Za hranice známeho vesmíru. Práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku. (Cinemart SK)

Bobik9

Blbost! Pravidlo o třetím díle nezklamalo. Jednoznčně nejslabší člávěk série. První díl bysu per, druhý bez chybičky úžasný a třetí nudný až to bolí! Opravdové zklamání! Copak o to, vizuální stránka byla parádní. Efekty, kostýmy, všechno krásné a poutávé. Posádka a její herecké obsazení zůstalo stejné, tudíž herecky je to taky super. Nejde mi do hlavy, že Justin Lin udělal takovou blbost. 5 scénáristů je asi moc. Ten příběh postrádal snad všechno. Napětí, zvraty, vtipy. Nic tam nebylo. Zápletka jak od malého dítěte. Moc mě mrzí, že se ten díl tak nepovedl a určitě nezlomím hůl nad Star trekem, ale doufám, že čtyřka bude o 200% lepší. ()

venalce

Trochu se obávám, že do půl roku zapomenu, o čem to bylo, ale kromě pár detailů, jako bylo příliš tmavé 3D a místy nepřehledná akce, si vlastně nemám nač stěžovat. Pořád je to film, který se nachází na nadprůměrné straně spektra. Minule bavil hlavně Scotty, tentokrát přebral tuhle vtipnou štafetu Kostra. Ke konci jsem prožívala silné deja vu s filmem Mars útočí, ale bylo to stylové deja vu. Film do sebe zapracoval pietu vůči Leonardu Nimoyovi a o to víc mě mrazilo z každé scény s Chekovem. Je hrozné dívat se na herecký potenciál a vědět, že jsou věci, které se vrátit nedají. ()

hroubek

Nejlepší blockbuster tohoto léta. Justin Lin přebírá otěže po Abramosi a přináší nám parádní letní velkofilm. Další krásná věc na této spolupráci je to, že Lin vystupuje ze stínu série Rychle a zběsile a dokazuje to tím, jak pracuje se světem Star Trek. Je vidět, že má rozhodně navíc, než jen točit akční honičky. Jeho režie je pro film velmi zásadní, i přestože je nucen kopírovat styl Abramse. A proto nás Lin neustále překvapuje, jelikož nádherně pracuje s postavy, s odkazy, mazlí se s akčními scénami, s dialogy, vtipem, napětí a i jistou osudovostí, která funguje perfektně. A je to místy pastva pro oči, a to nepřeháním. Lin se nebojí civilnosti a odkazy na seriál, aby následně rozpoutal právě digitální orgie, díky kterým máme možnost vidět jednu z nejlépe natočených scén tohoto roku, a to útok a následné zničení Enterprise. A tato sekvence je o to působivější, kvůli civilnějšímu úvodu, kterým si Lin krásně připravil půdu, pro to co přijde v danou scénu a i v druhé půli a hlavně v závěru filmu. Velkou oporou mu je zde pak scénář, který je velmi hravý a zábavný a nešetří odlehčujícími momenty. I po technické stránce je vše pořádku, od masek, kulis, parádní hudbu od Giacchina, nebo zajímavého zobrazení vesmírné stanice, kde fungují různě fyzikální zákony. Ve filmu je toho tolik, že bych nejradši chtěl všechno zastavit a kochat se samotným světem a různými udělátky. Po herecké stránce je to opět špičkově odvedená práce. Chris Pine je jako Kirk parádní a krásně mu lze věřit jeho civilní pózu a hrdinské činy, aniž by jeho postava něco ztratila, ba naopak je nám mnohem bližší díky předchozím dobrodružstvím a jeho morální dilemata a životní otázky nevyplývají poté na prázdno. Zachary Quinto je perfektní Spock, a znovu to dokazuje zvláště v emotivních scénách, které jsou pro děj klíčové. Karl Urban dostal více prostoru a je to dobře, protože krásně doplňuje Kirka a Spocka a vnáší mezi ně něco co tam chybělo. Simon Pegg si opět krade prostor pro sebe a je to jen dobře, protože je vidět, že ho tahle role baví a jako vtipná postava parádně odlehčuje napětí. John Cho je i na malém prostoru hodně fajn. Zoe Saldana má méně prostoru, než v předchozích dílech a je to celkem škoda, protože bych se nebránil více scénám s ní. Anton Yelchin si to tady užívá už od prvního záběru a je škoda, že po půlce zmizí v ústraní a dá přednost známějším postavám. A i nové tváře mají co říci. Sofia Boutella je parádní a je příjemný osvěžením pro celý snímek a z jejich scén jsem měl upřímnou radost. A to více mě mrzí, že totéž nemohu napsat o účasti Idrise Elby. Elba nehraje špatně, jen je to pořád dokola to samé. Postava má přesah, ale tvůrci s ním neumí pracovat, tak jak by bylo potřeba a místo toho dostáváme naprosto zapomenutelného záporáka, který se bohužel nemůže rovnat Nerovi a ani Khanovi. I přestože záporák je slabší, tak zbytek filmu je parádní a má nádherné momenty jako Kirk sledující pád Enterprice, Spock a McCoy, prozkoumávání trosek Enterprice, setkání s Jaylo, celá sekvence s motorkou, útok za hudby od Bestie Boys nebo finální souboj a nahánění po vesmírné stanici. Film samozřejmě není bezchybný, a díky některým zkratkám ve příběhu, některé chyby vylezou na povrch mnohem snadněji a logické chyby jsou tam také. Ale i tak mě je mnohem sympatičtější, než většina filmů co šla zatím v kinech. Star Trek: Do neznáma je parádní blockbuster s přesahem, který na jedné straně obstojí jako letní popcornová podívaná a na té druhé jako film, kterému nechybí myšlenky a přesah a není to jen hloupoučká podívaná. PS: Velký palec nahoru za krásné rozloučení s Leonardem Nimoyem a Antonem Yelchinem. () (menej) (viac)

