Antické Grécko, 1 200 rokov pred Kristom: Kráľovná Alkména (Roxanne McKee) sa zúfalo pokúša nájsť spôsob, ako oslobodiť svoj ľud spod krutej a tyranskej nadvlády svojho pomstychtivého manžela, kráľa Amfitryóna (Scott Adkins). Najmocnejší zo všetkých bohov Zeus vypočuje jej prosby a daruje jej syna, ktorý dostane meno Herkules – poloboha, ktorého osudom je jedného dňa Amfitryóna zosadiť z trónu v krajine znovunastoliť mier. No obrovskou fyzickou silou požehnaný princ zatiaľ ani len netuší o svojom božskom pôvode či osude, ktorý mu bol daný do vienka... Prejde pár rokov a medzičasom už dospelý Herkules (Kellan Lutz) sa až po uši zaľúbi do krásnej krétskej princeznej Hébé (Gaia Weiss). Tá je však zasľúbená jeho bratovi Ifiklovi (Liam Garrigan), a tak mladým zaľúbencom neostáva nič iné, ako útek! Ten sa im, žiaľ, nepodarí – a Herkules za trest skončí v exile v brutálnom svete gladiátorov, kde sa má čo obracať, aby vôbec prežil... A práve na tomto Bohmi zabudnutom mieste konečne spozná svoju temer bezhraničnú silu i svoj osud. Odhodlaný pre svoje poslanie aj zomrieť sa vyberie späť do svojho rodiska, aby zvrhol Amfitryóna z trónu, zachránil milovanú Hébé z Ifiklovho područia a stal sa najväčším gréckym hrdinom všetkých čias! (TV Markíza)

Mallyyy odpad!

Co to kurva bylo? Totální hovadina... Zlatej Sorbo! Proč bylo tohle natočeno je mi záhadou. No co, počkám si na Hercula s Dwaynem snad to nebude takovej propadák jako tohle! ()

KOZEL84

Tohle už jen ze zběžného pohledu nemohl být dobrý film.Rennyho kuchli už před lety na ostrově a to obsazení...to Enderova hra úplně bledne závistí.Po Conanovi,Perseovi a 47 Roninech bylo asi třeba pohřbít další legendu.Hej ta kolonka scénář...čtyři lidi to psali.Dobře kluci! ()

molcan2 odpad!

Nenapadá ma žiaden dôvod, prečo nejaká osoba alebo firma bola schopná dať 70 melónov na takýto kus sračky. Možno, že väčšinu rozpočtu zožralo 3D. Pripadalo mi to akoby Bob Hope a Dean Martin boli nažive, a robili comebackoví film. predstavte si, že by ste išli z obývačky do kuchyne 20 minút. Potom k tomu pridajte spomalene 3D a mate celý film. Avšak, kvôli časovému ohraničeniu film skončí skôr než by sme videli čo si v kuchyni z tej chladničky vlastne vybral. ()

Wardan

Nepřišlo mi to tak špatné jak se tady traduje. Vypadá to hnusně, má to hrozné triky a výpravu a scénář je skoro katastrofální, ale zase je to svižné a má to docela dobré akční scény. Scott Adkins je věčně nasraný, takže je poměrně zábavný a Kellan Lutz by byl (v určitých kategoriích) docela v pohodě, kdyby nevypadal jako vymydlený a nagelovaný metrosexuál i po líté, několikaminutové bitvě v prachu a špíně. Kariéru Rennyho Harlina trefně shrnul uživatel Cervenak ve svém "nie práve hore kopcom." ()

Matli

Tak hrozné to zase nebylo. Některé záběry a celý děj mi přišly dost stupidní, ale co bych chtěl od filmu, který se natáčí v Bulharsku. Všichni mluví, jako kdyby je zrovna posbírali v těch nejzapadlejších uličkách Sofie. Čekal jsem že Scott Adkins něco předvede, ale smůla a zklamání. 47% ()

Mania

Herci pro mě byli velkým překvapení, nikoho z nich neznám. Hlavní hrdina má velmi pěkné tělo, ale hlavu bych mu vyměnila, má takový hloupý výraz. I když to asi k Herkulovi patří. Neznám takového, co by oplýval intelektem. Trochu nechápu význam dvou filmů v jednom roce. Každopádně tento vidím jako první, tak ještě nemám pokažený zážitek. Dost mi vadí romantický děj, kterého je tu až moc. Není zde tolik fantasy prvků a ty co tu jsou, sem velmi zapadnou. Bojové scény jsou pěkné, sice nic nového, ale co bychom dnes taky ještě chtěli. Je to takové oddechovka. Moc nerozumím zdejšímu nizoučkému hodnocení, znám braky, které jsou hodnocené lépe. Někdy mám pocit, že lidi tady ubírají hvězdičky v momentě, kdy se ve filmu objeví nějaký rádoby hezounek. Každopádně, film je průměr. Ani slabší, ani silnější. Obstojný průměr. ()

