Prvých 100

USA, (2014–2020), 70 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

Jason Rothenberg

Predloha:

Kass Morgan (kniha)

Eliza Taylor, Bob Morley, Paige Turco, Henry Ian Cusick, Isaiah Washington, Marie Avgeropoulos, Lindsey Morgan, Christopher Larkin, Richard Harmon (viac)

Pred 97 rokmi nukleárna vojna zdecimovala Zem a zničila celú civilizáciu. Prežilo len 400 obyvateľov 12 medzinárodných vesmírnych staníc, ktoré boli v tom čase na obežnej dráhe. Odvtedy sa vo vesmíre narodili tri ďalšie generácie a celková populácia sa rozrástla na tisíce. Týchto 12 staníc sa navzájom prepojilo, vznikla akási "Archa", ktorej jediným účelom je, aby ľudstvo prežilo. Život na Arche je zložitý, obyvatelia sú prísne kontrolovaní, všetko je na prídel a za akýkoľvek zločin je tu možné uložiť trest smrti - ak nemáte menej ako 18 rokov. Život vo vesmíre je však čoraz ťažší a reálne hrozí, že Archa vymrie. V zúfalej snahe zabrániť vyhynutiu ľudstva, je skupina 100 mladistvých väzňov tajne vyslaná na Zem aby zistili, či je na planéte opäť možný život. Títo mladí ľudia doslova zdedili Zem a teraz musia čeliť náročným rozhodnutiam o živote, smrti a pokračovaní ľudského pokolenia... (TV Dajto)

breebee

Právě jsem dokoukala první sérii a rozhodla jsem se, že si to moje hodnocení zaslouží (a to seriály hodnotím nerada, protože se to sérii od série mění a taky si člověk vytvoří vztah k postavám atd atd a pak je to hodnocení až moc zkreslené). První díl jsem z toho byla trochu vedle. Takové až moc sci-fi, až moc nedomyšlené, až moc nesympatických postav. Ale postupně se mi to začalo dostávat pod kůži a tak do pátého dílu to byla opravdu hodně zajímavá podívaná. Nejlepší je asi ten vývoj postav. Co se asi stane, když 100 dětí pošlete na prázdnou ("prázdnou") zem? One big party. A právě tady začíná ta zajímavá část, protože vlastně vidíme vývoj společnosti úplně od počátku. A když se toho nabažíme - už je zvolen lídr, děti se poměrně zklidní a sjednotí (až na pár, uhm, exotů), naservírují nám tvůrci představení v podobě přeživších grounderů. Hodně dobré je myslím střídání děje ze země i z Archy i když se přeruší kontakt. Občas nějaký ten flashback, samozřejmě se nám tu děti trochu párují a občas někdo skončí s šípem v hrudi/zádech/hlavě/doplňte si, ale děj nezaostává a v podstatě každý díl má co nabídnout. Je ovšem třeba se odvázat od logiky, protože sice nejsem ani chemik ani fyzik, ale něco mi říká, že tohle by nefungovalo. A teď ten final episode - jelikož CW potvrdilo druhou sérii (a už to vypadalo, že zruší úplně všechno, kromě deníků, pch), přemýšlela jsem, o čem asi sakra může být. Protože bylo jasné, že dějová linie se musí přerušit a bud zvítězí groundeři nebo děcka, ale za boha mě nemohlo napadnout, co bude dál. No a pak se to stalo, posledních 5 minut (které následovaly po posledních 15ti naprosto strhujících a nejlepších z celého seriálu - mohlo by to konkurovat boji o Zeď z 9.dílu - všichni víme) to všechno nabralo úplně jiný směr, a skončilo to přesně tak, jak mělo - otevřeně a překvapivě. Takže za mě spokojenost. Top to není, ale pokud je vám 16 - 20 let, jste dívka a šíleně zoufalá, protože teď už opravdu všechny seriály skončily, možná byste nad tím měla zapřemýšlet. ()

