Šingeki no kjodžin

• Japonsko 進撃の巨人 (viac)
Japonsko, (2013–2023), 36 h 45 min (Minutáž: 23–85 min)

Predloha:

Hadžime Isajama (komiks)

Romi Paku, Akeno Watanabe, Susumu Čiba, Unšó Išizuka, Hiroši Kamija, Júki Kadži, Juiči Karasuma, Tomokazu Sugita, Kódži Jusa, Minami Takajama, Hideaki Tezuka (viac)

Preslav

Drsné, krvavé, temné a nervydrásajúce anime so skvelou myšlienkou. Zimomriavkový opening, skvelá hudba, animácia je famózna, ktorá si kvalitu udrží až do konca, súboje sú vymakané, plynulé a nápadité (už na ten krátky na samom úvode som kukal zo zaťatými zubami) a taktiež brutál soundtrack od Hiroyuki Sawana. Medzi priehrštím postáv sa dá nájsť mnoho takých, ktoré majú vlastnú osobnosť a nie sú len šedým pozadím za hlavným hrdinom (Armin, Levi). Erena a Mikasu som si hneď obľúbil a každý diel som len tŕpol aby sa im niečo nestalo. Eren našťastie nie je typ super hrdinu a často dostane na zadok, no napriek tomu sa nevzdáva. A Mikasa má na svoje na prvý pohľad chladné a drsné vystupovanie určite svoj dôvod. Tempo a napätie nepoľaví až do poslednej minúty, po každom diely som bol s nervami v koncoch – rozhodne to nie je pre psychicky a citovo labilné povahy. A záver? Jedno veľké WTF. Až kým som si nepozrel mangu. Nuž... v nej je kopec ďalších wtf, takže tí, čo s napätím čakajú na druhú sériu (dúfam, že bude), hor sa na mangu. ()

langja

Souboj Lidstva a Titánů nebo přesněji méněcennosti, nejistoty, namyšlenosti, nevíře a uplakanosti a občas se tam objeví nějaký obr. Po pětadvaceti dílech jsme se v příběhu dostali téměř nikam. I když... Seriál mě bavil, ale jakmile se mělo přejít od kecání k činům, tak se začne spekulovat a znejišťovat veškeré jednání, občas tam vleze do toho znejišťování i retrospektivní příběh, pak úvahy, zda je voják šachová figurka nebo jen člověk, pak se přiřítí titán někoho sežere, aby se neřeklo a zbytek uteče. Seriál zachraňuje pouze nápad a akční scény. Sem tam i to filozofování, ale občas to bylo dost, ale dost vlezlé. ()

Marselus517

Najlepšie anime aké som videl ... skvelé budovanie atmosféry a pocitu že všetko je v prdeli a ked si myslíte že už to horšie byť nemôže tak bááác a hneď budete vyvedený z omylu ... proste žiadny happy end , z každého dielu je cítiť bezmocnosť čo umocňuje túžbu drźať hlavným hrdinom palce nech im už konečne niečo víde ()

La_Valette

Po čase a zvážení jsem musel tomuhle dílu trochu ubrat na hodnocení, jelikož některé postavy, jmenovitě Eren a Armin byly podle mne bídně udělané, měly víceméně dva výrazné povahové rysy (Eren - hysterické chování a nasranost; Armin - uřvanost a chytrost) a jejich psychologický vývoj byl celou dobu konstantní a nikam se neposouval. Navíc mne zklamalo, že z Erena se stal typ postavy 'tak je to zas všechno na mne'. Nicméně stále se jedná o dost dobré dílo se zajímavým námětem a trochou mystéria, u kterého jsem se rozhodně nenudil a mohu říct, že ze všech těch anime, co jsem viděl, mělo nejlepší soundtrack a opening. ()

Marakoss

Trpělivost mí drazí (jak to u Japonských anime bývá zvykem). Ze začátku nechápete proč mají všichni tolik povyků okolo toho uřvaného chlapečka, jehož ambice daleko přesahují jeho schopnosti. Později to však vše začne zapadat do sebe a vy se velice rychle ocitnete v tom povědomém stavu mysli, kdy si prostě nemůžete pomoc a musíte si ihned pustit další díl, abyste společně rozluštili další kousek skládačky. ()

Aquaponik

Mám rád anime. A skoro každé, které jsem viděl, podle mě, dosáhlo pěti hvězd ( aspoň u mě ). Ale tohle si 5 nezaslouží. První epizody byly opravdu dobrý. Ten strach z obrů, pomsta, smrt, všechno tam sedělo. Ale od chvíle, co zjistíme, že Eren je ten silný obr, jde kvalita seriálu dolů. Pořád je to akční, sem tam nějakej zvrat, ale nesedilo mi to tam. Doufám, že příští série bude více ve stylu toho, že musejí odhalit tajemství obrů tím, že půjdou do Erenova sklepa. Ale toho se asi nedočkáme.;-) ()