Bozvav

No nic moc, tedy spíše to nic. ne vážně, zas taková hrůza jak tu někteří píší to nebyla. Že tyto filmy vesměs všechny przní Řekům, Egypťanům a Římanům jejich dějiny jsme si už celkem zvykli a vůbec svérázné pojetí dějin v americké kinematografii je prostě takové. Film je tak na jedno shlédnutí za život. Nesympatičtí herci, akce slušná, muzika dobrá. za mne tak 40%. PS: docela by mne zajímalo filmové zpracování českých dějin v americkém akčním hávu. to by mohl být slušný voraz. ()

Hapretor odpad!

Takhle to dopadne, když režisér a scénáristé jsou totální kokoti bez kousku rozumu a vkusu. Nejen, že je to úplně mimo báje, ale je to neskutečně stupidní, nudné a debilně zahrané. Podle názvu - "Zrození legendy" - si představuju min. tříhodinový trikami do detailu vypiplaný a naprosto přesně dějově kopírující film podle bájí, jak je zná snad každý. Opět se potvrdilo, že Američani jsou jen vymatlaní hovada, peníze na filmy tečou stále, ale je jim úplně jedno, že ne každý divák v (Evropě) je vymatlaný až hamba. Kouknul jsem na to hlavně ze zvědavosti, proč tam hraje Adkins. Ten u mě taky hodně klesnul. Hraje v samejch sračkách a mrhá svým neuvěřitelným talentem. Měl by za tohle obsazení zmlátit svýho agenta. No, ještě, že jsem to neviděl v kině a ušetřil. To bych pak trpěl jak Sisyfos. Za tohle bych já osobně Renny Harlina usmažil bleskem, ani by nemrk !!! ()

mala_kea

Strašně hloupý film s lacinějším vizuálem a la Spartacus: Krev a písek, navíc bohužel s ratingem PG-13, takže na krev a sex zapomeňte. K tomu podprůměrné herecké výkony s ještě horšími replikami a otřesně nasnímanými souboji, které obsahují samé zpomalovačky, jež byly velmi otravné. Na Kellana Lutze se aspoň hezky kouká, ale je to k ničemu, protože ten kluk je herecké poleno a charisma nechytil ani z rychlíku. ()

pilarius

V tom filmu byla taková hromada chyb. Nudil se očividně i komparz, jak je vidět na mnoha záběrech, když se člověk dívá pozorně... Korunu tomu nasadily chyby typu povel "testudo" na srocení do formace želvy. Ano, řecký velitel by dávno před římským impériem jistě použil latinský pojem, že? Ono to teda vlastně je i anglicky, převzatě, ale i takové detaily bijí do uší i do jiných smyslových orgánů. Páni tvůrci prostě nakoukali (jak už zde jistě zaznělo) 300, Spartaka a kdovíco ještě a stvořili z toho něco na co se nedalo moc koukat. Někteří herci se vcelku snažili, ale film, ve kterém vypadá matka hlavního hrdiny po dvou dětech mladší a krásnější než hrdinova vyvolená, už nic nezachrání. A to se radši nezmiňuji o zbytku vizuálního dojmu a CGI (plavba na lodi kde herci jaksi zapomínají reagovat na ošklivé CGI vlny narážející na jejich loď zdaleka není výjimkou). ()

HDeer

Otrasne pre-kombinovaná báchorka, ktorá vyvracajúc pôvodnú mytológiu tvrdo udusí aj posledné nádeje nepoddávajúceho sa diváka. Najdrahšie efekty si zrejme film minul už na začiatku, pretože na tie ostatné, sa skutočne nedalo pozerať. Ako najväčší problém vidím fakt, že Hercules vlastne ani nemá priestor na to aby dokázal, že je hrdinom. To, že vyhrá nad piatimi gladiátormi a zmláti pár zákerných vojakov svojho otca svedčí len sotva o jeho hrdinstve. A krvavá pomsta otcovi? Tak tá už vôbec nie. A celkovo, čo je na tomto Herculesovi vôbec zaujímavé? Najslabší filmový hrdina vôbec. ()

matini

Už po dvaceti minutách jsem to chtěla vypnout, nedokážu říct, co mě donutilo to dokoukat. Na začátku hned machrovinky, nejen před Hébé, ale i scéna se lvem, kterého údajně nejde zabít. Nevadí mu, když do něj vráží oštěpy, ale přiběhne Hercules a lev padne. Bitva v jeskyni, kde ta želva byla dost děravá a přesto se ti lučištníci ani jednou netrefili... a spoustu dalších takových scén, kdy si Hercules hraje na tvrďáka, ale člověk mu to vůbec nevěří. Celou dobu odmítá Zeuse za svého otce a stále říká, že je jen obyčejný smrtelník, pak mu najednou, ale teče do bot. Zavolá tváří k nebesům "Věřím v Tebe" a puf... najednou tu máme siláka poloboha. Závěrečná bitva a souboj s králem... nemám slov. Navíc nechápu proč to muselo skončit happy endem, když by tomu filmu spíš prospěl opak. Podle mého názoru si film snaží hrát na něco víc než je. Snažili se z toho udělat něco velkolepého, ale vůbec se jim to nepovedlo. Vlastně ani nevím za co ta jedna hvězda... ()

Anduril

Tak toto bola dostatočne veľká somarina, taktiež až som sa na tom dosť dobre zabával. Človek čo zlomí väzy levovi, rozpráši bleskovým bičom desiatky vojakov a potom má problém vyprášiť kožuch minimálne o 20 rokov staršiemu kráľovi. Bohyňa čo dovolí svojmu mužovi bohovi počať "spasiteľa" s inou ženou ... proste kravina nad kravinu. Príbeh je priamočiary, zrýchlený a nedotiahnutý. Stačí vyhrať dva súboje a už si na najprestížnejších majstrovstvách gladiátorstve v grécku. Ak si dobre pamätám dejepis, tak gladiátorské súboje boli výhradne rímska záležitosť, ale dejepisári so mnou nemusia súhlasiť. Jediná myšlienka čo ma zaujala bola že cenu žiť má len žiť pre druhého. Žiť sám pre seba je slabá motivácia, ale byť tu pre druhých je najkrajší zmysel života. Nebolo to tam poňaté až takto, ale nejako som sa k tejto myšlienke dopracoval. Neodporúčam to pozerať nikomu, som dosť sklamaný. Čo za to stojí sú iba dobré súboje a táto jedna myšlienka. Ale ak máte hodinu a pól na zabitie, pekný zážitok vám prajem. Druhý krát to už pozerať nikdy nebudem! ()

BOURQUE

Totálna fraška! Len takto sa to dá nazvať. O kvalite scenáru hovoriť radšej ani nebudem. Celý film pôsobí neprofesionálne a po celkovom zhodnotení zostáva len otázka, že pre koho bol určený tento „príbeh“. Odo mňa jedna hviezda pre krásnu G. Weiss. Osobné hodnotenie: 51% (*) ()

Rockerman

Film si hraje na něco, co v žádném případě není, totiž na výpravný vekofilm. Je to však jen trapná, zkratkovitá parodie s příšernými dialogy a ještě horšími triky (to měl být lev?). Chtěl jsem to poslat do odpadu, ale zalíbil se mi "bleskový meč". ()

Ombak▼Penari

Celkově je to hloupé, neslané a nemastné a Kellan Lutz snad ten nejhorší možný xicht, který bych si dokázal na podobnou roli představit. Ve vedlejších rolích taky absolutně nikdo, kdo by zaujal, takže zůstávají jen některé celkem solidní souboje jeden na jednoho, které jsou sice taky hloupé a odporují fyzikálním zákonům, ale celkem dynamické a mají štávu. Vůbec bitevní sekvence jsou asi to jediné, co přinutí občas při sledování zbystřit pozornost, ale žádnou originalitu taky nelze očekávat. O ději škoda mluvit a totálně odpadní vizuální efekty a triky jen potvrzují ubohost materiálu. Neměl jsem sice potřebu film vypnout, ale stejně tak netuším, proč jsem to vlastně dokoukal... ()

Hopkins

Bohužel, zvažoval jsem mezi dvěma a třemi ale nakonec opravdu dvě, nemohl jsem najit na tomto filmu nic co by mě zaujalo ani herecke výkony, děj, pro mě a to neříkám často zklamání na celé čáře ()

Heroine odpad!

Jsem zvědavá, jestli jedou přijde někdo, kdo něco z řecké mytologie pochopí, a potom natočí. Tohle je tak špatný, že ani nevím kde začít. Obsazení, příběh, triky, kostýmy, závěr... Nejhorší verze Herkula, jakou jsem doposud viděla!! ()

Olík

Tak asi je nám všem jasné, o co tady šlo......dojič Jarda z Hulákova se chtěl podívat jak vlastně vypadá to metro, co o něm četl v Zemědělci. Takový pojďme si udělat naši malou 300: Bitvu u Thermopyl. Je mi líto, ale takhle si s polobohy může zahrávat snad už jenom Dušan Rapoš. ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)