pepca72

Mám rozkoukánu druhou sérii, a musím uznat, že seriál je velice vydařený. Přistupoval jsem k němu nejdříve s určitým opovržením, neboť jsem se bál homo blbiny ala Hunger games, ale nestalo se tak. Výborný děj a zpracování mně udrželo a co více, s každým dílem narůstala moje pozornost, až jsem si seriál oblíbil. Velké množství postav, jejichž charaktery jsou dobře vykresleny, nikdo není otravný a každý do děje zapadá jak ppuzzle. Přehledné vykreslení sofistikované skupiny přeživších na hoře, primitvních zemšťanů zmutovaných radiací, vysláné omladiny k testu Země a následující přistání zbytku populace, na revitalizovanou zemi po jadrné válce. To vše s dobrými efekty, ve výborných lokacích a příjemnými herci. Velice zábavné sci-fi, které si užijete, pokud k němu přistoupíte jako k šestákové zábavě. Samozvaní, erudovaní intelektuální kritici, ať se tomu vyhnou, neb toto dílo jich není hodno. Na plný počet to nemá, ale 4 * zaslouženě. Sleduji dál a s chutí. ()

NairuWana

Miluju postapo, nemam moc ráda teenagery a romanci, proto sem na tenhle seriál začala koukat s hodně smíšenejma pocitama. A začátek byl opravdu celkem nuda (až na hezký krajinky), ale sem ráda, že sem to nevzdala, protože seriál opustil téma, kdo s kym a kdy, ale začal se spíš fakt věnovat postapo světu, odlišnostem mezi jednotlivejma kulturama, a tvůrci neopomenuli ani trochu násilí a akce. Druhou řadu si zatim hodně užívam, tak snad se to v tom duchu ponese dál. Zatim 4 hvězdy, jedna dolů za unylej začátek a ucamtaný rozhovory. :D ()

Hadrian

Pilot je takový nějaký...je to jakoby se parta postpubertálních blbečků vyrojila na tábor bez velení..nadržená Octavia, ještě nadrženější Jasper...frajírek Finn..Clarke protivná jakoby měla permanentní krámy...do toho Murphy a Bellamy, kteří tak nějak převzali kontrolu a ještě silně nezajímaví Wells a Monty...nikoho nezajímá, že jich tam spadlo ještě dalších 92, kteří už jsou ale tak nějak nepodstatní, protože tady těch 8 prostě bude v popředí. A do toho sledujeme Marcuse Kana na arše, který nemá nejmenší problém kohokoli zabít, aby se dostal do velení a zachránil archu, která se po 100 letech začla rozpadat..bod pro něj..Jenže tohle naštěstí není cesta, kterou se seriál ubírá. Po pár dílech se malá holčička rozhodne zabít své démony tím, že ubodá jediného negra, co tam je (tím mě fakt pobavila..chudák Wells), za to pak něúspěšně pověsí a vyhostí Murpyho a zjišťujeme, že teda je tam dole až nějak hodně přeživších ''Grounders''...Octavia už není nadržená z Finna a Jaspera, ale z mnohem namakanějšího pozemského Lincolna...na zem nám spadne v modulu Finnova holka Raven, aby nám vznikl krásný milostný trojúhelník mezi ní Finnem a Clarke a dojde na vyjednávání s Grounders...nikomu nepříjde ani trochu divné, že jejich velitelka vypadá jako ruská šlapka a její zástupkyně je uřvaná lesba..asi na tom nezáleží, když vyjednávání stejně selhalo ...Finn ojede Clarke...Bellamy ojede Raven, která z nějakého nepochopitelného důvodu začne být nadržená vždycky, když jí hrozí, že umře...pak se nám vrátí Murphy a Raven zmrzačí. (Teď jen pro detail...nejsem si 100% jistý, co z toho je ještě první a co už druhá řada)...no a nakonci nám Archa spadne zpátky na zem. Ale důvod proč jsem dal 5 hvězdiček je spíše druhá řada, kde příjdou trochu do popředí i jiné postavy ''stovky''...Finn se rozhodne jen tak z hecu střílet do skupiny rukojmí, z Clarke se stane nemilosrdný vůdce...ubodá Finna, aby ho ta lesbická velitelka nerozřezala na kousky, pustí bombu na Tondc a tak...Thelonius se sice asi posral, protože má pocit, že jeho osud je v městě světel o kterém mu řekla nějaká ženská s jejím zmutovaným synem a které nikdo nenašel a aby toho nebylo málo, tak do toho zatáhne sebou ještě Murpyho...Kane už teda není tak nemilosrdný, když pominu to bičování Abby a celá dějová linka s Mount Weather přeroste v neskutečný brutální závěr, kde do našich hrdinů vrtají vrtačkama kvůli kostní dřeni. No a Bellamy a Clarke to zakončí krásným zabitím asi 300 lidí včetně nové Jasperovy holky, což mu ale vůbec nemusí vadit, protože se alespoň znovushledal se svýma brýlema..ale musím uznat, že s tou hudbou na konci to vypadalo fakt dobře...Teda až na tu holografickou ženskou ve městě světel, co si schovává atomovku ve skříni. 3 série nám začla lesbickým pornem, přiznáním k homosexualitě od negra a podříznutým úsměvem.. Podtrženo sečteno...po té dost povedené druhé řadě musím dát 5 hvězdiček. A na prvním místě u mě zůstavají postavy: Murphy, Kane a teď už i Bellamy. PS: To jsem vážně jediný komu připadají Lexa a Raven jako dvojčata?! () (menej) (viac)

