majstrovská komédia, s nápaditými gagmi, ktorú si nemožno nechať ujsť. (TV Markíza)

solskjaer

Xi Xao RULEZZZ! Neskutečná křovácká komedie, která mě vždy rozesměje. Určitě nejlepší částí filmu je honička s tamnímy partyzány v džungly, i když možná se jedná o jiný díl, ale to je fuk protože všechny jsou na jedno brdo:-) ()

lskala

Nesmírně zábavnej filmovej úlet. N!xau je prostě bůh. Geniální nápad scénáristy, který udělal z křováka filmovou star. Jak N!xau dopadl, je už jiná věc. Tohle je prostě těžce pohodová komedie. 85% - 4**** ()

vitekpe

Jeden z nejroztomilejsich filmu co znam...opakovane pohladi a potesi dusi divaka. P.S.: nutne videt s puvodnim dabingem, protoze to je tak o 50% lepsi. (Honzovic a spol.) ()

herr_carter

Xi!Xao!, nebo jak se tenhle hubeňour jmenuje, ukecaný děcka, prázdná flaška od coca-coly a mnoho dalších dělá z téhle netradiční komedie dneska už asi kultovní záležitost, pravdou je, že to člověk žral hlavně v mladším věku.....................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Mr.Floyd

Tak toto je fakt sila! Africký film z prostredia krováckeho kmeňa a celá jeho pointa spočíva vo fľaši od Coca-Coly. Nič originálnejšie už hádam ešte nevzniklo. ()

rozbris

To je jediný a poslední díl, kterým měli tuhle úspěšnou komedii skončit, protože dál už je to o ničem (slušně řečeno). P.S. To jsou fakt tak zaostalí v té Africe, že neví, že je to skleněná láhev od coca-coly. Já teda myslel, že coca-colu znají všude:-) ()

Zagros

Jde o primitivní komedii? Ano, ale jen v tom dobrém slova smyslu. Primitivní a pohodový svět Křováků je mi velmi sympatický. Kontrast mezi nimi a naší civilizací je zobrazen výborně a dokáže vždy spolehlivě rozesmát. Mám raději druhý díl, ale rovněž jednička je skvělá. Ústřední dvojice (bílých) hrdinů je také parádní a společně s českým dabingem a známým Ajajajajajaj! přidává čtvrtou hvězdu. ()

borec999

Oddychovka a veľmi úsmevná komédia o strete dvoch svetov (civilizácia vs pravek) a jednej flaške Coca Coly (inak výborná reklama), ktorá spôsobí sled viacerých náhodných a nepredvídateľných humorných udalostí. Scény s křovákmi a úžasným, plne autentickým Nixauom (takéto niečo nezahrá nikto, to musí človek zažiť) sú výborné, tie druhé s popleteným mikrobiológom sú vtipné už menej a niektoré mi dokonca prišli až otravné a trápne. Za jedno pozretie to však určite stálo (kto si môže povedať že videl Botswanský film) a minimálne také vyťahovanie auta z vody alebo spôsob akým sa autom prechádza cez cestné zátarasy v Afrike si budem pamätať veľmi dlho :D 60%. ()

Shakeus

I po letech vtipné, roztomilé a praštěné. Snad i nadčasové :-) Kdo by neznal "zlou věc". Mimochodem N!xau je neuvěřitelný. ()