Za hranice známeho vesmíru. Práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku. (Cinemart SK)

Dampfer

Kdybych se nedostal k lístku na předpremiéru Do neznáma, asi bych se ještě dlouho rozmýšlel, zda li pak si pustím první dva díly restartu celého Star Treku. Každopádně stalo se a já si den předem udělal odpoledne ve "Federativním" universu a byl jsem na výsost spokojen. Třetí díl mi v přímém porovnání s předešlými připadá nejhorší, ale asi tak, že jestli si ty dva hoví na vrchu čtyř hvězdiček, Do neznáma sedí na jejich prostředních cípech. Možná je to i proto, že jsem si až tady uvědomil absenci "zastropujícího" nepřítele, někoho, kdo by na temné straně proplouval všemi díly. Ale budiž. Elba by sedí tak na slabší úroveň Nera z jedničky, jenže "klaďaská" squadrona si stále drží svůj břink a vtip, McCoy dostal víc prostoru, navíc dost času v duu se Spockem, tudíž maximalní spokojenost, Scotty k sobě dostal sympatickou Jaylah ( a chudák ta jeho potvůrka s tou šílenou rýmou :D). Tahle banda tedy i v třetím filmu jede na šest hvězdiček z pěti a nešvar celého restartu, že příběh si někdy pomáhá dost naivně,je tady sice nejvíce viditelný, jenže když si při konečném finále uvědomíte "jak ho vyřešili", dojde vám, že tvůrci tohle vědí a vy si máte užívat a bavit se. No, už i začátek celému vyznění napovídá a já jsem zase spokojen. (ale i tak si rýpnu, ta všudypřítomná "koreknost", zde reprezentována panem Sulu... no tak lidi!!! Na učení o toleranci tu máme jiná jeviště!) Nu, doufám že v blízké době přijde něco jako "Do neznámé temnoty?", bohužel s jiným Čechovem. ()

dwbmb

Kde nový díl tápe ba přímo padá na hubu s příběhem, logikou a originalitou, tam zase hojně využívá humoru z pera Simona Pegga. Hodnotil bych tedy celkově mírně pod úrovní jedničky, ale při takto malé stupnici mi to vychází na tři hvězdy. ()

ShiShinka

Line, ty hňupe, máš skvělý a schopný herce, tak proč proboha používáš největší zabijáky akčních scén (rychlý střih, roztřesená a až moc přiblížená kamera)? WhyyyyY?! ()

Kubajss_cz

Jako fanoušek Star Wars, prosím nekamenujte mě, beru nově obnovenou ságu Star Trek jako příjemné zpestření při čekání na další díly Star Wars. Přece jenom je to také vesmírné legendární Sci-fi. Když jsem se dozvěděl, že bude film režírovat Justin Lin, tak jsem měl trochu strach, aby se z toho nestalo něco podobného jako Rychle a zběsile. Nakonec jsem byl mile překvapen celkem svižným tempem a oproti předchozím dílům i rozloženého děje na více postav. Některé scény však, jako by si režisér nemohl odpustit, jsou jako z Rychle a zběsile, avšak po scéně s narušením frekvence nepřítele, budiž odpuštěno. Emocionální odkazy na zesnulého Leonarda Nimoye i přesto, že jsem neviděl téměř žádné dílo z předchozí generace Star Treku ve mě vyvolal emoce a bylo to krásné rozloučení s tímto hercem. Celkově byl film krásné osvěžení pro nezaujatého fanoušky Sci-fi. ()

Clark_Kent

Do neznáma? Rozhodně rovnou po hlavě. Třetí díl nejnovější ságy z hlubokého vesmíru drží pořád vysoký takt. Za vydařený restart, je zodpovědný především režisér J.J. Abrams. U.S.S. Enterprise žije a má své fanoušky neustále. Přiznám se, že třetí startrekovský film je pro mě velkáá srdcovk právě proto, že je naprosto jiný, než jak jsem si ho představoval. Ve filmu zazní spousta hlášek ze starých seriálových epizod. Výtečná práce co se týče zvukových a obrazových efektů, je lepší než předchozí dva díly. V celkovém zhodnocení jde o velmi zábavnou a svižnou podívanou, která nepůsobí tak epickým dojmem, ale vynahrazuje to svou atmosférou. ()

MAAUZ

Co zas všichni mektaj? To už je druhý film v tomhle měsíci, ke kterýmu nemám žádnou výtku. Naopak musím a chci vyzdvihnout Justin Lina a scénáristy za skvělou zápletku, kterou teda kámoš předpověděl, zatímco já neměl ani tucha. Krásnej Yorktown, hravá kamera i barevnost planet. Vtipy zaplňovaly hluchý místa. Zmalovaná bojovnice Jaylah se mi líbila. Uřvaní Beastie Boys mi nahnali husinu a takovej fajn pocit odplaty, když spustili tu svou EMP Sabotage. Fakt slušný pobavení. 8/10 ()

