Za hranice známeho vesmíru. Práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku. (Cinemart SK)

vurhor

Hrome, ty nový Star Trekovský re-maky jsou tak hrozně sympatický a pěkný. A to zejména díky vynikající volbě herců, kteří ztvárnili posádku lodi Enterprise, přičemž mezi charaktery jednotlivých členů těžko najdete někoho, kdo by vám byl protivný. Dokonce i ten "hezounek" Kirk je sympaťák. Film se už nezaměřuje pouze na klasický vztah: Kirk-Spock, ale konečně se dočkáme i více interakcí mezi těmi "méně důležitými" postavami, což sérii pouze přispívá. Film taktéž pokračuje ve vzdávání holdu původnímu seriálu: prozkoumávání mimozemského exteriéru on foot, hudební znělky ze seroše, plus samozřejmě zmínka o Nimoyovi. Není to sice až taková jízda, jako v předešlých dílech, ale i tak to byla vynikající a skvělá podívaná. Slabší 4* A ta základní hudební znělka... nebudu lhát, je to jeden z nejlepších hudbeních themů, jaký jsem kdy v životě slyšel. ()

corpsy

Prečo som ´´trekkie´´? To by sme si museli vyhradiť aspoň deň na popis celej tej mojej ,,situácie,, aby som to pekne krásne vysvetlil. Ocitli by sme sa v roku 1991, keď som tento fenomén začal spoznávať a zamiloval sa. A to doslova. Prečo začínam recenziu takto? Má to svoj zmysel. STAR TREK : DO NEZNÁMA je oproti svojim predchodcom o poznanie slabší, ak by som ho mal hodnotiť objektívne, s pohľadu laika, idem na 3. A tu je koreň celého prípadu. Som ´´trekkie´´, jednoducho sa to nedá a tým naznačujem, že ,,ostatným,, sa film bude pozdávať dosť zdĺhavý, neoriginálny, ospalý. Justin Lin je dobrý akčný režisér, STAR TREK mu ale asi veľa nehovorí. Kecy o tom, že to má dosť blízko atmosfére pôvodného seriálu, sú proste len kecy. Práve sa ozvala moja obyčajná nezaujatá polovička. Lenže ja som aj zaujatý ´´trekkie´´. Žite dlho a blahobytne! ()

prsvl

Přesně takové, jaké jsem to čekal. Žádné překvapení, žádná nadstavba, obyčejný příběh, spousta efektů, nic víc, nic míň. Alespoň, že tam hrála ta klasická hudba... ()

salisbury

Se Star Trekem se Do neznáma vydávat nedá. Tahle franšíza je natolik zavedená, že málokdy umí něčím neotřelým překvapit. Spíše bych poznamenal něco ohledně rutinně skvěle odvedené práce, která umí nejen efekty pobavit. Občas je cítit, že Justin Lin ponechal nůžky ve střižně kmitat rychle a zběsile a já díky tomu blikal víčky jak splašená vrtule větrného mlýna. Rozhodně film nenudí a vzhledem k tomu, že na scénáři spolupracovalo lidí víc než je zdrávo, tak výsledek je na úkor této kvantity parádní. Tomuto týmu scénáristů bych v pohodě mohl svěřit i výměnu již odsloužené čtyřicetiwattové žárovky, aniž bych si z toho musel utírat pot z čela. ()

ConanVJ

Jednoduchý příběh s povedenou zápletkou, parádními efekty a rychlou akcí. Planeta, na které se děj z větší části odehrává, se mi hodně líbila. Obsazení je z větší části stejné, jak už jsme zvyklí z předchozích dvou filmů. Změna režiséra je znát ve stylu akce, ale nijak mi nevadí. Za mě 85% :) ()