RoyBatty444

Dospelé plné intríg a ťažkých rozhodnutí. Veľmi ukričaný hlavný hrdina Eren, ktorý ale má svoje protipóly a hlavne dobre strážený príbeh. Ten sa odhaľuje len veľmi pomaly. Napriek tomu je to sledovateľné nakoľko sa prejednávajú silné rozhodnutia všetkých kľúčových postáv. Arenové protipóly sú hlavne ženského pohlavia a ako sú mĺkve tak sú aj plné citov. ()

MakinaB

Za mě rozhodně jedno z nejlepších anime, co jsem za poslední dobu viděla. I přes to že mě občas rozčilovalo, že postavám trvá dvacet minut, než se konečně rozhoupou něco udělat, užila jsem si to na plno. Přes víkend jsem stihla 25 dílů a objednala si knihy a teď se modlim, za další sérii. Úžasná animace, napínavé až do konce a žádné hluché charaktery a tak to má být. Prostě 5 hvězd a ani jsem se nemusela rozmýšlet. A jedna z hvězd rozhodně za soundtrack, který už mám v mobilu. ()

pisvejc

Nejlepší seriál vůbec... Prostě pecka která osloví každého. Je to dojemný, akční krvák který je perfektně provedený. Prostě nevím co dodat tak tomu prostě dávám 100% bez výčitek svědomí... ()

Tezuka

Vy mě v Japonsku budete mít na svědomí brzo :D Divím se, že mi drží srdce ještě pohromady po zhlédnutí poslední série. Tolik emocí, napětí a akce prostě nedokáže jedno tělo strávit. Hollywodské akčňáky jsou proti tomuto jako Večerníček pro děti. Já opět mohu chrlit samá pozitiva. Začnu tím, že animace je naprosto dechberoucí, snad kromě filmů Makota Shinkaie jsem neviděl tak úžasně propracované detaily. Hudba v pozadí a opening songy jsou absolutně vynikající, neskutečně celkové napětí šponuje a opravdu člověka strhne. Rád bych tu vyzdvihl asi nejikoničtější opening tohoto anime, kterým je naprosto jistě Shinzo wo Sasageyo, jež nakazil i mě, ale přesto všechno jsem si nejvíce zamiloval opening 2. série Red Swamp, který má nádhernou melodii, a hned při prvním poslechu se mě dotkl. Co se dějové linie týče, tak je to obrovská skládačka. Prakticky až do třetí série vám budou chybět všechny informace, které potřebujete, aby vám to začalo do sebe zapadat. Ale to je na tom právě to neskutečně nádherné. Že prostě nevíte. A garantuji vám, že pokud si nepřečtete nějaké spoilery, tak na to vlastní hlavou určitě nedojdete. O to víc překvapující to je, když se to začne rozkrývat. Kdybych od začátku znal pravdu, tak bych se nedokázal tak souznít s postavami, nedokázal bych s nimi prožívat ta horlivá muka a nehořel by ve mě takový vztek na Titány, který jsem sdílel s lidmi, co jim museli čelit. Na příští rok na podzim se chystá poslední 4. série. Upřímně, mně to nedalo a začal jsem si na FANDOM webu číst, co se tam odehrává, jelikož anime kopíruje mangu, které již bylo dokončeno. Abych pravdu řekl, hodně věcí mě překvapilo a byl jsem celkem zhrozen, jak to všechno končí. Třetí série skončila docela ikonicky, že si tak říkám, jestli nebude lepší skončit s ní a už do toho dál nejít, abych si nekazil požitek, který z toho teď cítím. Rád bych vypíchl jednu postavu, kterou bych si přál mít vedle sebe jak Eren, jež si ji však vůbec neváží. Mikasa je prostě úžasná ženská, která vždycky Erenovi kryje zadek a mnohokrát ho vytáhne z bryndy. Je ochotna kvůli němu skočit i do samotného pekla nebo se pro něj prostě obětovat. Kromě toho je to nejlepší bojovnice ze všech Scoutů (vedle Levie Ackermana), který je de facto její příbuzný, protože jsou ze stejného rodu. Strašně mě štve, jak se k ní Eren chová, a neváží si toho, že má vedle sebe tak milující osobu. Každopádně se nebojím tohle anime zařadit mezi top 5, co jsem doposud viděl. Z hlediska akce a napětí jej dokonce dokáži zařadit na samotný vrchol, protože to co se ve mně odehrávalo, když jsem jej sledoval, to fakt nepamatuji. Vážně se divím, že mě to nezabilo :D ()

