Bohovia sa museli zblázniť II

• Česko Bohové musejí být šílení 2 (viac)
Južná Afrika / Botswana / USA, 1989, 98 min

V  púšti  Kalahari  sa   opäť  dejú  čudné  veci. Pokojný  život  a  kolobeh   prírody  je  narušený  vpádom  pašerákov  slonoviny,  stratenou  a  blúdiacou  americkou  advokátkou,  jej  sprievodcom a  tiež   dvoma vojakmi, ktorí  si  tu  usporiadali súkromnú  vojnu. V príbehu láskavej komédie sú však  nakoniec  všetci  privedení na  správnu  cestu za  pomoci  domorodého  hrdinu Xixa, ktorého pátranie  po  stratených  deťoch sa končí  záverečným  šťastným  objatím. (TV Markíza)

Jirka_Šč

Scény s !Kungy jsou za 4-5 hvězdiček, scény bez nich za 2-3, scény s medojedem kapským (Mellivora capensis), který ve filmu okusuje botu, za 5 hvězdiček. Nostalgicky se kloním k lepšímu hodnocení :). ■ "Vzdáleně mu to připomínalo ženu." ()

heyda

Výborné pokračování! Kvalitativně možná né tak dobré jako jednička, ale po stránce humoru snad ještě lepší jak jednička. Protíná se nám hned několik linií a to, jak se snaží přežít v bushi ženská s chlapem a nechtěná cesta dvou malých křováčků s pytláky. Opravdu skvělá a humorná podívaná. 9/10 ()

Nancy

Opět další velice povedená komedie. Opět skvělé výkony hlavního hrdiny a opět skvělá a kvalitní zábava. Co víc říct? ()

MM11

Ač byste to nečekaly, stejně povedené jako jednička. Po dlouhých devíti letech se vrátil Jamie Uys ke komedii, která mu zajistila slávu. Na dvojce se dá ocenit dostatečná odlišnost děje, což je velmi dobrá zpráva. Tentokrát se do koprodukce zapojily i Spojené Státy a tak vzniknou jisté obavy, ty však brzo vyšumí. Co však tvůrci vyvedli v třetím díle je neodpustitelné... ()

SOLOM.

Ani dvojka rozhodně nezklamala, jen už to nemělo takové kouzlo, jako jednička. Zas tu ale nechyběly emoce a to hlavně ve scénách s malými křováky. Zvláště scénka s hyenou je prostě nezapomenutelná – hlavně ten její „smích“. Nicméně i tentokrát jsem se dočkal několika povedených a vtipných momentů. A hlavně s dalšími díly už to šlo hodně z kopce. Hlavně tedy co se kvality obsahu týče. Dvojka je však pořád průměrnou podívanou… ()

Johny_fork

Bohové 1 i 2 jsou jedním z nejoriginálnějších počinů komediálního žánru, vůbec příběh představitele hlavního hrdiny, skutečného křováka N!xau zní až neskutečně. ()

Agatha

Naprosto praštěná, netradiční a originální komedie, u které tu pusu opravdu nezavřete (teda po asi pátém shlédnutí v jednom roce už to sice trošku omrzí, ale snést se to dá stále). Herecké výkony (nebo spíš improvizace - těžko říct?) křováků jsou velmi zdařilé a situace, ve kterých se nachází Lena Fraugia jsou k popukání. To, že tak dobrou komedii dokáže natočit Botswana pro mě bylo fakt velkým překvapením... ()

_Moon_

Druhý díl mám ještě raději než ten první. Parádní honička vojáků, scéna s opicemi kradoucími vodu, či medojedkou zahryzlou do boty... To mě vždy spolehlivě rozesměje. Výborná oddychová komedie, která prostě nestárne. ()

MikO_NR_1909

Jednotka bola prirodzenejšia a intuitívnejšia. Asi preto, že obsahovala aj výchovne edukatívny charakter o rozdielnosti kultúry obyvateľstva a jeho priorít v globálnom meradle, čo v klbku humornosti a nadhľadu pridalo na sile. Ale zato, že objem spomínanej zábavnosti s pribúdajúcim koncom klesal, odobral som jej hviezdičku. Dvojka solídne nadväzuje na svojho prechodcu, nemá vyslovene nudné miesta a nová hlavná dvojica šľape v podobnom duchu (i keď nemtavý blondiak bol nenahraditeľný). Improvizačný režijný prejav na slušnej úrovni, ale už skôr v komornejšom ponímaní, pretože aj hlas rozprávača spasívnel a scénické zrýchľovačky už neboli tak vtipné ako v jednotke. Ale vravím, dôstojná stopa žánrovej priemernosti, avšak nijak výrazná. P.S.: jazvec TOP :) ()