Ray Donovan

USA, (2013–2020), 74 h 49 min (Minutáž: 45–61 min)

Tvorcovia:

Ann Biderman

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Kate Moennig, Kerris Dorsey, Frank Whaley, Jon Voight, Elliott Gould, Ambyr Childers, Devon Bagby (viac)

Vítejte ve světě bohatých a slavných, pro které Ray Donovan dělá špinavou práci. Liev Schreiber v hlavní roli jako likvidátor problémů, díky němuž může losangeleská smetánka v klidu spát. Pravé drama začíná ve chvíli, kdy je Rayův otec Mickey nečekaně propuštěn z vězení, což odstartuje řetězec událostí, jež od základů otřesou Donovanovou rodinou. Ray pracuje se dvěma parťáky: impozantním Izraealcem Avim a lakonickou drsnou lesbičkou Lenou. Většinu zakázek získává od nejmocnější právnické firmy ve městě, jíž vedou Rayův mentor a přítel Ezra Goodman spolu s Leem Drexlerem. Ray dokáže vyřešit téměř jakékoliv potíže s vyjímkou těch, které se týkají jeho vlastní rodiny. Rayův bratr Bunchy byl zneužit farářem a teď nedokáže zůstat střízlivý. Druhý bratr Terr byl ponechán příliš dlouho v boxerském ringu, což mu přivodilo parkinsona. Duch jejich mladší sestry, jež jako dospívající spáchala sebevraždu, je pronásleduje všechny. Navíc, Rayova žena Abby si stále ještě zvyká na předměstský život, zatímco vychovává jejich dvě děti Bridget a Conora. Podle Raye všechny jejich trable mají počátek u jedné osoby: otce Mickeyho, gangstera s vazbou na irskou mafii, který nikdy nedokázal ochraňovat svou rodinu. A tak, když se po dvaceti letech v base objeví v Los Angeles, všechno je najednou vzhůru nohama. Mickey chce pomstu, peníze, nový život a patřičné místo v čele své rodiny! (HBO Europe)

Recenzie používateľa HonzysKISS k tomuto seriálu (8)

Ray Donovan (2013)

Ray Donovan má přesně ten charakter drsňáka, který je bez servítek, s nablýskanou károu, oblekem, hodinkami a baseballkou, kterého v každém seriálu/filmu chcete vidět. Trochu jako Michael z gtačka. Tento seriál je skvělý. Určitě se zaleknete toho, že je to vlastně o „bodyguardovi“, který chrání celebrity. Protože to zní, jako kdyby v tom šlo o tom samém. Ale skutečně to stereotypní vůbec není. Díky naprosto charakterovým postavám to dává silné grády. Fotříka hlavního hrdiny propustili z basy a je to mega frajer. Takový ten stařík, co si chce vyhodit z kopýtka. Ale Ray ho kvůli minulosti nesnáší. Potom jsou tu Rayovi bratři. Jeden je hloupej jak guma. Druhý má chytrou hlavu, ale zase je v něčem nemocný. No a třetí je černej. Rayova samotná rodina vás taky nebude nudit. Jeho manželka mi sice připomínala svini Skyler z BrBy, ale zase tak strašná není. Synátor je někdy blb a dceruška se na oko povedla. A Rayovi zaměstnanci jsou taky moc fajn. Postavy píšu schválně, protože dialogy a vztahy jsou vážně jeden z hlavních tahounů seriálu. Atmosféra LA je využita pěkně. Všude samé vily, drahá auta, obleky a zbraně. Nutno zmínit, že to má naprosto geniální černý humor. Hudba taky perfektní, ale na jednu stranu není moc využitá. Jinak písničky po každé sedí. Seriál má bohužel i své hodně slabé chvilky, velmi slabé. Od čtvrté série to šlo z kopce. Celé to začalo být hodně nelogické, příběh někdy nezajímavý, ale ze všeho nejvíc se pokazil vývoj postav (včetně Raye). Maličko mi vadilo i to, že na začátku seriálu nám toho nikdo moc neřekne. Musíme si na to přijít sami, jak se Rayova firma vypracovala, nebo kdo co dělá za práci atd. Každopádně i tak jsem si seriál moc užil. 80/100 ()

Season 1 (2013) (S01)

