Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Dobry_clovek

Rozhodne lepsi serial z poslednich let, ale nektere herecke vykony jsou opravdu amaterske. Rozdil mezi Vetchym, Polivkou a Stachem s Blazkem, kteri hraji tak, ze neustale vzdychaji, je o dve tridy jinde. Herci ve vedlejsich rolich ( pokud nejde o herecke harcovniky ) jsou casto na hranici parodie. Scenar obcas taky susti papirem, ale i tak se jedna o zalezitost, na kterou se da divat. Je ale naprosto jasne, ze v zahranici by to nikoho nebavilo. ()

Evkamat

Vážné dobrý seriál, který na mě působil opravdu uvěřitelně. Dlouhou dobu jsem se české seriálové tvorbě vyhýbala, na seriál jsem narazila úplně náhodou, ale jsem za to opravdu ráda, Věřím, že sice nesedne někomu, kdo hledá hodně akce a překvapivé vyústění v každém dílu, ale tomu, kdo má chuť podívat se na vcelku realisticky (česky) působící dílo můžu jen doporučit. Což neznamená, že by seriálu chyběla dramatičnost, to rozhodně ne. Jen se kromě ní potkáte i s krutým zjištěním, že poskládáním puzzlí to prostě úplně nekončí. Kromě realisticky vyšetřovaných činů bych ale chtěla vyzvednout i dialogy a obsazení, které dobře funguje. Charaktery policistů jsou zajímavé (a i když policista typu Sršeň by tam asi nebyl, tak krásně odlehčuje atmosféru) a občasné náhledy i mimo hlavní linku případu jsou velmi příjemné a ukazují i problémy často nesouvisející s případem, ale s byrokracií, zdroji oddělení, novináři, osobními problémy a dalším jiným. Trochu mě zamrzelo pár chyb a přešlapů, kterých jsem si všimla i já, například přetočené/nepřetočené gumičky roušky doktora Vojíře a naprosto očividné dýchání několika mrtvol (zejména v 1x06 se o to ten děda ale vůbec nesnažil!). Naopak mě velmi potěšila hudba a intro, které sice zní a vypadá trochu jak obšlehnuté z Sherlocka, Ripper Street a pár dalších seriálů, ale zas docela funguje, a to je asi to hlavní. Rozhodně zajímavá podívaná, jsem zvědavá na 3. sérii. Což je pro mě u českého seriálu asi poprvé. ()

A_Shearer

Asi nejlepší česká krimi současnosti. Je vidět, jak moc pomůže, když u příběhu sedí člověk od fochu a s ním schopný scénárista. Samozřejmě, občas je ta policejní parta trochu příliš idealizovaná (a všechni kolem jako média, vedení, GIBS naopak dostávají psí hlavu), ale chápu, že to je daň za znalost prostředí a reálné kauzy, kterou rád zaplatím. Každopádně režie kvalitní, herecké výkony až na občas klasicky toporného Vetchého výborné, samozřejmě kraluje Polívka, ale i Vladyka, Hanuš a ne moc známý Stach vystřihli perfektní party. ()

alienable

Je to jako listovat bulvarnim časopisem. Trochu se za to stydíte a předem víte, jak to dopadne, přesto si to tu a tam dopřejete, když chcete na chvíli vypnout. Třetí série zatim baví. Jen mi prostě přijde divný, že Vetchýmu už bylo šedesát... ()

milos.bradik

Musím říci, že jde o výborný seriál, nejen herecky, ale hlavně to, že vychází ze skutečných případů je obrovský klad tohoto seriálu. Nechápu jen, že na seriál Policie Modrava se dívá více lidí, já to zkusil jednou a dal bych tomu jen jednu hvězdičku za krásnou šumavskou přírodu, náměty jako z červené knihovny, do které občas zabloudí nějaký vrah, herci strašní a policajti působí jako parodie. Je to zcela jiná kategorie a v tom to asi bude, Případy 1: oddělení je seriál o skutečných kriminalistech a vrazích, Policie Modrava je pohádka pro lidi poněkud chudé duchem. Zdá se, že takových je v tomto národě mnoho. ()

Tomas.Z

Jedna ze zdařilých seriálových kriminálek. Zajímavý je i psychologický vývoj jednotlivých postav v čase. Prostě je to fakt koukatelné. Obešlo se bez nereálných velkých stříleček a honiček v autech. Přitom je to napínavé a má to spád. I herecky mi ti lidé prostě sedí k postavám, které hrají. ()

