Ray Donovan - Série 6

(séria)
USA, (2018–2019), 10 h 38 min (Minutáž: 48–59 min)

Tvorcovia:

Ann Biderman

Liev Schreiber, Susan Sarandon, Chris Tardio, Eddie Marsan, Dash Mihok, Kate Moennig, Pooch Hall, Kerris Dorsey, Graham Rogers, Jon Voight (viac)

VanTom

SÉRIE 6 změnila kulisy (volební machinace v New Yorku) a částečně tak začala s čistým štítem, jelikož se Ray po minulých událostech (kdy skočil) odrazil od úplného psychického dna… aby s tikem v oku zapadl ještě hlouběji. Přestože trampoty příbuzenstva mě v úvodu míjely, postupně, jak se události zamotávaly, se i oni dostávali do hry a zejména mladá Bridget musela ustát enormní tlak. Moc se povedl rodinně pospolitý závěr (svatba), pro Donovanovic první takový moment za hodně dlouhou dobu. ()

matej.perun

Najlepsia seria, konecne sa zrusili najotravnejsie postavy a Ray do toho slape presne tak ako som si vzdy predstavoval, ze bude. Finalne zuctovanie (scena vo vytahu a dalsia hned po nej) absolutne nema chybu a dokazuje, ze Donovan je jeden z najvacsich bad-ass-motherfuckerov serialoveho sveta. Presun do NY tomu naramne sedi, natesenost na dalsiu seriu vysoka. ()

Ouwen

Nesouhlasim. Rayovi dochází dech výrazně a nepomohlo tomu ani zasazení do NY. Je to lehce osvěžující, ale povim vám, nebýt Lieva, kašlu na to. Scénář je primitivní bullshit, působí to hodně nedodělaně, vedlejší postavy a celá rodina Donovanů jsou nudný. Bunch je sice dobře zahranej po emocionální stránce, ale...bože, je to naprostej idiot, se kterým jsem nemohl soucítit. Terr měl pěkně našlápnuto a působil dospěle, ale takhle primitivně si dojebat život může jen vůl. Daryllovo mapování událostí ve filmovém průmyslu je bohužel jen naznačeno a z tohohle tématu by se mohlo těžit více. Mickey je už absolutně mimo a nemá co nabídnout i přes fantastického Voighta. Bridget a její "Nickelback" boyfriend jsou asi nejstrašnější pár. Chvíli mě Bridget překvapovala se svým vývojem, ale když se SPOILER: chce odprostit od táty a radši zůstat s týpkem, kterej prodává drogy a může ohrozit i jí....LOL ok. SPOILER: Týpek co má prostřelenej mozek se ještě plazí, LOL. SPOILER: Rayův výskok z okna, šplh a banda pronásledovatelů s pistolemi, LOL...Mickeyho útěk z nemocnice s Bunchem, LOOOL....hej.. a dost. Tam je tolik stupidních, nesmyslných scén. Už z toho necítím syrovost, špinavost... už cítím, že se tam může stát cokoliv. A ta stará babka co tam jakoby hláškuje tomu nasazuje korunu. Ty nové postavy jsou tak otřesný a současný se chovaj tak nezodpovědně, že mi zde chybí ta Abby…. finále je totálně nevýrazný a nebýt Lieva, nemělo by smysl to sledovat. ()

HonzysKISS

Na začátku šesté řady jsem si říkal, „ježiši Ray s vousy, tlustší, bez obleku, káry a ani nemá pálku, tohle bude hodně špatný“. Ale nakonec to bylo super. První polovina série je určitě slabší, ale ve druhé se to dost dobře rozjede. Změna z LA na NY se stopro vyplatila. Konečně zmizely nezajímavé flashbacky a halušky. Nová postava bába Sandy je skvělá. A příběh je parádní, hlavně co se týče nové skupiny protivníků. Jenom škoda, že z Bridget udělali strašnou krávu. Jinak tahle série je hodně nelogická, ona tedy skoro každá, ale u téhle to bylo fakt moc. ()

vnimatkrasu

Dobrou polovinu série sem se sám sebe ptal, proč na to proboha pořád čumim. Motivy se tu opakujou jako letní prázdniny, a ačkoliv se změnilo město, všechno ostatní je jak z generátoru. Druhá půlka má ale slušnej režijní švih a poslední epka pak i scény, který se vyryjou do paměti. Přesto se nelze zbavit dojmu, že to mělo celý skončit už tak tři roky zpátky. Jo a Eddie Marsan pořád vládne. I když má v týhle řadě roli úplně na pytel. ()