Šest cizinců se z každodenního života probudí v tajemném fantaskním vězení. V nekonečném řetězci vzájemně propojených cel ve tvaru kostek. Policista. Profesionální zloděj. Studentka matematiky. Psycholožka. Architekt. Dospělý autista. Výběr individualit se zdá být náhodný. Nikdo z nich neví, jak se tam dostali. Brzy však vyplyne, že každý z nich má schopnosti, které mohou přispět k úniku. Trápí je množství nezodpovězených otázek. Kdo vytvořil toto surrealistické bludiště? S rostoucím napětím se objeví osobní konflikty a potyčky. Jedna věc je však jasná - pokud se nenaučí spolupracovat při objevování mnoha tajemství smrtící pasti, nikdo z nich nebude dlouho naživu. Divácký ohlas byl srovnatelný s uvedením Záhady Blair Witch, podobná byla i diskuse na stránkách internetu. (oficiálny text distribútora)

airman2655

Jeden, aspoň podľa mňa, z míľnikov moderného hororu. Skutočne vysoko originálny námet ktorý je spracovaný naozaj brilantne. Z celého filmu ide strach z nepoznaného, z tajomna a z neistoty čo sa skrýva za nasledujúcimi dverami. Na celom filme sa mi páčilo aj to, že som nemal potuchy čo sa tam vlastne deje, aký má celý ten mechanizmus zmysel a hneď ako som ho videl som sa začal tešiť na pokračovanie. Oplatí sa vidieť. (85%) ()

antragus

Krásná práce a velmi silné 4*. Poprvé mi trochu vadil ten konec, ale tohle vpravdě o konci není. Poněkud klaustrofobická ponorková atmosféra, důmyslně vymyšlené pasti = pár nápaditě odkrouhnutých lidí, psychologie (ač u toho policajta trochu přetažená, pravda)...Co víc si přát? ()

RoyBatty444

Nevyspytateľnosť kocky cítite spolu s protagonistami a v tom je film dobrý. Samozrejme najlepšie sa udržuje tempo ak neviete čo je za rohom a v Kocke sa naštastie na jednotvárnosť prostredia tento fakt zúžitkovať a nesfádnieť. Tempo filmu nepustí a na konci čaká malý rébus, ktorý si ale musí každý vyriešiť pre seba. ()

27p16and41p6

K tomuto filmu jsem se dostala teprve nedávno, ale o to víc si ho v dnešní době mnohých nekvalitních hollywoodských hororů vážím. Ani chvíli jsem nevnímala jeho nízkorozpočtovost, s tím si tvůrci poradili bez větších zakopnutí. Hlavní postavy dohromady připomínaly zmenšeninu celé společnosti, kdo by snímek obracel ze všech stran detailně, určitě by si v dialozích a charakterech našli alegorii pro naši civilizaci. Tempo filmu není ani pomalé, ani uspěchané, napětí se nijak zvlášť nevytrácí, přestože je děj situován pouze do prostředí kostek, má spád a vývoj. Konec filmu doslova vybízí k zamyšlení nad lidstvím a schopností některých hrdinů obětovat se i pro záchranu zdánlivě nejslabšího článku skupiny. Kdo by chtěl, mouchy by si našel, ale pro mě film dosáhl k 90% bez větších klopýtnutí. ()

Sindymindy

Ty hvězdičky jsou jen za pokus o nápad a nějakou psychologii. Ale jinak hodně slabé, pro mě absolutně nepřínosné, ke konci dost hloupé. Nejvíc mi vadilo, že nevíme, proč tam byli. Ten chabý pokus o vysvětlení mě rozhodně neuspokojil. ()

DaweMcHarwy

Až na některé herecké výkony celkem slušný horror, u kterého člověk do konce neví jak to dopadne. Líbil se mi ten ironický konec: "Nemuseli jsme vůbec nikam chodit." 4* ()

Xmarc

Finále "za mostem" v mém případě zhoršilo celkový dojem a policajt byl občas méně věrohodný, ale i tak dávám za netradiční zážitek 4*. ()

D||X

Průběh filmu jsem poměrně slušně odhadl předem, nijak extrémně napnutý jsem taky nebyl. Možná jednou. Atmosféra slušná, ale konec opravdu hloupý. Zničehonic se zjeví a všechny je pozabíjí... Proboha. 3* i za krásnou Nicole de Boer ()

pirate

Zajímavý, celou dobu napínavý, i když ne moc akční, což mu ani neuškodilo. Zvláštní téma. Za nápaditost by mohl dostat i 70%. Každopádně klidné tři a půl hvězdy. ()

Hawk4

Veľmi dobrý ,zaujímavý film ,pri ktorom sa postupne odkrývajú charaktery a výnimočnosti postáv. Je trochu predvídateľný ,ale keď chcete trochu napätia a sem tam aj niečo porozmýšľať tak je to pre vás asi ten správny film. ()

Bohulib

Poměrně čistá hororová forma. Žádné patlání v souvislostech, jen trocha psychologie, aby jednání postav bylo zdůvodnitelné. To se mi líbí. Mimochodem, jestli chcete vědět, kdo to byl Kazan a jak se do Kostky dostal, pusťte si Cube zero. Že se postava jinak jmenuje, jsou tam jiné kostky i průlezy? Nebuďte detailisti :-). ()

marien1039

Inu princip podobný jako v Saw - banda "nevinných" lidí zavřená v podivném komplexu hromady kostek o velikosti 4x4 metry. A musí se dostat ven. Tak tam lezou z jedné kostky do druhé a v některých jsou pasti, v jiných ne...Nápad dobrý, hlavní je, že film je nízkorozpočtový až za roh. Producenti tohoto filmu museli akorát zaplatit výrobu jedné místnosti, kterou vždy akorát jinak nasvítili, jako proč ne, je mnoho suprových studentských filmů. Nicméně jsou zde tak strašné herecké výkony, že to nelze zde neopomenout. Zejména "šílené" kulení očí Maurice Dean Winta, jeho teatrální gesta a přehnané vyřvávaní špatně napsaných dialogů jsou přinejmenším iritující. Totéž histerická Nicky Guadagni. Pochválila bych ale Davida Hewletta. Nicméně mohu říct "Viděla jsem Kostku...kdybych jí neviděla, o nic bych nepřišla." ()

Montana

Výborný námět, dobře udělané prostředí a atmosféra, výběr "civilních" herců průměrný, autista výborný, dialogy průměrné... Námět a vytvořená atmosféra přesáhla film samotný. Chvilkama nuda a nejvíc mi chyběl důvod proč a jak jsou ty lidi v kostce... (Vzpomněl jsem si na Lynche a taky na Počátek - "zkus si vzpomenout, jak jsi se sem dostala! Tak poznáš, že se jedná o sen"... takže si myslím, že se jedná o sen velmi vystresovaného studenta matematiky před zkouškou ;) ()

Kinderr

Trošku připomínající Saw, ale velice dobré provedení. Bohužel musíte vidět všechny díly, aby jste pochopily "děj" a kdo je ten záhadný mumlající "mentál". Místama je to fakt nechutný, prostě zabíjení no. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

„Bible kyberpunku“ z pera Williama Gibsona se už pěkných pár let chystá na plátna kin. Když bylo ohlášeno, že ji bude režírovat Joseph Khan (tvůrce šílenosti Torque – Ohnivá kola) a hlavní roli si… (viac)