Bohovia sa museli zblázniť

• Česko Bohové musí být šílení (viac)

V púšti Kalahari žije kmeň „ľudí z buše“ v tichej harmónii s nehostinnou prírodou. Civilizácie sem doposiaľ nevstúpila a prelietajúce lietadlá sú považované za podivných vrčiacich bohov. Jedného dňa vyhodí pilot práve tu prázdnu fľašu od Coca Coly. Ľudia z buše sa pokúšajú oslavovať tohoto posla bohov, ale miesto očakávaného dobra prináša fľaša do kľudného života len nesvári a rozkol. A tak je Xi, ktorý ju objavil, vyslaný kmeňom na koniec sveta, aby tam nešťastný predmet bohom vrátil. Xi sa na svojej dobrodružnej ceste stretne s novinárkou Kate, mikrobiológom Andrewom, ale aj s čiernymi teroristami. Tento film bol divákmi na celom svete prijatý ako majstrovská komédia, s nápaditými gagmi, ktorú si nemožno nechať ujsť. (TV Markíza)

Kaučuk03

Film, který si na nic nehraje a v tom je jeho kouzlo. Pokaždé se k němu ráti vrátíte. Natočeno velmi mile, příběh vás dojme, ale není to nějaká časovaná bomba na city. Prostě klídek a pohoda. Škoda, že pokračování jsou horší a horší... ()

Kingjiri

"Ajajajajaj" Příjemná oddychová a trochu bláznivá komedie se skvělym nápadem. Prolíná se v ní hned několik dějovejch linek. Jedna z nich je akční, další dobrodružná a poslední (svým rozsahem nejmenší) je romantická, takže si každej divák přijde na svý. Příběhu hodně pomáhá konfrontace křováků s našim světem, která přináší několik vtipnejch momentů. Xixa je navíc věčně vysmátej sympaťák a vnáší do snímku spoustu pozitivní energie. Člověk by ani neřek, že film vznikl v africký produkci, přičemž velmi zdatně konkuruje americký konkurenci. Příjemnej bonus navíc jsou pěkný záběry z nádherný africký přírody. ()

deLaFere

Za málo peněz zatraceně hodně muziky. Krásně lehoučká a lidská vtipnost filmu je prostě perfektní. Zajímalo by mě proč musí být většina dnešních komedií tak trapně vyumělkovaná, když se podívám na tohle, vždy si odůvodním proč mám rád kinematografii. ()

Kadas97

"Ung la cho ťc ťc!" Inak povedané vynikajúca komédia, akých je málo. Nie som velký fanúšik Afriky, ale toto bola jednoducho filmová paráda, plná vtipných a zábavných scén, ktoré sú hodné zapamätania si. Veľkú úlohu tu hrá aj hudba, lebo keď už sa nič nedeje tak je hudba vtipná. 9 z 10 ()

Ozzy2

Nevím, jestli je to cestopis o křovácích, nebo celovečerní reklama na Coca- Colu, ale komedie, kde se člověk zasměje třikrát snad ani komedie není.Prostě tohle šlo mimo mně. ()

Stíba

Velice svébytná a neopakovatelná komedie. Doprovodný "dokumentární" komenář nemá chybu stejně jako třeba postava křováka :-). Oddychovka jak má být. ()

kilobyte

To je hrozné, jak jsou ti křováci nešetrní k přírodě. Vždyť 100% jejich odpadu skončí v moři. Takhle špatně si nevede snad žádná jiná společnost na světě. :D ()

Torgal

Kultovka z detských čias, ktorá po množstve iných videných komédií trochu stratila svoje čaro. Nie je ani tak tresknute vtipná, skôr sympatická. Dejovo rozhárané, sústredené hlavne úsmevné epizódy jednotlivých postáv. Všetky sú pritom svojim spôsobom skarikované figúrky, pričom Xi s jeho flaškou koly sa stal právom legendou. Každopádne komédia pôvodom z Afriky je aj v dnešnej dobe rarita a krásne tu vidno, že vnímanie humoru tam majú niekde inde ako u nás. 7/10 ()

Razzor_82

"Každej rok sem přivezete tuhle rachotinu a já si můžu ušoupat prdel." Jo křováci a láhev Coca-Coly a parádní humor je na světě ..:) Úsměvné dobrodružství v africkém prostředí, který pobaví znovu i po mnoha letech. 8/10 ()