Za hranice známeho vesmíru. Práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku. (Cinemart SK)

Morzael

Příjemná akční scifárna, která baví od začátku do konce. Je tam nakousnuto něco z filosfie a hodně mě bavily lidské komorní scény. Na vyšší hodnocení to ale není. Jednak je to prostě něco, co není dlouhodobě zapamatovatelné a výrazné, a druhak je tam zkrátka moc provařených motivů. Kdybych byl fanda Star Treku, přidám ještě jednu hvězdu. Vůbec ale neváhejte na to zajít do kina, je to poctivé sci-fi, které má hlavu a patu. ()

carly

Sérii zmena režiséra prospela. Viac než o dobrodružstve bol film o neistote a hľadaní vlastnej cesty. A mne prišlo, že viac ako predchádzajúce dva diely bol tým, čo chcel Gene povedať a dosiahnuť keď Star Trek tvoril. ()

Martrix

Názorná ukázka, jak se může lišit pohled na film po třetím shlédnutí, tentokrát s dabingem. Toto je moje původní hodnocení: *************** Veliké zklamání. Vše co se mi líbilo na předchozích filmech a co spojovalo nové s kultem, je pryč. Zůstala jen závěrečná znělka a pár vcelku povedených hlášek. Děj je na úrovni některého z dílů seriálu, což je na celovečerák dost málo, postavy jsou ploché, záporák nudný a předvidatelný, akce zběsilá a nepřehledná...Lin byl špatná volba. I přestože se pokoušel o záběry, které byly efektní a v žádném ST movie viděné, výsledný dojem je rozpačitý. Už od prvních minut se mi nelíbil způsob, jakým je film vyprávěn. Snad to bude po druhém shlédnutí lepší, ale zatím nemám jediný důvod dát vyšší hodnocení než 3* A toto je moje hodnocení po třetím shlédnutí:**************** Spousta opravdu vydařených scén, speciálně ty z vesmírné stanice byly velkolepé. Přes počáteční výhrady, je nakonec Linův přínos co se akce týče, spíš obohacením a vlastně je dobře, že se producenti nesnížili k prostému kopírování předchozích filmů. K tomu ale vnímám jako velké plus český dabing, který dává poněkud mdlejším dialogům v originále, nádech spřízněnosti s postavami, či jak to nazvat. Kirka dohání rutina, je vyhořelý a na pozadí nijak zvlášť originálního příběhu, sledujeme jeho velmi pozvolnou resustitaci. Kupodivu je nejzábavnější postavou Kostra, jehož věčné stížnosti ostře kontrastují se samozřejmou ochotou ostatní posádky, udělat co je třeba. Speciálně jeho spolupráce se Spockem, je zábavná. Samozřejmě bylo pár momentů, které mě moc nenadchly a mezi ně třeba patří náznak, že je Sulu gay. Homosexuály se snaží (asi odbory) procpat úplně všude a je to otravné. Nenadchly mě ani nepochopitelné výbuchy lodí po tom, co zazní song Sabotage. Ale celkově spokojenost. ()

Šimpy

Tak je to tady, Star trek bez režijního vedení JJA. Hrozně jsem se bál a naštěstí mé strachy nebyly vyslyšeny. Ačkoliv je film velkou akční jízdou, plnou efektů a občas nepřehledných cgi bojů, pořád si nosí myšlenky nadhozené Genem Rodenberrym. SPOILER Především myšlenka o sjednocení lidstva a o síle jednoty, díky které můžeme cestovat do vesmíru a zkoumat nové světy. (samozřejmě v dnešním lidstvu nereálné představa). Toto spojení je zobrazeno i stavbou základny Yorktown a příběh staví tuto myšlenku proti jejímu skoro přesnému opaku. Naštěstí i rozuzlení je celkem nosné, výkony a hudba podařené. A taktně odkázáno na úmrtí Leonarda Nimoye. In loving memory of Leonard Nimoy For Anton ()

mortak

Ne že by to mělo něco společného s TV seriemi. Spíš se podobá vesmirnym pohadkam typu Krull (sakra, a tady se záporák jmenuje...) a kdyby se tady objevili čarodějové a litalo se na koštěti, ani by mě to nepřekvapilo. Přesto to jsou dvě hodiny našlapané solidní akcí s mnoha dobrými nápady. A do příštího dílu mohou fanoušci přemýšlet, kdo z postav ságy se ukáže lesbou či transexualem. ()

BoXBe

Kdyby takhle vypadal každý třetí díl, který se nevydává nezbytně cestou uzavírání trilogie, ale myslí na víc, bylo by i ve filmovém průmyslu více zábavy. Tohle rozhodnutí by se mohlo výrazně za několik let zúročit. To rozhodnutí nejít za každou cenu cestou tlačení na pilu trilogií, epičnosti a osudovosti, ale rozvinutí charakterů postav, jejich promixování, vytvoření nových vztahů, zkušeností, chemie. Vůbec mi tam absence završování trilogií nechybí, naopak, vidím obrovský prostor pro třeba dvojdíl 4 a 5 a nějakou meditativní šestku s jiným režisérem. Atmosféru to má jedinečnou, škoda měnit. Jinak taky perfektní vizuál. Svižný, dynamický, zábavný spád. Skvělý zvuk, střih, triky. Bombastické záběry pro velké plátno od pádu Enterprise po levitujícího Krika s Krallem v antigravitačním jádru. Fakt, kdyby každé "třetí" pokračování vypadalo takhle, jsou kina za vodou. Škoda to nepodtrhují tržby, protože výdělky na prvním místě samozřejmě. Možná s transparentnějším a silnějšími hereckými jmény padouchů a jiných postav. Nic proti skvělému Elbovi. Update 2019: Někdy prudký střih. Jinak perfektně promyšlený příběh, který dokonale zapadá do trilogie a dláždí cestu pro jakoukoliv skvělou čtyřku. Sem s ní :) Update 2022: Celé jsem to přepsal, to je pecka třetí díl pořád. Znovu si to pustím za čas, perfektně u toho relaxuju a užívám si to. Na Sabotage se těším celý film a v průběhu zjišťuju, že mě to vlastně baví každou minutu. I díky tomu, jak to boostuje nenápadně nabušený sundtrack. ()

