Za hranice známeho vesmíru. Práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku. (Cinemart SK)

LizianShaw

Já jsem spokojený. Film měl poutavý příběh a opět skvělou chemii mezi postavami. Chris Pine opět zaválel jako James T. a novým překvapením byla i Sofia Boutella jako Jaylah, která skvěle přispěla novou a technicky zajímavou akcí. Mimoto akce s hudbou byla parádní zážitek :D Ostatní herci rozhodně nejsou pozadu. Novým záporákem je Krall, kterého hraje skvěle obsazený Idris Elba (nemá sice na Cumberbatche, ale Erica Banu hravě převyšuje). Jediným problémem filmu je, že nepřináší do světa Treku nic nového, což je škoda. Také film nepřináší žádné důležité následky, ani nemá žádné srdervoucí momenty, jako předchozí dva. To ale nic nemění na tom, že to je skvělý film s excelentním castem, a tak už jenom netrpělivě vyčkávám na další díl. Škoda, že už v něm neuvidíme Antona Yelchina, ten byl a vždycky bude tím pravým vtipným Chekovem. A nikdo ho (doufám) nenahradí. Potěšilo více než letošní Suicide Squad. ()

svobik

Velkou část filmu jsem si říkal, že je škoda, aby byla tahle skvělá parta do takto komponovaného (a spíše seriálového) příběhu. Pegg sice vše drží nad hladinou vypointovanými dialogy, jinak jsem ale od Star Treku zvyklý na víc. Na promyšlenější a rafinovanější dějovou strukturu, na objevování nových světů, na přehlednější akci. Tyhle věci, zdá se, s Abramsem jako geniálním nerdem odešli. Lin se ukazuje "pouze" jako schopný realizátor, který sklízí to, co jeho předchůdce tak famózně zasel. Rozhodně to ale není málo. Už jen pro tu chemii v této posádce Enterprise nemůžu jít snad nikdy pod 3*. Čistých 70%. ()

blackJag

Výměna na režisérské sesli asi nebyl nejlepší nápad, Abrams tomu přeci jen dodával jakousi nástavbu. Nově je přitlačeno na vztahových liniích (to kvituji), sci-fi tělesa a hardware jsou po vizuální stránce super dotažené, ale akční složka je poněkud autopilotní a za to činím odpovědného Lina, jehož průměrný rychle-zběsilý rukopis nový Star Trek spolehlivě prokazuje (a nesedí mu). 70% ()

Jacob23

Tahle trilogie se proste povedla a ikdyz ji opustil JJ stale slape na plny plyn.Je to hravejsi a oproti 2ce barevnejsi.Technicky opet naprosto vytribene - prvotni utok Swarmu je kulervouci.Casting vali a opet rulluje zaporak ala Idris Elba.Velmi malo chybi k 5ti *, 2ka se mi ale opravdu trosku vice libila atmosferou proto zustavam na paradnich 4*. Beastie Boys jako rozbuska to uz byl slastny vrchol ()

ghatos

Ve vesmíru moc pěkný, na planetách ne tak pěkný. Vyprofilovaný záporák byl moc zjednodušený. Začátek nakopl Lin velmi slušně, pak však ubral. Star Treku by neuškodila větší hrubost. 69%. ()

J-o-k-e-r

Myslím, že stejný případ jako třetí X-men. Po dvou skvělých dílech přece jen krok zpátky. Postavy stále super, Enterprise prozkoumává taje vesmíru, příběh takřka prázdný a stále dokola - opět se objevil nový záporák (z ničeho nic), co chce vyhladit lidstvo, tohle už prostě nikoho neoslní. Málo strhujících vesmírných akcí, trestuhodně málo Uhury. Pořád velmi slušná podívaná, která mě bude vždycky bavit, ale jak jsem psal...po peckovní jedničce a ještě nabušenější dvojce má divák trošku větší očekávání. ()

V.Silver

Vlastně žádná megalomansky epesní akční palba, ale příjemně naservírovaný příběh posádky lodě Enterprise, který baví a baví a baví. Bál jsem se, že to bude hovadina, ale vlastně to bylo super... i když to nerežíroval J. J. :) 70 % ()

Gallagher

Bolelo to o dost méně, než jsem původně čekal. Ucházející popcornovka. Je ale 15 minut po filmu a už vlastně skoro ani nevím, o čem to bylo. Abrams je jenom jeden. ()

vyfuk

Natož, že sérii "opustil" J. J. Abrahám a na scénáři taky nemakali přímo ti samý týpci, tak podle mne to tak katastrofálně nedopadlo. Herci odvádějí stále stejnou dobrou práci, režie funguje taky dobře, hudba sice dle mého nefunguje tak strhujíce jako u dvojky a ze začátku spíš zní jako soundtrack z nějaké animované pohádky, ale taky to funguje dobře. Jen ten scénář s příběhem by mohl být nejslabší stránka, ale taky nebyl. Sice byl trochu hazardní krok dát scénář komediantovi. Nic proti panu Peggovi. Jeho práce na jeho komediích fungují dobře, ale svěřit mu lehce vážnější dílo, kde musí pracovat propracovaný vesmír už je něco jinýho. Ale on zde nebyl problém. Ten klučina to zvládl. Celkově se mi trojka nezdála o nic lepší než jednička a o stupínek horší než dvojka. Ale já nějak nemám co vytknout. Mé očekávání splněno jednoznačně. Mimochodem. Make-up Sofie Boutelly je úžasný až fascinující. Kontrastní a dokonalá práce, která vtáhne a zaujme. ()