RAFT

A máme zde 13cté pokračování Star treku ,co k tomuto filmu jenom napsat ,tak za prvé už film netočí J.J.Abrams ale,režísér Justin Lin zde vyměnil autíčka za vesmírné lodě .První dva filmy měli takovýto ten wau efekt a byly daleko líp natočené,tu to malinko ,možná má .Je to taková ta akční jízda kde se nebudete nudit i když nevím .Ve filmu nechybí ,ani pár těch komediálních prvků ,což je ve směs dobré.Herci z předchozích dílů dobré,nové tváře dobré ,herec Idris Elba se vcelku dal .75% ()

Ravenus

Po paradni jednicce a moc fajn dvojce navrat k starsim ST filmum. Min rozpoctu rovna se mene fantazie ve forme pribehu, scenare a zpracovani. ()

J.e.r.e.c

Nenapadlo by mě, že u filmu rychlého zběsilce Justina Lina budu cítit záchvěvy nostalgie, ale jednak tenhle potomek Khitájců už v True Detective ukázal, že umí hrát i na jiné struny, než ty zběsile akční, a druhak... když koukáte na film, jehož dva představitelé klíčových postav se nedávno odebrali zkoumat nekonečné prostory kosmu z nebeské perspektivy, tak se takovému pocitu ubráníte jen stěží. A jako kdyby se mu nechtěl bránit ani sám Lin, a tak je aktuální dobrodružství Enterprise vedeno ve „vážnějším“ duchu, což je fajn. Kirk a Spock už na sebe neštěkají, vzájemné hašteření bylo nahrazeno respektem a kolegialitou a jejich vztah se tak už daleko víc blíží tomu, co bylo k vidění ve starých filmech a seriálech. Roli hlavního hláškáře a humoristy definitivně převzal Kostra a ani ten Scotty už nemá tak warpózní vyřídilku, jako dříve, takže se v jeho monolozích a dialozích orientuji mnohem snáze. S tímto přístupem se kupodivu netluče ani očekávaná vysokooktanová akce, které je opravdu hodně a až na pár nepřehledných bitek je i fajn. Přesto nemůžu dát víc, jak 75, protože je to v principu fakt blbost, příběhově mělká (motivace hlavního záporáka je přinejlepším pochybná) a naprosto postrádající jakoukoliv osudovost či punc skutečného nebezpečí (i když opět jde o osud celé Galaxie, nebo co to ve Star Treku mají). Těšil jsem se na Idrise Elbu, ale jeho jméno je v titulcích i cizácké masce prakticky zbytečné, tuhle roli by klidně zvládl i Jirka Pomeje. Každopádně se ukázalo, že novej Trek si poradí i bez Jar-Jara v kapitánském křesle a laťku nadstandardní kosmické zábavy zdolal i napotřetí s naprostým přehledem. 75 % ()

DaweForeman

Tady u tohoto dílu jsem byl celkem překvapen, kdy člověk vidí nějaký ten úvod - zhruba na deset minut a pak zbytek filmu už je to jeden napínavej okamžik za druhým, kdy se zatajeným dechem už jen sleduje, co se děje, než se to nějak završí. Opět je tu spousta zajímavý akce, samozřejmě zmiňovaného napětí a hlavně nesmí ani chybět typický humor. Po příběhové stránce je to jen další dobrodružství - epizoda - z mnoha různých. ()

DavidWebb

Už sa mi dlho nestalo aby som mal po dopozeraní filmu chuť pozrieť si ho hneď druhý krát. Hoci sa považujem za priaznivca sci-fi, Star trek nikdy nebol mojou šálkou kávy a nikdy som v ňom nenašiel nič, čo by na mňa spravilo akýkoľvek dojem. To ale neplatí pre tento flick, ktorý konečne našiel u mňa odozvu. Od začiatku do konca pôsobivé v mnohých ohľadoch, či už herci, réžia alebo konečne "normálny" scenár ktorý dejovo podporuje vizuálny nárez so všetkými efektmi dnešnej doby. Nájdu sa samozrejme aj chybičky aj nejaké klišé, ale nevadí! Pre mňa osobne najzaujímavejší a najzábavnejší diel, ktorý zrejme budem musieť doplniť do svojej zbierky. ()