PauloZ

Pohodová, nenáročná a vizuálně pěkná jízda Kirka a jeho party, která se plahočí vesmírem. Nic vás ale nepřekvapí, je to jen další a klidně bych řekl, že zbytečný, díl u kterého dopředu víte, jak skončí. Oproti předešlému dílu je absence silnějšího napětí a Idrisův záporák je těžký průměr, kterého Benedict strká do kapsy levou zadní. ()

berny2468

Moje očekávání byla veliká. Dlouho dopředu jsem se na film těšil, ale film je pro mě trošku zklamání. Je to zapříčiněné změnou režiséra. A ta jde v některých částech vidět hodně. Už to bohužel není tak zajímavé, ikdyž se o to film snaží celkem dost. Určitě jako plus hodnotím soundtrack, v čele s písní od Rihanny. Ale dalších plusů už moc není, bohužel. Stala se z toho spíše pohádka. Jde to nejvíce vidět ke konci, který víceméně film zkazil. Řekla bych, že zde chybí delší úvodní část. Na mě až moc rychle se dostalo na hlavní zápletku (někdy to není špatné, spíš naopak, ale tady by mi vyhovoval delší úvod). Celkově však nemohu říci, že by to byl propadák nebo ztráta času, což není ani náhodou. Věřím, že by to v rukou J.J. Abramse dopadlo mnohem lépe, takže za mě 60%. ()

mad_ness

Videné normálne v kine v riadnom premietacom čase v mojom rodnom meste. Film za predošlými nezaostáva, ako som sa toho bála po predbežnom hodnotení a myslím, že je to pekná pamiatka na Antona. Vlastne mi celý komentár nedalo nenapísať len kvôli úvodnej vete. Ááááhahahahááá! ()

ledzepfan

Star trek se od většiny podobných sci-fi značek vždy lišil tím, že kladl důraz na inteligentní příběh s často až transcendentálním přesahem a důrazem na humanistická témata. Tahle naleštěná břečka je jen další akční skákačka a střílečka kde motivace záporáka nedává moc smysl, příběh nemá žádnou hloubku a celé to vede odnikud nikam. Jediné co funguje jsou charaktery hlavních postav a chemie mezi nimi a Jaylah která je fakt kost.... Tohle je pro Star Trek slepá ulička. ()