DynamiteDawe

Jako člověk, co byl u "fochu" mohu říct, že je to nejlepší český krimiseriál. Případy dle skutečnosti, stejné typy osob na pracovišti, slangové názvosloví a naprosto přesné vyobrazení pozadí vztahů jak osobních, tak na pracovišti. Postoj vedoucích i přáteská výpomoc mezi jinými odděleními. Herecké výkony mi příjdou výborné na českou tvorbu. Nemám tomuto seriálu co vytknout. ()

herselovi

Je to 9 let co jsem vytáhl televizní kabel z televize. Na první a druhou sérii jsem se díval na internetu. Třetí sérii si nechci nechat ujít a chci ji vidět co nejdříve. Seriál obsahuje vše co se od kriminálky může očekávat. Tvůrcům a hercům bych chtěl poděkovat za dobře odvedenou práci. ()

laco176

Pozreté všetky časti... Ešte chcem, natočte ďalšiu sériu. Prirodzené a fakt uveriteľné natočené. U mňa za plný počet bodov. ()

NinetyOne

Shlédnuty všechny 3 série za dva týdny. Super nápad, provedení, doprovodná hudba velmi návyková, chemie mezi herci byla super. Juraj Loj se ani jednou neusmál, ředitelka za 3.série hrála mrchu výborně, Polívka hrál sám sebe, z Vetchýho je stále cítit Okresní přebor, detektivka (Bočková) mi připomínala tu detektivku ze švédského Mostu, státní zástupknyě byla super a Hanuš hrál grázla jako vždy perfektně. Klidně bych přišel ještě se 4. sérií, případů k natočení je stále dost.  Nelze říct, která je lepší nebo horší, ale celkově nemám co vytknout. Snad jen to, že někdy zavražděná těla při ohledávání ještě stále dýchala :D Ale to bylo myslim jen v 1. sérii. ()

megacik

Niektoré časti sú trochu slabšie, ale väčšina z nich je aj tak nadpriemerná. Tých 88% si seriál určite zaslúži.  O napätie a intrigy vôbec nie je núdza, čo ešte podtrhujú skvelé výkony protagonistov. ()

predezdivka

Moje recenze PPP bude navazovat na 90, který považuji za o kousek lepší seriál. PPP je velice kvalitní scénáristické, herecké i režijní dílo, o tom žádná. Ke konci seriálu jsem pochopil, co mi na na něm vadilo, což se projektovalo v Kozákovi. Třetí série primárně vznikla jako vlastní pomník autora, adorace jeho práce a charakteru a také jako vyřizování si účtů s neoblíbenou šéfkou, ať už byla jakákoliv. Kdyby tam jedno z toho chybělo, a druhé ostalo, tak fajn. Ale tahle kombinace byla pro seriál poškozující a je dobře, že se tím uzavírá.  Možná je nakonec dobře, že jsou z policie pryč oba, jak Mareš, tak Drexlerová. Paní si může užívat technologie a nenutit do nich podřízené, šéf mordparty může vymyslet zcela nový koncept a ke svému příběhu se vrátit do mezidobí od devadesátek po nástup PPP, klidně i s fiktivními případy. A kdyby chtěl mermomocí pokračovat se sestavou z PPP, může stejný model použít i zde, vždyť inspirace je po celém světě dost, převést případy do podoby, která zapadá do paradigmatu PPP nebude problém, Mareš bude jedním z mála těch, který bude díky svým zkušenostem vědět jak na to. Mareš teď jen může litovat, že kvůli svému uplakánkovskému egu nechal ze seriálu vypadnout Kozáka, ale to už se snese, když ho tam nějak vrátí. Může mít podobnou mentorskou roli jako Plíšek. ()

drsny_hery

Jediný koukatelný český detektivní seriál. Opravdovost, uvěřitelnost, obsazení, postavy, rozmanitost případů. Příklad toho, že i neučesaný Pepík v sandálech může konkurovat uhlazenému, vymazlenému a dokonalému Skandinávci. ()

arakasicb

Za mne nejlepší kriminální seriál. Seriál asi nejblíže ukazuje jak opravdu policie pracuje a co kolikrát dá práce času k usvědčení pachatele. Pan Vetchý tam exceluje jako zkušený kriminalista vyšetřovatel, který se svým týmem řeší případy (natočené na základě skutečných případů) a zároveň se potýkají s nesnesitelným šéfem v jehož roli exceluje Miroslav Hanuš. Seriál má skvělé obsazení, skvělý děj a je vidět, že se na něm podíleli lidé, kteří ví o práci kriminální policie hodně. 5* ()

dalia

Dobrý seriál s přesvědčivými hereckými výkony.  Někdy mne tam zarážely projevy určité neprofesionality, hlavně tykání a familerní chování k vyslýchaným a svědkům, ale nedovedu posoudit, možná to tak opravdu někde minimálně v 90. letech chodilo... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD