Ray Donovan - Série 2

(séria)
USA, 2014, 10 h 33 min (Minutáž: 45–56 min)

Tvorcovia:

Ann Biderman

Liev Schreiber, Paula Malcomson, Eddie Marsan, Dash Mihok, Kate Moennig, Pooch Hall, Kerris Dorsey, Devon Bagby, Jon Voight, Elliott Gould, Brooke Smith (viac)

Necrotongue

Druhá sezóna výborně začala, ale pak rychle ztratila tempo, některé postavy mi začaly lézt trochu na nervy a začínal jsem mít z dalšího vývoje seriálu obavy. Jedenáctá epizoda mi dokázala znovu vrátit naději a závěr byl prostě skvělý. Podobně jako v předchozí řadě mě příliš nebavily Rayovy neshody na domácí frontě a bylo mi líto, že tvůrci častěji nesáhli po pořádné akci, protože právě tyto scény se jim skvěle daří. Ve finální epizodě to jasně dokázali, a hned se bylo na co dívat. ()

Ouwen

Kvalitní scénář a zejména perfektně vygradované situace, na 24 hodin to ještě nesahá, ale napětí zejména od druhé půlky téhlé série šrotovalo na maximum. Plno adrenalinu, takže mód tkví v tom, že Ray Donovan má před sebou dost problémů a vůbec se nezastaví, chlastá, furt někam jezdí a osud ho pořádně fackuje. Rodiné problémy, nedůvěra v práci, ve které už skutečně jde o život nejen jemu. Plno postav to schytá a u některých mne to fakticky mrzelo, potěšilo i celkem brutální finále, kde Donovan se utrhne se řetězu a pěkně nelítostně vyřeší své trable, naštěstí nechybí ani slušná porce humoru... například novej soused Drobek, se kterým Mickey tvořil supr chemii, spisovatel považující Donovana za bratra, ale nejvíc mne pobavil tanec ožralého Raymonda se synem po oslavě :-D, skvělá hudba.. co se týče akce, opět, pár úderů padne, pár výstřelů, je to brutální, krvavé. Jen finále mi až na linii Raye nepřišlo moc atraktivní. Potěší i slušnej vývoj některých postav (Bunchie, Terry) a spousta nováčků (agent FBI, poboční Mickeyho, i ten detektiv byl fajn a bavila mne i reportérka). Uvidíme co třetí série, ta druhá nedělá ostudu a bavil jsem se nadmíru i když konec mohl bejt atraktivnější. 9/10 ()

Johny203

Druhá séria je ešte lepšia ako prvá, obzvlášť jej úvodná polovica je bezchybná. Konštantné zhoršovanie situácie hlavného hrdinu pokračuje naďalej ale konečne sa to v jednej epizóde pretne, aspoň na chvíľu. Opäť tu sú skvelý záporáci a celé to dopĺňajú epizódky kradnutia spermií či kreténa Stua Feldmana a tá chémia medzi Lievom Schrieberom a Vinessou Shaw..... ()

HonzysKISS

První polovina druhé série byla utahanější, ale potom se to zase hezky rozjelo. Je to skvělá podívaná, obzvlášť mě baví vztahy mezi Rayem a jeho dětmi. Jenomže jeho žena začala být nehorázná kráva. Není to větší kráva než Skyler z BrBy, ale už si můžou v pohodě podat ruce. Potom mi ještě vadila jedna taková náhoda u agenta FBI, jinak vše skvěle v pohodě. Jo a hezký, že zmínili pana Kafku. ()