maddy

Star Trek Qualitatively Beyond the two previous Star Trek movies. Aj keď vo výsledku to nedopadlo tak zle ako som sa obával, keď štafetu po Abramsovi prevzal rutinér Justin Lin, aj napriek tomu je táto zmena patrná na prvý pohľad. Zatiaľ čo Abrams je režisér, ktorý mal so Star Trekom evidentne nejakú víziu, Lin je iba „ten režisér Rýchlo a Zbesilo“. Režisér, ktorý síce vie natočiť famóznu akciu a v podstate aj bez problémov funkčný letný blockbuster, akurát mu nedokáže dodať absolútne nič navyše. Nič čo by ho dokázalo akokoľvek odlíšiť od tej šedi veľkofilmov, ktoré počas leta okupujú víkendy každý týždeň. Zatiaľ čo prvý restartovaný Star Trek bol v roku 2009 príjemným nostalgickým návratom k sérii, dvojka dostatočne zvážnela a na oko potemnela, trojka pôsobí iba ako regulárny výlet posádky Enterprise do ďalších hlbín vesmíru. Skôr ako televízny pilot k novému seriálu než pomyselné zakončenie ďalšej trilógie. Nijako zvlášť totiž nenadväzuje na udalosti z predošlých dvoch filmov (okrem toho, že posádka sa medzi sebou nemusí zoznamovať, keďže sa už dobre pozná) a hlavne sa dejovo vôbec nikam neposúva, ale v závere vracia do bodu nula. Podobne ako v tohtoročnom X-Men: Apocalypse je celý dej iba nepodstatná vata, ktorá vo výsledku nemá na postavy žiaden vplyv. Dôjde síce k zničeniu Enterprise, ale čo z toho, keď v závere sa znova vybuduje nová a postavy sa nachádzajú nepoznačené presne v bode v akom začínali na začiatku filmu. Bez toho, aby sa celá zápletka alebo posádka Enterpise kamkoľvek posunula. De facto tretí krát tak sledujeme to isté. Záporáka, ktorý chce zničiť/podmaniť si celý vesmír. Záporáka, ktorý však po výbornom Cumberbatchovi z dvojky nemá žiadnu charizmu a je to zameniteľný nepriateľ bez uveriteľne odôvodneného motívu. Našťastie tam kde Lin nedokáže do filmu vniesť nič navyše doháňa všetky nedostatky akciou podobne ako v sérii Rýchlo a Zbesilo. Tej akcie je tu síce menej ako v jeho ikonickej sérii, no aj tak je Star Trek Beyond, aj napriek vyššie menovaným záporom, stále uvoľnená letná akčná jazda, ktorá má v rukáve dva veľké akčné esá. Tým prvým je priam famózna úvodná štvrtina, kde dôjde k zničeniu Enterprise. Tu Lin dokazuje, že dokáže byť neskutočne veľkolepý, avšak zároveň maximálne prehľadný, ako aj dostatočne mrazivý a príjemne napínavý. Síce by prospelo keby sa scenár nebál byť trocha odvážnejší a vytvoriť aj reálne nebezpečenstvo pre postavy, kde sa aj skutočne môže niekomu niečo stať, no aj napriek tomu zničenie Enterprise hravo apeluje na akčnú scénu tohto roka a takto nejako má vyzerať veľkolepá popcornová akcia, ktorú sa oplatí vidieť na veľkom plátne. Druhým esom je záver, kde sa zase posádka vydá na odvetu a za hudby Beastie Boys odľahčene ničí nepriateľov. Tu zase Lin dokazuje ako vie byť odľahčený, avšak zároveň celou tou „coolovosťou“ nijako otravný a ako dokáže akciu gradovať a záver plynule spojiť do jednej rovnomerne plynúcej akčnej scény až s vizuálne pôsobivým poletovaním postáv nad mestom. Škoda len, že medzitým to nijako negraduje a fantastický úvod a cool záver vypĺňa ničím zvlášť zaujímavý stred, ktorý sa takmer 70% stopáže zdržiava na jednej skamenej planéte (občas som sa skutočne pýtal kde sa podel ten monstrózny 185 mil. rozpočet). Aj kvôli tomu pôsobí Star Trek Beyond skôr ako televízny pilot, než by sa mohol rovnať predošlým dvom filmom. Ani v prostriedku filmu to nie je vyslovene otravná nuda, hlavne vďaka sympatickej posádke (Chris Pine zase vedie), ktorá je správne zohraná, uvoľnená, občas utrúsi vtipnú hlášku a medzi všetkými členmi to klape tak, aby bolo jasné kto je hlavným hrdinom, no zároveň sa k slovu dostali aj všetci ostatní členovia a nikto z nich nepôsobil vo filme vyslovene zbytočne. Tento raz im do partie navyše scenárista (Pegg) pripísal aj rovnako sympatickú pomaľovanú čierno-bielu mimozemšťanku, ktorá do tejto partie skvelo zapadá. Toto osadenstvo dokáže hravo utiahnuť aj menej zaujímavé scény, ktoré pôsobia ako povinná výplň medzi úvodom a záverom. Akurát z takto tuctového námetu asi nebolo možné vyťažiť viac než síce fajn, ale pomerne tuctový prírastok v sérii. Čo je na tretí (a vzhľadom na tržby možno aj posledný) diel s touto sympatickou posádkou trochu málo po predošlých dvoch filmoch. CELKOVO: 3* (6/10) () (menej) (viac)

