Antické Grécko, 1 200 rokov pred Kristom: Kráľovná Alkména (Roxanne McKee) sa zúfalo pokúša nájsť spôsob, ako oslobodiť svoj ľud spod krutej a tyranskej nadvlády svojho pomstychtivého manžela, kráľa Amfitryóna (Scott Adkins). Najmocnejší zo všetkých bohov Zeus vypočuje jej prosby a daruje jej syna, ktorý dostane meno Herkules – poloboha, ktorého osudom je jedného dňa Amfitryóna zosadiť z trónu v krajine znovunastoliť mier. No obrovskou fyzickou silou požehnaný princ zatiaľ ani len netuší o svojom božskom pôvode či osude, ktorý mu bol daný do vienka... Prejde pár rokov a medzičasom už dospelý Herkules (Kellan Lutz) sa až po uši zaľúbi do krásnej krétskej princeznej Hébé (Gaia Weiss). Tá je však zasľúbená jeho bratovi Ifiklovi (Liam Garrigan), a tak mladým zaľúbencom neostáva nič iné, ako útek! Ten sa im, žiaľ, nepodarí – a Herkules za trest skončí v exile v brutálnom svete gladiátorov, kde sa má čo obracať, aby vôbec prežil... A práve na tomto Bohmi zabudnutom mieste konečne spozná svoju temer bezhraničnú silu i svoj osud. Odhodlaný pre svoje poslanie aj zomrieť sa vyberie späť do svojho rodiska, aby zvrhol Amfitryóna z trónu, zachránil milovanú Hébé z Ifiklovho područia a stal sa najväčším gréckym hrdinom všetkých čias! (TV Markíza)

Lefty86

No podle recenzí a hodnocení na IMDB a ČSFD jsem nečekal žádný zázrak a souhlasí to, s Herculem jako postavou z Řeckých bájí to mnoho společného nemá až na jména postav. Vizuál vypadá výborně, ale nedostal jsem se na to do kina a viděl jsem jen kinorip. Až vyjde DVD pustím si ho znovu a možná přehodnotím. V soubojích bylo vidět že na choreografii rvaček a bitek měli mistra oboru Scotta Adkinse který si myslím tam byl hlavně proto. Je to jakási pohádka s prvky romantiky, jasnej pokus vydělat na pubertálních obdivovatelkách Lutze. Mnohem zvědavější jsem na verzi s The Rockem. 50% ()

Dyas

Dávám jednu hvězdičku za Liam McIntyra a pár dobrých scén, protože celý ten film je úplně na hlavu praštěný plus je to samé kopírování různých filmů. A představitel Hercula? Směšný a nevýrazný. Film ještě k tomu hrozně sráží rating PG13, takže tu nehledejte žádnou krev a sex, což jsou dvě věci, které vyzdvihovaly Spartaca do výšin. Alespoň to není tak moc špatné jako Já, Frankenstein. ()

peetriss

Velmi laciná jednohubka, která nadchne pouze infantilní publikum, které díky nastavenému ratingu muselo oželet druhé 300 či Spartaka. Právě tato dvě zmíněná díla spolu s Gladiátorem se Herkules snaží kopírovat, a to tak neumětelsky, že občas budí dojem nechtěné parodie na ně. Renny Harlin si tak připisuje na své konto další zpackaný film, který je směšný ve všech aspektech, bez příběhu, bez emocí, bez jakéhokoli půvabu. Korunu všemu dává velmi špatné herectví Kellana Lutze a Gaii Weiss - není nic horšího, když se neherci snaží přehrávat! Nakonec se smiluji a dávám jednu hvězdu, a to ještě velmi matnou, napůl se v odpadu topící! Raimiho seriály o Herkulovi a Xeně jsou oproti tomuto paskvilu umělecká díla. 10% ()

