Za hranice známeho vesmíru. Práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku. (Cinemart SK)

george82

Trochu nepřehledné akce. Celou dobu to diváka připravuje, aby se mu na konci odvděčil až moc dlouhou akcí. Celkově film špatný není, ale není to ani paráda. 75%. ()

Emjecko

Mnohem více, než jako jeden z nejočekávanějších letních velkofilmů, nebo alespoň filmů, na které stojí za to jít letos do kina, na mě Star Trek: Beyond působil jako pilotní díl k novému seriálu. Formou několika dějových linií se postupně seznámíme s hlavními členy posádky USS Enterprise na jedné z jejich mnoha misí. Ta se "nečekaně" zvrtne a Kirk a spol. musí pro změnu zachraňovat den, zase. Vše se jim ale samozřejmě podaří, na konci se s námi nezapomenou hezky rozloučit a my už se nemůžeme dočkat, až je opět uvidíme. Nebo že by radši ne? Možná pod taktovkou jiného režiséra. Verze od Lina sice neurazí, ale rozhodně ani nenadchne, a kdyby byla bývala nevznikla, o nic bychom nepřišli. ()

imarvin

Star Trek je pro mě už od dětství nesmrtelnou klasikou. Hlavně díky seriálům, které se u nás vysílaly. Co dokázal pro celou sérii J.J.Abrams bylo famózní. Restartovat klasiku do moderního hávu, omladit hrdiny, podívat se na to nově a přitáhnout davy do kin. Ale stejně to pro mě bylo jen dotknutí původní krásy na úkor modernosti. Ale třetím dílem je vše jinak. Justin Lin se podle mě původnímu duchu téměř vyrovnal i s tím přídavkem populárních počítačových efektů, který mě tady vůbec nerušil. Tohle je pro mě opravdový Star Trek!!! Pozn.: Jo, Beastie Boys prostě dobývali vesmír vždycky. ()

pmusic

Bude to asi jeden z mých nejstručnějších komentářů, ale nějak mě nenapadá, co víc k tomu napsat, než jen to, že mě to zkrátka nebavilo. Díky projekci v kině jsem si užila efekty, zbytek byl opravdu podprůměrný. ()

RyanRainheart

Stále ještě dobrý díl této omlazené série. Ve filmu se pořád něco děje, což je pozitivní, protože alespoň divák nemá čas přemýšlet o jiných věcech. Akce mi přišla celkem slušná, hlavní padouch opět klasicky krutý, aby pak dostal od Kirka nazadek, líbila se mi i Sofia Boutella a humorná stránka filmu. Navíc vám k závěrečným titulkám zahraje chytlavá písnička od Rhianny. ()

DoNotCross

Do třetice všeho dobrého i zlého. Osobně mám ze třetího Star Treku radost. Nevypadal tak přitažlivě jako dvojka, ve výsledku je ale uvolněnější a šlape možná i lépe. Je to tentokrát opravdu jen další epizoda z rozjetého univerza, což nám připomene i samotný Kirk, když prohlásí, že se cítí jako v seriálu. Postavy se nějak výrazně neposunou, zachrání se jedna planetka a na konci se může letět na další misi. Z plátna ale sálá dobrá nálada a naprosto tragického záporáka, kterému by více slušelo účinkování v některé sérii na Jetixu vyvažují minimálně dvě nezapomenutelné scény. Bude ještě čtyřka se stejným týmem? ()

wirtr

Neskutečně předvídatelný děj, ale naopak záporák dost překvapil svou identitou. Dost mi záporáci připomínali Wraithy z SGA. Mé hodnocení: "Dobrý film, ale stačí vidět jen jednou." ()

RafaKrakal

Asi nejlepší z nových Star Treků, ale přesto to není film, který by stálo za to vidět znovu. Ačkoliv režisér Justin Lin vytvořil skvělou akční podívanou, nestačí to na vyšší hodnocení, neboť scénář je absolutně nenápaditý a v podstatě se jedná o výběr toho nejlepšího z minulých Star Treků, což bohužel nestačí k tomu, aby nový Star Trek nějak výrazně oslnil. 60% ()