baribal

Takhle ne Justine. Zběsilý Stark Trek prostě být nemá. Stručně bych výhrady shrnul do konstatování, že "Do neznáma" mě nutil se neustále ptát proč se děje tohle a proč se děje tamto. Třetí díl je o dost hloupější než předchozí dva díly, ne že by první dva nové Star Treky byly bůh ví jak inteligentní filmy, ale předvším fungovaly v rámci základní logiky. Trojka se chce hlavně vyřádit v hlučné akci a v rochnění si ve znovuskládání posádky (a zejména špičkování Spocka a Bonese). Akce je velká, ale je v ní znát, že režisér nezná hranici. Michael Bay to naštěstí ještě není, ale zejména finální vesmírná bitva a její řešení je prostě hovadina. Postavy se evidentně chovají jinak, jsou více přátelské a občas místo titulů a přijmení se osloví křestním jménem, což mi nepřipadá jako důsledek vývoje dlouhodobých vztahů, ale jako berlička režiséra, aby se vyhnul tomu co neumí - práce s psychologií postav. 3/5 jsou ale pořád víc jak polovina, takže to nadprůměr je. Moc to nestíhá nudit, ale na podruhé už bych to asi tak snadno nezvládl. Chris Pine mě baví z posádky nejvíc a top část filmu je záběr Enterprise cestující warpem. ()

agentmiky

J.J.Abrams přinesl nám divákům v roce 2009 film Star Trek, který z mého hlediska patří do toho nejlepšího, co se týče sci-fi filmů. Zajímalo mě, jak bude vypadat nový Star Trek, když Abramse v režisérském křesle vyměnil Justin Lin. Po zhlédnutí mohu konstatovat, že jsem rozhodně zklamán nebyl. Vždy uvítám tu pořádnou dávku správné vesmírné akce. Samozřejmě tomu pomohly i staronové postavy, které jsem si za dva díly hodně oblíbil, a tak jsem se mohl více do filmu a do osudů samotných postav vžít. Příběh byl docela na úrovni, záporák si podle mě zasloužil daleko více prostoru, neboť mi jeho postava přišla dosti zajímavá a jeho záporácký potenciál nebyl podle mě na 100 procent využit. Trochu mi v některých chvílích vadilo, že tvůrci film vzali a hodili ho spíše do zábavnější formy, která se mi k tomu prostě a jednoduše nehodí. Jinak akční scény byly zpracovány na jedničku, proti nim nemám co vytknout. Konec mi přišel zase jako americká pohádka. V celkovém souhrnu nadprůměrný sci-fi film, který si určitě zaslouží vaši pozornost, ale předchozí dva díly byly prostě o trochu lepší. Za mě dávám 75 % ()

VojinRyan

Z novej trilógie, čo bola doposiaľ natočená sa jedná asi o najhorší kúsok. Teraz tím nechcem povedať, že je to zlý film, ale má veľa slabých stránok. Najslabším článkom je scenár a dej. Tu si moc záležať nedali. Jednoduchý dej, ktorý začal ako každé filmy, cestou do neznáma. Ale v prvých dvoch prípadoch sa aspoň diali zaujímavé veci a záporáci boli celkom dobrý. Žiaľ tu ani jedno z toho sa nedeje. záporák mi absolútne nesedel a vôbec z neho nešla hrôza. Druhým slabým článkom sú dialógy hlavných postáv. Uhura, Spock a ostatný hrajú druhé husle. Tie prvé hrá Scotty a Kostra v podaní Simona Pegga a Karla Urbana. Tí udržiavali laťku filmu, humoru na prijatelnej úrovni. Vizuál stále pekný a tích pár akčných scén dobre natočených, Lin sa naučil zo série F&F. A stále cítiť J.J produkčnú spoločnosť. Ale už to neorbil J.J a to je veľmi cítiť na poklese kvality filmu. 75% - 4* ()

Adasin

S tak jednoduchým příběhem, poměrně slabým záporákem (ani Elba to nezachránil, i když se snažil) a vrcholem akce v první polovině to na Abramsovy Star Treky nemá. Vlastně se tu děje to, co u druhých Avengers - ztrátu tempa v polovině a slabší finále tahají nahoru hlavně skvěle napsané postavy a dialogy. 7/10 ()

