Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Recenzie používateľa Brukev k tomuto seriálu (4)

Retiazka (2022) (S03E05)

První díl třetí řady, který mi pocitově začíná připomínat řady předchozí. Přemýšlel jsem proč a je to asi tím, jak je tenhle díl smutný. Holt jak se někde objeví malé dítě, člověk si ty zničené životy bere víc. Tohle jsem totiž měl u první řady i u pár dílů z dvojky - uvědomoval jsem si tam daleko víc tu tragédii vraždy, což mi ve trojce od začátku docela chybí. Ad postavy: já s Lojem a Bočkovou nemám sebemenší problém. Jako postavy je naprosto akceptuji. Mám u PČR dost známých na to, abych věděl, že i na kriminálce dělají křehké holky, nebo chlapi, kteří jsou na první pohled nemluvní. I herci mi nevadí. Co mi naopak vadí: Blažek: ta tenze vůči Netíkovi je tam dost prvoplánově umělá, není nutné tak tlačit na pilu, abychom viděli, jak ho neuznává, blabla,... Vladyka: Jarjar, Oslík a podobní ťuňťové jsou možná zajímaví v dobrodružných filmech, kdy každá skupina hrdinů musí jednoho popletu mít, ale tady už z něj dělají fakt blbce kolikrát Vtipy ve stylu "tak to musíš být šťastnej, jo, to musí", případně "proč ženská před krámama vaří v pěti hrncích", já prostě nevím, je to tam takové křečovitě vsazené. Zatím hodnotím 7/10 ()

Strihač (2022) (S03E08)

Zapeklitý případ, který musel dát hodně práce. Díl jako takový zaujme, na postavy jsme si už zvykli, třetí řada nabírá tempo. Korejs stále lepší, role vyšetřovatele mu sedí. Navíc už v Devadesátkách byl prezentovaný jako schopný vyšetřovatel, takže se není čemu divit. Osobně si nemyslím, že tam plánuje nějakou "pomstu", přijde mi, že prostě měl chuť se vrátit do akce. Edit: kolik těch jablek denně sní? Loj mě baví od začátku velmi, čím dál víc mi připomíná kamaráda, který dělá vyšetřovatele u PCR. Oba dva jsou spíš tišší, zasmušilí, přemýšliví, asi proto s Lojem (na rozdíl od mnoha recenzentů zde) nemám vůbec problém. Blažek mi vadí stále víc, na jednu stranu schopný operativec, na druhou stranu je protivnější než starý Korejs. Edit: myslím si, že práskač je spíše on, je zneuznaný, tak kope okolo sebe. Do konce seriálu zbývá už jen pár dílů. Pokud má nová ředitelka ukázat, jak zkažený vzduch v PCR vane a proč zkušení vyšetřovatelé znechuceně odchází, má na to akorát dostatečný počet dílů. ()

Rómeo a Júlia (2022) (S03E09)

Další z dílů/případů, který si zapamatujete. Edit: v celé třetí řadě se mi stále více líbí interakce mezi Remundovou a Lojem (ad sociální inteligence, pravdomluvnost na konci, atd.). ()

Lotéria (2022) (S03E12)

Koukám, že se autoři hudby nechali inspirovat Gommorou. Během úvodního pobodání je podobný motiv jako zde: https://www.youtube.com/watch?v=He8md7uX-6w Opět fajn natočeno, atmosféra nám houstne, počkáme na děj v posledním dílu, moc se z fotografií zde poznat nedá, kdo bude ten práskač. Na společných fotkách Pražák nicméně je, na rozdíl od některých jiných... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD