Všetky cesty vedú do hrobu

• Česko Všechny cesty vedou do hrobu (viac)

Albert (Seth MacFarlane) sa pretĺka ako nie príliš úspešný pastier oviec, býva u rodičov a práve dostal kopačky od okatej Louise (Amanda Seyfried), ktorej vadí jeho celoživotná zbabelosť. K svojej smole totiž žije v dobe, v ktorej sa každý druhý konflikt rieši súbojom a on pritom vôbec nevie strieľať. Aj na notorického outsidera sa ale niekedy môže usmiať šťastie. To Albertovo sa práve prisťahovalo do jeho mesta a volá sa Anna (Charlize Theron). Nielen že trafí desať terčov z desiatich, ale naviac má s Albertom svätú trpezlivosť a neoblomné odhodlanie naučiť ho strieľať. Pre Alberta je „výučba streľby“ životne dôležitá pretože sa pohádal s fúzatým objavom jeho bývalej Foyom (Neil Patrick Harris) a veľmi neuvážene ho vyzval na súboj. Vyhraté ale nemá ani keď vyhrá. Anna, ktorá má pre neho čím ďalej väčšiu slabosť je totiž stále ešte vydatá za najznámejšieho pištoľníka široko-ďaleko Clincha (Liam Neeson). A tomu sa rodiaci sa vzťah medzi vlastnou ženou a pastierom pochopiteľne nepáči. (TV Markíza)

Ivoshek

Sedmekferlejn to tentokrát nezvládnul... On už Méďa byl na hraně, ale tam jen mluvil, tady bohužel hraje (nebo se o to spíš snaží). Určitě by měl příště vzít v potaz, že JE POTŘEBA DRŽET ŽÁNR! Má to být komedie, ne romatický film, ne rodinné drama, ne western. Navíc je to hraný film a ne dvacetiminutový kreslený sitcom, takže některé fóry nefungují... Typicky ta série smrtí, která by v animáku asi byla vtipná. Celkově mně tenhle film zklamal, až na pár fórků (třeba ten se zamilovanou cudnou šlapkou) prostě není nic moc. A to říkám jako člověk, co by Griffinovým dal nejradši hvězdiček šest. ()

virus10

Co je účelem komedie?? Smát se!! Jasně, někdy je to dotažené až moc do extrému a za hranici vkusu, ale já se i přesto bavil. Je přirozené, že vám nesedne úplně všechno. Lidé, co nemaji rádi černý humor a vulgarity, ať na to radši ani nekoukají. Viděli jste Méďu přece. Herecké obsazení skvostné, obzvlášť Charlize Theron je jako vždy skvělá. Dále určitě potěší vynikající camea role Ryana Reynoldse, Jamieho Foxe ala Nespoutaný Django či připomenutí klasiky Návratu do budoucnosti a odkaz na herečku Milu Kunis v překladu indiánské řeči. Prostě za mě krásné 4*. ()

TheEvilTwin

Jackpot!! Co je lepší než totálně neseriozní, troll černohumorná satira? Neseriozní, troll černohumorná satira na divokém západě! Výsledek je prostě geniální odlehčená parodie, která se strefuje do všeho, co jí přijde na divokém západě pod ruku - od katolíků, homosexuálů, tamních zvyků, indiánů až po střílecí duely či hospodské rvačky. Je to svěží, originální, sakra zábavné a komu sedí styl humoru od Setha Rogena, Adama Sandlera či MacFarlaneho Méďa, ten bude jásat nadšením. Snad bych jen zkrátil stopáž o 15 minut a snažil se v druhé půlce jet s kadencí humoru trochu výše a dorovnat se první polovině, ale jinak k tomu nemám co dodat. Rozhodně ne film pro všechny, ale kdo přistoupí na pravidla, nebude zklamaný. ()

