Šingeki no kjodžin

• Japonsko 進撃の巨人 (viac)
Japonsko, (2013–2023), 36 h 45 min (Minutáž: 23–85 min)

Predloha:

Hadžime Isajama (komiks)

Romi Paku, Akeno Watanabe, Susumu Čiba, Unšó Išizuka, Hiroši Kamija, Júki Kadži, Juiči Karasuma, Tomokazu Sugita, Kódži Jusa, Minami Takajama, Hideaki Tezuka (viac)

Recenzie používateľa UncleMorty k tomuto seriálu (2)

Šingeki no kjodžin (2013)

Hodnotím až po třech sériích protože mě to prostě tolik nenadchlo jako ostatní. Koncept lidstva žijícího v kleci, které se pořád bojí těch zlých obrů není zrovna můj šálek a dostal jsem se k tomu až postupem času. Druhou věcí je to, jak byly další série neskutečně natahovany. Narovinu musím přiznat, že se jedná o celkem kvalitní anime pro vyspělejší část publiku a ne nadarmo se tomu říká GoT the Animation (ony ty postavy tam moc dlouho totiž nevydrží :-) ()

Ten to či no tatakai / Nagai jume / Ano oka no ki ni mukatte (2023) (S04E30)

Kdyby mi někdo před deseti lety řekl že budu na tohle finále čekat tak dlouhou dobu, asi bych mu jednu fláknul a zařekl se, že se na takový seriál už nikdy nepodívám, ale hele ho. Attack on Titan byl už od prvních sérií neskutečnou peckou, která zabírala přední příčky sledovanosti. Díky skvělému světu vznikla dokonce fanouškovská hra, která se těšila stejné popularitě a čekání na další série byl takový mem sám o sobě. To co tomuhle anime tvrdě uškodilo bylo to nekonečný čekání, nadruhou stranu musím přiznat, že to čekání stálo za to. Isajama napsal geniální ending ze kterého by se mohli všichni tvůrci poučit. 5 titánů z 5 ()