Po smrti otca sa štyria súrodenci (Jason Bateman, Tina Fey, Adam Driver, Corey Stoll) v rôznych zložitých životných situáciách vracajú do domu, v ktorom vyrastali, aby tu strávili týždeň pod jednou strechou spolu s prehnane starostlivou matkou (Jane Fondová) a nesúrodou spleťou drahých polovičiek, bývalých partnerov i premárnených lások. Na pretras tak prichádza ich minulosť a vzťahy s ľuďmi, ktorí ich milujú a poznajú najlepšie. Ich spoločné spolužitie nakoniec vyústi v emocionálne situácie plné chaosu, humoru, lásky a vykúpenia, ktoré vie dať len rodina. Tá nás síce vždy dovádza do šialenstva, ale stále nám pripomína naše najčistejšie a najlepšie ja. (TV Markíza)

lioncel

Pohodový, takový klasický americký (náboženství) rodinný příběh (hodně dialogů) s velmi dobrým, místy pohledným a velmi sympatickým obsazením a dvěma pro mě osobně jen těžko stravitelnými momenty - rok ho manželka podváděla a když se to konečně provalilo, tak mu po pár dnech navíc sdělila, že s ním čeká tři měsíce dítě .. ťuťu ňuňu ... stará matka čtyř dospělých potomků se při umírání manžela ("s velkým, a to myslím objemem") zařadila nadšeně mezi 4% (já vím, je to teď moderna, ba skoro povinnost, přesto ..) ... přesto příjemná podívaná ... ()

Aljak

Obrovská vykrádačka August: Osage County. Fakt netuším čo chcel týmto Shawn Levy dokázať, ale vyzerá to tak, že sa pokúšal o nejaký koncept rodinnej satiry, no akosi nevyšlo. Ten rodinný kruh bol tak tak strašne prehustený kadejakými problémami, tajomstvami a výčitkami, až to napokon bola obrovská nekonzistentná spleť o všetkom a o ničom. Nehovoriac o tom, že mnoho tých akože ironických scén vyznievalo dosť trápne. Herecké obsadenie síce fajn, no po scenáristickej stránke dosť priemerné. Stačilo by nejako osekať všetky tie problémy a pri nižšom počte sa zamerať na ne viac do hĺbky. Menej je v tomto prípade niekedy viac... ()

M.i.k.e

dobře obsazená a překvapivě civilní komedie,u které jsem se sice moc nezasmál,ale nakonec mi těch 100 minut uteklo jako voda.Takhle nějak si představuju příjemnej film po náročnym dni,kdy u něj nemusi moc přemýšlet.Trošku škoda konce,který sem si po celou dobu maloval trošku jinak...70% ()

Hees

A kde je toto prosím vás komédia? Toto je rodinná dráma s rôznymi zaujímavými postavami a bez kvalitnejšieho príbehu. Každá jedna postava sama o sebe je veľmi zaujímavá a jej príbeh je poučný, ale príbeh je o rodine ako musia sedieť na stoličkách počas smútku čo im zomrel otec. Príbeh nie je veľmi poučný skôr ide o to, že život ľudom hádže rôzne prekážky pod nohy a ako sa ľudia s tým vyrovnajú čiže čo hovorí tento film? No zjednodušene, že život nie je sladká prechádzka ružovou záhradou, ale skôr prechádzka medzi tŕnmi. Koniec je trochu trápny a to z dôvodu, že no proste Amerika treba z každého niečo, aby vo filme bolo, aby nebol niekto nespokojný a pointa znamená pre tento film menej tak aj tak dopadol ako mal. A dôvod ešte prečo je tento film trocha nižšie? Lebo nie je ani komédia a ani dostatočne poučný a potenciál skvelých postáv vyšiel proste na zmar. Škoda v konkurencii podobných rodinných drám odporúčam iné filmy. ()

Martin741

Shawn levy konecne zrucny reziser, natocil slusnu , donbre odsypajucu komediu, u ktorej sa clovek nielen pobavi ale aj usmeje. Batemana otvorene nemusim, ale ostatni herci slapu vyborne, konkretne teda Tina Fey /Nocni Rande, Protivny sprosty holky/, genialna uz postarsia Jane Fonda /Kone se take strileji, Na Zlatem jezere/, slusny Adam Driver /Paterson od Jima Jarmuscha/, Rose Byrne /Spy, Za borovicovym hajem, Star Wars 2002/ a neviem zeby mi Corey Stoll /Nabit a Zabit, jeji pripad, Zlato 2016/ nahanal nejaku hrozu , skor uz taky Woody Harrelson - z neho mam husiu kozu od natocenia toho svinstva NBK. Rezisersky na urovni, levy sa vyzna, obycajne dialogy prevladaju, humor verbalny aj neverbalny, spokojnost, cira oddychovka, Diky, Shawn Levy . 69 % ()

vydumnica

Lámem si hlavu nad tým, v ktorom filme som toto už videla a neviem na to prísť!!! Nemyslím si, že som tento film predtým videla, ale skôr akoby nejaký remake alebo veľmi podobné spracovanie, ja neviem, no napríklad záverečné prekvapenie s Jane Fonda už pre mňa nebolo nijakým twistom, lebo som vedela, že to príde. Hodnotím na také slabučké 3*. Mám rada podobné drámy/komédie, keď sa stretne celá rodina, videla som ich viacero, no práve pri tomto som sa miestami nudila a videlo sa mi to dlhé a to pritom veľmi obľubujem dlhé filmy! Za komédiu by som ho ale neoznačila, pretože myslím, že ani raz som sa nezasmiala. Herci poväčšinou sympatickí, potešila najmä Rose Byrne a hlavný hrdina mi bol tiež veľmi sympatický a bol mi aj povedomý. Mohlo to byť teda lepšie, čakala som od toho viac. Pozreté: 26.10.2021, originálne znenie. ()