numan

Po 1. sérii:The 100 není zase až taková hrůza jako Reign nebo StarCrossed, ale bohužel i přesto je to další zahozená šance na relativně solidní sci-fi seriál - především kvůli kšeftu, tedy bezhlavému cílení stanice CW na puberťáky. Neexistuje žádný jiný rozumný důvod pro fakt, že pod příběhem, odehrávajícím se v daleké budoucnosti, místo scénické hudby vesele vyhrávají sezónní popové sračky typu Radio-active. Koho proboha v té době budou ještě zajímat. Dnešní puboši už budou dávno mrtví a ti z budoucnosti určitě budou mít svoje trendy na hony vzdálené konzervám ze současnosti... Přitom hned první série obsahuje celkem dost silných momentů - asi už z hlavy nevymažu poetické hromadné zabití stovek obyvatel orbitální stanice, připomínající meteorický déšť. A přitom existují i vyjímky z pravidla, že CW vypouští do světa jen uhrovatý shit: Arrow je přinejmenším snesitelný a desetiletá vlajková loď stanice Supernatural je "kůůůl" nejenom pro třináctky. Po 2. sérii pokorně přihazuju hvězdu, protože z tohohle seriálu se stal pravděpodobně nejlepší "survival" sezóny. Porovnám-li čajíčky, na kterých vyrůstali adolescenti před třiceti lety s tímhle nářezem, opravdu upřímně se děsím, co z dnešní teenagerské generace vyroste. Tohle už není žádná záhada hlavolamu s Velkým Vontem, ale bestiální masakr plný krve, znetvořených těl, mučení, masového vraždění a neskutečného amorálního svinstva. Asi nejnapínavější thrillerová série, jakou jsem letos zatím viděl - včetně těch "dospěláckých". ()

endymion

Návod k přípravě: Vezmi 100 vymaštěných kousků z Twilightu, dr. Quinnovou a Desmonda, vhoď do kotle umazaného od Falloutu nebo Mad Maxe, posypej džunglí, okořeň vylouhovaným extraktem z Battlestar Galacticy (přidej sem tam i nějaký ten zasloužilý kousek, třeba Gaetu, Ellen Tigh, nebo to indickou cylonku), zahusti Dharmou ze Ztracených, přidej špetku Planety opic a za stálého míchání přiveď k varu. Hlavní hrdiny podávej ještě teplé, nejlépe napíchnuté na kopí, případně ozdobené rezavou zbraní zaseknutou do hlavy. Ano, je to totální mišmaš se scénářem děravým jako vyndavač střel zbloudilých do polévky, ale pokud přetrpíte prvních pár dílů, kdy si přejete, aby tu stovku uječených kreténů pobili co nejdřív, tak nějak znenadání vás to chytne a budete chtít vědět (a vidět) víc. První série navíc končí pěkným grilovacím masakrem, což je slušná pozvánka na další sérii. 1. sezóna 75% ()