campix

Rodinná pouta edice Star Trek. Tak by se jednoduše dalo popsat nové pokračování dobrodružství lodi U.S.S. Enterprise, tentokrát pod taktovkou rychlého a zběsilého Justina Lina. Co JJ Abrams skvěle znovu nastartoval, už poměrně ztrácí šťávu a nic už nefunguje tak dobře, jako v předchozích filmech. Story line vyloženě slabá, řeší se především situace uvnitř posádky, Pegg nesrší vtipem jako předtím, Quinto jako Spock působí docela unaveně. Postrádá to pořádný drive. Nic, co by mě zvedlo ze židle. ()

alisa.upir

Byla jsem na předpremiérovém večeru, kde se promítali nejdřív předchozí dva filmy a na závěr tahle novinka. Musím říct, že ve světle prvního dílu a výkonu Benedicta tenhle díl docela bledne. Nemůžu tomu dát nižší hodnocení, protože Star Trek, ale zrovna u tohohle dílu mi přišlo, že některá místa jsou děsně uměle natahovná a filmu to nesvědčí. Jediný díl, který úplně nepotřebuju vidět někdy znova. Docela zklamání. ()

okkac

Ano, opravdu to spíše vypadá jako TV pilot k seriálu. Obzvláště prostřední třetina na planetě. Abrahamsovy Star Treky mám dost rád hlavně proto, že jejich atmosféra a vyznění byla odlišná od předchozích filmů a seriálů. Tady tohle se zas vrací zpátky k tomu, co už tu bylo dlouho předtím. ()

Prometheus69

Velké věci přicházejí v malích balíčkách: Zkráceně a potrženě... pokut čekáte akci a vizuální výbuch emocí... humor a dobře napsané postavy (mimo záporáka) určitě na to jděte. Lin se skutečně překonal.. :) Pokut od toho ale, očekáváte nějaký logický příběh či snad logicku samotnou... které jste se v Darkness nabažily dostatečně. Pak raději zůstaňte doma aby jste nemuseli skřípat zubama jako já. Tohle se naopak Linovy, opravdu nepovedlo. Jestli tohle. mělo být jako preqvel k počátkům BORGŮ... pak se raději nevyjadřuji vůbec. 55% Rychle a zběsile 7.0: Do nikam od nikam ()

otík

Zašel jsem si do kina na třetí díl nového Star Treku a rozhodně to nebyla špatná výprava. Už když s prvními tóny nesmrtelného motivu zahlédnu koutkem oka Enterprise, nahodím lehký úsměv a s ním se ponořím do dvou hodin skvělých trikových záběrů, mně zcela nesrozumitelných technických dialogů, parádních vtipných scén a příběhu, který je jednoduchý jako facka. Ale co - na všechno tohle kašlu. Další díl neohrožené posádky mě opět potěšil, užil jsem si naprosto úžasných dialogů Spocka a Kostry, příjemné hudby, spousty super záběrů a taky jsem dospěl k závěru, že tento díl má blízko k Star Trek X: Nemesis. Také tam byl podobně naladěný záporák, taky to málo vydělalo a možná taky uzavřelo určitou sérii - a z toho mě mrazí. Kéž by tomu tak nebylo, protože s touto posádkou bych se rád ještě párkrát proletěl vesmírem. ()

URBAN

Nikdy jsem k Star Treku nepřilnul a nejspíše se to ani nikdy nestane. Tento film zcela jistě bude vypadat skvěle na velkém plátně, ale doma v obýváku to nená ten efekt, ale i přesto by měl v sobě něco mít a mi tento film přišel tak něják hloupý, ale ne celkově, ale příběhem, který mi nepřišel něják oslnivý. Pár scén tento film osvěžilo, ale mě to nestačilo. ( 5.1.17/MAC ) ()

panMartin

Ani další příběh ze světa Star Treku nezklamal. Pohodová akční scifárna, která baví od začátku do konce, nenáročná a vizuálně pěkná jízda Kirka a jeho party. Na první zkouknutí to skvěle funguje, nevím jak na případné další. Jen ten záporák byl nějakej divnej... Ztrátu tempa v polovině a slabší finále. Hudba pořád stejně dobrá. :) Nakonec nejsem zklamán, pokračování povedené, i když už nebylo úplně pod palcem J.J.Abramse. Nenudil jsem se a jako akční scifárna na odreagování to je dobré. ()

Sabrewulf

Já vám nevím, to fakt lidem stačí už tak málo? O čem to vlastně bylo? Pásová výroba, ukázkový příklad prázdného efektového filmu, bez napětí, bez emocí, nic. Pif paf bum - konec filmu. A....? ()

Pod

Kam se hrabe Star Wars. I když ne tak umělecky propracované (absence Abramse), si další díl udržel všechny přednosti předešlých dílů. Příběh je oproti nim jednodušší, ale inteligentní. Bohužel smutné 50. výročí tak dostalo chválihodný snímek. 90%. ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (viac)