UncleMorty

Hodnotím až po třech sériích protože mě to prostě tolik nenadchlo jako ostatní. Koncept lidstva žijícího v kleci, které se pořád bojí těch zlých obrů není zrovna můj šálek a dostal jsem se k tomu až postupem času. Druhou věcí je to, jak byly další série neskutečně natahovany. Narovinu musím přiznat, že se jedná o celkem kvalitní anime pro vyspělejší část publiku a ne nadarmo se tomu říká GoT the Animation (ony ty postavy tam moc dlouho totiž nevydrží :-) ()

Ondak

Předběžné hodnocení po shlédnutí 3 řad seriálu . 1.řada Hutná a tísnivá atmosféra se táhne po dobu celé této série. Jedná se hlavně o seznámení s hrdiny a jejich učení boje. Postupně vznikají první otázky, na které v této sérii odpovědi nedostaneme. Skvělý úvod do seriálu 2. řada Vznikají další a další otázky. Přijde mi, že některé věci v ději jsou nedomyšlené a nesmyslné. V této sérii jsou přidány tzv. filery, které sice přiblíží hlavní hrdiny více, ale vesměs jsou nudné. Série má 12 epizod a tak akce střídá vzpomínkové díly což mi úplně nesedělo. Hlavní postava Eren mi celý seriál vadila. Pořád je uřvaný a fňuká. Ostatní postavy jsem si snad i oblíbil, krom Armina, který je ještě neschopnější jak Eren 3. řada Začátek řady je ve znamení politiky a intrik, které mě snad bavilo víc jak druhá řada. Celkově poslední bitva mi přišla už přes čáru a hlavně celé vyústění a odhalení pravdy mě úplně neuspokojilo, otázek mi přibylo ještě víc. Snad více bude vysvětleno ve čtvrté sérii. Hlavní postava Eren se mi zdá ještě neschopnější a v posledním boji je tak nějak zbytečný. Konečně i postava Armina se ukáže vcelku schopná. Po celé sérii je největší zklamání postava Mikasa. Tato postava od začátku seriálu neprošla žádným vývojem, ani změnou. Takže je od začátku do konce stejná. Ostatní postavy se posunuly o obrovský kus. Přesto jsem se rozhodl pro 5 hvězd, protože děj je svižný a zábavný. čtvrtá řada má vyjít v průběhu roku 2020 ()

Lacro

Tohle je seriálový gigant, né jen mezi animovanýma, ale seriály celkově. Naprosto epická audiovizuální řežba s úžasným, originálním a propracovaným příběhem. Character development tady nezná hranic zejména u naší hlavní postavy Erena a najdeme tu mnoho ikonických postav, které opravdu stojí za to ( Erwin, Levi, Mikasa, Armin, Hange, Reiner, Jean, atd.). Tak moc mě to celý nadchnulo, až jsem si nakonec přečetl mangu a prostě asi netřeba víc dodávat. Bez váhání všem doporučuju ke zhlédnutí, je to fakt neskutečná pecka. Kapitán Levi je boss! ()

nedvva

Nejlepší anime co jsem kdy viděl, úžasné postavy, strhující děj, neskutečné zvraty. Ikdyž v poslední sérii se z hlavní postavy stane "zrůda" jeho pohnutky jsou v podstatě vznešené. Ale beztak největší borec celého seriálu je Levi. ()

Marikko

Hrůza..... nehledě na to jak to kdo vychvaluje je to příšernej propadák .... neustále se tam jen " kecá " o věcech které se jen opakují .... je to nezajímavé a člověka to přestane bavit ... některé díly jsem jen přeskakovala a proklikávala s tím že tam pár zajímavých slov padlo .... ale jinak? naprosto nezáživné.... a zvrat + závěr .... hrůza ..... mohla bych takhle pokračovat dál ale je škoda plýtvat slova na tohle.... když přičteme ty op který mi hned od začátku lezl na nervy a jistě nejsem jediná nepotřebuje to víc abych dodávala ..... jedno z nejhorších anime co jsem kdy dokoukala. ()

Atlacoya

Ze začátku mě to bavilo, akce, drama, emoce... Jenže pak to bylo pořád stejné - hrdinovi někdo umře, on se sesype, pláče, pak si uvědomí že musí pokračovat a jede se dál. Uvidíme co další série. ()

Kritak

Vcelku originální námět, krví a mrtvolami se opravdu nešetřilo.Konec má nakročeno hezky k další séryji tak snat nějaká bude:) ()