vander19

Mám rád podobné typy filmov. Zobrazujúce legendy s kvalitnou počítačovou grafikou, ktorá v súčastnej dobe dokáže vizuálne zázraky. Žiaľ tento zázrak novodobej techniky v tomto filme absentuje. Mal som pocit pri niektorých scénach ako keby sa dívam na staršie hry na konzoly tak z roku 2010. Hneď na úvod ma sklamal lev a pak na konci ten mečo-bič z plesku....Práve toto je tá vec čo ma vie zaujať a to sa stalo, žiaľ tu v negatívnom prípade. Keď mám ohodnotiť príbeh tak ten ma celkom bavil, ide o takú pohodičku, nenáročná zábavka. Škoda, že tvorcovia sa nepoučili z filmu 300 a nespravili bojové scény poriadne krvavé. Snaha pustiť do kina aj mladšieho diváka a tak zarobiť viac peňazí evidentne zvíťazila. Príbehovo určite pútavejšie ako Pompeje a keď tým som dal 2* tak tu musím byť velkorysejší... ()

Prochy38

Když se zde začala objevovat první hodnocení, měl film barvu černou. Postupně se vypracoval do modré, což mě trochu, alespoň trochu, naznačilo, že se možná mám i kouknout. Upřímně jsem se bál pekla, peklo jsem sice dostal, ale určitě ne takové, jaké jsem myslel. Na to, jak je to debilní scénář, katastrofální herci (K. Lutz, G. Weiss, ...) a hlavně totální hanobení báje, to mělo solidní efekty, celkem kvalitní choreo akčních scén a S. Adkinse... To byly jediné klady filmu. Bohužel. Mělo by být trestné použít něco, co je všeobecně známo, a udělat z toho sračku... ()

TERRORDROME

Keď už sme pri tých gréckych mýtoch, Renny Harlin je ako ten Sizifos čo bol odsúdený na veky vekov tlačiť balvan do kopca. Už ho tak tlačí dobrých 20 rokov a vždy keď sa zdá že už-už, tak mu ten šuter zasa neomylne zletí dolu, premeniac sa po dopade na rýdze hovno. S Herkulom dostal opäť x-tú šancu režírovať niečo na čo ľudia zvedavo čakali. A ono to dopadlo tak isto ako vždy - na chuja! Samozrejme nechcel by som všetko zvaľovať len na chudáka Rennyho, svoj podiel na tom majú aj priposratý producenti, panicky sa bojaci čo len kvapôčky krvi. Z praxe pritom dobre vieme že debilinu s pripečenými hercami a prihoreným scenárom môže od opľutia zachrániť jedine poriadna dávka poctivého ultranásilia. Ale kde nič nie je, tam ani nič nebude dokým to tam niekto nedá. Takže tu máme Twilightovského Hercula, takzvaného Twilikula, čo vyzerá ako osvalený Amorček a ktorý sa po hnusnej zrade svojho hnusného otca a hnusného brata sa stane hnusným gladiátorom. Ono je to všetko také nezaujímavé a naničovaté že ani neviem čoho sa chytiť. Pár gladiátorských zápasov je na svoju bezkrvnosť celkom slušných a najlepší herecký výkon podáva... Scott Adkins! To je haluška minimálne tri metre na dĺžku. Naopak najhoršia scéna je určite stretnutie s Nemejským levom. Je hnusne digitálny a evidentne sa vyložene tešil na to až z neho Hercules spraví pokrovec. A áno je tu aj nejaká tá Kreténska, respektíve Krétska, princezná ktorá dodáva hrdinovmu snaženiu dôvod. Herr Gules trpí kvôli láske a divák zasa pri sledovaní jeho pachtenia. Vo finále potom získa princeznú a kráľovstvo k tomu a divák veľký prd. A Renny - si len spraví ďalší zárez do svojej bakule nepodarkov a začne tlačiť balvan nanovo. ()

bloodcountes

Maně mě napadá, proč vlastně Herkules ve všech zde uvedených provedeních má modré až velmi modré ocenění. Jakoby tahle postava prostě nešla natočit dobře. Jakoby tomu sám Zeus bránil - tvůrci se snaží, zkoušejí to, namáhají se nebo to zkoušejí jen tak od boku, v roce 2014 dokonce hned dvakrát a...... a nic. Pořád špatný, pořád slabý, pořád béčkový. Takže se aspoň my optimisti máme na co těšit do budoucna - třeba to konečně vyjde. ()

