Old Shatterhand

• Západné Nemecko Old Shatterhand (viac)

Náčelník Apačov Winnetou sa snaží s belochmi uzavrieť mier, ale kapitán Bradley tomu chce za každú cenu zabrániť. Využije tlupu banditov, ktorá napadne farmu i vojenskú kolónu a na miestach masakrov ponechá niekoľko zákerne zavraždených Apačov ako falošný dôkaz, že páchateľmi boli oni. Do ich rúk padne i Winnetouov adoptívny syn Tujunga, Old Shatterhand ho však zachráni... (RTVS)

Jasmín

Ještě bych k ostatním hodnocením zde doplnil výborný dabing - což se o těch dabovaných Mayovkách po revoluci říct nedá... Hawkins: "Jednou jsem tak napodobil laň, že přišel jelen a chtěl se se mnou pářit..." :-) ()

qwxyz

Dnes už mi to nic pořádně neříká. Kdysi bych tomu dal hodně. Není se na jednu stranu čemu divit. Je to také dobová věc a 46 let od té doby je v takovém případě už poznat. Jak já ty padouchy nenáviděl! 65%(diplomatických) ()

r.a.s.l

Já to prostě žeru Zlo vs Dobro, Kladasi zabíjí záporáky, záporáci sou zlí, a nakonec prohrávají a dobro zvítězí nad lží a nenávistí:)) Ještě že je tahle klasika k dispozici v avi... kvalita se dále nezhoršuje neustálým přehráváním ale i staré verze na VHS měli svoje kouzlo! ()

Jorge K

Oproti prvním dvěma filmům mayovské série je tenhle o dobré dva stupně horší. Jednak je to díky filmové hudbě, která se k dokreslení děje vůbec nehodí, hůř je na tom ale především příběh i výprava. Celkově se film ale dá přiřadit k těm povedenějším, i když je jen průměrný. ()

PORTER44

Průměrný díl kovbojské série,nechybí sice dost přestřelek mezi indiány a vojáky ale nejsou nijak zvlášť záživné.V hereckém obsazení se neobjevil nikdo nový,prostředí taky stejné takže nic co by víc zaujalo než ostatní díly. ()

DEAR303

jen pro zajimavost .. natáčelo se to zároven jako rudý gentleman a Harald Reinl nechtel hlavní herce poskytnout , Hugo Fregonese byl ale odhodlaný natočit film za každou cenu a to klidne s jinymi herci ... což si ale nakonec Herald uvedomil jak by to dopadlo jak by cela serie ztratila na hodnote a herce propujčil ... :) ja mam tenhle díl rád .. je tam i Sam a dabuje ho Filipovský :) a Vinnetou jde do boje halelujah <3 ()

Gattolino

Po trilogii Vinnetou a Pokladu na Stříbrném jezeře bych hned zařadil Old Shatterhanda mezi nejlepší zfilmované Mayovky. Děj je vcelku originální, scény neotřelé, bitva Vinnetoua s náčelníkem Komančů je exceletní. Film má podle mne jediné slabé místo, a to se jmenuje Tujunga. Že by si Vinnetou vybral jako následovníka zrovna takového s prominutím zbrklého matěje, to se nechce věřit. Největší hloupost prokázal mladý náčelník právě svou bezmyšlenkovitostí tím, jak po shození sexuchtivého vojáka do vody za ním ještě skočil, zcela zbytečně. Co čekal? A jeho ukvapené hlášky typu "nechal bych mu na čelo vypálit vrah" apod. jsou opravdu dojemné. Milý Tujunga byl sice hodný a statečný, ale "ne moc chytrý." Stejně tak nevím, proč se vždy skvělý Old Shatterhand nechal tak lacino "doběhnout" kapitánem Bradleym při návštěvě pevnosti s Vinnetouem. Ale budiž. Film si nese klasickou atmosféru a rozhodně se dá stále znovu a znovu vidět. Na rozdíl třeba od takové míšenky Apanači, kdy divák snadno zapláče nad promrhaným potenciálem. ()

topol999

Jiný režisér a jiný rukopis filmu. Pro mě bohužel o trochu horší než rukopis Reinlův. Ale jen o něco. Za prvé mi vadí délka filmu, která činí 2 hodiny a spád filmu je někdy dost vleklý. Dále mi vadí postava Tujungy (přece by Vinnetou neadoptoval takovýho vola!!) Old Shatterhnd je v tomto filmu jiný a to se mi též nezamlouvá: neustále je někým držen v šachu (ať už při přestřelce Dixonem, tak pak zejména kapitánem Bradleym) Opravdu mě naštvalo, že se do skvostné bitvy na konci ani nezapojil!! Mohl se o to alespoň pokusit- vždyť je to Old Shatterhand?! Sam Hawkens je super a dokonce i zastřelí Dixona. Opět chválím dabing (Adamíru, Lackoviče, Haničince, Korbeláře, Vránovou a další). Hudba mi moc nesedla, ale dala se skousnout. Ve finále tedy nějakých 80% ()

andykanadan

Film je veľmi pekný, podobne ako aj všetky pôvodné "winnetouovky" - ale má to jednu zásadnú chybu - v porovnaní s ostatnými (Winnetou 1-3/Poklad na Striebornom jazere), ktoré aj napriek veku, ktorý majú, sú oveľa kvalitnejšie - tomuto filmu by rozhodne prospela digitalizácia, lebo sa na to pozeralo veľmi zle - aj napriek tomu, že príbeh bol zaujímavý! ()

Steparu

Já mám rád tuhle akčnější mayovku. Ano, je totálně nepřesná, ale jako filmová podívaná to funguje. Jen škoda že není tolik vidět krajina. ()