Ray Donovan - Série 7

(séria)

V sedmé řadě se Ray snaží být mužem, jakého jeho rodina potřebuje. Zatímco u doktora Amiota dělá pokroky, nebezpečí z minulosti jej nutí vrátit se ke svému bývalému já. Zatímco je zmítán mezi newyorským starostou Edem Ferattim, neúprosným policejním důstojníkem pátrajícím po pravdě a novými i starými klienty, pokouší se najít způsob, jak napravit nejen problémy svých zákazníků, ale i sám sebe. A když Ferattiho podvody následně přivedou kus Mickeyho minulosti zpátky do New Yorku, je Ray nucen hledat odpovědi na dávno zapomenuté otázky. Bunchy, který mezitím doufá v nový začátek, přespává v Rayově bytě a přivydělává si doplňováním zboží v lékárně. Terry dostane příležitost vyzkoušet nový a nekonvenční způsob léčby. Daryll se ze všech sil pokouší zapadnout do klanu Donovanových a Bridget a Smitty čelí realitě manželského života. (HBO Europe)

VanTom

Opět se dotahovaly volné nitky z posledně (vyplavaly nějaké hlavy), akorát si dlouho každý z Donovanů jel své vlastní trable a celkem trvalo, než se jejich cesty nějak (třebas i letmo) překřížily. Až pak začala být SÉRIE 7 skutečně zajímavá, navíc osvětlila hodně z minulosti (flashbacky, jaký byl Mickey vždycky prevít či příčiny sebevraždy jejich sestry). Jestli seriál tímto skončil, tak mne to mrzí, jelikož většina osudů zůstala otevřená. ()

HonzysKISS

Finální série mě celkem bavila. Určitě o dost víc než pátá, ale zase o něco méně než čtvrtá. Tentokrát nám ukážou zásadnější pohled do minulosti, což je dost fajn. Určitě se jedná o zajímavější flashbacky než ty s Abby. Kupodivu se nám od závěru šesté řady polepšila i Bridget. Už jsem si neříkal, jaká je to kráva. Jinak na to, že je to poslední řada, tak mě v několika věcech štvala. Nejhorší bylo chování postav, včetně Raye. Většinou je to proti jejím charakteru. Terry má v první polovině absolutně nezajímavou linku (alespoň když byl s Rayem na horské dráze, tak jsem se už dlouho takhle nepomastil), přitom byl vždy top. Bunchy byl hloupej vždycky (jako že vůči postavě to myslím z dobré stránky), ale tady mi začal vyloženě vadit. Agentka by nebyla špatná, ale už od pohledu je vážně nesympatická. Atd. ()

Ouwen

SPOILERY: Jako pět hvězdiček za tohle? What a joke! Už ať Mickey prostě chcípne. Nepamatuju si seriál, kde by mě tak mocně bavila hlavní postava a vedlejší stojí tak za hovno. A né, když jedete v autobusu a jste zaháknutý poutama a narazí do vás obří kamion, z čehož vznikne masivní exploze, NEMŮŽETE to přežít. Ray Donovan se stává naprosto absurdní volovinou, svět kde můžete vozit mrtvolu a pak projít zalidněným New Yorkem, pozor pěkně s pistolí v kalhotech, od krve a nechat tu mrtvolu v autě, přitom si vás každý natáčí. Nebo za celé poledne vykrást tunu obchodů s výměnou, pár masek. KDO TO PÍŠE? Kdo tyhle hovadiny vymýšlí? Zelená plátna v tomhle seriálu jsou k zblití, absurdity a stupidní postavy jsou nesnesitelný. Tolik scén, co jsem musel přetočit kvůli těm hovadským dialogům. Jediný, kdo to táhne nahoru, je Liev, kterej v každý scéně exceluje. Naprosto v každý. JENOM kvůli němu zůstávám u seriálu. ON je hlavní atrakcí, charismatem, tahounem a vše skvělý dohromady. Jeho vztah s novou buchtou má zajímavou chemii a scény z terapie nemají chybu. Bohužel, jelikož seriál překypuje naprosto mega stupidním, nelogickým a zejména prvotřídně bullshitovým dějem, náhodama a vším možným, nepůjdu na vysoké hodnocení. Mám chuť dát odpad, ale Liev to táhne opravdu ze dna těch sraček. Tohle není akční seriál, tohle má být drama o obyčejných lidech, tak nechápu co se to prostě děje. Doufám, že Ray oddělá Mickeyho v příští sérii. ()

Davies182

Mám a vždycky budu mít pro Raye slabost. Tím seriálem žiju, Shreiberova postava je rozhodně jednou z nejvýraznějších televizních ikon současnosti. A i když tvůrci asi úplně neplánovali, že se z týhle show postupem času stane americký ekvivalent severských existenciálních dramat na pokračování s postavičkama, který jsou totálně v prdeli jedna víc než druhá, tak já tenhle úkrok od drsného thrilleru narozdíl od po krvi lačnících diváků kvituji s povděkem. Jen tak dál. Odklepnutí finální sezóny je za rohem. Musí být! [EDIT: seriál nepochopitelně zrušen - jako by pokles divácké základny o pár desítek tisíc duší hýbal koláči sledovanosti, tsss...] ()

PaTeXx

Poslední epizody zachránily tu stereotypní nudu v první polovině. Cením flashbacky (s těmi v páté sérii se tyhle nemůžou rovnat), v těchto jsme se aspoň něco dozvěděli. Ale postavy měly zkrátka vymírat dřív a ne v závěru. A mělo jich být víc. Nebudu je jmenovat, ale všichni si dokážeme představit kdo. ()