Mishqo

90% ... Už ani nemôžem hodnotiť inak ako veľmi pozitívne. Zase ako celok úžasné skrz-naskrz. Fanúšikovia série, ale aj milovníci sci-fi, si určite prídu na svoje. ()

VasaX

Krásný sci-fi akční film zasazený do kulis a světa Star Treku, ale svou dikcí a stylem spíše evokuje film ze světa Star Wars. Star trek jako takový funguje skvěle jako seriál, ale pro to, aby mohl kasírovat i kinosály, je očividně potřeba vzdát se toho, čím se zapsal do srdcí fanoušků. A s každým dalším dílem filmové série je to více vidět. Filmu to vyčítat ale nebudu, jen konstatuji, že už to prostě není TEN Star Trek. Na druhou stranu jsou to dvě hodiny plné akce a zábavy, a to je fajn. Je to sice zběsilé a místy nepřehledné, zejména u bitek. Vesmírné souboje z toho vychází poněkud lépe, a to i přes to že v tomto vesmíru se šíří zvuk a klasický problém země-stěna-strop. Já vím, že je to zajímavé, když se poničená loď přetočí a hrdina, co byl bezvýchodně dole pod nepřítelem je najednou nahoře, protože strop je najednou podlaha... Ale když se nad tím člověk zamyslí, tak máme jen tři stavy - funguje umělá gravitace (je jedno jak je loď nasměrovaná, podlaha je prostě podlaha), nefunguje umělá gravitace (stav beztíže) a řítící se loď v atmosféře planety (aneb působení sil, gravitace, odstředivá síla...). Tohle je zrovna věc, kterou by člověk od Star Treku čekal trochu podchycenou. A tak Star Trek pokračuje v lákání mas s popcornem a colou, a to výměnou za "sci-" ze "sci-fi". Akční fantasy film z vesmíru - dost dobrý, Star Trek - poměřené špatný. ()

fefee

Klasická novodobá megalomanská star-trekovská sci-fi filmová rutina idúca v stopách svojich predchodcov bez vybočenia z rady... ()

Timak

Mě to teda moc nebavilo. Jednička a i zatracovaná dvojka mi přišly o několik levelů jinde ... Je z toho hodně cítit Rychlost a zběsilost. Fakt to tomu vůbec nesluší a hlavně, nehodí se to k tomu. ()

Yoda sama

Ale áno, sú to tie slabšie štyri. Stále to je svieže, napínavé a sympatické, postavy sa majú kam posunúť a pekne to vyzerá. Príjemné dobrodružstvo, ktoré sa na nič nehrá, trochu akčne prepálenejšie pri tom Linovi, ale odľahčenejšie oproti temnej dvojke. Vízia ďalších dielov ma nedesí, pokiaľ budú prichádzať s rovnako zaujímavými záporakmi a zápletkami, ako doteraz. ()

SamVimes

Parta stále nadmíru sympatických postav ve zmatené a nepříliš poutavé zápletce. Třetí Star Trek má oproti Abramsovým filmům dějem opravdu blíž k epizodám seriálu (ztroskotání na planetě, potyčky s místními a hledání cesty pryč), u rozmáchlého blockbusteru to ale není nutně dobře. Do neznáma je nejslabší z novodobých startrekovských filmů, pořád ale jde o zábavnou dobrodružnou podívanou. ()

VanTom

Sice scénář nedával příliš smyslu (zejména na straně motivů / jednání padoucha) a v mnoha momentech člověk ani moc nevěděl, co se zrovna děje, ale stejně se jednalo o nejlepší (a opravdu nejvíc "trekovskou") epizodu rebootované posádky. Vzhledově, zvukově, trikově a režijně bezchybnou, to snad ani nemusím podotýkat. ()

JohnSmith

Třetí Star Trek je propadem oproti předchozím dílům. Ani ne po technické stránce, jelikož efekty jsou moc pěkný a akce taky dobře natočená. Sice se mi z toho točení kamery už chvílemi dělalo nevolno, ale dobrý. Naopak příběh je slabý a samotný úvod filmu je neskutečně uspávací. ()

lykan9

Bohužel Justinu Linovi se nepodařilo udržet kvalitu předchozích dvou dílů. Ne že by nebylo Do neznáma výbornou podívanou, ale po jeho shlédnutí jsem neměl ten pocit úžasu, který jsem měl z jeho předchůdců. Místy jsem se dokonce přistihl, že u některých scén jsem měl pocit, že se dívám na jeden z lepších dílů seriálu a ne celovečerního filmu. Zbývá mi jen doufat, že čtyřka opět najde ten správný náboj a divák bude opět trnout úžasem. ()

sskrblik

Pro mě nejstravitelnější z nových Stár Treků, zezačátku roz-yeah-baná Enterprise avizovala, že by to mohlo být konečně něco jiného než dva nové snímci. Nakonec to bylo podobné, ale z trojice nových mě to bavilo asi nejvíc. ()

mkubalikova

Možná nejlepší blockbuster léta a zatím jediný, který mám chuť okamžitě vidět znova. Vtipný, chytrý, zábavný. Let's make some noise! 😀 80% ()

Darill

Trekkie jsem nikdy nebyl a možná i kvůli tomu jsem si film nakonec užil i přesto, že jsem šel do kina s předsudky. Star Trek tentokrát vsadil na lehčí notu a výsledek působí téměř jako akční komedie. Prsty v tom má i Simon Pegg, který je podepsaný i pod scénářem. Star Trek je tak příjemná oddechovka pro letní večer. Skalní fandy to ale asi tolik nenadchne... ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (viac)