Nethar

Hohoho, tak to bylo slaboučké. Tedy byla to spíš pohádka, už jenom ta Libuška Šafránková a Pavlík Trávníček mi tam chyběli. A jako pohádka ok. Jako jakýsi akční film by to bylo hodně špatné, naivní. Pro děti snad fajn, i když bojuje se tam dost, ale důsledně bez krve, občas je tam trochu krvavá košile, ale při bojích samotných se neobjeví ani kapka, což je pár dní poté, co jsem viděl druhý díl 300, hodně znepokojující :-) Scénář vůbec nic. A jde z toho hodně cítit snaha udělat zajímavé 3D záběry - mrknu se, až dopíšu, ale určitě byla i 3D verze. Ale jedna vlaštovka, tedy 3D vlaštovka, jaro nedělá. Jedna až dvě hvězdy. PS: Jo a ještě dodatek k Héře. Takhle v pohodě to myslím "v reálu" nebrala. A byla fakt divná ;-) ()

Imrwere

No, co k tomu říct. Scott Adkins i Liam McIntyre opravdu těžké zklamání. Mé očekávání sice nebylo nikterak závratné, ale tohle je vážně i pod průměrem. Efekty k ničemu a nepomůže tomu ani stálé zpomalování záběrů, které bylo až otravné. Herecké výkony na bodu mrazu a to i u takových hvězd, jako byli dva mnou jmenovaní, Kam zmizela nějaká soudnost, že se zrovna tomuto museli upsat? No a ten přihřátej upír z Twajlajtu tomu teda dodal šmrnc ... 40% za to, že jsem to zvládl dokoukat do konce ... ()

Blazin

Měl jsem možnost o pár dní dříve vidět druhého Herkulese z roku 2014, tentokrát s Dwaynem Johnsonem. Srovnávat se to snad ani nedá, s Dwaynem Johnsonem byl mnohem lepší. Co o tomto filmu napsat? Naprosto otřesné herecké obsazení, zejména ten "vocas" z Twilightu, snad ještě otřesnější výkony. Děj a nějaká historie naprosto vymyšlená, navíc několik nelogičností, jednou seřeže 10 lidí najednou a pak se s jedním řeže půl hodiny. Efetky hrozné, hlavně to neustálé zpomalování bojů, to mě nehorázně sralo. K tomu všemu ještě otřesný dabing (za to už ale tvůrci filmu nemůžou :-)). ()

Wancohoff

herkules mi pride ako slaby, odkukany, a hlavne zbytocny spin-off spartakusa, v ktorom chyba vsetko to, co spartakusa robi dobrym serialom.Bez poriadneho pribehu, bez kvapky krvi ci nejakeho noveho napadu.proste sracka ktora nestoji za povsimnutie... ()

Nightbreed

Horúci adept na opilecké párty. Ak niekto od toho čaká sračku (čo je jasné už z ukážky) tak sa skvelo pobaví. Ten lev bol na pol minútový záchvat :D Ak na to niekto pôjde pod vplyvom čohokoľvek nech si kľudne pridá dve hviezdičky. ()

Gore

Zprznění legendy o Herculesovi ve stylu módních prepubertálních filmečků (ani se nedivím, neboť tržby z kina jsou právě nejvíce z této skupiny lidí). Kdyby veškeré zpomalené záběry nechaly proběhnout ve standardní délce, měl by film délku dílu televizního seriálu, a to by mu slušelo nejlépe. Už je dopředu jasné, kdo bude za rok 2014 kralovat v nominacích na zlatých malinách. Ale mohlo to dopadnout ještě hůře, např. kdyby místo Kellana Lutze obsadili jeho kámoše z Twillight ságy Taylora Lautnera. Ale na druhou stranu to uteklo, pár scén se i povedlo, proto nebudu v hodnocení tak přísný, i když love motiv ani chemii bych ústřední dvojici neuvěřil ani náhodou. ()

