Ray Donovan

USA, (2013–2020), 74 h 49 min (Minutáž: 45–61 min)

Tvorcovia:

Ann Biderman

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Kate Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby (viac)

Vítejte ve světě bohatých a slavných, pro které Ray Donovan dělá špinavou práci. Liev Schreiber v hlavní roli jako likvidátor problémů, díky němuž může losangeleská smetánka v klidu spát. Pravé drama začíná ve chvíli, kdy je Rayův otec Mickey nečekaně propuštěn z vězení, což odstartuje řetězec událostí, jež od základů otřesou Donovanovou rodinou. Ray pracuje se dvěma parťáky: impozantním Izraealcem Avim a lakonickou drsnou lesbičkou Lenou. Většinu zakázek získává od nejmocnější právnické firmy ve městě, jíž vedou Rayův mentor a přítel Ezra Goodman spolu s Leem Drexlerem. Ray dokáže vyřešit téměř jakékoliv potíže s vyjímkou těch, které se týkají jeho vlastní rodiny. Rayův bratr Bunchy byl zneužit farářem a teď nedokáže zůstat střízlivý. Druhý bratr Terr byl ponechán příliš dlouho v boxerském ringu, což mu přivodilo parkinsona. Duch jejich mladší sestry, jež jako dospívající spáchala sebevraždu, je pronásleduje všechny. Navíc, Rayova žena Abby si stále ještě zvyká na předměstský život, zatímco vychovává jejich dvě děti Bridget a Conora. Podle Raye všechny jejich trable mají počátek u jedné osoby: otce Mickeyho, gangstera s vazbou na irskou mafii, který nikdy nedokázal ochraňovat svou rodinu. A tak, když se po dvaceti letech v base objeví v Los Angeles, všechno je najednou vzhůru nohama. Mickey chce pomstu, peníze, nový život a patřičné místo v čele své rodiny! (HBO Europe)

URBAN

Ray Donovan je v jádru skvělý seriál jak po technické tak po dějové stránce, ale uchýlil se k žánru ke kterému nemám blízko a to rodinné drama s kořením. Pro fanoušky žánru je vynikající, ale mě chutná jen to koření, kterého tam není kdoví jak moc. Děj se rozvíjí skvěle a věřím že tento seriál má jak oslovit, ale já jsem se na poslední díly díval jen z nutnosti abych to mohl objektivně ohodnotit. Za zmínku stojí závěr série, který se odehrával poslední 4 díly, kdyby se tento seriál udával tímto tempem stál by mi za shlédnutí dalších sérií. ( 17.8.16 až 27.8.16/MAC ) ()

Swansea

Za archetyp >macho< , který je ústřední postavou, se scénáristka A.Biderman vůbec nestydí. Ví, o čem mluví. Režisér A.Coulter( mj. House of cards) ji pochopil a dali nám s požehnáním Showtime zajímavý vhled do světa, který je tak jiný nejen pro nás, ale i pro jinou část samotných USA. Stránka lidských emocí je však univerzální. ()

Jizni Tlapa

Rayda a jeho bandička divnolidí vyžehlí každou patálii a mě je baví u toho pozorovat. Dělají to fikaně,s nápadem a hlavně pod rouškou tajemství, která se postupně odkrývají až v samém závěru série. Bratři Donovanové jsou rozhodně tím seriálově nejlepším v letošním roce a já mlsně vyhlížím druhou sérii. Za Voighta, v roli zvráceného fotříka a obzvlášť za jeho trefné hlášky přidávám pak tu čtvrtou a půl v dosavadním hodnocení..90 %, které po shlédnutí páté série měním na čistých pět ()

KasparekZabijak

Necekanej ( a o to lepsi ) hit serialovyho leta 2013. Bez muceni se priznam ze jsem zacal sledovat jen diky kampani stanice Showtime, ktera serial tlacila ( a tlaci ) kde muze. Liev Schrieber v titulni roli vybornej, ale petasedmdesatiletej pulnocni kovboj Jon Voight je pro me jednoznacne nejlepsi postava serialu, po 5 dilech 5 hvezd, radost z potvrzeny druhy serie a vubec se nebojim ze by nastolena kvalita sla dolu, spis verim v opak. 9/10 ()

Fakipics

Ray, který neustále skáče Dohoven se mi nečekaně zalíbil svojí nezodpovědnosti, předem nastaveného scénáře, který má neskutečný vliv z vás diváků, udělat pitomce. Surovost,skandálnost,vulgarita a melancholická perverze je zde na pravém místě a hned po první sérii mě donutila uhonit se k slzu. ()

zigíš

jen jednou za dekádu, se objeví seriál s tím ojedinělým jevem v závěru, jemuž se říká katarze (!) pro tu minulou to bylo six feet under, pro tu přítomnou RAY DONOVAN (100%) UPDATE (14.10.14) 2S) 90% ..jen proto, že silnější závěr než ten z první řady, řada druhá nenabídla (né, že by to bylo tak jednoduché) ()

cpt.Lynch

Jsem Ray Donovan a řeším problémy, a taky jich spoustu mám… A jsem celkem slušnej zmrd, ale zas ne až takový, aby si mě tuctový divák neoblíbil… Seriál má spád a perfektního Voighta a to stačí na 4* ()