Vxxx

Moje hodnocení berte s rezervou, protože vůbec netuším, na co jsem koukala. StarTrek universe neznám, filmy ani seriál jsem neviděla a toto bylo moje první (a doufejme poslední) přičichnutí. Takže jsem samozřejmě plnu věcí nerozuměla, podtextové náznaky nechápala a jelikož se jedná o sci-fi, ani jsem se moc nesnažila. Za mě 3* .. asi prostě protože StarTrek? Fakt nemám důvod. Film jsem viděla, chvílemi se nudila, chvílemi se bavila, ale aspoň bylo na co koukat, jelikož postavy jsou opravdu dost barevné. Teda... jako charakterně, ale vlastně je jedno, jak si to přeberete. 3* ()

SaNcHeZ_cz

Tak jsem se mýlil a jsem za to strašně rád. Justin Lin dodal rebootové sérii svěží vítr do plachet a nakopnul zavedenou posádku k dvouhodinové jízdě, která ani na moment nenudí. Jasně, je tam pár nedostatků, ty jsem ale ochotný díky fanouškovským pocitům, které ve mě tenhle snímek vyvolal, bez problému přehlédnout. Osobité, hravé, akční a zábavné. Jednotlivé postavy tentokrát fungují na jedničku, stejně jako dynamika mezi nimi a když se se rozezní jeden z mnoha působivých motivů od Michaela Giacchina je dílo dokonáno. Star Trek: Do neznáma je krokem jiným směrem, než měl našlápnuto J.J., nicméně pokud se naladíte na vlnu, budete zatraceně rádi, že producenti tenhle krok udělali. Škoda jen trochu nevyužitého Idrise. [80%] ()

MartinezZ

Průměrný a poměrně zkratkovitě krátký sci-fi akčňák s moc pěknými obrázky, natočený na povrchních základech jména "Star Trek" - se Star Trekem to totiž stále nemá moc co společného a ačkoliv se tady autoři snažili přijít s něčím vlastním, nijak originální to nebylo a spíše se jelo podle zažitých šablon, takže nemít hvězdného názvu, mohlo by jít o jakékoliv jiné vesmírně-akční sci-fi. Chování postav a jejich leckdy bleskové chápání situace to odnáší jen lehkých kroucením hlavy, způsob vyzrání nad nepřáteli úsměvnější než rýma z Válek světů. Suluovo partnerství to odnáší jen povzdechnutím "Je tady tohle nutné?" a Suluova reakce na Kirkův dotaz ohledně schopností řídit mi v českých titulcích přišla značně nepřiměřená (bohužel jsem nepochytil, co tam řekl v originále, Franto?), protože to furt JE jeho kapitán a velící důstojník, prostě to sem taky vůbec nesedlo. Navíc mi furt nějak nesedí Spock, který jev těchhle nových verzích ST příliš lidský - žádný nižší práh bolesti a větší odolnost vlivem stavu mysli, ani nějaká větší síla - a pokud ano, vůbec v ničem to nijak nevyznívá, pokud si to sami nevsugerujete, příliš nucené rozbory obrazně vyřčeného apod. Jako akčňák budiž, ale už být členem Hvězdné flotily, rozhodně bych nechtěl sloužit pod Kirkem - co díl to zdevastovaná Enterprise, drtivá většina posádky mrtvá, ale osazenstvo můstku si ke konci vždycky nějak poklepe na ramena a připije si sklenkou piva pro Spocka nebo valerijské močky nebo co to asi mělo být. Krall by si mohl podat ruku s Nerem z prvního JJTreku, protože víc zaměnitelné padouchy aby jeden pohledal. Zlatý ST filmy s Patrickem Stewartem. A je mi trochu líto Boutelly, protože ani po tomhle moc neutkví divákům v paměti. ()

Praxis

Boží nahláškovaná akční jízda, která má záporáka s podivným chováním a někdy nelogickym příběhem, ale jinak nabídne vše, co popcorn žrouti chtějí vidět a zároveň roztomile pomrkává i na trekkies. Hlásič roku je zaručeně Karl Urban jako Kostra a vůbec potěší, že se upustilo od svaté trojky a dává se prostor i zbytku posádky. Okouzlující vizuál především Yorktownu i efektní bitky. Já si to užil víc než minulou Temnotu. 80% ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (viac)