Bohovia sa museli zblázniť

• Česko Bohové musí být šílení (viac)

V púšti Kalahari žije kmeň „ľudí z buše“ v tichej harmónii s nehostinnou prírodou. Civilizácie sem doposiaľ nevstúpila a prelietajúce lietadlá sú považované za podivných vrčiacich bohov. Jedného dňa vyhodí pilot práve tu prázdnu fľašu od Coca Coly. Ľudia z buše sa pokúšajú oslavovať tohoto posla bohov, ale miesto očakávaného dobra prináša fľaša do kľudného života len nesvári a rozkol. A tak je Xi, ktorý ju objavil, vyslaný kmeňom na koniec sveta, aby tam nešťastný predmet bohom vrátil. Xi sa na svojej dobrodružnej ceste stretne s novinárkou Kate, mikrobiológom Andrewom, ale aj s čiernymi teroristami. Tento film bol divákmi na celom svete prijatý ako majstrovská komédia, s nápaditými gagmi, ktorú si nemožno nechať ujsť. (TV Markíza)

Adasin

Jako vtipný to bylo a člověk by skoro nevěřil, že to netočili v Americe, ale jestli ještě někdy uslyším "Ajajaj..." 6/10 ()

Z0oMb3E

Nehorázna bomba. Návaly smiechu od začiatku po koniec. Film vo mne doznieval ešte dlho po sledovaní. Vydarené fóry, zaujímavé prostredie a super (ne)herci robia s tohto filmu bezva komédiu aj na viacnásobné sledovanie. Odporúča komora trhačov bránic. ()

Aleee89

Tahle komedie mě vždy dobře naladí, mám ji ráda. Nehrají tu žádné velké herecké hvězdy, ale vůbec mi to nevadí, vždyť tenhle film o tom vůbec není. Milá podívaná, která nasadí úsměv na tváří, pobaví, cítíte z toho jakousi lidskost a možná i dojetí... ()

d-fens

ocenenia : Montréal World Film Festival 1983 - Cena divákov (spolu s filmom "Carmen") ◘◘◘◘ Skvelá filozofická groteska ()

Kuzlo

Cervenakov komentár to vystihol. Táto komédia patrila dlhé roky v našej rodine k tej najobľúbenejšej a nikdy sme si ju nenechali ujsť. ()

fmash

Tak dokonale bezprostřední humor v podání postav, z nichž si lze brát pozitivní i negativní příklad, se jen tak nevidí. Jediná věc, kterou nechápu, je, že zde má film pouhých 77 %... Protože tento příběh N!xaua patří mezi těch několik, které mohu vidět stále dokola a nikdy se mi neomrzí. ()

Diamant

NAČRTNUTIE OBSAHU: Pilot vyhodí z lietadla fľašu od Coca-coly a tá dopadne do domorodej osady, ktorá si žije svojim jednoduchým, ale šťastným životom uprostred divokej africkej prírody. Fľaša im ich idylický život naruší, lebo je len jedna, a viacerí by ju chceli mať. Ich vodca teda usúdi, že bohovia asi museli byť práve pobláznení, keď im zhodili "zlú vec" a odchádza na koniec sveta, aby im fľašu vrátil... KOMENTÁR: Veľmi vydarená tragikomická konfrontácia jednoduchého sveta domorodého kmeňa s komplikovaným svetom civilizovaných ľudí. Veľmi sympatické je priamočiare jednanie domorodého lovca, ktorý keď vidí, že fľaša spôsobuje zlo, napriek jej všestrannému využitiu, ju odnáša preč. Na svojej dobrodružnej ceste stretáva rôznych ľudí, napríklad večného smoliara - vedca s jeho príznačným "ajajajajaj". ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 12 rokov. ()

Attta

Jako malý jsem tohle měl hodně rád! Uběhla už hodně dlouhá doba, co jsem tento film viděl naposled, ale stále obdivuju originalitu a humor. ()

starbrejkr

Nevím, jestli je to tím, že jsem dvojku Bohů viděl jako první, ale přišlo mi, že jedničku dalece překonala - jak ve vtipnosti, tak v síke příběhu. Na jedničce mi navíc vadí i ten zbytečný masakr na začátku, jako malýho (beru to tak, že film je určen z velké části i dětem) mě to docela vzalo. ()

Kwaichi

V mladosti som sa tejto komédie nevedel nabažiť. Konečne film o tom, že stret starej a novej kultúry sa môže skončiť aj inak ako vojnou a vyhladením alebo zotročením slabšieho národa. ()