Dosty85

Kladně hodnotím to, pokud bych spojil všechny díly do jednoho a vynechal úvodní a závěrečné titulky, tak dostanu jeden hooodně dlouhý film. Děj je naprosto nepředvídatelný a to je super. Bohužel vesmírné scény zcela popírají zákony fyziky, ale o tom ten seriál není že :-) [hodnoceno po druhé serii] ()

sigiMAN

"Not bad" išiel som do toho s tým, že nemám čo tak zabijem čas... Príjemné prekvapenie a celkom ma to chytilo. Hviezda dole za veľa love stories, zbytočne to tam kazí dojem a robí sa z toho seriál pre teenegerov. Takže ako vata pri čakaní na lepšie je to super :) . Ďalšia séria už nie je ani sci-fi, ani fantasy, ale celkovo je to o dosť lepšie. ------1. séria 70% ------ 2. séria 90%. ()

Krystian

Strašně pěkná myšlenka, ale bohužel hůř provedená. Jedna nelogická reakce střídá druhou a nepotkal jsem se s postavou, která by dělala rozumné rozhodnutí. Řeší tam kraviny, namísto toho, aby se starali o přežití a když pominu asi pět hlavních postav, tak zbytek jsou jen hloupé ovce, které nemají nic jiného na práci, než sledovat hlavní postavy. Spousta rozhodnutí jsou stupidní a často vedou k naprosto zbytečné smrti. Nevím no, ale s tímhle si někdo moc práce nedal... a nebo je to hold určeno pro mladší diváky a já v tom zbytečně hledám nějaké GoT, Walking dead, breaking bad nebo jiný klenot. ()

mansonn

I seria ozaj velmi dobra....II posledne 2 diely nudne ....III seria opakuje klise upadajucich serialov - skusime jemne zabrnkat na lesbicku strunu a nelogicke reakcie, dej tak priehladny az to cloveka unavuje ()

Sidenius

na každý díl koukám se zaujetím co zase pokazí, co je špatně a proč pokaždé dělají dokola ty samé chyby. Nápad by to byl dobrý, kdyby to nemělo tak šílené prvky komerčního shittu... ()

WugWugs odpad!

Pár seriálov nám ukázalo, že táto forma nemusí byť nevyhnutne filmársky a scenáristicky lacná. 100ka popri nich žiaľ spadá do kategórie Lost (=ultimátny odpad), teda už z pilotného dielu (na ktorom by si mohli dať záležať..) je jasné, že to bude bordel bez hlavy a päty, aj keď s občasnou snahou o myšlienku (rozumej posunutie "deja"). Proste MTV teen wannabee sci-fi plné nesympatických tvárí, ktoré sa konečne z reklám v časopisoch dostali na obrazovku. Ďalší "ostrov", na ktorý by ste najradšej poslali Predátora i Votrelca, nech z tých nastajlovaných čurákov urobia rádioaktívne sushi. Súdiac podľa hodnotenia, táto tupá kokotina si našla svoju cieľovku úspešne. PS. Pri každej vete každého dialógu mám chuť vraziť jednu scenáristovi, takže nie - nemám najmenšiu motiváciu pozerať x ďalších dielov pre istú šancu, že by sa to mohlo zlepšiť, keď tu na mňa čaká y hodnotnejších záujemcov. ()

Euros

Původně jsem dal 4 hvězdy, protože první 2 série byly vážně super, ale na poslední 4.sérii se nedá absolutně koukat a už ani nemám zájem...Dobrý start, ale teď už je to nuda a věčně ubrečená E. Taylor už mi leze na nervy...Škoda !!! ()

Trunks odpad!

