Bohovia sa museli zblázniť II

• Česko Bohové musejí být šílení 2 (viac)

V  púšti  Kalahari  sa   opäť  dejú  čudné  veci. Pokojný  život  a  kolobeh   prírody  je  narušený  vpádom  pašerákov  slonoviny,  stratenou  a  blúdiacou  americkou  advokátkou,  jej  sprievodcom a  tiež   dvoma vojakmi, ktorí  si  tu  usporiadali súkromnú  vojnu. V príbehu láskavej komédie sú však  nakoniec  všetci  privedení na  správnu  cestu za  pomoci  domorodého  hrdinu Xixa, ktorého pátranie  po  stratených  deťoch sa končí  záverečným  šťastným  objatím. (TV Markíza)

Jara.Cimrman.jr

"Kdo přežije v New Yorku, přežije i tady." Tak to je pravda, džungle jako džungle. V této navíc poměrně zábavně pobíhá křovák Xixao za náklaďákem se svými dětmi, ale ani tentokrát na to není sám. Já jsem se bavil při startování letadélka poháněného skotskou, při jízdě na kole ve formaci 2+kohout, při vytrvalosti skunka, při obelstění hyeny a zejména při skokanských schopnostech Dr. Taylorové. A jelikož nemám doktorát z práv, zoologie ani kinematografie, tak mohu s klidným svědomím odborně napsat, že se mi to moc líbilo. ()

Enšpígl

Jestli ještě nějakej ten měsíc budou pokračovat ty úžasně promyšlené vládní reformy v naší zemi, tak XiXao nebude jedinej, kdo bude po světě pobíhat s holou prdelí. Druhý díl není až taková šajba jako první, ale pořád by dokázal pobavit kdejakýho plameňáka. Nejsilnější části humoru se odehrávají mezi Anne a Stephenem, to sou fakt rajský fory co tam ty dva odprezentujou. Stejně jako v prvním dílu funguje i tady africká příroda zejména v kontrastu s Ann jako velmi humorná dáma. O N!xau jsem čet že hraní pro něj muselo být naročný, ale já si to nemyslím,vždyť tam jenom pořád běžel dopředu, nechci nějak snižovat N!xaův herecký výkon, ale na tohle FAMU fakt nepotřebuje. A dialogy ?? N!xau tam něco dvakrát zamlaskal do kamery a dole se ukázaly titulky, co že to vlastně ze sebe vymlaskal. Opět, nechci bejt prudič, ale vy snad někdo umíte křovácky a víte co tam vymlaskával ? N!xau je zřejmě jedinej herec, kterej si nemusí číst dialogy, řeknou mu ať popíše třeba jak žere hlínu, on tam začne vymlaskávat nějaký křovácký báchorky a dole běžej titulky ze scénáře filmu. My pak na to čumíme a říkáme si "ty vole, ten N!xau je dobrej, jak se naučil ty dialogy co? " ()

Radyo

Má to sice jednoduchoučký děj, ale jinak je to zábava docela dobrá. Na podvečerní dobu, kdy venku prší a celá rodinka se nudí, je takovýhle film ideální prostředek k zabití času. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $6,291,444Tržby Celosvetovo $10,800,000║ Nemenej zábavnejšie pokračovanie, čo nebýva zrovna zvykom u iných produkcii. /90%/ ()

tron

„Ja ťa nechcem, ako zajatec stojíš úplne za hovno.“ Najväčšou záhadou na tomto filme je, že trvalo temer celé jedno desaťročie, kým vznikla dvojka. Opäť sa jej ujal Jamie Uys, duchovný otec prvej časti. Celú sériu som prvý raz videl ako dieťa raz za čas navštevujúce základnú školu v 9O. rokoch, takže na ňu mám hrejivé nostalgické spomienky. No je pravdou, že najmä na jednotku. Na dvojku, nehovoriac o ďalších dieloch, som už vtedy pozeral trochu pomedzi prsty. Preto ma prekvapilo, že keď som si dal po desaťročiach reprízu v r. 2023, dvojka sa mi pravdupovediac zdala byť kvalitnejšou, než jednotka. I ona je značne crazy, ale už nie až tak nepríjemne strešťaná, pochabá a oplašená, ako jednotka. Dejová kostra je tvorená trojicou liniek: Xixo (nenapodobiteľný N!xau) pátra po svojich deťoch, deti sú v spoločnosti pytliakov a do tretice je k dispozícii nesúrodá dvojka dvoch doktorov, pričom prvý je muž a druhý žena a prvý je doktor zoológie a druhá doktorkou práv a logicky to medzi nimi škrípe, miestami azda už až vrie. Sledujeme ich postupné zbližovanie sa, čo prekvapivo dobre funguje, lebo ako Lena Farugia, tak enormne ležérny Hans Strydom (ktorý to dáva na čosi medzi Burtom Reynoldsom a Tomom Selleckom), sú fakt podarená dvojka. Ani jeden z nich mimochodom predtým a ani potom herectvu veľa nedal, tieto úlohy sú temer ich jedinými a následne sa zo sveta filmu úplne vyparili. Podarené sú i Xixove sympatické deti, držíme im palce, spolu so svojím dobráckym a statočným otcom si nás získajú svojou bezprostrednosťou (ak som správne pochopil historky z natáčania, tak nikto z domorodých „hercov“ vlastne ani nechápal, čo sa okolo neho dialo a bol najmä sám sebou, nepodával žiadne herecké výkony). Opäť hrá dôležitú rolu špecifická africká fauna a flóra. V čele s úžasným mediarom svetlochrbtým. Viaceré scény sú fakt skvelé a originálne (pštros, bicyklista, „prepínam“). Mne sa ale aj tak najviac páčil podpríbeh dvoch znepriatelených vojakov, ktorý si zaslúžili spin-off. ()

B!shop

Prislo mi to skoro lepsi nez jednicka, rozhodne jsem se u toho bavil vic. Pribeh je celkem jednoduchej, ale je tady spousta tak vybornejch situaci, ze to je fuk. Skoro by mi ani vubec nebavilo, kdyby tady nebyli ty tri krovaci, navic N!xau fut beha a poskakuje, ale tak co chtit od opravdovyho krovaka. U tohohle filmu urcite neplati, ze pokracovani jsou horsi nez original, protoze jesli tohle neni lepsi, tak aspon na stejny urovni. A velka vyhoda je, ze se na to da divat furt dokola. ()

RHK

Minimálně stejně dobrá africká komedie, jako originál. XiXaovo běhání za náklaďákem, který ujel s dětmi, a děti obstarávající si pití i potravu za jízdy, lití whisky ve výšce do motoru ultralightu při nedostatku paliva, výskoky právničky na strom či na nejbližšího muže při přiblížení zvěře, smějící se hyeny, drsný šéf pytláků a jeho neschopný podřízený, dítě zvyšující svou výšku na ochranu před hyenou, objímání rodinky stylem valná hromada,... A k tomu ten neskutečný suše dokumentární komentář. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=7nXADvEGPw0 ()

Jossie

Důstojné pokračování úspěšné komedie, nosorožec zadupávající oheň, zvíře zakouslé do boty a malý křovák zvětšující se před hyenou kusem dřeva, to mě vždycky spolehlivě rozesměje. ()

dobytek

Opravdu originální a vtipná komedie s hromadou záběrů africký přírody. Sice to neni až tak dobrý, jako první díl, ale 4 hvězdičky si to zaslouží. Jinak mě zaujalo, že XiXao vypadá jak kandidát na prezidenta USA Barack Obama a ten zoolog zase vypadá jako Tom Selleck. ()

Shit

Stejně jako jednička je i tohle šíleně bláznivá komedie, která popírá všchno co si o takovýhle komediích myslim a to že blázniví komedie prostě nejsou vtipný, ale tohle je naprosto dokonalý, i když jsem to viděl už po několikátý a všechny vtipy už čekám, tak se pokaždý bavim, ale přece jenom takovejhle film si plný hodnocení neazslouží, už jen proto, že lepší než jednička to rozhodně neni ()

Dragoni

Pokračování netradiční zábavy, která je stejně dobrá jako jednička a v tomto pokračování je ještě více vtipů a křovák Xixao je prostě dokonalej. ()

flanker.27

Kubánec, Afričan, muž s kolem, pytláci, doktor, doktorka, co vzdáleně připomínala ženu, a Xi Xao. Inteligentní humor a vtipné postřehy. Stejně skvělá komedie jako první díl. ()