Bube1

Justin Lin na to šel trochu jinak než J. J. Abrams. Chtěl zahrát více na nostalgickou notu pravověrných fanoušků původních Star Treků a to se do jisté míry povedlo. Odkazů je mraky, děj je jednoduchý (vyšel by na seriálový díl o 40 minutách), ale má spád a pořád se něco děje. Nejvíce stojí Beyond ovšem na postavách, které jsou maximálně cool, chemie mezi nimi je neuvěřitelná (Urban/Quinto) a vlastně se vám na tom ani nechtějí hledat chyby. JENŽE. I při všech kladech je to o třídu níž než předchozí dva díly. Akce je místy nepřehledná a tak nějak to nedrží pohromadě. Abrams zkrátka nastavil laťku příliš vysoko, takže tentokrát ''jen'' za 4 hvězdy, ale rád se podívám na další díl. :) ()

MindTuber

Nejsem nijak zvlášť velký fanda Star Treku, ale něco málo z něj už nakoukáno mám. Samozřejmě všechny poslední nové Star Trek filmy řadím do vlastní kolekce, protože si dělají věci po svém. Z mého pohledu poslední kus z této škatulky až příliš zkomediálněl. Nevadí mi se vést na odlehčené notě, ale je dobré, když k tomu v protikladu stojí i něco vážného. Stačil by pocit hrozby ze strany záporáka, který tu figuruje jen jako opačná strana. Tady se mohlo více zapracovat na vzbuzování pochybností o morální existenci federace. Stejně tak by stačil hláškovací Simon Pegg, kterému to sedne. Například scéna setkání Scottyho s Jaylah byla bezva. Ostatně Jaylah je celkově velmi sympatickou postavou, která se v novém Star Treku objeví. Krom toho se na ní maskéři a kostyméři opravdu vyřádili a Sofia Boutella, která je její představitelkou, je k nepoznání. Tím se oslím můstkem dostávám k jednomu z největších kladů a tím je vizuál. Ten je zkrátka úžasný a například scéna, ve které je U.S.S. Enterprise napaden vosami, je oku lahodící. Pocity z filmu opět nabourává stodvaceti minutový standard, díky němuž je závěr zbytečně utahaný. Když to všechno posečtu, dostávám hezky vypadající scifi s vlažným příběhem. Za tři. ()

john.h

Velmi dobré, co se týče fetiš close up záběrů na vesmírné lodě, jejich průlety atd. Příběh taky celkem ujde. Zpracování nelze nic vytknout. Trochu mi vadilo, že obří vesmírná základna podobná Citadele ze hry Mass Effect tak nějak postrádá vysvětlení, proč vůbec existuje. Přišlo mi, že obyvatelná planeta ve filmu, na které se odehrává podstatná část děje, je prakticky za rohem, Pět minut průletu mlhovinou a posádka je tam. Pak zase pět minut a je zpět u obřího komplexu plného milionů lidí. Proč ty lidi nežili na té planetě? Jakou měla ta umělá vesmírná planetka funkci? Takové otázky si kladu a nedostávám žádné odpovědi. ()

RedRose

Tak je tu už ST13 a opět vynikající!! Mé obavy po ST12, aby se z toho nestala Marvelovka křížená se Star Wars v moderním blockbuster stylu se naštěstí nenaplnily a Star Trek tady šlape krásně a na plný plyn. Rychle a zběsile z toho Justin naštěstí taky neudělal, ale akční je to tak akorát i když ke konci už to možná chtělo lehce ubrat. Celkově je to o něco slabší než ST11 (to asi nejde, tam hraje strašně velkou roli nostalgie), ale naopak je to lepší než ST12. Co si budeme nalhávat, Khan byl už ohrané téma a bylo to skvělý jen proto, jak to bylo zpracováno. Interakce hlavních postav je tady skvělá a bylo to tak v ST vždy ale většinou to táhl Kirk se Spockem. Tady je to taky, ale mnohem víc se do popředí dostávají i ostatní. Už u ST11 jsem psal, že volba pro postavu Leonarda McCoye v podobě Karla Urbana byla naprosto geniální a doteď to platí!! Karl Urban je v těchto třech filmech naprosto skvělý a Simon Pegg mu je těsně v patách! To jsem až nečekal, protože původní Kostra (DeForest Kelley), nebyl úplně moje nejoblíbenější postava. 95% ()

boo-boo

Zmenu režiséra je síce miestami cítiť, ale celkovo je Abramsova vízia v Star Treku ukotvená až príliš dobre nato, aby šiel nejako extrémne reformovať. Alebo inak - túto hereckú zostavu by som celú zožral. Keby takto vyzeral každý "nepodarený" druhý, tobôž ešte tretí diel filmovej série, možno by sa na sequely aj prestalo pindať (a začalo chodiť do kina). ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (viac)