I na TV zpracovaní zoufalá ubohost. Námět je sám o sobě celkem zajímavý, ale jen do té doby, než postavy začnou promlouvat. Stupidita scénáře je nezměrná. Postavy se chovají jako nemyslící stádo, vedou dialogy více či méně o hovně a herci prošli castingem zjevně kvůli vzhledu, nikoliv talentu. ()

Libb

Baví mě ty komentáře po prvním díle... Já poctivě odkoukal všechny díky až doteď (s05E08) a musím říct, že ten seriál zraje jako víno. Postavy se vyvíjejí, mění názory, uzavírají se nová přátelství a o stará se bojuje. O co jde: ve vesmíru je stanice s posledními lidmi, kteří přežili nukleární apokalypsu v roce 2052. Jsou to potomci těch, kteří tehdy byli ve vesmíru na různých stanicích, které se spojily a vytvořily Archu. Mají tam celkem tvrdé zákony, pokud je ti 18 tak vlastně jediným trestem je smrt vypuštěním vo volného vesmíru. A že to není nic vyjímečného... Na Arše zjistí, že jim dochází čas. Původně měli na oběžné dráze vydržet totiž 100 let, než bude Země zase obyvatelná, jenže se to celé kazí rychleji, než se čekalo. Tak pošlou 100 mladistvých, kteří jsou zrovna ve vězení na povrch, aby zkusili, jestli se tam dá přežít. Přežijou-li, super, jdeme za nimi! Nepřežijou? Blbé, ale aspoň nebudou spotřebovávat vzduch a vodu... Mezi nimi jsou i děti jedněch z nejvyšších představitelů, a to syn kancléře a dcera hlavní lékařky. Takže fakt se s tím moc nes... ;) No a po přistání tahle stovka rychle zjistí, že Země je obyvatelná až moc. Celkem rychle narazí na domorodé kmeny, kterým začnou říkat Zemšťané (Grounders). Ti samozřejmě nejsou z nových příchozích nadšení a tak si začnou vzájemně rychle redukovat stavy. Když k tomu připočteme osobní zájmy různých postav, které jsou hodně v rozporu (např. jeden z hlavních se pokusil při odchodu zabít kancléře, takže ví, že když ostatní přijdou dolů, zakroutí mu krkem, takže se snaží všemožně sabotovat jejich návrat...) Spoiler? Ale ne, tohle je v prvních pár epizodách! Přijdou další problémy, další nepřátelé, ať už lidští, přírodní nebo z říše sci-fi... Opravdu jsem se nenudil a čekám, až vyjde další díl. Takže nenechte se otrávit pilotem, to puberťácké chování stovky spratků utržených z řetězu opravdu rychle přejde :) ()

Tomulka

Totálně zahozený námět a tak přiblbané dialogy jsem už dlouho neslyšel. K tomu ještě parta dětí co herci nejsou ani náhodou, protože hrají jako kdyby roli četli. Efekty strašné a to jsem viděl jenom 7 dílů. To se mi nestalo u serialu už hodně dlouho, abych nedokoukal ani jednu serii. ()

Lovin

Tak tohle je peklo.. Dal jsem tomu šanci tři serie a vědomím,že možná bude líp ale bohužel. Banda dementních dětí se prohání na postapokalyptické zemi a jednou jsou proti tomuhle aby najednou obrátili a byli proti tomu druhýmu kvůli kterýmu zabijou toho prvního a pak zjistí , že se asi dali na špatnou stranu tak pro jistotu a jako napravení vyvraždí všechny druhé a pár prvních aby se pak celou další serii trápili s důsledky svých činů ale pak pro jistotu vyvraždili ještě ty třetí. A do toho se přiřítí banda dospělých kteří jsou úplně v prdeli a začnou dělat to samý. Peklo pekel. Je mi líto... ()