Eterninox

No nečekal jsem že to řeknu, ale zlatý Kevin Sorbo. Nový Herkules má prakticky všechno, co by antická epika rozhodně mít neměla: druhořadé vykrádání Gladiátora a 300, hloupoučkou romanci, mizernou výpravu, viditelně nízký rozpočet, fádní akci a silně nepřesvědčivé herce. Zaujala mě snad jen Gaia Weiss v roli ústřední "damsel-in-distress", která mi narozdíl od valné většiny standardních "eye-candy" hereček přišla překvapivě pěkná. K tomu přihodím ještě něco málo za pár slušně vypadajících statických scén, a dohromady to vydá tak na 30% ()

Martinius odpad!

tak toto by lepsie nezvladol ani uwe boll. nechce sa mi uverit, ze tento uberbrak pochadza od rezisera, ktory ma za sebou (okrem ineho aj...) niekolko obstojnych filmov. na druhej strane to nebola nuda. nieco vas drzi a necha cumiet od uzasu. v zmysle, s cim tento film este pride. popri tom, ze sa vam z kutika oka vykotula slza uprimneho pobavenia, si kladiete otazky typu: z ktorej liecebne tazkych psychickych poruch vybral reziser hlavne postavy? ako dospel k napadu pretvorit najslavnejsi starogrecky mytus na gladiatorsku socialnu dramu? to uz momentalne nikto nedokaze natocit akykolvek anticky motiv bez imbecilne posobiacich spomalenych akcnych zaberov a unavne nekonecneho kopirovania gladiatora a 300? a uplne najpalcivejsia otazka zo vsetkych: preco musela najslavnejsieho a najmocnejsieho antickeho hrdinu stvarnit akasi bravcova panenka napichana steroidmi? napriek tomu sa bavite, az vam slzy tecu. hviezdicku si to cele vsak nezasluzi ani jednu jedinu. ()

Flopik

Film ktorý ma nalákal svojím trailerom no som sklamaný.Tam to vyzeralo na dobrú akciu s peknými efektami a neveril som ani tým 35% percentám a s nimi nesúhlasím.Určite si zaslúži aspoň tých 40 ale tu chápem ľudí čo dali 1* či odpad.Hlavným esom tohto filmu sú súboje a celkom sympatický hlavný hrdina.FIlm sa snaží hrať na 300 ale bez krvi to nieje ono.Sklamanie prišlo aj v aréne, človek by čakal že sám proti 6 najlepším to bude dráma ale kdeže on to zničil ako chcel.Dialógy nudné.V skratke bavili ma iba tie súboje a posledný 1vs 1 bol celkom v pohode u mňa 3* ale to len preto že mám dobrú náladu. ()

majec4

Asi v piatej minute si s kamosmi hovorime, ze z toho chlapca na zaciatku The Rock nemoze byt. A veru, ze ani nebol. Verziu s Johnsonom som sice este nevidel, chystam sa, no silno dufam, ze to bude lepsejsejsie, ako tento nepodarok. Chlapovi som celkom fandil, ale ked ja mam Herculesa spojeneho z Kevinom Sorbom :-D (Rocka asi prezijem) a tento typek sa mi tam vobec nehodil. Sem tam zaujala nejaka ta "fightovacka", ale inak slabucke. Nemozem hovorit o filmovom zazitku pri tomto filme, ale aspon sme si pokomentovali :) ()

Tvůrci Avengers chystají Hercula

Tvůrci Avengers chystají Hercula

02.05.2020

Disney oznámil další hraný remake jedné ze svých slavných pohádek. Nejnovějším přídavkem se stane Hercules, kterého do kin pomohou přivést tvůrci Avengers: Endgame Anthony a Joe Russoové. Scénář… (viac)