ratpile

Jakmile jsem se srovnal s odlišným záměrem, to jest poněkud epizodičtějším a vtipnějším pojetím, začal jsem si snímek užívat. Nemrazí z toho jako z jedničky, nemá to záporaka ale Cumberbatch, je to ale vtipnější a tak nějak mile upřímné ve svém takřka seriálovém pojetí. Vizuálně je to okouzlující a technicky to má (logicky i v rukou Justina Lina)í pořád navrch nad CGI konkurencí. Největší devizou je ale sama posádka Enterprise, jejíž chemie naplno funguje jak během vtipných slovních výměn, tak v dramatických momentech. Špičkování mezi Urbanem a Quintem nemá chybu, Chris Pine je znovu civilní a snímek bez problému táhne i přes nižší kadenci srdceryvných momentů. Pegg je v roli scénáristy znát a vůbec mi tenhle barevný, vesmírný koktejl přišel k chuti. Blockbuster jak fotonové torpédo. ()

intro

Normálně bych dal 3 a půl hvězdy, ale to nejde, tak krapet nadhodnotím nahoru jako fanda. Ovšem předchozí dva filmečky se páčili víc. No i tak kvalitni sci-fi pokoukáníčko. ()

XXXXXXXX

Zase jedna VV (Vesmírná Výprava), která se nás pokouší unudit prázdnými dialogy a mlácením prázdné slámy, které je narychlo proloženo cca 2 většími segmenty, ve kterých se, věřte nebo ne, dokonce i bojuje a phasery létají sem a tam. Škoda jen, že hlavní záporák očividně pochází z dob prvního Star Treku a mně neznámým způsobem se mu povedlo procpat se až sem. Ostatně jistou neoriginálností a nevyváženou kombinací extrémní nudy a akce, které očividně něco chybí, tento počin skvěle zapadá mezi ostatní akční snímky své doby. No uvidíme se za tři roky STčko a já jen doufám, že tou stanicí kontroly tentokrát přece jen projdeš... ()

Olsi

Na jedné straně napadat originalitu a snahu vyčlenit se z nekonečných řad a zástupů servírovaných US filmů tvořených podle neustále se opakujících šablon a na straně druhé kritizovat nedostatek schopnosti zaujmout víc, než ostatní filmy, jenž jsou jeden jako druhý.... Good job ;-) Nebudu se tady snažit a nutit zkritizovat každou nedomyšlenou věc ve filmu (ve světě Star Treku) jen abych se mohl cítit víc jako rádobykritik. Tento svět vznikl a rozvinul se okolo jedné vesmírné lodi a její charismatické posádky. To je ten základní a neměnný kámen Star Treku. Když si tento fakt člověk uvědomí a teprve potom si film pustí uvidí ho z úplně jiného úhlu pohledu diváka. Nečekal jsem letní blockbuster, nečekal jsem nejlepší film roku, a už vůbec ne dokonalý film. Čekal jsem film o Enterprise, její posádce a problému do kterého se dostane, a přesně to jsem taky dostal :-) Velké plus dávám za nápad a přímé propojení epické scény s hudbou a ztvárnění Yorktownu. ()

tartan

Na prvý pohľad príjemný návrat do sveta Star Treku, ale ten príbeh je už tak obohraté a blbé klišé, že je to až smutné. ()

MutantMarana

Tak Sulu je zasrana uchylna buzna jo? Hovado co rado kouri ptaky od hoven, no potes koste ty kravo...To musi byt fakt lahudka, vystrikat se jeden druhymu do prdele a pak ty sracky, ten termix zase ochutnat pri koureni a polykat a polykat, pekne se najist prujmem s krvi a zlutym hnisem z tech hemeraku vesmirnych gum z povolani... neskutecny prasata i v budoucnosti se to deje a jeste nam to prezentujou, jako normal. Genderove vyvazeny budoucno. Svet jde skutecne do prdele...to musi skoncit pruserem, jinak to neni mozny :o( ()

Echoes

Takové dobře scénické, svižné a zábavné. Přesně to, co jsem ve vesmírných akčňácích zatím letos (marně) hledal! ()

Joedas

Nakonec ty čtyři dám, i když tím jdu sám proti sobě. Chtěl jsem akčňák se startrekovskou duší a dostal jsem nevím přesně co. Bavilo mě to a těším se na další toulky po nekonečném vesmíru, takže mise splněna, ale čistý svědomí z toho nadhodnocení mít nebudu. ()

iN

Tak nevím - většina filmu docela dobře utíká, dívá se na to hezky (hlavně na provrtávání Enterprise!), herci se snaží... ale tohle tady prostě už bylo. Star Trek banda vs. padouch (navíc opět bývalý člověk), co chce zničit Federaci. Něco nového by nebylo? ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (viac)