Thomick

Jak to ten MacFarlane jenom dělá. Humor evidentně umí tvořit na 1000 způsobů, přitom ale ty vybranější z nich soustavně potlačuje. Takhle dá nějakýmu opravdu kultovnímu Opusu vzniknout jen hodně těžko; ba si na mně nevymodlí ani to citově nezabarvený hodnocení Mila Kunis!. To všechno, světe div se, i přes angažmá čarokrásný Charlize (u který bych mimochodem taky rád věděl, jak jen to dělá...), jehož pravděpodobnou podstatu už přede mnou perfektně vyjádřil uživatel Botič. ()

hansel97

Bavil jsem se teda rozhodně víc než u nějakýho podělanýho mluvícího medvěda. Humor na úplně jiný úrovni, tím nemyslím nějak sofistikovanější, ale prostě humor, který je opravdu vtipný a dá se mu humor říkat. Poměrně jednoduchý příběh, což mi u tohohle filmu naprosto nevadilo, ale vtipy nabalené na něj ho dělají opravdu skvělým. Westernovky dost nemusím, takže jsem se k tomuhle dýl odhodlával, ale nakonec to byla pohoda, vzhledem k tomu, že tenhle film si z westernovek dělá leda tak prdel. No, upřímně si tenhle film dělá prdel tak nějak naprosto ze všeho, což se mi na něm líbí. ()

kajda.l

Mi-la Ku-nis. Já MacFarlanemu věřím, že chtěl natočit dobrou komedii, opravdu věřím. Bohužel to chlapec chytil za ten nejhorší konec a nakombinoval vražednou kombinaci přepálené stopáže a imbecilního fekálního humoru. Stopáž si dokážu odůvodnit tím, že se Setík chtěl co nejdéle před kamerou líbat s Theronkou ... no kdo by nechtěl, že? Hovna, pšouky, mrdku a ovčí ptáky si však odůvodnit nedokážu. Navíc opravdu nevím, jak hodnotit komedii, kde jeden dobrý frk spadá na dvacet minut stopáže. Kdyby nebyl Setík egomaniak a dokázal by se spokojit s osmdesátiminutovou jednohubkou, asi by to i fungovalo, ale takhle nééé. Tohleee nevytáhnou z bažiny (pod)průměrnosti ani celkem vydařená camea. Liame proč :( 2,5* ()

Dharter

Doporučuji tvůrcům příště zkusit kvalitnější hašiš, protože tohle fakt slabé. Místo oveček bych zkusil ty standardní létající chobotnice. ❌ ()

Necrotongue

Tohle mohla být hodně dobrá komedie, ale ani při repríze po letech mě osmdesátiprocentní většina MacFarlaneových humorů nedokázala rozesmát. Je to škoda, protože u zbývajících dvaceti procent jsem se bavil dobře až skvěle (dolarová bankovka, indiáni, mnohá nečekaná odživotnění, rvačka v saloonu, atd.). Za mě je škoda, že se tvůrci uchýlili k tak uboze prvoplánové Troškařině, jakou po většinu času předváděli, když byli očividně schopni přijít s opravdu vtipnými záležitostmi. Dobrým počinem bylo určitě angažování Charlize Theron (netřeba vysvětlovat), ale i tak pro mě byla celá záležitost zbytečně promarněnou příležitostí. No, už jsem napsal dost, takže Mila Kunis! / Poučení: Nebuď blázen a neusmívej se u fotografa. ()

luka4615

Upřímně se směji všem těm rádoby "čsfd uživatelům", jenž hodnotí filmy jen po vzoru některých velkých jmen tady. Těmto uživatelům by měli zrušit právo hodnotit filmy. A Million Ways How to Die in West je parádní přehlídkou vtipů, smál jsem se od začátku až do konce. Jistě, pár hluchých míst se sice najde, ale tato hluchá místa nějak extra nenarušují kontinuitu celého příběhu. Tento film je sice poněkud slabší než režisérův předchozí film Ted, ale i tak je to skvělý, zábavný a odddechový film. Charlize Theron je film od filmu krásnější, a Liam Neeson film od filmu drsnější. Mimochodem, cameo profesora Browna z trilogie Back to the Future potešilo a dojalo. Povedený oddechový film, který není tak hrozný jak tu někteří "experti" píší. ()