Kaceris

Po zhliadnutí pilotu som si myslel, že sa to začalo trochu pomalo ale priam fascinujúco. Teraz sa od tohoto seriálu neviem odtrhnúť. Ray Donovan je proste kvalitka, týpek ktorý pracuje všade a podľa vlastných pravidiel od ktorých sa odtrhne málokedy, a tá jeho celá rodinka hlavne jeho bratia, čo viac si od seriálu priať. Pokiaľ sa dokážete do príbehu vžiť, a pochopiť situácie daných postav, je to lahôdka. Dovolím si povedať že Liev si našiel rolu, na ktorú sa nezabudne. V štvrtej sérii bol menší pokles, ale zase pridanie nejakých príbehových prvkov príbeh oživilo. Ray Donovan stále nesklamal, a teším sa na piatu, a stále dúfam že nie poslednú sériu Raya. ()

honzii

Liev Schreiber s šarmem jemu vlastním ztvárňuje zkřiveného hrdinu moderní doby, který řeší problémy jiných lidí, ale vytváří tím problémy sám sobě. Jeho postava je přitažlivá, protože v sobě nese jistý morální a etický kód, přesto je nucena jej často potlačit. Nese v sobě velkou živočišnost, ale zároveň velkou schopnost sebekontroly. Je proto napínavé sledovat Raye Donovana, protože nikdy si nejsme jistí, co udělá. Podobně jako postava Mickeyho, jeho otce a nemesis v podání výborně slizkého Jona Voighta. Právě tito dva jsou největším důvodem Raye Donovana sledovat a napětí mezi nimi je hlavním tahákem seriálu. Děj je ale místy příliš překombinovaný. ()

Nassau

Není to špatný, ale ačkoliv jsou Liev Schreiber a Jon Voight výborní, tak mám ze seriálu takový divný pocit. A to znamená jediné. (60%) ()

Gogo333

Showtime zamýšlela Raye jako nástupce Dextera, což evidetně nakonec bude. Seriál byl obnoven pro druhou sérii, takže se můžeme opět na Raye těšit. Seriál je velice povedený, opět nesmí chybět násilí a sex. K tomu tady máme Schreibera a pár dalších hvězd. No já jsem spokojen a první série za 80%. ()

jakeer

Liev Schreiber bol roky mojim obľúbeným hercom z béčkových filmov (resp. herec vedlajších rolí). O to viac mu fandím, že svoju životnú úlohu našiel v Rayovi Donovanovi, ktoré hrá veľmi autenticky. Nemyslel som si, že Showtime dokáže nahradiť vo svojej vysielacej štruktúre voľné miesto po Dexterovi, avšak táto stanica to opäť dokázala. ()

Hanys_

Jsem Ray Donovan a řeším problémy. Po první sérii hodně fain, ale přiznám se, že se mi to zdá takové zbytečně měkké. Snad další série přitvrdí. S1 4/5, S2 4/5, S3 4/5, S4 4/5, S5 3/5, S6 4/5, S7 3/5 ()

HonzysKISS

Ray Donovan má přesně ten charakter drsňáka, který je bez servítek, s nablýskanou károu, oblekem, hodinkami a baseballkou, kterého v každém seriálu/filmu chcete vidět. Trochu jako Michael z gtačka. Tento seriál je skvělý. Určitě se zaleknete toho, že je to vlastně o „bodyguardovi“, který chrání celebrity. Protože to zní, jako kdyby v tom šlo o tom samém. Ale skutečně to stereotypní vůbec není. Díky naprosto charakterovým postavám to dává silné grády. Fotříka hlavního hrdiny propustili z basy a je to mega frajer. Takový ten stařík, co si chce vyhodit z kopýtka. Ale Ray ho kvůli minulosti nesnáší. Potom jsou tu Rayovi bratři. Jeden je hloupej jak guma. Druhý má chytrou hlavu, ale zase je v něčem nemocný. No a třetí je černej. Rayova samotná rodina vás taky nebude nudit. Jeho manželka mi sice připomínala svini Skyler z BrBy, ale zase tak strašná není. Synátor je někdy blb a dceruška se na oko povedla. A Rayovi zaměstnanci jsou taky moc fajn. Postavy píšu schválně, protože dialogy a vztahy jsou vážně jeden z hlavních tahounů seriálu. Atmosféra LA je využita pěkně. Všude samé vily, drahá auta, obleky a zbraně. Nutno zmínit, že to má naprosto geniální černý humor. Hudba taky perfektní, ale na jednu stranu není moc využitá. Jinak písničky po každé sedí. Seriál má bohužel i své hodně slabé chvilky, velmi slabé. Od čtvrté série to šlo z kopce. Celé to začalo být hodně nelogické, příběh někdy nezajímavý, ale ze všeho nejvíc se pokazil vývoj postav (včetně Raye). Maličko mi vadilo i to, že na začátku seriálu nám toho nikdo moc neřekne. Musíme si na to přijít sami, jak se Rayova firma vypracovala, nebo kdo co dělá za práci atd. Každopádně i tak jsem si seriál moc užil. 80/100 ()

Lefty86

Zatím si nechávám zadní vrátka pro lepší nebo horší hodnocení, proto zatím dávám průměr ale začátek vypadá na slušnou jízdu. Postavy sympatický až na Rayovo manželku, větší kus samice hovězího se vidí málokdy. 4.4.2017 - Konečně jsem se rozhoupal po celých třech letech kdy jsem viděl první tři díly a shlédnul celou první sérku. Seroš je to slušnej, občas jsem se fest těšil na další epizodu. Ale co mi zatím chybí, byl nějaký zásadní šokující zvrat, překvápko, nebo dramatické vyústění. No uvidíme jak to bude dál. 1. série 70% ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (viac)