Streeper

Velice příjemná komedie s nádechem dramatu. Ty čtyři hvězdičky nejsou tak docela úplné jet o spíš 3 a půl, ale stejně ten film stojí za to. Skvělé obsazení - Jason Bateman se objevil v roli, ve které mi překvapivě vůbec nevadil a byl mi na druhou stranu velice sympatický a příjemný. Po dlouhé době jsem také ráda viděla Tinu Fey ve filmu. Jane Fonda na svůj věk vypadá fantasticky a musím říct, že závěrečná scéna, kdy Jane Fonda udělá, to co udělá pro mě byla šokující a moje spodní čelist spadla až na zem. ()

bourec

Nevim ,jak je to možný,ale mě to bavilo.V poslední době hodně vyrostl J.Bateman,sympaťák,ale vono vlastně celý to obsazení hodně v poho.A paradox je,že tady v našich končinách přehrávání nesnášim,ale u amíků mě to vůbec neva.70%. ()

Rodriguez

Tomuhle netypickému humoru moc nerozumím a rozhodně to není můj šálek kávy. Vtip aby člověk ve filmu pohledal (až na pár scének), jinak nuda, nuda, nuda... 30% ()

SHI-SHA

Nalákalo mě sympatické obsazení a poměrně slušné hodnocení. Navzdory žánrovému označení "komedie" byl humor ve filmu poměrně dost suchý, moc jsem se nenasmál, na druhou stranu mě ovšem velice potěšil vývoj příběhu, který naštěstí nešel úplně podle obvyklé hollywoodské šablony. ()

flyboyeda

Nevim jestli to bylo mojim zvlastnim momentalne mentalnim rozpolozenim, hvezdnou konstelaci nebo sympatickou hereckou sestavou, ale... Vypinam na chvili ironii - tenhle film mi udelal dobre, kdyz jsem to potreboval, bez ohledu na par klise ma sve kouzlo, vtip a preci jen cloveka prinuti k zamysleni. Zapinam ironii a premyslim, cim bych svuj komentar odlehcil. Sceny s nocnikem mely az prekvapivy filozoficky rozmer... :) ()

Johnny.ARN

Opäť film, na ktorý treba byť správne naladený. Čo som nebol, preto ma tá rodinná disharmónia nezasiahla, prišlo mi to veľmi rozťahané a zbytočne dlhé. Ale miestami to bolo tak správne situačne vtipné, čo aspoň trochu tú napätú atmosféru odľahčilo. A Šofér má skutočne nenormálne odstávajúce uši. 2 z 5 ()

Helmutek

Těch 61% tady (03/18) mě zase překvapuje, moji oblíbení ale hodnotili stejně jako já vysoko. Ten film sice asi neni nejlepší na světě, je to ale skvělá komedie s ještě lepšim obsazením (Fonda, Driver, Bateman, Corey Stoll, Abigail Spencer...). Pár klišé se to nevyhne, ale nakonec jsou i ty rozvedený celkem dobře - zdaleka ne všechno dopadne růžově (rozchod Phillipa, nenavrácení se k sobě Judda a Quinn), i ty jsou ale celkem marginální vzhledem k tomu skvělýmu zbytku. Náladou mi to připomalo něco mezi Andersonovejma Royal Tenenbaum a mym nedávnym objevem Crazy, Stupid Love - občas trochu bizár, občas trochu absurdno (v nejlepších slova smyslech), celkově prostě hrozně sympatická komedie se skvělejma hercema. Já si to teda rád někdy pustim znovu. ()

venison

Celkem jsem nevěděla, co mám od této komedie čekat, když je do ní obsazený Jason Bateman, ale naštěstí se to nepodobalo crazy komediím, se kterými je spojován.. Je to rozhodně lehce zapomenutelná komedie o hašteřivé rodině, která dle USA předlohy dojde k smíru. Něco pobaví, něco je trapné, ale jako relax film ujde ;-) Ps: Velmi příjemně se dívalo na postavu Tiny Fey.. ()

terunka003

Rodinné, líbivé, rozněžnělé, vztahové, sedmidenní. Trošku pohoda, trošku slzičky, trošku smích, hromada silných řečí. Ale proč ne. Každý se občas potřebuje rozněžnit nad rodinným filmem. Špatné to nebylo, Jason to táhne za všechny, natočeno jednoduše a lehce. Nehledejte žádná větší moudra. ..a co bude dál.. ()

Pavlínka9

Ok :D :D Bavila jsem se :) Opravdu nadmíru a hlavně to bylo tím zvláštním spojením, které byl hlavně mezi sourozenci (scéna s chůvičkou a nejmladším bratrem a sestrou) a také mezi jejich matkou, která se svými novými ňadry přišla na týdenní návštěvu :D :D Je to střelený, je to hodně zajímavé v pojetí soudržnosti rodiny, ale prostě to hezky poukazuje na to, co se nám v životě děje a každý se s tím holt "popere" jinak :D Skvělá skvadra lidí :) Sem tam skvěle sprosté, sem tam smutné a jsem ráda za ten konec - spoiler - nejsem zastáncem přímo hepáčů :D :D ()