Absolutně top. Nahned od pilotního dílu jsem věděl, že si seriál zamiluju. V první sérii poznáme především Rayovu rodinu, jeho minulost a pár přátel. Příběh super. Možná je trochu škoda, že v některých dílech jde až moc o rodinu než přímo o práci. Ale moc mi to nevadilo. Spíš mě maličko štvalo to, že vám seriál neřekne, co kdo dělá přesně za práci. Musíte si většina domyslet. Jako že proč mají miliony, jak tohle funguje, přeci tohle vše nemůžou zvládat pouze tři lidi a pár pomocníků. Každopádně i tak jsem to celé žral. ()

Season 2 (2014) (S02)

První polovina druhé série byla utahanější, ale potom se to zase hezky rozjelo. Je to skvělá podívaná, obzvlášť mě baví vztahy mezi Rayem a jeho dětmi. Jenomže jeho žena začala být nehorázná kráva. Není to větší kráva než Skyler z BrBy, ale už si můžou v pohodě podat ruce. Potom mi ještě vadila jedna taková náhoda u agenta FBI, jinak vše skvěle v pohodě. Jo a hezký, že zmínili pana Kafku. ()

Season 3 (2015) (S03)

Třetí série byla nejlepší z celého seriálu. Máme tu novou prachatou rodinku, tajemného kněze a dokonce se objeví i mafie. Nejdřív mi vadila povaha Raye, jak se chová ke své staré partě, ale postupně se házel do klidu a s chutí můžu říct, že to byla výborná podívaná. Dcerunka pracháče se vzhledově taky moc povedla, kupodivu mi nevadily její obludná rovnátka. Akorát Bridget byla až moc školačka, ale i tak jsem ji žral. ()

Season 4 (2016) (S04)

Doslova od první vteřiny jsem poznal, že na čtvrté sérii bude něco špatně. Je pravda, že muselo být velmi těžké trumfnout luxusní třetí řadu, ale tohle se vážně moc nepovedlo. Najednou je všechno slabší. Jako by Ray a ostatní byli povahově jiní, jako kdyby v těch charakterech něco chcíplo. Našli se i příběhové linky, které mě nezajímaly vůbec. Nejnudnější byla ta šukézní negřice. Ovšem naštěstí od čtvrtého dílu se to přece jen dost zlepšilo. Musím říct, že u jedné scény s Mickey, kde něco předstíral, tak takhle jsem se dlouho nezasmál. Ale jinak celá první polovina série byla opravdu chabá, ono i k tomu závěru, ten byl za mě velmi nepovedený, odfláknutý a směšný. ()

Season 5 (2017) (S05)

Doufal jsem, že po slabší čtvrté sérii se filmaři poučí a přijdou s něčím skvělým, jenomže ono je to ještě horší. Pátá série je vážně průser. Všichni totálně vyměkli, pořád brečej, samé flashbacky, halušky a některé postavy kompletně nesmyslně domrvili. Jediný Mickey a Lena tahají za správnej provaz. ()

Season 6 (2018) (S06)

Na začátku šesté řady jsem si říkal, „ježiši Ray s vousy, tlustší, bez obleku, káry a ani nemá pálku, tohle bude hodně špatný“. Ale nakonec to bylo super. První polovina série je určitě slabší, ale ve druhé se to dost dobře rozjede. Změna z LA na NY se stopro vyplatila. Konečně zmizely nezajímavé flashbacky a halušky. Nová postava bába Sandy je skvělá. A příběh je parádní, hlavně co se týče nové skupiny protivníků. Jenom škoda, že z Bridget udělali strašnou krávu. Jinak tahle série je hodně nelogická, ona tedy skoro každá, ale u téhle to bylo fakt moc. ()

Season 7 (2019) (S07)

Finální série mě celkem bavila. Určitě o dost víc než pátá, ale zase o něco méně než čtvrtá. Tentokrát nám ukážou zásadnější pohled do minulosti, což je dost fajn. Určitě se jedná o zajímavější flashbacky než ty s Abby. Kupodivu se nám od závěru šesté řady polepšila i Bridget. Už jsem si neříkal, jaká je to kráva. Jinak na to, že je to poslední řada, tak mě v několika věcech štvala. Nejhorší bylo chování postav, včetně Raye. Většinou je to proti jejím charakteru. Terry má v první polovině absolutně nezajímavou linku (alespoň když byl s Rayem na horské dráze, tak jsem se už dlouho takhle nepomastil), přitom byl vždy top. Bunchy byl hloupej vždycky (jako že vůči postavě to myslím z dobré stránky), ale tady mi začal vyloženě vadit. Agentka by nebyla špatná, ale už od pohledu je vážně nesympatická. Atd. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (viac)