Pedross800

"SPOCKU, KDYŽ POZEMŠŤANKA PROHLÁSÍ, JE TO MOJE CHYBA, NE TVOJE....JE TO VAŠE CHYBA!!" ale tak dejme mu čas, on to co ví každé pozemšťan, že chápat pozemšťanky je takřka nemožné nakonec taky pochopí :-)) Další skvělé pokračování s touhle novou startrekářskou partičkou, které má stále obrovskou dávku fantazie, skvělé akce, napětí i humoru a to mně bohatě stačí ke spokojenosti. A taková hvězdná základna Yorktown to je naprostá vizuální chuťovka. Tož jen tak dále, však ten vesmír je nekonečný..... ()

kklepkaa

Zdá se mi to a nebo s přibývajícími novými díly to nadšení, ohledné této série, nějak klesá? Bohužel je to tak. Za zmínku stojí jedna scéna, jak ničí nepřátelské lodě... to je fakt děsně cool, zbytek mi nějak neuvízl v paměti. ()

dragon94

Jedna z nejlepších sérií 21. století pokračuje ve své krasojízdě. Na plný počet to ale tentokrát není. Příliš mnoho věcí nevyzní, ani z půlky tak jak bylo zamýšleno. Spoustu postav bylo hrozně nevyužitých. Potenciál příběhu také nebyl zcela naplněn. Navíc mi tu chyběla nějaká větší "wau" scéna nebo nějaká scéna, která by vynikala, a proto se může zdát, že je děj filmu více plytký, než byl v minulých filmech. Což nepopírám. I tak je to pořád velmi solidní zábava. Hlavně protože posádka je prostě boží. Pokud vás bavily předchozí dva díly. Pak vězte, že sledováním určitě neprohloupíte. 4* 70% PS: Doufám, že v příštím filmu zůstane Enterprise, alespoň chvíli celá :D. To jak ji v každém díle totálně zničí už začíná být docela ohrané. ()

Autogram

Motorky a kung-fu v Star Treku? No dobre, inovujeme, dokonca aj so sympatickou blondínou, ale potom zostalo málo času na vesmírne dobrodružstvá. Vlastne len úvodná a záverečná polhodinka, hlavne tá druhá ale bola výživná. Nakoniec je celý film efektná akčná podívaná, ktorá zaujme, ale v pamäti mi nezostane. V kine by to možno bolo o pol hviezdy viac. ()

DeathTheKid

Nový Star Trek podle titulu sliboval objevování neznámého a přitom se ironicky zakopal na 3/4 filmu na JEDNU planetu! Scénář taky nepomohl a motivace nezáživných protivníků tomu taky nepřidala na nadšení. Občasný vtip vystřídala nuda a pořád dokola. Třešničkou na dortu byla fuckin ultimate madafaka CGI akce na motorce, tleskám ve stoje. Ve výsledku trojka postrádá Wow z cestování ve vesmíru jedničky a charismatického záporáka ze dvojky, zůstává pouze něco málo ze soundtracku a posádka Enterprise, což je tedy velké zklamání. Ale není se co divit, Lin prostě není Abrams. ()

Trapper33

Kde jsou odlesky?! Jako.. změna režiséra podle mě sérii dost ublížila (a vůbec nepomohla). Nový Star Trek se nikam neposunul a furt je to o tom samém. Někam se letí, někdo rozštípe Enterpirse, chvíle napětí (opět nulový strach o jakoukoliv hlavní postavu), strhující finále a pak.. "Space: the final frontier..". Upřímně doufám, že ač už je naplánovaný, další Star Trek nebude. PS. Miluju Peggovo "Lassie". Filmový víkend 2016 ()

Fox85

Po třetí s "novou" posádkou a potřetí spokojenost. Je to trochu jiný Star Trek než předchozí dva, ale baví od začátku až do konce. A to je to hlavní ()

Hollohlaway

Dost to sklouzává ze space opery. což je přeci jen žánr s určitými pravidly a zákonitostmi, do space frašky. Zmatená akce, byť vypadá bombasticky, zápletka mi přišla vysloveně divná a hlavní záporák podezřele neurčitý. Tuna stíhaček, součástek, letící vesmírem a loď , která se dělí jako z lega...a ještě...a ještě na menší kousek...potom veliké bác a plácáte se na planetě. Postavy si to tak nějak odblábolí, hlavně když u toho střílí z phaseru, nebo se na poslední chvíli dramaticky teleportují. Finální bitka potom vysloveně zklamání, místo aby to do vrchního zlouna prostě narval, tak si s ním filozoficky vykládá, až to dopadne přesně tak jak otrávený divák tuší. Vtipů už je naprosté minimum, a lehkost a hravost prvního dílu je už totálně pryč. ()

Drnqonovic

Zábavná jednohubka, která hodně rychle vyšumí. Přes super vizuál a výborně napsané dialogy (Pegg se ve scénáři nezapře) nemůžu překousnout dvě věci: Dementní zápletku a nevýrazného záporáka. Nejsem si jistý, jestli mám zájem, aby Star Trek po dvou výborných dílech takhle dál pokračoval. Už aby tam přišli Borgové. ()

shabazza

Po zkušenostech s prvními dvěma díly jsem se obával, že to bude stejný kolosální prů....švih. A ono ejhle, zas až taková hovězina to nebyla. Jen tak dál a na 20. díl už se snad bude dát i koukat. ()

Pecival

V ramci toho co ted produkuje Hollywoord klasicky blockbuster asi ok, presto je to prumer. No ale je to sci-fi a neni to navic komixarna, takze uz jen z tohoto duvodu to dostava jiste plusove body. Ta vesmirna stanice, jejiz jmeno jsem jiz zapomel, vypada docela hezky. ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (viac)