becki_tu

Už v Méďovi MacFarlane těžce balancoval na hranici snesitelného humoru, ale tady už několikrát přešlápl. Přitom námět jako takový nevypadal na papíře zle, ale chtělo to jít buď do čistokrevné parodie westernů nebo udělat romantickou komedii s poněkud jemnějším humorem. Nejvíc pak zamrzí ono skvělé herecké obsazení, jehož potenciál zůstal povětšinou nevyužit, snad s výjimkou Neila P. Harrise, který odehrál svůj vysoký komediální standard, podpořený chytlavým songem o knírcích. Nebýt přepálené stopáže, vysoké kadence fekálních vtipů a naprosto otravné dějové linky Ribisi - Silverman, byl bych s hodnocením asi o něco smířlivější. ()

Novalinda

Všechny cesty vedou do hrobu je komedie,která si nebere servítky,je velmi neslušná.Nedá vám ale čas na to,abyste se pohoršovali,protože se budete často smát.Je to stejné zjevení,jako byl v roce 2012 Méďa.Doba divokého západu kterou by jste nikdy nechtěli prožít,ale vidět se dá opakovaně. ()

matestlust

Možná nehodnotím úplně objektivně, ale po dlouhé době jsem se zase výborně pobavil. Humor hrubého zrna, který mi přesně sedl do chutě. Není to nic extra převratného, ale jsem prostě rád, že se stále točí tyhle ,,fekální " srandy na úrovni. Takže si myslím, že si tenhle kousek 4 * zaslouží ( možná i víc ). ()

Morholt

Na hraně trapnosti. A pokud se srovnají povedené gagy s těmi nepovedenými, u kterých je vám za všechny zúčastněné stydno, tak ty druhé vedou. Naštve to o to víc, že obsazení je v tomto případě skvostné a Bůh ví, kdy se u podobně laděného projektu takováhle nabušená sestava zase sejde. A jsou to právě herci a povedená camea, co tahá tuhle záležitost do průměru. Zejména na Charlize Theron je příjemný pohled, ale bavil i Liam Neeson v roli padoucha či Neil Patrick Harris jako Barney Stinson Divokého Západu. Ale to pořád nemění nic na tom, že si Seth MacFarlane, opilý úspěchem, ukousl až moc velký krajíc. Špatně zvolený formát, který mi souvislým sledem gagů občas až příliš připomínal Trošku, korunoval svým obsazením, což film v mých očích sráží jen do lepšího podprůměru. 40% ()

Lucasion

"I live inside her, so if you wanna send me a letter you have to send it co. her vagina." Já si nemůžu pomoci, ale tohle bylo skvělý! Humor pana Setha MacFarlanea mi neuvěřitelně sedí. Absurdní, parodující a zesměšňující. Místy samozřejmě i oplzlý a sebeironický humor. To, že sám se obsadil do hlavní role, mi nijak nevadí. Jeho režisérské kočírování je totiž vážně parádní. Spolu se skvěle vybranými herci Theron, Seyfried, Harris a Neeson je to skvěle obsazená komedie. Méďa je luxusní počin a Million Ways to Die in the West má místy velmi podobný humor. Takže se dá říct, že nechybí sprostá slova i fekální humor. Při délka dvou hodin, což mě původně docela zaskočilo, nemohu říct, že bych se chvíli nudil. Takže po vzoru Teda dokáže film bavit každým coulem. Nemluvě o sexy Charlize Theron v hlavní roli. Na závěr nechybí ani skvělá camaa a odkazy, která se mě jako fanouškovi líbí nejvíce. Doktor Brown a DeLorean a Django na konec. Prostě boží, nemohu se dočkat až MacFarlane přijde s dalším Méďou a natočí následně další komedie. / I podruhé mě film baví. Sice je Ted lepší, ale tohle je pořád skvělá komedie. MacFarlane nešetří můj oblíbený žánr a western v jeho podání je vážně psina. Navíc v prodloužené verzi nechybí skutečně nic. [UNRATED Version] (88 %) ()

ScarPoul

Je to vcelku vtipné, pretože Milión ciest vôbec nepôsobí ako nič z Family Guya, alebo predchádzajúceho Teda. Západ je len kulisou pre prerozprávanie úplne tradičného vzťahového filmu so sympatickým looserom. Podobnú vec využil Rango, alebo Osamelý jazdec. MacFarlane to zobral z tej nízko rozpočtovej strany. ALE, jeho znalosť žánrových pravidiel a postupné odľahčovanie klišé je v tomto filmu tak dobre zvládnuté, že ak už nič iné, treba toho uznania v sebe trocha nájsť. Ono to totiž funguje. Nie všetky vtipy sú podarené, ale niektoré odrážajú presne ten prekvapivý aspekt WTF, ktorý mám na jeho humore rád. Nezabúda byť nonšalantný, nekorektný a využíva camea kde sa dá. Djnago, Dr. Emmet Brown, alebo Raynolds s McGregorom a hlavne veľký Bill Maher skvelo dopĺňajú už aj tak skvelo zvolené herecké zoskupenie. Theron dlho nebola vo filme tak krásna a v pohode. Pre mňa dobre zvládnutý film, kde romantická línia komediálnu prevyšuje, ale je spravená s citom a žiadna vec tam vyslovene nevadí. Som spokojný. ()

Lacike

Zaujimave. Predosly kazdym adorovany MacFarlanov film Macik mi prilis nesadol. Parkat som sa zasmial, ale to bolo vsetko. Zato A Million Ways to Die in the West je pre mna skoro dokonala pecka. Uz trailery mi prisli skvele. Ale mal som strach, ze v nich ukazali prilis a do samotneho filmu si vela novych vtipov neschovali. Nastasie som sa mylil. Bolo ich tam stale dost. Najviac ma bavila dvojka Ribisi a Silvermanka. Skoda, ze nemali viac scen. Vtipy o tom, ze one je kurva, ktora trtka x krat denne cudzich chlapov a on je panic, ktory si ju chce vziat sa mi do konca filmu neomrzeli. Takisto skvele funguje aj romanticka linia medzi hlavnymi postavami. Herecku nevyraznost MacFarlana napravil CZ dabing a v podani Martina Sobotku je MacFarlane neskutocne vtipny. A ze vraj dabing je vzdy horsi ako original. Velky prd. Famozne su aj cameo vystupy. U mna vladne to z jednej slavnej trilogie. Nadhera. Este aj hudobny motiv na chvilu pouzili. Jedinym minusom su niektore nepodarene vtipy, ktore MacFarlane naviac este zbytocne natahuje, ale nastastie tych je len par. Dobry dojem zo skvelej komedie mi nastastie nepokazili. Davam tomu spokojnych 8/10 a prehypovany Macik sa môze ist niekam zahrabat. ()

Borrtex

Film mě poměrně překvapil. Čekal jsem podobnou formu scénáře jako u Médi nebo podobných filmů (Vlk z Wall Street, 21 Jump Street apod.), ovšem Seth MacFarlane se zde kromě toho detailněji zaměřil i na příběhovou linii, a na scény, které měli také větší váhu, a nebyly to tak jen za sebou jdoucí slátaniny. Příběh byl překvapivě zajímavě formulován, a i v průběhu děje se vyskytly další zápletky, které se tak snažili film více obohatit, a udělat nenudícím. Vtipné scény byly opravdu vtipné, mohl bych tu řadu z nich jmenovat. (Učíme se třílet, Ovce, "Barney" a jeho průjem :-D a podobně...). Já osobně jsem se u filmu příjemně bavil, a mohu jej jen doporučit. :-) Skvělá vyvážená komedie, které nic nechybí :-) Viděno v kině. ()

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Když Seth MacFarlane (Griffinovi) chystal svůj celovečerní debut s názvem Méďa, těžko mohl tušit, že se z komedie za 50 milionů dolarů vyklube půlmiliardový hit. Oživlý plyšový medvídek Marka… (viac)

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

Divoký západ bez Fassbendera, ale s Neesonem

15.03.2013

Komerční úspěch Opravdové kuráže nebo Nespoutaného Djanga (ten už má na kontě 400 milionů dolarů a jako první Quentinův film v dubnu zamíří do čínských kin) naznačuje, že western není tak mrtvý žánr,… (viac)